تازه ترین خبــرها
کار برداشت پسته در کرمان آغاز و تا اواخر مهر ماه در استان کرمان ادامه می یابد.
مراسم سی امین همايش بزرگ سنگر سازان بي سنگر و يادواره شهدای سازمان جهاد كشاورزي برگزار مي گردد
گلخانه هیدروپونیک در رفسنجان کلنگ زنی شد
جلسه هم اندیشی کنترل مگس میوه مدیترانه ای در بخش گلباف شهرستان کرمان برگزار شد.
رئيس سازمان حفظ نباتات كشوراز رئيس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به دلیل مهارآفت ملخ صحرايي تقدير نمود.
دوره آموزشی برداشت پسته با الویت امنیت و حفظ بهداشت در منطقه باغین شهرستان کرمان برگزار شد.
بازدید از قنوات و استخر های ذخیره آب و باغات آلوده به مگس میوه مدیترانه ای مناطق سر آسیاب و کوهپایه بخش مرکزی شهرستان کرمان
نشست آموزشی با موضوع امنیت باغهای پسته در شهرستان شهربابک برگزار گردید
در سال جاری14هزار میلیارد ریال خسارت به نخلستانهای استان وارد شد.
مدیریت باغات پسته با انجام نتایج تحقیقات پژوهشکده پسته در بحران کم آبی
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته
افلاتوکسین
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته
نمایشگاه محصولات غذایی و نوشیدنی WorldFood مسکو روسیه 2 تا 5 مهر 98
برگزاری جلسه تولیدات گیاهی شهرستانهای منطقه 2 در مدیریت شهرستان کرمان
برگزاری مراسم زیارت عاشورا در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک
حفاظت از اراضی کشاورزی با جمع اوری مصالح در منطقه بنه یکه شهربابک
کاشت 20 هکتار دانه روغنی کنجد در شهرستان فهرج
باحضورخانم دکتر جلیلی مقدم مدیر کل میوه های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ازباغات خسارت دیده عارضه خشکیدگی در شهرستان نرماشیر بازدید به عمل آمد.
نماتود مولد غده ریشه
در اولین روز از هفته دولت طرح آبیاری تحت فشار قطره ای 160 هکتاری در منطقه ابارق شهرستان بم افتتاح و به بهره بردرای رسید.
زنبور مغز خوار بادام
بیماری سفیدک داخلی خیار
سن های زیان آور پسته
سن های زیان آور پسته
تریپس گلخانه
سرخرطومی جالیز
ترکیدگی میوه انار
پسیل پسته
اختلاف علائم شوری با بیماری گموز در درختان پسته
کرم سیب
مگس جالیز
پسیل پسته
سن سبز پسته
سم کنفیدور
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
كشاورز پاك‌عقيده‌ترين انسان‌ها و سر و كارش با خدا است
متن کامل خبــر
کد خبر: 7130 | تاریخ وقوع: 1398/02/30 | تاریخ انتشار: 1398/02/30 | 1:51 PM | بازدید: 166    


جلسه کمیته برداشت گندم، با حضور فرماندار شهرستان ارزئیه برگزار گردید
جلسه کمیته برداشت با حضور فرماندار ، وجمعی از مدیران وکارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر اعضا ء ونماینده کشاورزان در محل فرمانداری تشکیل گردید .

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امیری پاک مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: جلسه کمیته برداشت با حضور فرماندار ، وجمعی از مدیران وکارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر اعضا ء  ونماینده کشاورزان در محل فرمانداری تشکیل گردید .

وی گفت: هدف از برگزاری این جلسه برنامه ریزی و هماهنگی جهت برداشت گندم و کلزا بوده تا با حداقل ضایعات دسترنج کشاورزان به بهترین نحوه برداشت شود .

 در این جلسه منظری توکلی، فرماندار ارزوئیه با اشاره به بارندگی های اخیر افزود خوشبختانه پس از چندین سال خشکسالی در سطح کشور و به خصوص شهرستان ، ایام پربارشی را در اوایل سال جاری داشتیم که این امر موجب پربار شدن محصولات کشاورزی به خصوص گندم در سطح شهرستان گردید به طوریکه علی رغم کاهش سطح کشت گندم نسبت به سال گذشته پیش بینی میشود هشتاد هزار تن گندم از مزارع شهرستان برداشت شود .

آقای فرماندار با بیان اینکه آفات نیز در سال جاری افزایش چشمگیری داشته عنوان نمود خوشبختانه با مدیریت مناسب جهاد کشاورزی و همکاری کشاورزان آفات در این شهرستان کنترل گردیدوجای نگرانی وجود ندارد وی از تلاش های مجموعه ودست اندرکاران کشاورزی شهرستان قدردانی نمود .

درادامه آقای منظری توکلی افزود گندم به عنوان یک محصول استراتژیک و یکی از فاکتورهای اصلی امنیت غذایی کشور میباشد که این امر اهمیت حمایت از کشاورزان در تامین این محصول استراتژیک را برای کشور دوچندان نموده ، وی خواستار همکاری دستگاه ها و ادارات درگیر در برداشت محصول گندم شد تا دسترنج کشاورزان زحمتکش شهرستان به بهترین نحو برداشت شود.

 در ادامه این جلسه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: درسال جاری علی رغم کاهش سطح کشت گندم  نسبت به سال گذشته پیش بینی میشود که افزایش برداشت چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته باشیم .

وی درادامه افزود بارندگی ها اخیر علی رغم نعماتی که در پی داشته موجب افزایش آفات به خصوص افت ملخ گردیده که خوشبخاته با تلاش وپیگیرهای کشاورزان و مجموعه دست اندرکارکشاورزی تا کنون مشکلی را برای شهرستان ایجاد نگردیده است

 در این جلسه ماهری معاون غله استان با بیان اینکه شهرستان ارزوئیه قطب غله استان میباشد افزود با توجه به پیش بینی های صورت گرفته درخصوص میزان برداشت گندم  در شهرستان ارزوئیه آماده سازی ها جهت انبار این محصول بعمل آمده وسیلوها ی گندم تخلیه و اماده دریافت گندم شهرستان میباشند.

در این جلسه مصوب شد، در جهت جلوگیری از ضایعات گندم در حین حمل توسط کامیون ها ، سیلو و انبارهای تخلیه گندم از تحویل بار کامیون ها فاقد چادر جلوگیری نمایند و همچنین اداره راهداری وحمل ونقل جاده ای با نظارت بر تردد کامیون های حامل گندم از ریزش گندم از بار کامیون ها در طول مسیر جلوگیری نمایند و درهمین جهت مدیریت جهاد کشاورزی جلسه با کشاورزان به منظور آموزش وتوجیحی برگزار نماید.

همچنین مقرر گردید در جهت جلوگیری از قاچاق محصول گندم، نیروی انتظامی از تردد کامیون های حامل بار گندم به سمت محورهای خروجی از استان جلوگیری نمایند. علاوه بر این مقررگردید خرید گندم تنها از طریق غله صورت پذیرد وکشاورزان از فروش محصول گندم به دلالان وغیر منع گردند.

نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق