اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

پسته ، یکی از محصولات مهم کشاورزی استان کرمان است ، که متاسفانه به دلیل سرمازدگی در سال ۹۷ در استان کرمان با بیش از 90 درصد خسارت، برداشت آن تقریبا به صفر رسید و کشاورزان خسارات زیادی متحمل شدند اما امسال شرایط پسته فرق کرده و به روز‌های خوش گذشته برگشته و کشاورزان آماده و امیدوار برای برداشت محصول هستند.

همایش بزرگ سنگرسازان بی سنگر جنوب شرق کشور در تاریخ سوم مهر ماه با حضور خانواده معظم شهداء، فرماندهان و سنگر سازان بی سنگر جنوب شرق و مسئولین استان، در کرمان برگزار گردد.

با اعتبار ۵ میلیارد تومان یک باب گلخانه هیدروپونیک در قائمیه رفسنجان کلنگ زنی شد .

جلسه هم اندیشی کنترل مگس میوه مدیترانه ای با حضور رئیس و کارشناسان مرکز جهاد کشاورزی گلباف، مسئول کلینیک گیاهپزشکی و 25 نفر از کشاورزان در محل حسینیه روستای حسن آباد بخش گلباف برگزار گردید.

فاز اول مدیریت، کنترل و مبارزه با آفت خطرناک ملخ صحرایی در کشور با موفقیت به پایان رسید.

با حضور حجه الاسلام والمسلمین کهنوجی نماینده امام جمعه شهر باغین، دکتر برادران محقق مرکز تحقیقات کشاورزی، نماینده بخشداری بخش مرکزی، رئیس بسیج باغین، رئیس شورای شهر ، نماینده مرکز بهداشت و جمعی از کشاورزان باغین ،کلاس آموزشی در رابطه با برداشت پسته با الویت امنیت و حفظ بهداشت برگزار گردید.

با حضور فرماندار کرمان، بخشدار و هیئت همراه از روستاهای گیشین، ده مولا و فوسک منطقه کوهپایه بخش مرکزی بازدید شد.

به منظور ارتقاء سطح آگاهی کشاورزان و باغداران منطقه رباط و خاتون اباد نشست آموزشی با موضوع امنیت باغات ، انبارها و ترمینال های ضبط پسته با حضور 25 نفر از باغداران و ترمینال داران مناطق یاد شده و با حضورفرمانده نیروی انتظامی شهرستان شهربابک در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

میزان خسارت به نخلستانهای استان به دلیل عدم تلقیح در اثر طوفان های شدید و باران و نوسانات دمائی و همچنین عارضه خشکیدگی خوشه به دلیل گرمای بی سابقه در مردادماه بود و میزان خسارت 95 هزار تن به ارزش حداقل 14000 میلیارد ریال برآورد می گردد.

با توجه به بهره برداری بی رویه از منابع آب زیرزمینی استان، خشکسالی و کاهش بارندگی در سال های اخیر و اهمیت استفاده بهینه از منابع آب موجود در کاهش مصرف آب، تحقیقاتی در این پژوهشکده در خصوص مدیریت بحران کم آبی و کاهش خشکسالی صورت گرفته است.

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه صنایع غذایی WorldFood مسکو، از تاریخ های 24 تا 27 سپتامبر 2019 (02 تا 05 مهر 1398) در مرکز نمایشگاهی کُرُکوس (Crocus ) مسکو برگزار می شود.

اولین جلسه تولیدات گیاهی شهرستانهای منطقه 2 در سال جاری با حضور پورخاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی، طاهری مدیر حفظ نباتات استان، لطفعلی زاده مدیر باغبانی وتنی چند از مسئولین شهرستانی، در سالن کنفرانس مدیریت شهرستان کرمان برگزار گردید.

مراسم عزاداری اباعبدا.. الحسین همراه با قرائت زیارت عاشورا ،مداحی ، نوحه سرایی، سخنرانی از اول محرم در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهربابک در حال برگزاری می شود .

با حضور رئیس اداره کاربری مدیریت امور اراضی استان و دستور دادستان شهرستان و همکاری ادارات اطلاعات، نیروی انتظامی ، شهرداری شهربابک و... از ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری به عمل آمد

در این شهرستان توسعه کشت کنجد با تاکید بر رعایت تناوب زراعی، بهینه سازی مصرف آب و تضمین برگشت سرمایه انجام شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق