اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • پیام تبریک جناب آقای مهندس سعیدی رییس محترم سازمان جهاد کشاورزی استان

  • کارشناسان با بررسی لازم هشدارطغیانی بودن سن گندم در سال جاری را اعلام نمودند

اخبار اداره

این طرح از 15 اسفند ماه سال 98 آغازو تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت

برداشت گل محمدی از سطح گلستان­های گل­ محمدی شهرستان شهربابک از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز گردیده است

پیش بینی می شود بیش از 2000تن محصول گوجه فرنگی از سطح 9 هکتار از گلخانه های شهرستان بم تا اواخر خردادماه برداشت و روانه بازارهای مصرف گردد

پیرو هشدارهای قبلی وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در خصوص هجوم ملخ صحرایی اکیپهای دیده بانی از اوایل فروردین ماه شکل گرفت و آموزشهای لازم در خصوص چگونگی ردیابی ملخ صحرایی به دیده بانان داده شد.

جهت کنترل آفات و بیماریها و همچنین آموزش صحیح مدیریت مزارع و باغات بازدیدهای روزانه توسط کارشناسان مسئول پهنه در شهرستان فهرج انجام می شود .

برداشت گل محمدی از سطح 200 هکتار از گلستانهای این شهرستان از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

برداشت گیاهان دارویی از سطح 70 هکتار از مزارع گیاهان دارویی این شهرستان آغاز شده است.

مبارزه با آفت زنجره خرما در سطح 2 هزار هکتار از باغات ومناطق آلوده شهرستان نرماشیر از 15 اردیبهشت ماه آغاز گردیده است.

هم اکنون در شهرستان بم بیش از 750 دستگاه ادوات کشاورزی وجود دارد که مشمول طرح پلاک گذاری می باشند، تا کنون سه مرحله نسبت به پلاک گذاری توسط این مدیریت وبا همکاری سازمان نظام مهندسی کشاورزی اقدام گردیده است .

روزجهانی قدس ، یعنی تک تک مسلمانان وآزادایخواهان حق طلب برای ایجاد موج سیاسی ، فرهنگی واجتماعی درجهان اسلام وسایرنقاط دنیا باهدف خنثی کردن موج تبلیغی و رسانه ای صهیونیستی است .

با تکمیل ظرفیت سد راین، مزارع و باغات پایین دست سد در سال زراعی جاری مشروب می شوند.

با توجه به بارندگیهای خوب فروردین ماه امسال و سابقه طغیان ملخ در سال گذشته در شهرستان احتمال ظهور بیشتر آفت افزایش یافته به همین دلیل پایش و رصد کانونهای ملخ خیز شهرستان از هفته ی گذشته با جدیت بیشتری در حال انجام می باشد.

با حضور مسئول حفظ نباتات و حراست بعنوان نمایندگان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، نماینده نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، نماینده دادستان، رئیس محیط زیست، نماینده نیروی انتظامی و اماکن و نماینده صنعت، معدن و تجارت از10 فروشگاه سم در سطح شهرستان بازدید بعمل آمد.

در راستای مدیریت آفت سوسک سرخرطومی حنایی خرما در استان های آلوده به آفت و بر اساس طرح مطالعه و طراحی سامانه ردیابی و مقابله با سرخرطومی حنایی اپلیکیشن اندرویدی مبتنی بر GPS و قابل استفاده برای باغداران، کارشناسان جهاد کشاورزی و نیز کلیه تشکل های مردمی، در جهت پایش و ردیابی آفت مذکور، طراحی و در سایت سازمان حفظ نباتات کشور به آدرس https://ppo.ir/ بارگذاری شده است

امسال با افزایش سطح زیرکشت گل محمدی در سطح شهرستان رابر، برداشت گل محمدی از یکصد و پنجاه هکتار از گلستان های گل محمدی از اوایل اردیبهشت ماه شروع و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق