اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • رونق توليد در منطقه كويري شهداد با توسعه مزارع سير

  • افتتاح کانال 1600 متری در سرآسیاب 6 بخش چترود شهرستان کرمان

  • تولید در بخش کشاورزی صدقه جاریه است.

  • همایش تقویت باورهای دینی و روحیه جهادی در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی با حضور حضرت آیت الله تقوی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

  • نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی و رئیس شورای عالی زکات کشور وارد کرمان شد

اخبار اداره

به دلیل افزایش تقاضا و همچنین به منظور تنظیم بازار وقیمت کالاهای اساسی شامل گوشت قرمز،گوشت مرغ، شکر و برنج این مدیریت از اوایل اسفندماه سال گذشته تا فروردین ماه سال جاری بیش از 45 تن گوشت قرمز بصورت گرم ومنجمد،10 تن گوشت مرغ، 280 تن شکر و 37 تن برنج در این شهرستان توزیع شد.

جلسه هماهنگی رونق تولید در بخش کشاورزی با مشارکت معین اقتصادی شهربابک، مجتمع مس شهربابک و معاون فرماندار در محل سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

با توجه به اینکه کمتر از 10 درصد از سطح زیر کشت استان به محصولات سبزی و صیفی اختصاص یافته که بیش از 23 درصد تولید کل استان را در بر می گیرد و اهمیت ارزش اقتصادی ، افزایش درآمد و توانمند نمودن بهره برداران بخش کشاورزی و قابلیت صادراتی بودن این محصولات ، ضرورت واهمیت تولید سبزی وصیفی در بحث الگوی کاشت مطرح وساماندهی کاشت آن ضرورت می یابد

افزایش تولید محصولات گواهی شده با معرفی کارشناسان متخصص فعال در کلینیکهای گیاهپزشکی، شرکتهای فنی و مشاوره ای بعنوان مدیران کنترل کیفی، مسیر رونق تولید را هموار تر نماید.

در سال زراعی جاری پیش بینی می شود بیش از 101 درصد افزایش تولید محصول کلزا نسبت به سال گذشته باشد. به منظور توسعه الگوی کشت مناسب و کاشت گیاهان با نیاز آبی کم و درآمد بالا و هچنین خودکفایی کشور در جهت تولید روغن خوراکی مناسب،کشت کلزا در شهرستان کرمان توصیه و ترویج می شود.

طرح تلفیقی مبارزه با پسیل پسته در سطح 4200 هکتار از باغات این شهرستان در محدوده چهار مرکز جهاد کشاورزی تحت پوشش این مدیریت از سال زراعی 96-97 به مرحله اجرا گذاشته شد.

با توجه به افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی، جلسات کمیته تنظیم بازار شهرستان شهربابک با هدف جذب و عرضه اقلام مورد نیاز تشکیل و چگونگی توزیع آن مصوب گردید.

در روزهای اخیر شهرستان بافت نیز از خسارت تگرگ و سرمازدگی در امان نمانده است و خساراتی را متحمل شده است.

جهت نهایی کردن طرح شبکه مددکاری ورابطان جهاد کشاورزی شهرستان رابر ،همچنین هماهنگی جهت راه اندازی پروژه سرمایه گذاری پرورش بز سانن به منظور اشتغالزایی وافزایش تولید شیر وگوشت جلسه ای در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر برگزار گردید.

رابطین قرنطینه گیاهی مرصاد دو ماه به صورت مداوم و به طور شبانه روزی بر روند جابجایی نهال نظارت داشتند

درنیمه اول فروردین ماه سال جاری بیش از 3577 میلیارد ریال به بخش کشاورزی استان کرمان خسارت وارد آمد.

هدف این طرح تحقیقی-ترویجی معرفی ارقام اصلاح شده و پر محصول و با کیفیت بهتر، در مناطق کم آب و گرم است.

کشاورزان جهت ثبت نام و در یافت آموزش های لازم می توانند به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.

با توجه به آغاز فصل برداشت محصولات زراعی در بخش شهداد از جمله سیر، برداشت این محصول در سطح 690 هکتار از اراضی زراعی بخش در حال انجام است.

به مناسبت چهارم شعبان و روز جانباز مراسم تجلیل و تکریم از همکاران جانباز مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک به عمل آمد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق