اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

یکی از ارکان اساسی احداث باغ و تولید میوه در سطح تجاری استفاده از نهال های مرغوب ، سالم و مطمئن از ارقام مختلف ومیوه های اصلاح شده و پر محصول می باشد.

در برنامه روز مزرعه طرح تحقیقی ترویجی مبارزه با بیماری آتشک درختان میوه دانه دار در منطقه بنه یکه موتور پمپ شهید بهشتی و با همکاری ناظر تحقیقات آقای مهندس برادران و با حضور 30 نفر از کارشناسان و به کاران منطقه برگزارگردید .

آفت مگس ميوه مديترانه اي با رديابي هاي صورت گرفته از شهريور 97 در شهرستان كرمان در منطقه گلباف شناسايي شد و در سال 98 در 5 خرداد از منطقه گلباف ظهور حشره بالغ اعلام گرديد.

به منظور شناسایی دام های موجود، ثبت اطلاعات دام و دامدار، برآورد تولیدات دامی، جابجایی کنترل شده دام و نهایتاً مبارزه با قاچاق دام زنده، طرح هویت گذاری دام (دام کوچک و بزرگ) اجباری شده است.

در سفر هیات دولت به استان کرمان، تعداد 1135 پروژه عمرانی و تولیدی در زیر بخش های آب و خاک، تولیدات گیاهی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی ، دام و طیور، آبزی­پروری و منابع طبیعی با اعتباری بالغ بر 473 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی و سرمایه­گذاری بخش خصوصی با اشتغال­زایی 2170 نفر در استان به صورت همزمان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

این سیستم در 98 هکتار باغ پسته با هزینه کرد10700 میلیون ریال اجرا شده است که یک میلیارد ریال آن اعتبارات بلا عوض دولتی می باشد.

این طرح با سرمایه گذاری 150000 میلیون ریال و ظرفیت بسته بندی 1000 تن پسته در سال برای 40 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد نموده است.

این طرح با سرمایه گذاری 100000 میلیون ریال و ظرفیت 900 راس گوسفند نژاد رومانوف و بز نژاد سانن و نژادهای آمیخته در سال برای 15 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد نموده است

این سیستم در 165 هکتار باغ پسته با هزینه کرد 1200 میلیون ریال اجرا شده است و 2805 نفر روز کار یا به عبارتی به ازاء اجرای هر هکتار آبیاری تحت فشار 17 نفر روز کار اشتغال ایجاد می شود.

این گاوداری با هزینه کرد 500 میلیارد ریال اجرا شده است و 18 نفر بصورت مستقیم مشغول به کار هستند.

در این دیدار عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در جمع همکاران این مدیریت گفت: تجمیع خدمات در باغات و مزارع الویت کاری قرار دارد.

جلسه برنامه ریزی کشت پاییزه با محوریت کلزا در شهرستان ارزوئیه با حضور مدیر حفظ نباتات استان، مدیر عامل اتحادیه تعاونی تولید استان، رییس اداره تعاون روستایی شهرستان،کشاورزان پیشرو، مسئولین وکارشناسان مراکز جهاد کشاورزی،کارشناسان طرح سیماب اتحادیه تعاونی تولید استان وکارشناسان تولیدات گیاهی در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه برگزار شد.

تمامی گلخانه های متقاضی سوخت می بایست نسبت به ثبت اطلاعات خود در سامانه های وزارت جهاد کشاورزی اقدام نمایند

با توجه به قرار گرفتن در هفته پدافند غیرعامل و نقشی که دامپزشکی در دفاع از عوامل مهاجم در حوزه دامپروری دارد و همچنین خسارت‌هایی که در این حوزه می‌تواند تلفات انسانی و دامی را دامن بزند مانور دور میزی با حضور نمایندگانی از فرمانداری، وزارت اطلاعات، مرکز بهداشت، محیط زیست، جهاد کشاورزی، نیروی انتظامی و شهرداری به میزبانی شبکه دامپزشکی با موضوع بیماری شاربن برگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق