اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

توزیع مرحله اول 4000 کیلو بذر کلزا در سطح استان کرمان آغاز شده است.

با توجه به شرایط خاص و تنوع آب و هوایی مناطق مختلف شهرستان کرمان منجمله شهداد و گلباف و سطح زیر کشت محصولات باغی این بخشها بخصوص محصول خرما را از فرصتهای کشاورزی این مناطق میتوان نام برد.

در جلسه ستاد توسعه شیلات شهرستان های شرقی استان که با حضور نماینده محترم بم در مجلس شورای اسلامی ، فرمانداران محترم و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های شرقی استان تشکیل گردید رها سازی بچه ماهیان یاد شده یکی از مصوبات این جلسه بود.

طی ماه گذشته 2 جلسه کمیسیون ماده دو آئین نامه اجرایی قانون واگذاری زمین برگزار که این جلسات 41پرونده شامل تمدید قرارداد18 مورد به میزان 481.14 هکتار، واگذاری اولیه 7 مورد به میزان 2.6540 هکتار، فروش اراضی7مورد به میزان 53.1200 هکتار،سایر اراضی 9 مورد به میزان 434.82 هکتار طرح وبررسی گردید.

حسین رضایی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: در این جلسه مطالبی چون حقوق وتعهدات کارفرمایان و کارگران، نحوه تنظیم قراردادهای مالی مرتبط، میزان حقوق وسایر مزایای قانونی کارگران وسایر مطالبات آنان، شرایط رسیدگی به امور مربوط به حقوق کار ارائه گردید .

در این کارگاه آموزشی تعدادی از بهره برداران با روشهای فنی در خصوص کاهش آلودگی میوه های پسته به آفلاتوکسین آشنا شدند.

برداشت خرما در شهرستان ارزوئیه از اوایل شهریور ماه آغاز و تا اواسط مهرماه ادامه دارد . این شهرستان دارای 635 هکتار خرما می باشد که از این میزان حدودا 405 هکتار نخیلات بارور هستند

كلاس آموزشي پروار بندي گوسفند در مركز جهاد كشاورزي يزدان آباد شهرستان زرند جهت دامداران وعشاير برگزار شد.

برداشت پسته از اوایل شهریورماه در سطح 2 هزار هکتار از باغات شهرستان بم آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

کلاس آموزشی کشت زعفران و زرشک در روستای ریحان شهر شهرستان راور در روستای ریحان شهر شهرستان راور برای کشاورزان و باغداران منطقه برگزار شد.

شرکتی درشهرستان رفسنجان در حال حاضر نهال های اصلاح شده کشت بافت پسته هیبریدی تولید می کند.

کلاس آموزشی کنترل آفات و بیماریهای درختان سردسیری در روستای ریحان شهر شهرستان راور برای کشاورزان و باغداران منطقه برگزار شد.

همزمان با جلسه پروژه ملی توانمند سازی مدیران با حضور رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی و معاون این مرکز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و مدیران و معاونین این سازمان پردیس کانون ارزیابی مدیران در کرمان افتتاح شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق