اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • برگزاری همایش فرهنگ و مدیریت جهادی و رونق تولید در سازمان جهاد کشاورزی

  • تقدير استاندار ازسازمان جهاد كشاورزي استان كرمان بابت ارائه تسهيلات به جامعه روستايي و عشايري

اخبار اداره

در راستای آموزش بهره برداران بخش کشاورزی، كلاس آموزسي امنيت و ايمني ترمينالهاي ضبط پسته و باغات كشاورزي در محل مركز خدمات جهاد كشاورزي بياض شهرستان انار و با حضور 28 نفر از نمايندگان موتورهاي كشاورزي شهرستان و با مدرسي سرهنگ خليلي نژاد فرماندهي محترم انتظامي شهرستان اناربرگزار گردید.

نشستی باحضور جمعی از مسئولین این شهرستان ونمایندگان موتورپمپ های کشاورزی وتعدادی از کشاورزان جهت اتخاذ تدابیرلازم درخصوص برداشت پسته ونگهبانی باغات وجلوگیری ازسرقت در شهرستان راوربرگزار گردید.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی شهرستان سیرجان 31 هکتار می باشد و اقلیم شهرستان مستعد پرورش انواع گیاهان دارویی از جمله آویشن، اسطوخودوس، زیره، گل گاوزبان، به لیمو، پنیرک، گل راعی، مرزنجوش، بادرنجبوییه، بابونه، چای ترش، زوفا، کاکوتی، سنبل الطیب، مریم گلی و بسیاری از گیاهان دارویی از خانواده های متعدد گیاهی از جمله نعناعیان، چتریان، شاهپسند، بابونه، پنیرک، سنبل الطیب می باشد.

با توجه به افزایش قیمت و درآمد زایی مناسب کشاورزان نسبت به سالهای گذشته نسبت به کشت زعفران تمایل بیشتری دارند.

این طرح در ۸۳ هکتار از باغات این منطقه با صرف هزینه ای بالغ بر 991 میلیون تومان اجرا شده است .

مگس میوه مدیترانه‌ای یکی از خسارت‌زاترین آفات میوه در دنیا است که میزبان‌های آن هلو، سیب، انجیر، خرمالو، انار، پرتقال و ... می باشد. خسارت این آفت با آغاز تغییر رنگ میوه شروع و آثار آن در محل تخم ریزی مگس میوه بر روی میوه، به صورت پوسیدگی مشاهده می شود که در اثر تغذیه لارو آفت ، ریزش شدید میوه اتفاق خواهد افتاد.

با حضورحجت الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، جلسه هم اندیشی نماز و زکات در محل مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان برگزار شد.

مگس میوه مدیترانه‌ای یکی از خسارت‌زاترین آفات میوه در دنیا است که میزبان‌های آن هلو، سیب، انجیر، خرمالو، انار، پرتقال و ... می باشد. خسارت این آفت با آغاز تغییر رنگ میوه شروع و آثار آن در محل تخم ریزی مگس میوه بر روی میوه، به صورت پوسیدگی مشاهده می شود که در اثر تغذیه لارو آفت ، ریزش شدید میوه اتفاق خواهد افتاد.

اولین جلسه ستاد گیاهپزشکی استان در سال 97 با حضور نمایندگانی از اداره کل مدیریت بحران استان، اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، معاونت بهبود تولیدات گیاهی و مدیران ستادی برگزار گردید

جلسه بررسی وضعیت آفت مگس میوه مدیترانه ای در محل سازمان جهاد کشاورزی استان و با حضور مدیران جهاد کشاورزی شهرستانهای کرمان و راور و جمعی از کارشناسان حفظ نباتات این شهرستانها ، محقق بخش گیاهپزشکی مرکز تحقیقات کشاورزی و کارشناسان حفظ نباتات استان برگزار گردید .

این کلاس با حضور 28 نفر از کشاورزان منطقه و مدرسي دكتر نجفي از مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي كرمان برگزار شد.

تعداد30 نفر از کارشناسان وکشاورزان مدیریت جهاد کشاورزی از طرح باغ نمایشی مقایسه 18 رقم بادام در منطقه بنه یکه موتور پمپ منتظری بازدید به عمل آوردند .

به منظورترویج فرهنگ ومصرف محصول سالم واستاندارد با تاکید برتوان افزایی جوامع محلی ،جلسه ای درروستای گلزارازتوابع شهرستان بردسیر باحضورکارشناسان آن مدیریت وخانوارهای روستایی بالاخص زنان روستایی با مدرسی جناب آقای دکتررشیدی با عنوان تغذیه درختان سیب درمحل باغ مورد نظربرگزارگردید.

بازنشستگان گرامی می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان خدماتی همچون فیش حقوقی، حکم بازنشستگی، کارت شناسایی(منزلت) ثبت مدارک عینک و عصا و سمعک، استعلامات را دریافت نمایند

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق