اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

جلسه کمیته روستایی و عشایری دهه مبارک فجر جهت هماهنگی و برنامه ریزی اجرای برنامه های دهه فجر در شهرستان کرمان برگزار شد.

در دهه فجر سال جاري دو طرح كشاورزي و دامپروري در شهرستان راور با اعتبار بيش از 20 ميليارد ريال به بهره برداری مي رسد.

بخش کشاورزی زنده است و دائماً تحت تاثیر عوامل مختلفی هستند که نیازمند حمایت روزانه است.

باغدار رفسنجاني در منطقه اكبرآباد با تکیه برهوش ذاتی ونبوغ وخلاقیت کارهای با ارزشی را انجام داده و با عمليات اصلاحي بر روي درختان پسته بعد از 6سال از هر هكتار دو تن پسته خشك برداشت كرد.

دراین کارگاه آموزشی کشاورزان و کارشناسان با مراحل شناسایی علفهای هرز نازک برگ و پهن برگ غالب شهرستان و زمان موثر سمپاشی و میزان صحیح مصرف سم و اهمیت کالیبراسیون قبل از سمپاشی آشنا شدند و علف کشهای مورد استفاده درمزارع گندم، جو وکلزا معرفی شدند.

با تشکیل کمیته های ستادی و شهرستانی، جایگزینی کاشت گیاهان داروئی، میزان تجارت گیاهان دارویی افزایش می یابد

با توجه به شیوع آنفلوانزای فوق حاد در کشور، جهت جلوگیری از ورود بیماری به استان کارگاه آموزشی با حضور تشکلهای طیور و مرغداران استان و با حضور فعالان و دانش آموختگان برگزار گردید

با توجه به تصمیمات کارگروه تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی حداکثر قیمت مجاز برای عرضه یک شانه تخم مرغ یکصد هزار ریال (100000ریال ) ویک کیلوگرم تخم مرغ پنجاه وسه هزار ریال (53000 ریال )درب مرغداری می باشد.

افرادی که تمایل به تولیدوتوزیع نهال دارندمی توانندجهت اخذ مجوز فروشندگی، ظرف مدت دو هفته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مراجعه و مجوزهای لازم را دریافت نمایند .

استان کرمان با استفاده از اسپرم منجمد نژاد سیمنتال و توزیع آن، از سال 95 به جمع پروژه آمیخته گری با نژاد سیمنتال پیوسته است .

این واحد با پیشرفت فیزیکی 80 در صد و با ایجاد اشتغالزایی بسیار بالا یکی از طرح های ضروری و کم نظیر در استان می باشد که در شش ماه آینده افتتاح میگردد.

شهید سید جعفر حسینی جهادگر جانباز 70 درصد به لقاء الله پیوست

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق