اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • غضنفرآبادی نماینده شهرستانهای بم، فهرج، ریگان و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: از 250 هزار هکتار نخلستان، 30 هزار هکتار آن در شهرستانهای شرقی استان کرمان وجود دارد و از 1200هزار تن خرمای کشور، 200 هزار تن آن در این منطقه تولید می شود.

  • روز جهانی خاک گرامی باد

اخبار اداره

علاقه مندان جهت شرکت در این نمایشگاه می توانند با شماره های 071-32302211 و 071-32302111 و 09021110604 تماس حاصل نمایند.

وبینار آموزشی با موضوع آبیاری زیرسطحی کم فشار باغات پسته با شرکت بیش از ۵۰ نفر از بهره برداران در شهرستان رفسنجان برگزار شد.

این اداره کل آمادگی خود را جهت انعقاد قرارداد پیش خرید گوشت گوساله مازاد از دامداران، انعقاد قرارداد خرید مرغ منجمد کارتن شیرینگ پک و انعقاد قرارداد پیش خرید گوشت مرغ منجمد، در راستای خرید های حمایتی یا تکمیل ذخایر راهبردی اعلام می دارد.

جلسه هم انديشي فروشندگان سموم شهرستان ارزوئيه با حضور کارشناسان این مدیریت، رابط نظام مهندسي و مسئولين فني فروشگاههاي سموم ونهاده هاي كشاورزي شهرستان در محل مديريت جهاد كشاورزي ارزوئيه برگزار گرديد.

در ایام ا.. دهه فجر، یک واحد گلخانه هیدروپونیک و یک واحد سردخانه و بسته بندی خرما به بهره برداری می رسد و 25 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

با فرارسیدن سالگرد شهادت بانوی گرامی جهان اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)و جهت تجدید بیعت کارکنان این سازمان و ادارات تابعه جهاد کشاورزی با سیدالشهدای مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی ویاران وفادارش مراسم عزاداری درمحل حسینه شهدای گلزارشهدای کرمان با سخنرانی خطیب توانا حجت الاسلام والمسلمین دکتررفیعی و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد.

به منظور استمرار برنامه ها در برگزاری دوره های آموزشی و به منظور توسعه دانش و آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی وبینار آموزشی با عنوان کنترل زمستانه آفات باغ های پسته با شرکت بیش از ۶۰ نفر از بهره برداران به شکل مجازی در شهرستان رفسنجان برگزار گردید .‌

ازابتدای سال امسال تا کنون جمع آوری زکات دراستان کرمان 155درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است .

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده ها و آبیاری و نهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، شیلات و آبزیان از تاریخ 28 بهمن ماه لغایت 1 اسفندماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی جنوب شرق کرمان برگزار می شود.

در این جلسه ازتدوین برنامه پنج ساله زکات خبرداد وگفت : هدف ازتشکیل این جلسه، تبیین سیاست ها وراهبردها جهت افزایش وترویج فرهنگ زکات برای سال 1400است .

: بنا به مصوبه اتخاذ شده در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان برای حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور استمرار برنامه ها در برگزاری دوره های آموزشی و به منظور توسعه دانش و آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی و آشنایی آنان با علم روز و اقتصادی کردن و کاهش هزینه تولید، آموزش بهره برداران درسال ۱۳۹۹ به صورت مجازی (وبینارهای آموزشی ) و از راه دور در زمینه های مختلف متناسب با هر فصل برگزار می شود.

هدف ازتشکیل این جلسه، تبیین سیاست ها وراهبردها جهت افزایش وترویج فرهنگ زکات برای سال 1400است .

در شهرستان ارزوئیه 270 هکتار به کشت کلزا اختصاص یافته است.

کود مرغی یکی از عوامل تهدید کننده در گسترش بیماری های طیور در ایران است و در شرایطی که آنفلوانزای فوق حاد در برخی استان ها شیوع دارد، حمل غیر بهداشتی کود واحدهای مبتلا یکی از عوامل مهم گسترش بیماری به شمار می رود .

با توجه به بالا بودن هزینه های کشاورزی (سم وکود)موردنیاز کشاورزان وعدم قدرت خرید کشاورزان در تامین نهاده های کشاورزی ،احتمال این وجود دارد که کشاورزان به موقع کود وسم موردنیاز خود را تامین ننمایند وتغذیه مزارع وکنترل علفهای هرز وآفات وبیماریهابه درستی انجام نشده وروی کمیت وکیفیت محصول تاثیر سوء بگذارد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق