اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • افراد پذیرفته شده در هشتمین آزمون استخدامی فراگیر حداکثر تا 10 اسفندماه به مدیریت امور اداری سازمان مراجعه نمایند.

  • سی و پنجمین دوره معرفی و تجلیل از نمونه های کشاورزی به صورت وبینار سراسری در محل استانداری کرمان برگزار گردید

اخبار اداره

در این راستا سومین نشست با عنوان ًمدیریت سرمازدگی در بخش کشاورزی ً روز چهارشنبه 13 اسفند ساعت 9 الی 12 برگزار می گردد.

بی شک ارتقاء کمی و کیفی طرح سامانه های نوین آبیاری در شهرستان انار که در بررسی های مختلف میدانی از جمله بازدید هفته جاری از پروژه های آن شهرستان مشهود است، ماحصل نگرش آگاهانه و تسلط جنابعالی به مسائل کلان کشاورزی، رویکرد علمی به مدیریت بخش و توجه به ایجاد و توسعه زیر ساختهای اثر گذار بر بهره وری و پایداری منابع پایه می باشد.

نیل به اهداف و دستاوردهای طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری در ابعاد مختلف فنی، اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی به عنوان یکی از مهمترین پروژه های اقتصاد مقاومتی در کشور در سایه همت تمامی دست اندکاران مرتبط، به خصوص سازمان جهاد کشاورزی استانی به عنوان تلاشگران خط مقدم این طرح ملی محقق گردیده است.

جلسه کمیته فنی گردو شهرستان بافت با محوریت بررسی مسائل مربوط به توسعه کمی و کیفی گردو با حضور فرماندار شهرستان ، دکتر فرخی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و کارشناسان مدیریت شهرستان، مهندس کاویانی مدیر عامل شرکت گردوی شهرستان بافت در محل این مدیریت بر گزار شد.

1۶ درصد تولید آبزیان استان کرمان در رفسنجان انجام می شود و رفسنجان رتبه سوم استان کرمان از نظر تولید آبزی پروری را دارد.

هدف گذاری سال جاری، زراعت چوب است و با عنایت به اینکه بهره‌برداری از جنگل‌های شمال ممنوع شده استحصال از سایر نقاط مورد توجه قرار گرفته که امسال ۳۰ هزار هکتار زراعت چوب در کشور هدف‌گذاری شده است.

بحث هفته منابع طبیعی هم حفظ مراتع و جنگل هاست و هم احیای فرهنگ حفظ منابعی که طبیعت در اختیار ما قرار داده است.

رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت : هدف گذاری سال جاری، زراعت چوب است و با عنایت به اینکه بهره‌برداری از جنگل‌های شمال ممنوع شده استحصال از سایر نقاط مورد توجه قرار گرفته که امسال ۳۰ هزار هکتار زراعت چوب در کشور هدف‌گذاری شده است.

15 لغایت ۲۱ اسفند به عنوان هفته منابع طبیعی نام‌گذاری و ستاد برگزاری این هفته با ریاست، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و دبیری اداره کل منابع طبیعی و عضویت ادارات کل : آموزش و پرورش، صدا و سیما،حفاظت محیط زیست و همچنین سازمان‌های مردم نهاد تشکیل که اولین جلسه آن در سال جاری در محل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

عملیات پایش، ردیابی و كنترل غیر شیمیایی آفات در مزارع و باغات استان كرمان با استفاده از تجهیزات و فراورده های كنترل غیر شیمیایی و عوامل كنترل بیولوژیك در حال اجراست .

عملیات مایه کوبی جمعیت دام سنگین شهربابک بر علیه بیماری لمپی اسکین توسط شبکه دامپزشکی شهرستان آغاز گردید .

طبق بررسیهای پژوهشکده پسته رفسنجان، نیاز سرمایی ارقام مختلف پسته در شهرستان رفسنجان به جز پسته فندقی و اکبری تامین شده است.

در این نمایشگاه 70 شرکت داخلی تولیدات خود را در زمینه تجهیزات آبیاری نوین، تولید اداوات کشاورزی و تولید نهاده ها و... در معرض نمایش گذاشته اند .

جلسه شورای عشایری به ریاست ميرصادقي فرماندار شهرستان بردسیر و با حضور رضا نیکزادی مدیرکل امور عشایری و تنی چند از روسای ادارات و کارشناسان مربوطه در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی و تخصصی کشاورزی ، گلخانه ، نهاده ها ، آبیاری ونهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور ، شیلات و آبزیان در کرمان برگزار می گردد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق