اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • نوسانات دمایی،سرمازدگی،گرمازدگی و...عامل اصلی کاهش 84 درصدی محصول پسته در استان کرمان

  • اجرا طرح ضیافت جهت توزیع اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان

اخبار اداره

بر اثر بارندگی روزپنج شنبه 27 ارديبهشت ماه در اين شهرستان و با جاری شدن سیل در اين شهرستان بخصوص روستاهای گوجرد و توابع این روستا خساراتی به خطوط انتقال آب، قنوات و باغات وارد گردید که برآورد خسارات ریالی در دست بررسی می باشد.

در پی گزارشات واصله و بررسی های میدانی کارشناسان و متخصصین خسارت نهایی به محصول پسته مربوط به بخشهای پسته خیز شهرستان کرمان 80 درصد مي باشد.

اعضاء محترم نظام مهندسی می توانند با مراجعه به سامانه عضویت به نشانی www.iaeo.ir نسبت به تمدید کارت عضویت خود اقدام نمایند.

در روز مزرعه مقایسه عملکرد لاینهای جدید دو رقم گندم نان و دو رقم گندم دروم با ارقام شاهد در شرایط مزرعه، با حضور مدیر شهرستان ارزوئیه، مدیر زراعت استان، محقق مرکز تحقیقات استان، مسئولین مراکز جهاد کشاورزی وکارشناسان پهنه بندی در مزرعه آقای احمدی درمنطقه وکیل آباد برگزار گردید.

در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد) يك پروژه آبیاری تحت فشار، يك طرح لوله گذاري، يك واحد گلخانه سبزي و صيفي و دو طرح سردخانه در شهرستان بم افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

برنامه روز مزرعه با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج استان، اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان و مرکز تحقیقات کشاورزی استان کرمان در محل اجرای طرح واقع در روستای جعفرآباد از توابع قطار بنه دهستان حومه شهرستان برگزار گردید.

با همکاری مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر ده هزار عدد فرمون اخلالگر جنسی دردرختان گردو در سطح 30 هکتار در دو بخش مرکزی وهنزاء شهرستان رابر نصب و مبارزه با آفات کرم خراط آغاز شد.

کارگاه آموزشی گلهای آپارتمانی درروستای خیرآباد شهرستان راور و باحضور کارشناسان جهادکشاورزی وجمعی از زنان روستایی برگزار گردید.

با توجه به اینکه یکی از مشکلاتی که امروزه وجود دارد بحث آب است، وزارت جهاد کشاورزی و معاونت باغبانی این وزارتخانه به منظور افزایش بهره وری آب، بسته هایی در این زمینه تدوین نموده که از جمله آن بحث توسعه کشت های گلخانه ای می باشد.

در هفته جهاد كشاورزي سه پروژه آب و خاك، دو واحد گلخانه و يك طرح توليد جوجه يكروزه گوشتي در شهرستان زرند افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان مراسم غبارروبی نمازخانه سازمان با حضور حجه الاسلام و المسلمین ایمانی تبار، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاوزی وجمعی ازکارمندان برگزارشد .

هدف این همکاری تقویت خلاقیت و شناسایی توانمندی فرزندان همکاران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان می باشد.

در ماه مبارک رمضان بهترین چیز انتقال مفاهیم قرآنی است که از دریای عمیق قرآن، گهرهای ناب را استخراج و با زبانی ساده آنرا منتقل کنیم که این بهترین راه تعمیق باورهای دینی می باشد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق