اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • پیام تبریک جناب آقای مهندس سعیدی رییس محترم سازمان جهاد کشاورزی استان

  • کارشناسان با بررسی لازم هشدارطغیانی بودن سن گندم در سال جاری را اعلام نمودند

اخبار اداره

در پی بارندگیهای شدید سوم فروردین ماه سال جاری و جاری شدن سیلاب ها و رودخانه های فصلی قریب به 10 میلیارد تومان به بخش کشاورزی و دامپروری این شهرستان خسارت وارد شد.

درسال جاري با رديابي هاي مستمر، كانونهاي آلوده شناسايي و فورا اقدام به سمپاشي و كانون كوبي گردد و در حال حاضر اكيپ شبكه مراقبت در زمينه رديابي ملخ صحرايي فعال و رديابي ها همچنان در حال انجام است .

بلایای طبیعی در هفته اول فروردین 1399 ، سیزده هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان کرمان وارد نمود.

توصيه هاي هواشناسي کشاورزي (تاريخ۹۹/۱/۶ لغايت ۹۹/۱/۱۳) استان کرمان

طی احکامی جداگانه از سوی مهندس عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان آقایان عباس حاج عبدالهی و حسین الهی فر به ترتیب به عنوان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانهای رفسنجان وبافت منصوب و از خدمات حسین رضائی و احمد کریمی مدیران قبلی قدر دانی شد.

سرمازدگی، سیل و طوفان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است

کلیه مجوزهای صادره از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان که مدت اعتبار آنها در اسفند ماه سال 98 به پایان رسیده است اعتبار آنهار تمدید و تا پایان اردیبهشت 99 اعتبار دارند.

گرده افشانی باغات نخل خرمای شهرستان در سطح9هزار هکتار آغاز شده است.

مدیر جهادکشاورزی رفسنجان با برشمردن روش های کنترل سرمازدگی بهاره درختان پسته، به کشاورزان جهت جلوگیری از بروز خسارت سرمازدگی هشدار داد.

بارندگیهای شدید سوم فروردین ماه در شهرستان ریگان جاری شدن سیلابها و رودخانه های فصلی منطقه را درپی داشت.

با اجرای طرح هویت گذاری دام سبک و سنگین ضمن شناسایی دامها و استفاده در جهت کارهای اصلاح نژادی به دلیل کنترل ورود و خروج باعث کاهش بیماری در دامداریها شده است و این امر دلگرمی بیشتر دامداران در جهت تولید بیشترایجاد می نماید

با آغاز برداشت گوجه فرنگی از گلخانه های هیدروپونیک در شهرستان نرماشیر پیش بینی می شود در پایان فصل برداشت 8000 تن گوجه فرنگی از گلخانه های این شهرستان برداشت وروانه بازار گردد.

سم تقلبی دیازینون EC60% منتسب به شرکت فراورده های طیف سبز توزیع شده است.

محموله ماهی باید دارای گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی و ظاهری سالم باشد و از نظر ظاهری نباید دارای بوی نامطبوع، فرورفتگی چشم‌ها و از بین رفتن حالت ارتجاعی گوشت باشد.

از مزایای کشت گلخانه ای تولید یک نوع محصول چند نوبت در سال، صرفه جوئی در مصرف آب با افزایش ده برابری تولید، استفاده از اراضی غیرقابل کشت با سیستم هیدروپونیک ،افزایش کیفیت محصول تولیدی، عدم وابستگی تولید به شرایط محیطی و امکان بازاریابی مناسب و تنظیم برنامه کشت مطابق با نیاز بازار، تداوم کار و تولید محصول در تمام فصلهای سال با توجه به امکان کنترل عوامل محیطی و تنظیم شرایط مورد نیاز گیاه می باشد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق