اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • اقدامات انجام شده توسط حفظ نباتات استان در رابطه با مقابله با افت مگس میدترانه ای در استان کرمان

  • برگزاری همایش سیمای امام رضا (ع) درخدامحوری درسازمان جهاد کشاورزی استان کرمان

اخبار اداره

یکی ازآفات مهم درگلخانه قارچ بوتیریس می باشد که در زمینه راههای ورود وکنترل این قارچ توضیحات کافی ارائه داده شد.

یکی از سیاست های وزارت جهاد کشاورزی تولید محصولات سالم وارگانیک عاری از سم می باشد .

جلسه هم اندیشی وکارگاه مشورتی ارائه راهکارهای ابداعی وتجربی جهت کاهش خسارت عارضه خشکیدگی خوشه خرما در شهرستان بم برگزار گردید

عمده كشت سيب زميني در شهرستان ارزوئيه در بخش صوغان ومنطقه دولت آباد است

فروشندگان تمام سم فرشی ها موظف شدند ضمن اعلام آمار ورودی و خروجی سموم خود به مدیریت جهاد کشاورزی .خریداران را در مورد انهدام و جمع آوری قوطیهای خالی سم بعد از سمپاشی جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست راهنمایی کنند .

در بخش گلباف گلرنگ دارای متوسط عملکرد300-200 کیلو گرم گل و 700-600 کیلو گرم دانه در هکتار می باشد.

حشره کش کاربایل در بسته بندی یک کیلوگرمی ساخت کشور هند با برچسب فارسی، قاچاق بوده و از مجاری غير مجاز توزيع شده است.

گیاه کینوا موضوع فرصت سرمایه گذاری امروز است. گیاهی که کشت آن به شدت اقتصادی است و به راحتی می تواند جایگزین برنج شود. گیاهی که از آن به عنوان خاویار گیاهی نیز یاد می شود.

در روز ولادت باسعادت حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) با حضور حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی معاون امور استانهای نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در این سازمان، ناظری مدیر حوزه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، وتعدادی از مدیران سازمان با خانواده جهادگرشهید محمد علی عرب نژاد از شهدای ترور دیدار نمودند.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی معاون امور استانهای نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در این نشست گفت: غفلت از مسائل فرهنگی بیشترین ضربه را به جامعه وارد می کند و دغدغه اصلی مدیران باید رونق مسائل فرهنگی باشد تا این امر موجب مسائل اقتصادی شود.

با توجه به نیاز آبی کم ودرآمد بالای محصول زعفران در چند سال اخیر کشاورزان شهرستان بردسیر ۶۵ هکتار ازاراضی قابل کشت خود به کشت این محصول اختصاص دادند.

حجه الاسلام والمسلمین ابراهیمی در جمع خانواده شهید بحمدا... شما توانستید آرمانهای شهید را زنده نگهدارید و راه او را ادامه دهید.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور به اتفاق دکتر فدایی استاندار کرمان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولان از اولین گلخانه هیدرو پونیک رزهای ایرانمنش در شهرستان زرند بازدید کردند .

از نیمه های بهمن ماه، ملخ های صحرایی که منشا آنها کشورهای آفریقایی بوده پس از ورود به فاز مهاجر به کشورهای حاشیه خلیج فارس عربستان، عمان، یمن و امارات هجوم می آورندو به دلیل بارندگیهای زیاد و رطوبت خاک، عدم مبارزه به موقع، از طریق خلیج فارس به استانهای جنوبی کشور خوزستان، بوشهر، فارس، هرمزگان و سیستان و بلوچستان ریزش می نمایند .

بر اساس اعلام سازمان حفظ نباتات کشور موش کش ) 0.0375% coumatetralyl ) BENRAT در بسته بندی 100گرمی قاچاق بوده و توزیع آن ممنوع می باشد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق