اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بم گفت: در هفته جهاد کشاورزی سال جاری در اين شهرستان دوهزار متر خط انتقال با اعتبار دولتي 1350 ميليون ريال و سه واحد درجه بندي و بسته بندي و سردخانه خرما با 11400 ميليون ريال تسهيلات به بهره برداري مي رسد.

با عنایت به اینکه ترکیب لومیت LOMATE تحت عنوان آفت کش دارای محتویات ناشناخته می باشد و از مجاری غیر قانونی تدارک و توزیع شده، مصرف آن غیرمجاز می باشد.

فصل بهار آغاز دوره تولید پرورش ماهیان گرمابی در شهرستان فهرج می باشد.

به میمنت فرارسیدن ماه مبارک رمضان وبا توجه به اهمیت پیش گیری قبل از درمان تمامی همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از لحاظ قد، وزن وفشارخون مورد ارزیابی قرارگرفتند.

با افتتاح چهار پروژه آبیاری تحت فشار شهرستان زرند 661 هکتار به باغات مجهز به سیستم های نوین آبیاری افزوده می گردد.

برنامه انتقال یافته های جدید در طرح های مشترک تحقیقی ترویجی در روستای جعفرآباد قطاربنه شهرستان سیرجان برگزار گردید.

از نیمه اردیبهشت ماه برداشت گندم از 18500 هکتار مزارع شهرستان ارزوئیه آغاز و گندم نان با نرخ مصوب وتضمینی 1300تومان وگندم دوروم 1330 تومان ازکشاورزان خریداری می گردد.

با توجه به اقلیم مناسب کشت گیاهان دارویی من جمله گل گاوزبان، گل محمدی و ... در منطقه سرچشمه شهرستان رفسنجان می توان این ظرفیت را بالفعل نمود.

در سال جاری سطح زیر کشت پنبه در شهرستان ارزوئیه به بیش از 1000هکتار می رسد وکشت نشایی پنبه در سطح 3هکتار برای اولین بار در استان در این شهرستان درحال اجر است.

در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي و ورود دانش به مزارع و باغات كارگاه آموزشي مبارزه با بيماري گموز در شهرستان انار برگزار شد.

از 27 هكتار مزارع گل گاوزبان استان 16 تن محصول برداشت مي گردد.

سهمیه کالاهای اساسی استان ویژه ماه مبارک رمضان در قالب طرح ضیافت شامل برنج، شکر، مرغ و گوشت قرمز می باشد.

جهاد کشاورزی با همکاری اداره منابع طبیعی وثبت اسناد نسبت به رفع تداخل اراضی در اجرای ماده 54 قانون رفع موانع تولید اقدام می نماید.

با عنایت به کاهش نزولات جوی، مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی و پایین رفتن سطح منابع آب زیر زمینی، تغییر شیوه آبیاری با اجرای روشهای آبیاری نوین در شهرستان انار ضرورت دارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق