اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • سعادت و سلامت جامعه نتیجه تضمین سلامت خانواده است

  • کشاورزی پایدار با ورود علوم و دانش جدید به مزارع

اخبار اداره

برداشت انجير در شهرستان ارزوئيه تا اواسط شهريورماه ادامه دارد.

جلسه زکات با حضور حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبارمسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان کرمان در شهرستان بم برگزار شد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) دوازده پروژه کشاورزی و دامپروری در شهرستان رفسنجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

مصرف نابجا ترکیبات غیر معمول و سموم غیر مجاز جهت مبارزه با آفت پسیل پسته ممکن است باعث ریزش برگ ها و جوانه های سال آینده و کاهش محصول ، طغیان آفت وظهور نسل مقاوم در سال های آینده شود.

با توجه به اینکه بخش کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب می باشد بایستی برنامه ریزی جامع و اساسی در جهت مصرف بهینه آب در این بخش صورت پذیرد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) چهار پروژه آب و خاك، كشاورزي و دامپروري در شهرستان زرند افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

بخش کشاورزی همواره یکی از بخش های اقتصادی مورد توجه دولتمردان جمهوری اسلامی ایران بوده است به گونه ای که امروزه بالغ بر ۹۰ درصد از نیاز کشور به محصولات کشاورزی در داخل تامین می شود.

تعداد اسب هاي شهرستان رفسنجان از حدود100 سر در سال 57 به 4700 سر در سال 96 رسیده است و اسبهای اصیل و شناسنامه دار بین المللی زیادی در بین آنها وجود دارد.

در دوره آموزشی کنترل تلفیقی آفات درختان پسته، استفاده از مواد غیر شیمیایی و تغذیه گیاهی بهترین روش جهت کنترل آفات و مبارزه شیمیایی به عنوان آخرین راه حل برای مبارزه توصیه شد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) پنج پروژه آب و خاك و يك واحد سردخانه در شهرستان نرماشیر افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

در اثر آتش سوزي به 1.2 هكتار نخيلات بخش شهداد خسارت 100 درصدي وارد شد.

با برگزاری دوره های آموزشی و ترویج شیوه های مناسب در جهت ترغیب کشاورزان به استفاده مطلوبتر از آبهای استحصالی برای آبزی پروری کمک شایانی به اشتغال پایدار و نیز اقتصاد خانوارها می شود.

کاشت ارقام مناسب، تغذيه درخت و محلول پاشي برگ ها از جمله راههاي مقابله با خشکيدگي خوشه خرما است

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) سه پروژه آب و خاك شهرستان ريگان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

با هماهنگی استاندارد، انجمن خرما و مدیریت جهادکشاورزی و پس از انجام آزمایشات اولیه روی محصول خرما نشان استاندارد اعطا مي شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق