اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • برای حل معضل بهره وری در بخش آب تلاش همگان لازم است

  • در برنامه ریزی ها استفاده بهینه از آب وخاک به ازای هر متر مکعب مصرف اب بایستی در نظر گرفته شود

اخبار اداره

در خصوص ارتباط نزديك مردم با رئيس اين سازمان و رفع مشكلات آنان روزهاي دوشنبه هر هفته ملاقات عمومي با مردم انجام مي شود.

همایش گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی در آخرین روز از هفته جهاد کشاورزی در شهرستان ارزوئیه با حضور فرماندارشهرستان، نماینده ولی فقیه، روسای ادارات تابعه،کشاورزان نمونه وپیشرو، همکاران بازنشسته و شاغل مدیریت در محل تالار شهر برگزار گردید.

در هفته جهاد کشاورزی فرماندار شهرستان زرند از سه طرح آبیاری زیر سطحی، گلخانه و بازارچه گوشت ستاد تنظیم بازار شهرستان زرند بازدید نمودند.

ازجمله نهادهای با ارزش که بنیانگذارجمهوری اسلامی فرمان بنیان آن را صادرکردند نهاد مقدس جهاد سازندگی بود.

نخلستانهای شرق استان کرمان چند سال با آفت زنجره خرما درگیر بودند و سال گذشته مبارزه با آن صورت گرفت و در سال جاری هم برای جلوگیری از شیوع آفت مبارزه در سطح 1100 هکتار در شهرستان نرماشیر انجام شد.

به مناسبت هفتمین روز از هفته جهادکشاورزی با حضور فرماندار شهرستان بم و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم طرح درجه بندی ،بسته بندی وسردخانه خرما افتتاح و به بهره برداری رسید.

جلسه ستاد بحران در رابطه با وضعيت محصولات كشاورزي استان كرمان در فرمانداري كرمان برگزار و پيشنهادات استان جمع آوري و به شوراي هماهنگي بحران كشور براي بررسي ارائه و تصميمات اخذ و به استان اعلام مي شود

با حضور فرماندار، معاونين و مديران اين سازمان، گلخانه توت فرنگي مجتمع گلخانه اي در منطقه ماهان شهرستان كرمان افتتاح و به بهره برداري رسید.

با حضور فرماندار، معاونين و مديران اين سازمان، گلخانه خيارسبز مجتمع گلخانه اي در منطقه ماهان شهرستان كرمان افتتاح و به بهره برداري رسید.

با حضور فرماندار، معاونين و مديران اين سازمان، يك واحدگلخانه توت فرنگي مجتمع گلخانه اي در منطقه ماهان شهرستان كرمان افتتاح و به بهره برداري رسید.

استفاده چندمنظوره از آبهای استحصال شده راهکار مناسب جهت استفاده بهینه از منابع آب استان کرمان است.

فرماندار شهرستان كرمان : ضرورت دارد الويت اول را به بهينه سازي مصرف آب اختصاص دهيم و در اين راستا بايد از بهره برداران حمايت شود بطوريكه آنان به ما اعتماد نموده و با فرهنگ سازي مديريت باغات به سمت مصرف بهينه آب و خروجي محصول سالم سوق داد .

خشکسالی، سیلاب و نوسانات دمایی در دو ماه آخر سال گذشته و ابتدا سال جاری عامل خسارت وارده به باغات پسته شهرستان زرند می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق