اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • تجدید میثاق وزیر محترم جهاد کشاورزی با سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت

  • نشست صمیمی وزیر جهاد کشاورزی با تشکلهای بخش کشاورزی استان کرمان در ابتدای ورود به استان کرمان

اخبار اداره

مدير جهاد كشاورزي شهرستان نرماشير گفت: كارگاه آموزشي كنترل آفت قرنطينه اي سوسك سرخرطومي حنايي خرما با حضور مهندس لطفعلي زاده سرپرست معاونت توليدات گياهي سازمان، دكترسيرجاني سرپرست مديريت باغباني، ناظمي سرپرست مديريت حفظ نباتات، رجب قانع مديريت حراست، طبسي نژادفرماندارشهرستان نرماشير، سرهنگ رويان فرماندهي ناحيه مقاومت بسيج سپاه، مديران وكارشناسان جهادكشاورزي شرق استان و جمعي ازكشاورزان منطقه در شهرستان نرماشير برگزار شد.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان انار گفت: در هفته دولت سه طرح كشاورزي در اين شهرستان با هزينه كرد 89 ميليارد ريال كه 42 ميليارد ريال آن از اعتبارات دولتي است، به بهره برداري مي رسد.

ازسازي و مرمت قنوات آسيب ديده در مناطق خبر، دهج، جوزم و مدوارات با همكاري تنگاتنگ مجموعه مديريت جهاد كشاورزي با اعضا شوراي اسلامي و دهياران اين مناطق تا احيا آخرين قنات خسارت ديده از سيل ادامه خواهد داشت .

سرپرست مديريت جهادكشاورزي شهرستان بردسير گفت در هفته دولت 3 طرح كشاورزي وآب وخاك و صنايع تبديلي وتكميلي در اين شهرستان با هزينه كرد اعتباري بيش از 957500 ميليون ريال كه قريب 2500 ميليون ريال آن از اعتبارات دولتي است ، به بهره برداري مي رسد .

سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان بردسير گفت: هرساله در فصل بهار اراضي زيادي جهت كاشت آنيون ست پياز در اين شهرستان آماده سازي و در هرهكتار حدودا 130 كيلو بذر پياز كاشته مي شود.

مدير جهاد كشاورزي شهرستان بم گفت: در هفته دولت 5 طرح كشاورزي وصنايع تبديلي در اين شهرستان با هزينه كرد اعتباري قريب به 270 ميليارد ريال كه قريب به3 ميليارد ريال آن از اعتبارات دولتي است، به بهره برداري مي رسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: در هفته دولت شش طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد اعتباری بیش از 45 میلیارد ریال که قریب به 3.5میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

نماینده تام‌الاختیار رئیس جمهور در شهرستان انار با حضور در فرمانداری با مردم این شهرستان دیدار و مسائل و مشکلات آنها را بررسی کرد .

در سی و یکمین سفر استانی و کشوری رئیس جمهور به استان کرمان با حضور دکتر عسکری نماینده تام الاختیار وزیر جهاد کشاورزی و هیأت همراه میز خدمت در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار شد.

ازنگری در تعرفه های پرداختی بیمه کشاورزی محصول خرمای مضافتی، مطالعه و تحقیق و معرفی روش ها و سموم مطمئن در بحث مبارزه با آفت زنجره خرما، مطالعه و تحقیقات در خصوص عارضه خشکیدگی خوشه خرما و عارضه خشکیدگی برگ خرما، تخصیص آب سد نسا جهت مجتمع های گلخانه‌ای ،دامپروری و آبزی پروری ،ایجاد مرکز تحقیقات تخصصی خرما و مرکبات شرق استان از دیگر خواسته های کشاورزان شهرستان در این سفراست.

در این مزرعه که ظرفیت اسمی آن ۵۰ تن می باشد در حال حاضر بیش از 90 تن ماهی خاویاری در حال تولید و پرورش می باشد.

همزمان با سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور و هیأت دولت به استان کرمان، شورای اداری رابر با حضور نماینده ویژه رئیس جمهور در این شهرستان برگزار شد.

همزمان با سی و یکمین سفر استانی رئیس جمهور و هیأت دولت به استان کرمان، نماینده ویژه وزیر همراه با هیأت همراه از قنات قنبرآباد شیخی و طرح های اصلاح، احیا و جوانسازی باغات بم، توسعه وتنوع کشت ارقام صادراتی در کنار مضافتی بم بازدید شد.

در سفر وزیر جهاد کشاورزی و هیأت همراه به استان کرمان از باغات آلوده به سوسک سرخرطومی حنایی خرما روستای دولت آباد شهرستان نرماشیر بازدید شد.

با حضور وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، روسای ادارات تابعه و تنی چند از مسئولین محلی از باغات خسارت دیده شهرستان نرماشیر که از عارضه خشکیدگی وعدم تلقیح دچار خسارت شده بودند، بازدید به عمل آمد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق