اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

قابل توجه پذیرفته شدگان هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان

مزايده گزار:سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان

در راستای تولید محصول سالم و کنترل آفات گلخانه ای به روش غیر شیمیایی وبیولوژیک وکاهش مصرف سم، تعداد 10000عدد کنه شکارگر orius sp. در گلخانه هیدروپونیک مجتمع کشاورزی سیرجان بنیاد در سطح یک هکتار گلخانه فلفل رها سازی شد.

قنات میراث ارزشمند گذشتگان ماست که با ابتدائی ترین وسایل این سازه آبی را احداث کردند به نحوی که بدون نیاز به انرژی و تکنولوژی آب از اعماق زمین و مسافت طولانی به سطح زمین منتقل کرد و با آن کشاورزی ، دامداری انجام داده و آب شرب و بهداشت خود را نیز فراهم کردند و با آبرومندی کامل سالهای سال زندگی کردند.

جلسه برنامه ریزی کشت‌های پاییزه صبح امروز در محل سازمان جهاد کشاورزی به ریاست مهندس سعیدی رئیس سازمان برگزار شد در این جلسه مهندس سعیدی گفت با عنایت به اینکه تأمین غذای مردم به عهده سازمان جهاد کشاورزی است ،برنامه‌ریزی برای کشت پاییزه ضرورتی انکارناپذیر است. سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی تامین به موقع بذر وکود و رعایت تاریخ کشت می باشد

همایش فریضه الهی زکات درمناطق خرما خیزشرقی کرمان برگزار شد

عملیات برداشت از ابتدای شهریورماه آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه دارد.

این رویداد با هدف ارائه ظرفیت ها و برنامه های بالفعل و موجود برای کمک به توسعه پیش آگاهی در بخش کشاورزی برگزار می گردد

برداشت خرما درشهرستان بم از اوایل شهریورماه از سطح 9500 هکتار از باغات بارور آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه دارد.

در کنار نارسایی و مشکلاتی که وجود دارد، نباید منکر زحمات همکاران بخش تعاونیها شد.

در ابتدای سال به جهت اینکه امسال سال پسته شهرستان بود پیش بینی تولید ۲۵ هزار تن محصول را داشتیم که متاسفانه سرمازدگی فروردین امسال حدود ۵۰ درصد از محصول را از بین برد لذا در حال حاضر پیش بینی تولید حدود12 تا 15 هزار تن محصول را داریم.

باتوجه به شرایط آب و هوایی و کم توقع بودن شتر از نظرغذایی، شهرستان ریگان یکی از زیستگاههای مناسب این دام محسوب می شود، حضور درختان کهور و گز که به صورت جنگلی در ریگان وجود دارند علاوه بر تامین منبع تغذیه دام شرایط مطلوبی برای استراحت آن فراهم کرده است.

استان کرمان با سطح زیر کشت بالغ بر 28000هکتار شامل نهال و بارو، باغات نخیلات و تولید سالانه بیش از150هزار تن محصول و تعداد 18000 بهره بردار یکی از مناطق مهم خرماخیز کشور محسوب می گردد.

در ابتدای سال به جهت اینکه امسال سال پسته شهرستان بود پیش بینی تولید ۲۵ هزار تن محصول را داشتیم که متاسفانه سرمازدگی فروردین امسال حدود ۵۰ درصد از محصول را از بین برد.

سطح زیر کشت باغات شهرستان را‌ور ۸۷۰۰ هکتار می باشد که ۸۲۰۰ هکتار آن در سال جاری بارور و ۵۰۰ هکتار آن نیز غیربارور هستند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق