اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • در ستاد جشنواره شهید رجائی استان، سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به عنوان دستگاه برتر انتخاب شد.

  • مراسم بیست و نهمين همايش بزرگ سنگر سازان بي سنگر و يادواره شهدای سازمان جهاد كشاورزي برگزار مي گردد

اخبار اداره

طرح بیابان زدایی و درختکاری در راستای مبارزه با پدیده ریز گردها دربرنامه کاری دهکده سلامتی دارزین با همکاری اداره منابع طبیعی و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک، کشت گیاهان با نیاز آبی کم و گیاهان دارویی به منظور حفظ منابع آبی، درآمدزایی، و ایجاد اشتغال در مناطق کوهستانی ومناطق مستعد کاشت در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است.

بارزترین معروف در روز عاشورا اقامه نماز در میدان جنگ بود

برداشت پسته در شهرستان ارزوئیه از اوایل شهریورماه آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه دارد

در یک ماه گذشته 300 راس دام سبک در این شهرستان اصلاح نژاد و و 500 راس دام سنگین هویت گذاری شده اند.

استان کرمان یک استان بسیار خشک، با متوسط بارندگی کم ، با بحران کم آبی خصوصا" در بخش کشاورزی مواجه است.

این مراسم با حضور مدیران و همکاران سازمان در اول وقت اداری در محل نمازخانه سازمان برگزار می گردد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: از دلایل اصلی توسعه نیافتگی کشاورزی در کشور بی توجهی به بخش تحقیقات و استفاده نکردن از محققان و نتایج تحقیقات در تصمیم‌گیری‌های مدیریت کشاورزی است .

تغییرات اقلیمی از معضلاتی است که در استان کرمان با آن مواجه هستیم، افزایش دما، کاهش بارندگی و نوسانات زیاد دمایی و عدم تامین نیاز سرمایی روی عملکرد پسته تأثیر گذاشته و در امر تولید پسته دچار مشکل شدیم .

احمد محمدی انارکی ظهر چهارشنبه در دومین همایش ملی پسته ایران در دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان با بیان اینکه خسارت وارده به محصول پسته امسال مشکلاتی را برای معیشت مردم ایجاد کرده است، از اساتید و پژوهشگران درخواست کرد تا دلیل نابودی ۹۵ درصدی محصول پسته امسال را مورد بررسی و ارزیابی کامل قرار داده و راهکارهایی برای جلوگیری از چنین مواردی ارائه دهند .

این مراسم با حضور نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان زرند و تعدادی از مسئولین اجرایی این شهرستان برگزار شد.

استان کرمان با سطح زیر کشت حدود 3000 هکتار با تولید 31000 تن یکی از مناطق مستعد تولید انار در کشور محسوب می شود.

تا کنون 50 هکتار قرارداد کشت کلزا انجام شده و بذر مورد نیاز فراهم شد.

با توجه به کاهش نزولات جوی و تدوام بحران خشکسالی استفاده بهینه از منابع آبی موجود و افزایش راندمان آبیاری ضروری به نظر می رسد یکی از روش های توصیه شده در حال حاضر کشت گیاهان زراعی با استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار سطحی ” تیپ “می باشد

مجموع برداشت پسته کال شهرستان کرمان 505 تن بوده است که امسال با توجه به حوادث غیر مترقبه برداشت این محصول به شدت کاهش پیدا کرده است.از مجموع سطح زیر کشت 35251 هکتاری محصول پسته در شهرستان کرمان تنها پیش بینی کمتر از 5000 تن محصول می باشد که میزان عملکرد امسال در باغات به 152 کیلو گرم رسیده است .

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق