اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • همزمان با سفر ریاست جمهور و هیات دولت، طرح آبیاری تحت فشار 165 هکتاری در شهرستان انار با حضور معاونین وزارت جهاد کشاورزی به بهره برداری رسید

  • همزمان با سفر دولت تدبیر و امید به استان کرمان، بازدید معاونین وزیر جهاد کشاورزی از گاوداری صنعتی 1000 راسی گاو شیری در شهرستان انار

اخبار اداره

حفظ عزت نفس و کرامت نفس موجب عزت برای همه چیز می شود و هر کس نفس خودش را ذلیل بکند انسان از شر او در امان نیست

در راستای تغییر در سیستم توزیع سوخت شرکت ملی پخش فراورده های نفتی ایران و لزوم ثبت اطلاعات پایه کلیه واحدهای دامپروری مصرف کننده سوخت مایع در سامانه وزارت جهاد کشاورزی، به منظور تخصیص سوخت مایع بهره برداران عزیزلازم است هرچه سریعتر به سامانه مراجعه وثبت نام نمایند.

تخم مرغ به عنوان یکی از فرآورده‌های خام دامی نقش مهمی در زمینه تأمین نیازهای پروتئینی در جامعه ایفاء می‌نماید؛ بر همین اساس سلامت و بهداشت آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده که در همین راستا، شبکه دامپزشکی شهرستان بر روند نگهداری و عرضه تخم مرغ نظارت داشته و با متخلفین این حوزه برخوردهای قانونی به عمل می اید .

شرکت مدیریت پروژه های نمایشگاهی در نظر دارد با مجوز سازمان توسعه تجارت ایران، هشتمین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در افغانستان (کابل) را در تقویم زمانی 29 بهمن تا2 اسفند سال جاری برگزار نماید.

انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه در کرمان به عنوان یک سیاست وزارت جهاد کشاورزی پیگیری می شود.

سمپاشی دقیق هوایی توسط پهباد های بدون سرنشین کنترل پذیر نه تنها از آسیبهای روش های سنتی به دور است بلکه انجام عملیات سمپاشی در حجم وسیعی از مزارع و باغات در کمترین زمان ممکن و مقرون به صرفه بودن سمپاشی را نیز بدنبال دارد.

با توجه به اینکه گندم مهمترین گیاه زراعی جهان بوده و نقش به سزایی در تغذیه مردم و خودکفایی کشور دارد و در این شهرستان در سالهای اخیر با افزایش قیمت محصول پسته ،کشاورزان بخش وسیعی از زمینهای زراعی خود را به کشت پسته اختصاص داده اند، زراعت گندم در این شهرستان کاهش چشمگیری داشته است.

با توجه به اینکه گندم مهمترین گیاه زراعی جهان بوده و نقش به سزایی در تغذیه مردم و خودکفایی کشور دارد و در این شهرستان در سالهای اخیر با افزایش قیمت محصول پسته ،کشاورزان بخش وسیعی از زمینهای زراعی خود را به کشت پسته اختصاص داده اند، زراعت گندم در این شهرستان کاهش چشمگیری داشته است.

اجرا طرح مدیریت تلفیقی آفات منجر به کاهش حداقل 55 تن مصرف سم شد

به منظور آشنایی بهره برداران با بیماری آنفولانزای مرغی، کلاسی آموزشی یک روزه با تدریس دکتر صادقی کارشناس کلینیک دامپزشکی باغین در مرکز جهاد کشاورزی باغین برگزار گردید .

برداشت زعفران از سطح مزارع شهرستان از اواسط ابان ماه بسته به میزان گلدهی مزارع و درجه حرارت منطقه شروع و تا اوایل آذر ماه ادامه دارد .

کم‌آبی موجب شده کشاورزان مناطق کوهستانی رفسنجان از کشت‌های جایگزین کم آب بر واقتصادی استقبال کنند

اولین جلسه کمیته نظارت بر انبارهای نگهداری مواد اولیه خوراک دام و نهاده های دامی و کارخانجات خوراک دام با حضور اعضاء کمیته (مدیر جهاد کشاورزی ، مسئولان ادارات تولیدات دامی ،توسعه بازرگانی ،صنایع روستایی ، حراست ، شبکه دامپزشکی ،اداره صنعت معدن تجارت و اداره تعاون روستایی ) در شهرستان شهربابک و در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزارگردید.

کشت زعفران علاوه بر رونق اقتصادی در منطقه اشتغال ایجاد کرده وامسال پیش بینی می شود از 40 هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان 120 کیلوگرم زعفران برداشت شود .

همایش آموزش وترویج فریضه امر به معروف ونهی از منکر همچنین فرهنگ زکات با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی ایمانی تبار مسئول حوزه نماینده ولی فقیه در سازمان، کارکنان ادارات تابعه وکارکنان مدیریت در نمازخانه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق