اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • افتتاح دو طرح کشاورزی با حضور استاندار کرمان در شهرستان ارزوئیه

  • با حضور مسئولين و رزمندگان دوران دفاع مقدس همايش بزرگ سنگر سازان بي سنگر استان كرمان برگزار شد

اخبار اداره

این معاونت اقدامات موثری در خصوص رفع مشکلات ایجاد شده و تامین نهاده ها و جلوگیری از قیمت روز افزون آنها انجام می دهد تا مشکلات برای مرغداران مرتفع گردد.

به منظور افزایش سطح آگاهی بهره برداران در خصوص تغذیه اصولی باغات خرما کلاس آموزشی با عنوان تغذیه باغات خرما در شهرستان فهرج برگزار گردید.

سومین جلسه کمیته تولیدات گیاهی شهرستان کرمان با هدف بررسی روند کشت محصولات پاییزه بویژه دانه های روغنی با حضور مدیر زراعت و کارشناسان آن حوزه در محل سالن کنفرانس مدیریت برگزار گردید .

در راستای آموزش راههای کنترل و مبارزه علیه آفت مگس میوه مدیترانه ای در مناطق آلوده کلاس آموزشی با عنوان مگس میوه مدیترانه ای در مسجد روستای دران کوهپایه شهرستان کرمان برگزار شد.

رئیس ستاد اربعین سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، از هداء و کمک 760 میلیون ریالی کارکنان این سازمان، ادارات و شرکت های تابعه به موکب های اربعین وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

درسال 98 تعداد صندوق های خردبانوان روستایی از 16 صندوق به 32 صندوق افزایش یافته است.

طی حکمی از سوی استاندار کرمان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، بعنوان دبیر گروه کاری توسعه روستایی و عشایری منصوب شد.

گلخانه هیدروپونیک 3هزار مترمربعی در روستای امیرآباد افتتاح و به بهره برداری رسید.

کشت کلزا در افزایش کیفیت و کمیت گندم و همچنین از بین بردن علف‌های هرز مزرعه اثراتی دارد که کشت آن در تناوب با گندم توصیه می‌شود.

مگس میوه مدیترانه ای یکی ازآفات مخرب و خطرناک کشاورزی در دنیا میباشد.

95 هزار قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در شهربابک واکسینه می شوند

کار برداشت خرما در شهرستان ارزوئیه از اواسط شهریورماه آغاز وتا اوایل آبان ادامه دارد.

برای برداشت پسته از سطح یک هکتار15 نفر مشغول بکار می گردند.

با توجه به آغاز فصل زراعی جدید و شروع کشت گیاهان پاییزه لزوم برگزاری کلاس های آموزشی و نظارت بر مراحل کاشت و داشت محصولات زراعی احساس می شود.

جلسه هم اندیشی پایش امور آموزشی ترویجی با حضور مسئولین وکارشناسان ترویج مدیریت های جهادکشاورزی شرق استان در محل سالن اجتماعات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق