اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • یکی از برنامه های مهم در پیش روی سازمان جهاد کشاورزی تغییر رقم گردواز طریق پیوند سرشاخه کاری می باشد

  • جلسه بررسی برنامه های موفق مقابله با کرم خراط و برنامه های پیش رو، در محل سالن پیامبر اعظم استانداری برگزار شد.

  • کارکنان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، همگام و هم دوش با مردم استان کرمان در مراسم راهپیمایی روز 13 آبان شرکت نمودند .

  • استفاده از بذر مناسب سبب افزایش بهره وری در بخش کشاورزی می شود.

  • در بیستمین جشنواره شهید رجائی به دلیل برتری در ارزیابی عملکرد سال 96 از سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان تقدیر شد.

اخبار اداره

دستاوردهای انقلاب اسلامی در بخش کشاورزی در ویژه برنامه هائی در قالب جشنواره های روستایی و عشایری در 64 روستای استان کرمان اجرا می شود

درفصول سرد با مهاجرت پرندگان مهاجر به کشور و اینکه این پرندگان به عنوان ناقلان و مخزن بیماری آنفلوآنزا می باشند ، اهمیت پیشگیری دوچندان می شود و اجرای اقدامات بهداشتی در پرورش طیور از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل زیستی با حضور اعضاي محترم شورا و روساي محترم كارگروه هاي تخصصي شورا و معاونین و مدیران کل ادارات وابسته وکارشناسان سازمان برگزار شد.

با توجه به فعاليت قرار گاه مرصاددركنترل دامهاي قاچاق در مسير زاهدان جيرفت به كرمان، قاچاقچيان جهت انتقال احشامي از قبيل شتر،گوسفند، گاو از راههاي انحرافي وخاكي كه به شهرستان بردسير ختم ميشود، استفاده ميكنند وباعث الودگي که این باعث انتقال بيماريهاي دام قاچاق به دامهاي دامداران شهرستان بردسير ميشوند.

دهمین نمایشگاه تخصصی تکنولوژیهای نوین کشاورزی و ماشین آلات وابسته، هفتمین نمایشگاه تخصصی دام، طیور و شیلات و دومین نمایشگاه تخصصی خشکبار، صنایع تبدیلی و بسته بندی با تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با تکیه بر اشتغال و حمایت از تولیدایرانی از 20 تا 23 آذر ماه 97 در استان كرمان برگزار مي شود.

فراخوان عمومی شماره 5-97 موضوع دعوت از متقاضیان سرمایه گذاری در شهرکهای گلخانه ای، دامی و شیلاتی سراسر کشور از جمله شهرک گلخانه ای روداب شهرستان نرماشیر در روزنامه سراسری اطلاعات شماره 27146 مورخ 23/8/97 درج گردیده است.

شهرستان ارزوئیه دارای 17 هکتار گلخانه خاکی و5 هکتار گلخانه هیدروپونیک است که امید است تا پایان سال سطح گلخانه های شهرستان به بیش از30 هکتار توسعه یابد.

آفت مگس مدیترانه ای می تواند خسارت جبران ناپذیری برای کشاورزان رقم بزند و به این جهت شناسایی و مبارزه با این آفت لازم و ضروری است.

خسارت بعضی آفات و امراض در اثر خشکسالی های چند سال اخیر، افزایش دما و کاهش رطوبت نسبی، خسارت به باغات خرما در اثر عارضه خشکیدگی خوشه خرما موجب کاهش محصول شده است.

خسارت بعضی آفات و امراض در اثر خشکسالی های چند سال اخیر، افزایش دما و کاهش رطوبت نسبی، خسارت به باغات خرما در اثر عارضه خشکیدگی خوشه خرما موجب کاهش محصول شده است.

در جریان بازدید از نمایشگاه رئیس سازمان وهمراهان در بعضی از غرفه ها به سوالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

در دومین جلسه شورای برنامه ریزی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محوریت برنامه های سازمان اعلام گردید.

با توجه به مزایای استفاده از آبیاری های نوین، همکاری و همیاری کشاورزان با مدیریت جهادکشاورزی در اجرای طرح لازم و ضروری است.

در راستای ردیابی مگس مدیترانه ای از تله های فرمونی نصب شده در سطح شهر وحاشیه بازدید شد و هیچ گونه آفت مگس مدیترانه ای در تله ها مشاهده نگردید.

در این کارگاه آموزشی تعداد 300 نسخه بروشور در این زمینه جهت اطلاع رسانی در روستاها بین کارشناسان و تسهیلگران توزیع گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
درمان عفونت های مزمن گوش در صورت مراجعه به موقع بيمار به متخصص
11 درصد افراد بالای 25 سال در ایران مبتلا به دیابت نوع 2 هستند
هفته ملی دیابت با شعار «دیابت و خانواده» برگزار می شود/ اعلام اسامی روزهای هفته ملی دیابت
برگزاری هفته پیشگیری از مسمومیت ها با شعار "با افزایش آگاهی، مانع مسمومیت دارویی شویم"
هشدار درباره مصرف بدون تجویز داروهای ضد سرفه و رفع علائم سرماخوردگی در کودکان / مصرف همزمان چند داروی سرماخورگی ممنوع!
فعالیت مداخله ای گفتاردرمانگران بر رفع مشکلات بلع و تغذیه نوزادان نارس موثر است
فسفر موجود در نوشابه، جذب کلسیم را دچار اختلال می کند
پویش هفته ملی «سلامت بانوان ایران»/24 تا 30 مهر ماه هفته ملی سلامت بانوان ایران
ویژه برنامه های سراسری هفته غذا/ رفتار ما آینده ما را می سازد، تلاش برای دنیای بدون گرسنه تا سال 2030
همایش یکروزه سرطان کولورکتال 19 مهر برگزار می‌شود/ سرطان روده بزرگ در کشور به دلیل تغییر در سبک زندگی رو به افزایش است
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق