اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • در آخرین روز هفته دفاع مقدس و هفتمین روز ماه محرم همایش یاوران معروف و نماز در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

  • بیست و هفتمین همایش سنگر سازان بی سنگر سازمان جهاد کشاورزی در ششمین روز از هفته دفاع مقدس و ماه محرم برگزار شد.

  • امنیت غذایی، اقتصادی نمودن بخش کشاورزی و سودآوری تولید کشاورزان از اهداف جهاد کشاورزی می باشد

اخبار اداره

به پاس حمایتهای بی دریغ و بی بدیل مهندس عباس سعیدی در واسپاری امور به بخش خصوصی و بسترسازی اشتغال فارغ التحصیلان در راستای مهندسی نمودن فرآیند تولید با اهدا لوح سپاس از وی تقدیر و تشکر شد .

در راستاي گسترش آبزي پروري و آبزي مصرفي در شهرستان زرند ده هزار قطعه بچه ماهي سردآبي در يكي از استخرهاي ذخيره آب كشاورزي حومه شهرستان زرند رها سازي شد.

با توجه به كاهش قيمت مرغ در سطح كشور و استان، جهت جلوگيري از ضرر و زيان مرغداران و به منظور تنظيم بازار مواد پروتئيني و حمايت از توليد، بدون محدودیت زمانی ، اقدام به خريد مرغ مازاد مرغداران استان نموده است.

دکتر پور ابراهیمی از دستاوردها و اقدامات بخش کشاورزی در منطقه شهداد اعلام رضايت نمود.

چهارمين دوره آموزش مجازي سربازان سازندگي با عنوان بخش خصوصی و جایگاه آن در توسعه کشاورزی برگزار گردید.

خرما اولين منبع درآمد بهره برداران بخش كشاورزي در شهرستان نرماشير مي باشد

همزمان با روز بین المللی زنان روستایی و به منظور ارتقای مهارتهای شغلی و توانمند سازی بانوان کشاورز،یک دوره کارگاه آموزشی زنان روستایی با همکاری نیروی انتظامی و با عنوان آسیب شناسی اجتماعی با محوریت معضلات شبکه های مجازی با حضور 30 نفر از زنان روستایی در محل جهاد کشاورزی بیاض برگزار گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، عملیات مقدماتی کشت کلزا در منطقه شهداد از مهر ماه اغاز و تا نیمه اول آبانماه ادامه دارد

کشت سیر از اول مهر ماه آغاز و تا نیمه آبان ماه ادامه خواهد داشت

دراین طرح سهم بهره برداران به مقدار15 درصد به صورت خود یاری و بقیه هزینه ها از قبیل جوشکاری لوله ها،حفر کانال،احداث حوضچه ،خاکریزی بر روی لوله ها و... به عهده مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان می باشد

از سطح300 هكتار باغات به شهرستان بردسير برداشت محصول به آغاز و پیش بینی می شود امسال در مجموع 2400 تن محصول از باغات به این شهرستان برداشت شود .

با اجراي طرح تجميع به صورت هوشمند ، اصلاح نخيلات، بهره برداري از سيستم هاي نوين آبياري و توسعه صادرات پتانسيل هاي شرق استان بالفعل مي گردند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق