اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • بهره برداری از120 طرح کشاورزی و دامپروری در استان کرمان در هفته دولت

  • بازدید رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از راهکارهای مردمی مقابله با عارضه خشکیدگی خوشه خرما در شهرستان های شرقی استان

اخبار اداره

با عنایت به خشکسالی های چند سال اخیر و وجودکم آبی در برخی نقاط این شهرستان ، تعدادی از باغات پسته در بخش مرکزی شهرستان به صورت فرسوده در آمده بودند که به منظور احیاء و جوانسازی باغات مذکور جهت افزایش عملکرد آنها، عملیات اصلاح و احیاء این باغات در قالب کانون یادگیری و سایت هدف با همکاری باغداران منطقه در اجرای صحیح و بهینه توصیه های کارشناسی همکاران این بخش صورت گرفت

امسال کشت ۳۴ هزار هکتار گندم، ۲۰ هزار هکتار جو و ۲ هزار هکتار کلزا دربرنامه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان است .

ماشین آلات سپاه وقرارگاه خاتم به کمک کشاورزان سیل زده منطقه هلیل رود رابر می آیند

اختصاص حق بهره برداری موقت از جایگاههای عرضه تک محصولی و اماکن فروشگاه پروتئینی میدان تهران بصورت خرده فروشی در نیمه دوم سال 1399

برداشت گردو از سطح 5500 هکتار باغات گردو (بارور) شهرستان از مناطق خبر و دشتاب از نیمه شهریور ماه آغاز شده است

سطحی معادل 36713هکتار از باغات شهرستان کرمان به کشت ارقام مختلف پسته شامل فندقی، احمد آقایی واکبری اختصاص داده شده است که 34440هکتارآن باروراست.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر در نظر دارد همزمان با 15 مهرماه روز ملی روستا همایش تجلیل از یاران روستا را برای پاسداشت افراد، گروه ها و سازمان هایی که در بهبود کیفیت زندگی روستائیان تلاش می کنند، برگزار کند.

برداشت خرما در شهرستان ارزوئیه از 350 هکتار نخلستانهای این شهرستان از اوایل شهریورماه آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه می یابد.

برداشت گلابی در استان ازاواسط مردادماه شروع و تا اواخر شهریور ماه ادامه دارد و پیش بینی می شود در سال جاری حدود 3500 تن محصول برداشت شود.

شهرستان ارزوئیه در سال گذشته رتبه اول سطح زیر کشت های گلخانه ای با توجه به توسعه سطح گلخانه های هیدروپونیک در استان را به خود اختصاص داد.

در آستانه هفته دفاع مقدس، مسئولین سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با خانواده شهید عسکری از شهدای سنگر ساز بی سنگر و جانباز ۷۰ درصد زینهاری دیدار کردند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از خسارت گرمازدگی در برخی ارقام نظیر احمدآقایی، کله‌قوچی، فندقی، ممتاز و چروک در این شهرستان خبر داد .

با حضور رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، معاون سازمان ومدیر دفتر سرپرستی پروژه سیماک استان و جمعی از کارشناسان کشاورزی شهرستان سیرجان ، چهار مرکز خدمات کشاورزی غیر دولتی در خصوص انجام امور ادارای، اجرایی، فنی و مشاوره ای، افتتاح گردید.

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور در باره زمان‌ شروع ثبت‌نام‌ و انتشار دفترچه راهنماي ثبت نام در‌ هشتمين آزمون مشترك فراگير دستگاههاي اجرايي كشور‌ سال ۱۳۹۹

برداشت پسته کال (مغز سبز) معمولا اواسط مردادماه بسته به رقم آغاز می شود و امسال در ۵۰۰ هکتار برداشت کال (مغز سبز) داشتیم

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق