اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • تا آخر فرودین ماه مشکل اراضی مجتمع دامداریهای شهرستان شهربابک مرتفع می شود.

  • جشن پايان يافتن حدنگاري اراضي ملي در شهرستان انار

  • آغاز اجراي تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي حوزه سد بافت به مساحت 300 هكتار

  • مراسم گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر با حضور بانوان سازمان جهاد كشاورزي برگزار شد .

اخبار اداره

با حضور پیمانکاران بذری گندم شهرستان و کشاورزان گندمکار، مسئولین مراکز جهادکشاورزی، کارشناسان پهنه، کارشناسان ناظر و با همکاری بنیاد ملی گندم، جلسه محدودیت کشت هندوانه و همچنین کلاس آموزشی شناسایی آفات و بیماریهای گندم و راههای کنترل آن توسط محققین مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان در محل مدیریت جهادکشاورزی ارزوئیه برگزار گردید.

مراسم جشن تكليف فرزندان کارمندان وتجلیل از بانوان شاغل در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر در محل امامزاده سید مرتضی اين شهرستان برگزار شد.

تنوع اقليمي مناسب در شهرستان كرمان جهت تولید آبزیان و اشتغال مولد و همچنین تولید گوشت سالم در مناطق کویری و در سال اقتصاد مقاومتي اقدام وعمل، عليرغم خشكسالي هاي اخير، در بخش توليد آبزيان و توسعه آبزي پروري شهرستان کرمان پیشرفتهای چشمگيري داشته است.

صنعت تولید ماهیان زینتی گامی بزرگ در جهت تولید و اشتغال مولد در ایران می باشد که در شهرستان کرمان این صنعت رو به گسترش و اقدامات قابل توجهی در بحث تکثیر و پرورش ماهیان زینتی انجام شده است.

کارگاه نحوه نمونه برداری خاک از باغات کشاورزی جهت بررسی وضعیت تغذیه ای باغات شرق استان و آشنایی کارشناسان با نحوه نمونه برداری از خاک در شهرستان بم برگزار شد.

در راستای اهمیت آموزش باحضور تعدای از کشاورزان علاقمند یک کلاس آموزشی با موضوع نکات مورد توجه در مرحله قبل از سبز شدن درختان پسته برگزار شد.

گوشت مرغ منجمد با کیفیت بالا، از قرار هر کیلو 58000 ریال برای توزیع کننده و 62000 ریال برای مصرف کننده از طریق اداره کل پشتیبانی اموردام استان در حال توزیع است وهیچگونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

در این رابطه با هدف انتقال آب و کاهش این تلفات پروژ لوله گذاری از ابتدای سال شروع و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی در حال اجرا و رو به اتمام می باشد .

برای بحث اشتغال واگذاری زمین در زیربخش های کشاورزی مثل دامپروری و صنایع تبدیلی و سایر صنایع مربوطه محدودیتی وجود ندارد و نهایت همکاری با متقاضیان صورت می گیرد.

جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان انار در خصوص اخذ خدمات زیر بنایی و مجوزهای قانونی جهت مستحدثات در اراضی کشاورزی در محل فرمانداری این شهرستان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، معاونین و مدیران تشکیل شد.

طرح آبياري كم فشار روستاي طرنگ در سطح 52 هكتار و لوله گذاري 4700 متر با تخصيص اعتبار 2250 ميليون ريال و همچنين طرح آبياري تحت فشار 175 هكتاري در منطقه گوشك با تخصيص اعتبار قريب 8 ميليارد ريال كلنگ زني شد.

توسعه سيستم هاي نوين آبياري تحت فشار و كشت گياهان دارويي در شهرستان بافت سبب رونق بخش كشاورزي اين شهرستان مي گردد.

عمليات نهالكاري زيتون در سطح 6 هكتار پارك فدك شهرستان بافت از امروز آغاز و در مرحله بعد 30 هكتار زيتون كاري مي شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق