تازه ترین خبــرها
فعالیتهای مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان بم در هفته جهاد کشاورزی
در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی مسئولین و کارکنان مراکز جهاد کشاورزی شهرستان کرمان در مراسم نماز جمعه شرکت نمودند
توسط مهندسین کشاورزی بسیجی ،چهلمین سالگرد تاسیس جهاد سازندگی گرامی داشته شد
دیدار کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فهرج با فرماندار محترم شهرستان درهفته جهاد کشاورزی
"قابل توجه کشاورزان، بهره برداران و تولیدکنندگان محصولات سالم و ارگانیک "
برگزاری دوره آموزشی احراز صلاحیت متقاضیان کنترل کیفیت محصولات کشاورزی در مرکز تحقیقات آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمان
دیدار کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ریگان با امام جمعه این شهرستان ریگان در هفته جهاد کشاورزی
بیانیه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در مراسم نماز جمعه شهرستان رفسنجان قرائت شد
قرائت بیانیه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در مراسم نماز جمعه شهرستان سیرجان
از سال 93 تا کنون 1090 هکتار از باغات مناطق پسته کاری شهرستان شهربابک سربرداری و تعویض پیوند شده اند .
اصلاح نژاد دام گامی موثر جهت تولید بیشترگوشت
"قابل توجه کشاورزان، بهره برداران و تولیدکنندگان محصولات سالم و ارگانیک "
دیدار کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر با فرماندار شهرستان بردسیر
برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی زنان صندوق های خرد روستایی باپرورش دام وطیوردر شهرستان نرماشیر
درآمد بخش کشاورزی درآمد مناسبی است و سود سالیانه آن می تواند صرف سرمایه گذاری شود
دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی، معاونین و مدیران با استاندار کرمان در ششمین روز از هفته جهاد کشاورزی
در ششمین روز از هفته جهاد کشاورزی نشست فنی و تخصصی نقش علم و فناوری در رونق تولید و افزایش محصولات کشاورزی برگزار گردید
سن سبز
پسیل پسته
کرم گلوگاه انار
سوسک شاخک بلند رزاسه
کرم سفید ریشه
پروانه برگ‍خوار سفید پسته (رائو)
كنه تار عنكبوتي
کرم برگخوار ذرت
کرم سیب
کرم خراط
مگس گیلاس
پسیل پسته
پسیل پسته
مگس جالیز
مگس گیلاس
بیماری لکه غربالی هلو
سفیدک سطحی گل محمدی
كرم طوقه بر
بیماری لکه موجی سیب زمینی
پسیل پسته
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
كشاورز پاك‌عقيده‌ترين انسان‌ها و سر و كارش با خدا است
متن کامل خبــر
کد خبر: 7130 | تاریخ وقوع: 1398/02/30 | تاریخ انتشار: 1398/02/30 | 1:51 PM | بازدید: 77    


جلسه کمیته برداشت گندم، با حضور فرماندار شهرستان ارزئیه برگزار گردید
جلسه کمیته برداشت با حضور فرماندار ، وجمعی از مدیران وکارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر اعضا ء ونماینده کشاورزان در محل فرمانداری تشکیل گردید .

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امیری پاک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: جلسه کمیته برداشت با حضور فرماندار ، وجمعی از مدیران وکارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر اعضا ء  ونماینده کشاورزان در محل فرمانداری تشکیل گردید .

وی گفت: هدف از برگزاری این جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جهت برداشت گندم و کلزا بوده تا با حداقل ضایعات دسترنج کشاورزان به بهترین نحوه برداشت شود .

 در این جلسه منظری توکلی، فرماندار ارزوئیه با اشاره به بارندگی های اخیر افزود خوشبختانه پس از چندین سال خشکسالی در سطح کشور و به خصوص شهرستان ، ایام پربارشی را در اوایل سال جاری داشتیم که این امر موجب پربار شدن محصولات کشاورزی به خصوص گندم در سطح شهرستان گردید به طوریکه علی رغم کاهش سطح کشت گندم نسبت به سال گذشته پیش بینی میشود هشتاد هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود .

آقای فرماندار با بیان اینکه آفات نیز در سال جاری افزایش چشمگیری داشته عنوان نمود خوشبختانه با مدیریت مناسب جهاد کشاورزی و همکاری کشاورزان آفات در این شهرستان کنترل گردیدوجای نگرانی وجود ندارد وی از تلاش های مجموعه ودست اندرکاران کشاورزی شهرستان قدردانی نمود .

درادامه آقای منظری توکلی افزود گندم به عنوان یک محصول استراتژیک و یکی از فاکتورهای اصلی امنیت غذایی کشور میباشد که این امر اهمیت حمایت از کشاورزان در تامین این محصول استراتژیک را برای کشور دوچندان نموده ، وی خواستار همکاری دستگاه ها و ادارات درگیر در برداشت محصول گندم شد تا دسترنج کشاورزان زحمتکش شهرستان به بهترین نحو برداشت شود.

 در ادامه این جلسه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: درسال جاری علی رغم کاهش سطح کشت گندم  نسبت به سال گذشته پیش بینی میشود که افزایش برداشت چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته باشیم .

وی درادامه افزود بارندگی ها اخیر علی رغم نعماتی که در پی داشته موجب افزایش آفات به خصوص افت ملخ گردیده که خوشبخاته با تلاش وپیگیرهای کشاورزان و مجموعه دست اندرکارکشاورزی تا کنون مشکلی را برای شهرستان ایجاد نگردیده است

 در این جلسه ماهری معاون غله استان با بیان اینکه شهرستان ارزوئیه قطب غله استان میباشد افزود با توجه به پیش بینی های صورت گرفته درخصوص میزان برداشت گندم  در شهرستان ارزوئیه آماده سازی ها جهت انبار این محصول بعمل آمده وسیلوها ی گندم تخلیه و اماده دریافت گندم شهرستان میباشند.

در این جلسه مصوب شد، در جهت جلوگیری از ضایعات گندم در حین حمل توسط کامیون ها ، سیلو و انبارهای تخلیه گندم از تحویل بار کامیون ها فاقد چادر جلوگیری نمایند و همچنین اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای با نظارت بر تردد کامیون های حامل گندم از ریزش گندم از بار کامیون ها در طول مسیر جلوگیری نمایند و درهمین جهت مدیریت جهاد کشاورزی جلسه با کشاورزان به منظور آموزش وتوجیحی برگزار نماید.

همچنین مقرر گردید در جهت جلوگیری از قاچاق محصول گندم، نیروی انتظامی از تردد کامیون های حامل بار گندم به سمت محورهای خروجی از استان جلوگیری نمایند. علاوه بر این مقررگردید خرید گندم تنها از طریق غله صورت پذیرد وکشاورزان از فروش محصول گندم به دلالان وغیر منع گردند.

نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق