اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • جشن پايان يافتن حدنگاري اراضي ملي در شهرستان انار

  • آغاز اجراي تجهيز و نوسازي اراضي كشاورزي حوزه سد بافت به مساحت 300 هكتار

  • مراسم گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن و مقام مادر با حضور بانوان سازمان جهاد كشاورزي برگزار شد .

  • مديريت هماهنگي ترويج كشاورزي سازمان جهاد كشاورزي استان کرمان همگام با علوم نوين كشاورزي است

اخبار اداره

در راستای اهمیت آموزش باحضور تعدای از کشاورزان علاقمند یک کلاس آموزشی با موضوع نکات مورد توجه در مرحله قبل از سبز شدن درختان پسته برگزار شد.

گوشت مرغ منجمد با کیفیت بالا، از قرار هر کیلو 58000 ریال برای توزیع کننده و 62000 ریال برای مصرف کننده از طریق اداره کل پشتیبانی اموردام استان در حال توزیع است وهیچگونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد.

در این رابطه با هدف انتقال آب و کاهش این تلفات پروژ لوله گذاری از ابتدای سال شروع و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 90 درصدی در حال اجرا و رو به اتمام می باشد .

برای بحث اشتغال واگذاری زمین در زیربخش های کشاورزی مثل دامپروری و صنایع تبدیلی و سایر صنایع مربوطه محدودیتی وجود ندارد و نهایت همکاری با متقاضیان صورت می گیرد.

جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان انار در خصوص اخذ خدمات زیر بنایی و مجوزهای قانونی جهت مستحدثات در اراضی کشاورزی در محل فرمانداری این شهرستان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، معاونین و مدیران تشکیل شد.

طرح آبياري كم فشار روستاي طرنگ در سطح 52 هكتار و لوله گذاري 4700 متر با تخصيص اعتبار 2250 ميليون ريال و همچنين طرح آبياري تحت فشار 175 هكتاري در منطقه گوشك با تخصيص اعتبار قريب 8 ميليارد ريال كلنگ زني شد.

توسعه سيستم هاي نوين آبياري تحت فشار و كشت گياهان دارويي در شهرستان بافت سبب رونق بخش كشاورزي اين شهرستان مي گردد.

عمليات نهالكاري زيتون در سطح 6 هكتار پارك فدك شهرستان بافت از امروز آغاز و در مرحله بعد 30 هكتار زيتون كاري مي شود.

دوره آموزشي اهمیت جمعیت زمستان گذران پسیل در میزان تراکم آفت در طول فصل در كشكوئيه شهرستان رفسنجان برگزار شد.

مبارزه با آفت همگاني سن گندم در شهرستان ارزوئيه با دارا بودن سطح زيركشت 18500 هكتار گندم و 2000 هكتار جو از تاريخ 3/12/96 آغاز گرديده و تاكنون درسطح 1535 هكتار سمپاشي عليه اين آفت صورت گرفته است.

طرح تلفیقی کنترل آفت پسیل پسته در سطح 4200 هکتار از باغات پسته شهرستان سیرجان در حال اجراست و تا کنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

در سال اقتصادمقاومتی تولید واشتغال، 1225 تن ماهي سردآبي،888 تن ماهي گرمابی دراستخرهاي ذخیره، 310 تن ماهي گرمابی در منابع آبی،37 تن ماهي خاویاری و 40 تن آرتمیا در استان كرمان توليد شد.

طی بازدید های مستمر کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر از نهال فروشی های سطح شهرستان تعداد 800 نهال آلوده شناسایی شد و با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، مسئول نظام مهندسی و مامورین نیروی انتظامی با هماهنگی ریاست دادگاه عمومی شهرستان معدوم گردید .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق