تازه ترین خبــرها
کارگاه اموزشی امنيت و ايمني ترمينالهاي ضبط پسته و باغات كشاورزي در بیاض انار برگزار گردید
برگزاری نشست هم اندیشی مسئولین و کشاورزان راوری در خصوص برداشت پسته و راههای مقابله با افات کلیدی
صادرات 200 کیلوگرم برگ به لیمو از شهرستان سیرجان
کشت زعفران در شهرستان بافت رونق گرفته است
استاندار کرمان در سفر یکروزه ای به شهرستان رفسنجان اقدام به افتتاح طرح آبیاری تحت فشار در منطقه کبوترخان رفسنجان کرد
نصب تله‌های جلب کننده تغذیه ای پروتئین هیدرولیزات در بخش ماهان
جلسه نشست هم اندیشی نماز و زکات در شهرستان رفسنجان برگزار گردید
نصب تله‌های جلب کننده تغذیه ای پروتئین هیدرولیزات در بخش ماهان
اولین جلسه ستاد گیاهپزشکی استان بر گزار گردید
جلسه بررسی آفت مگس میوه مدیترانه ای در سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار گردید
کلاس آموزشی كشت و پرورش گياه كينوا در شهرستان انار برگزار شد.
بازدید ترویجی از ارقام کشت بادام در بنه یکه شهرستان شهربابک
استان کرمان (شمال) مقام اول را در رابطه با پرداخت تسهیلات گلخانه ای در بین استانهای کشور کسب نموده است
کارگاه آموزشی تولید محصول سالم در شهرستان بردسیر برگزار گردید
بازنشستگان گرامی می توانند خدماتی همچون فیش حقوقی، حکم بازنشستگی، کارت شناسایی(منزلت) ثبت مدارک عینک و عصا و سمعک، استعلامات را با مراجعه به دفاتر پیشخوان دریافت نمایند.
برگزاری همایش فرهنگ و مدیریت جهادی و رونق تولید در سازمان جهاد کشاورزی
بیماری سفیدک داخلی خیار
تقدير استاندار ازسازمان جهاد كشاورزي استان كرمان بابت ارائه تسهيلات به جامعه روستايي و عشايري
سن های زیان آور پسته
سن های زیان آور پسته
تریپس گلخانه
سرخرطومی جالیز
ترکیدگی میوه انار
پسیل پسته
اختلاف علائم شوری با بیماری گموز در درختان پسته
کرم سیب
مگس جالیز
پسیل پسته
سن سبز پسته
سم کنفیدور
سم دیازینون
سوسک شاخک بلند رزاسه
پروانه برگ‍خوار سفید پسته (رائو)
مگس خربزه
شب پره مینوز گوجه فرنگی
بیماری سفیدک پودری درختان میوه سردسیری
بیماری فتيله نارنجي گردو
امام صادق (ع): هيچ كارى نزد خدا محبوبتر از كشاورزى نيست خداوند هيچ پيامبرى برنينگيخت مگر آن كه كشاورز بود ، به جز ادريس (ع)خيّاط بود .
حضرت امام باقر (علیه السّلام) فرموده اند: بهترین کارها زراعت است که نفعش عاید عموم می شود و از حصول آن نیکوکاران و بدکاران ارتزاق می کنند.
پيامبر خدا (ص)فرمود: هر مسلمانى درختى بنشاند، يا كِشته ‏اى بكارد و انسانى يا پرنده‏ اى يا حيوانى از محصول آن بخورد،براى وى صدقه محسوب شود .
حضرت علی (ع) فرمود: «من وجد ماء و ترابا ثم افتقر فابعده الله »گسی که باداشتن آب و خاک، باز هم فقیر باشد; از رحمت خداوند متعال دوراست.
امام صادق (ع) فرمود: «الکیمیاء الاکبر الزراعه.» زراعت گرانبهاترین گوهر نایاب است.
كشاورز پاك‌عقيده‌ترين انسان‌ها و سر و كارش با خدا است
متن کامل خبــر
کد خبر: 7493 | تاریخ وقوع: 1398/05/20 | تاریخ انتشار: 1398/05/20 | 1:43 PM | بازدید: 40    


دکتر شاهمرادیان معاون فرهنگی و امور آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی،در جلسه مدیران حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ضمن تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر گفت: شما مرزبانان دینی و اعتقادی در سازمان جهادکشاورزی استان کرمان هستید.
دکتر شاهمرادیان معاون فرهنگی و امور آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی،در جلسه مدیران حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ضمن تبریک به مناسبت اعیاد قربان و غدیر گفت: شما مرزبانان دینی و اعتقادی در سازمان جهادکشاورزی استان کرمان هستید.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، حجه الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان  گفت: امام خامنه ای به تمامی موضوعات یک نگاه تمدنی دارد، در طول تاریخ یکی از مولفه های اساسی تحقق هرتمدن، کشاورزی و دامپروری است و شروع و امتداد مباحث اقتصادی تمدن همین مباحث کشاورزی و دامپروری است .

وی افزود ما به عنوان سربازان امام خامنه ای اولا با نگرش تمدنی به کارها نگاه بکنیم وثانیا نقشه وهدف نهایی باید مد نظر ما باشد.

معاون فرهنگی و امور آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: رویکرد امام ما دربیانیه گام دوم  نیز رویکردی تمدنی است  ونقطه عطف چهل سال گذشته، همین تمدن اسلامی است و دشمنان ما نیز  با همین تمدن اسلامی در تقابل هستند.

حجه الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان  افزود: اگر ما نگرش تمدنی نداشته باشیم مورد هجمه قرار نمی گیریم و بلوک غرب چون در مقابل ان ها یک تمدن در حال احیا شدن است برایشان غیر قابل تحمل است.

 وی افزود: برفرض محال اگر هر ایرادی که بگیرند ما برطرف کنیم باز هم دشمنی می کنند چون اصل تمدن اسلامی است که آنها با آن در تقابل هستند

معاون فرهنگی و امور آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود:سبک زندگی که اقامطرح می فرمایند در مقابل سبک زندگی آنهاست که همه اش مصرف گرایی، پوچی فکری مبدا و معادی هست و ما در مقابل انها سپر هستیم

وی افزود:ورود در بحث تولید و ارتباط وتعامل ما فرهنگی و اموزشی ها، با ارائه فرهنگ تلاش در مسیر ائمه معصومین مفهوم پیدا می کند وفرهنگ مدیریت جهادی ایستایی ندارد همه اش بالندگی و رشداز جنبه های مختلفی نظیرعقیدتی، تربیتی، فرهنگی ....است

حجه الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان  افزود:ما جبهه ی عقیدتی هستیم برای شکل گیری یک تمدن و کارهای ما مقدمه ای است برای برای شکل گیری آن هدف نهایی که ظهور بقیه الله است

وی افزود: بروز فرهنگ دینی در سبک زندگی، مقوله امر به معروف و نهی از منکر، رکن اقتصادی حاکمیت همچون زکات و....موجب حل خیلی از مسائل می شود .

معاون فرهنگی و امور آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود:جریان بوجود امده باید در زندگی مردم نقش ایفاکندو فرهنگ باید خود رادر تولید به عنوان فرهنگ خودباوری و ...نشان دهد آن  وقت به مرحله ای می رسیم که به حداقل ها هیچوقت اکتفا نمی کنیم.

حجه الاسلام والمسلمین دکتر شاهمرادیان  افزود: نقش فرهنگ وارتباط، مقابل ان با بخش کشاورزی از سر فصل های  برنامه های حوزه  نمایندگی ولی فقیه می باشد.

معاون فرهنگی و امور آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: افزود : خوشبختانه ارباب رجوع در کمترین زمان ممکن و با اخلاقی ترین برخورد از وزارت خانه ما بهره می گیردواین به برکت روحیه ی جهادی و وجود  حوزه نمایندگی ولی فقیه در این وزارت خانه است.

نظرات کاربــران:

 
تاکنون هیچ نظری در مورد این خبر ارسال نشده است

نام:
ایمیل:  
نظر:
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق