تازه ترین خبــرها
کار برداشت پسته در کرمان آغاز و تا اواخر مهر ماه در استان کرمان ادامه می یابد.
مراسم سی امین همايش بزرگ سنگر سازان بي سنگر و يادواره شهدای سازمان جهاد كشاورزي برگزار مي گردد
گلخانه هیدروپونیک در رفسنجان کلنگ زنی شد
جلسه هم اندیشی کنترل مگس میوه مدیترانه ای در بخش گلباف شهرستان کرمان برگزار شد.
رئيس سازمان حفظ نباتات كشوراز رئيس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به دلیل مهارآفت ملخ صحرايي تقدير نمود.
دوره آموزشی برداشت پسته با الویت امنیت و حفظ بهداشت در منطقه باغین شهرستان کرمان برگزار شد.
بازدید از قنوات و استخر های ذخیره آب و باغات آلوده به مگس میوه مدیترانه ای مناطق سر آسیاب و کوهپایه بخش مرکزی شهرستان کرمان
نشست آموزشی با موضوع امنیت باغهای پسته در شهرستان شهربابک برگزار گردید
در سال جاری14هزار میلیارد ریال خسارت به نخلستانهای استان وارد شد.
مدیریت باغات پسته با انجام نتایج تحقیقات پژوهشکده پسته در بحران کم آبی
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته
افلاتوکسین
توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین
کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته
نمایشگاه محصولات غذایی و نوشیدنی WorldFood مسکو روسیه 2 تا 5 مهر 98
برگزاری جلسه تولیدات گیاهی شهرستانهای منطقه 2 در مدیریت شهرستان کرمان
برگزاری مراسم زیارت عاشورا در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک
حفاظت از اراضی کشاورزی با جمع اوری مصالح در منطقه بنه یکه شهربابک
کاشت 20 هکتار دانه روغنی کنجد در شهرستان فهرج
باحضورخانم دکتر جلیلی مقدم مدیر کل میوه های گرمسیری وزارت جهاد کشاورزی، دکتر حسن نژاد قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی ازباغات خسارت دیده عارضه خشکیدگی در شهرستان نرماشیر بازدید به عمل آمد.
نماتود مولد غده ریشه
در اولین روز از هفته دولت طرح آبیاری تحت فشار قطره ای 160 هکتاری در منطقه ابارق شهرستان بم افتتاح و به بهره بردرای رسید.
زنبور مغز خوار بادام
بیماری سفیدک داخلی خیار
سن های زیان آور پسته
سن های زیان آور پسته
تریپس گلخانه
سرخرطومی جالیز
ترکیدگی میوه انار
پسیل پسته
اختلاف علائم شوری با بیماری گموز در درختان پسته
کرم سیب
مگس جالیز
پسیل پسته
سن سبز پسته
سم کنفیدور
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
كشاورز پاك‌عقيده‌ترين انسان‌ها و سر و كارش با خدا است
متن کامل خبــر
کد خبر: 7222 | تاریخ وقوع: 1398/03/22 | تاریخ انتشار: 1398/03/22 | 9:39 AM | بازدید: 126    


136 طرح کشاورزی و دامپروری استان کرمان در هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسند.
در هفته جهاد کشاورزی سال جاری 136 طرح آب و خاك، دامپروری، تولیدات گیاهی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان كرمان با ایجاد 1042 شغل و هزینه کرد اعتباری بیش از 870 ميليارد ريال به بهره بردرای می رسد.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کرمان ، در هفته جهاد کشاورزی سال جاری 136 طرح آب و خاك، دامپروری، تولیدات گیاهی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان كرمان با ایجاد 1042 شغل و هزینه کرد اعتباری بیش از 870 ميليارد ريال به بهره بردرای می رسد.

در نشست خبری که به همین منظور با عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی و اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار داشت: طرح های قابل افتتاح شامل 87 طرح آب وخاك،21 طرح دامپروری، 8 پروژه صنایع تبدیلی و تکمیلی، 20 پروژه تولیدات گیاهی، 1 طرح شیلات و آبزی پروری و افتتاح یک ساختمان اداری می باشند و همچنین یک طرح دامداری و طرح کارخانه عرقیات و اسانس گیری گیاهان، کلنگ زنی می شوند.

وی بیان داشت: طرحهای آب وخاك با اعتباری قریب به 520 میلیارد ریال، که قریب به 362 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، شامل 52 طرح اجرای سیستم های نوین آبياري، 3 باب استخر ذخيره، 5 طرح احداث کانال، 14 طرح لوله گذاری، یک طرح پل روگذر، یک طرح زهکشی و مرمت 11 رشته قنات مي باشد، اجرا شده اند.

سعیدی بیان داشت: با انجام این طرحها بیش از 5850 هكتاراز اراضی و باغات استان به سيستم نوین آبياري  مجهز که جهت انجام آن  اعتباری بیش از 440 ميليارد ريال هزینه گردیده که 300 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است و در 52 باغ و مزرعه استان اجرا شده که 4081 هکتار مجهز به آبیاری کم فشار، 1768.8 هکتار مجهز به آبیاری تحت فشار شده است.

وی افزود: همچنین  سه باب استخر ذخيره آب با هزینه کرد 2640 میليون ريال که 1840 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، 5 طرح کانال به طول 8200 متر با هزینه کرد  6358 میلیون ریال که 5845 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، 14 طرح لوله گذاری به طول 25 کیلومتر با هزینه کرد بیش از 52 میلیارد ریال که قریب 38 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، طرح  اصلاح و لايروبي 11 رشته قنات استان به طول 2350 متر با هزینه کرد  2245 میلیون ریال که 1800 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، احداث شبكه زهكشي اراضي در سطح 300 هکتار با هزینه کرد اعتبار 15.5 میلیارد ریال که 15 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است و یک طرح پل رو گذر به طول 68 متر با اعتبار دولتی 200 میلیون ریال  مي باشد، از جمله طرحهای افتتاحی حوزه آب و خاک در این هفته می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در این نشست گفت: در این هفته 21 پروژه دامپروری با هزینه کرد بیش از 131 میلیارد ریال با ایجاد 42 شغل در سطح استان به بهره برداری رسید که شامل: 3 طرح مربوط به پرورش گاو شیری با افزایش ظرفیت 160 راس، 4 طرح پروار بندی گوسفند با ظرفیت 310 راس، دو پروار بندی گوساله با ظرفیت 99 راس، دو طرح پروار بندی شتر با ظرفیت 55 نفر، سه طرح پروار بندی بره با ظرفیت 700 راس، یک طرح پرورش بز داشتی با ظرفیت 100 راس، سه طرح مرغداری گوشتی با ظرفیت 40 هزار قطعه، می باشد.

وی خاطر نشان کرد: از دیگر طرح های قابل افتتاح یک پروژه شیلاتی پرورش ماهیان سردآبی 30 تنی با هزینه کرد  5400 میلیون ریال می باشدکه با  این طرح 3 شغل ایجاد می گردد.

سعیدی با تاکید بر لزوم گسترش صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان گفت: 7 طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی شامل : 5 واحد سردخانه های درجه بندی و  بسته بندی خرما با ظرفیت 7200 تن،یک طرح بسته بندی خشکبار و دمنوش با ظرفیت 350 تن، یک واحد  تولید کلوچه با ظرفیت 2 تن، افتتاح می شوند که با افتتاح این طرح ها  182 شغل ایجاد می شود و این طرح ها با هزینه کرد بیش از 86 میلیارد ریال انجام وافتتاح و به بهره برداری می رسد و همچنین در این راستا کلنگ زنی یک کارخانه تولیدات عرقیات و اسانس گیاهی در این هفته انجام می شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در ادامه اذعان داشت: 20 طرح تولیدات گیاهی شامل 12 واحد گلخانه با ظرفیت تولید 897 تن سبزی و صیفی، 55 میلیون نشاء و 472 هزار شاخه گل رز در استان کرمان با هزینه کرد قریب به 99 میلیارد ریال، یک مزرعه گیاهان دارویی در سطح 5 هکتار با هزینه کرد 1400 میلیون ریال، 3 گلستان  گل محمدی در سطح 6.2 هکتار با هزینه کرد 1020 میلیون ریال، یک مزرعه زعفران در سطح 40 هکتار با هزینه کرد 18 میلیارد ریال، سه طرح پرورش قارچ با ظرفیت 402 تن و هزینه کرد 7700 میلیون ریال به بهره برداری می رسد و افتتاح این طرح ها سبب اشتغالزایی جهت 119 نفر می گردد.

وی در پایان ابراز داشت: همچنین به میمنت هفته جهاد کشاورزی ساختمان مرکز خدمات کوهساران با هزینه کرد اعتبار 700 میلیون ریال به بهره برداری می رسد.

برچسب ها: طرح | کشاورزی
نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق