اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

در مراسم تودیع و معارفه مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند، مهندس زارعی گفت: تا سال ۹۳ سطح تحت پوشش آبیاری تحت فشار در شهرستان زرند ۱۳۰۰ هکتار بود که الان سطح تحت پوشش آبیاری های نوین در شهرستان نسبت به سال ۹۳ حدودسه و نیم برابر شده که ۵۰۰ هکتار آن آبیاری زیر سطحی است .

با حضور فرماندار شهرستان زرند، معاون و مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مهندس رضا محمدی به عنوان مدير جهاد کشاورزی شهرستان زرند معرفی شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان از خرید تضمینی ۱۹۸ هزار تن گندم در استان کرمان خبر داد.

جلسه توسعه شیلات این شهرستان در محل فرمانداری با حضور فرماندار شهرستان، مدیر شیلات استان،کارشناسان شیلات استان، کارشناس مسئول شیلات شهرستان،کارشناسان اموردام، منابع طبیعی، دامپزشکی، نظام مهندسی، بیمه ، عشایری، بخشداران و جمعی از پرورش دهندگان ماهی برگزار شد.

یکی از اولویت ها را در حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان، بحث زکات قرار دادیم وشعار ما در جهاد کشاورزی اول زکات بعد از ترویج مسائل مربوط به کشاورزی است که امیدواریم بتوانیم این زکات را به عنوان فرهنگ عمومی جا بیندازیم و از مزایای آن نیز مردم بهره مند شوند.

معرفی سایت اینترنتی دررابطه با محصولات گلخانه ای

گلخانه داران وتجار محصولات گلخانه ای می توانند از مطالب این سایت بهره لازم را ببرند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان خبر داد: خرید تضمینی ۱۹۸ هزار تن گندم در استان کرمان

جلسه ای با حضور فرماندارشهرستان، مسئول امور دام شهرستان و مجریان طرحهای پرورش مرغ وبوقلمون به منظور برطرف کردن مشکلات این مراکز تولیدی در محل فرمانداری برگزار شد.

در این کلاس آموزشی کشاورزان با اصول کلی کشاورزی حفاظتی و روشهای کشاورزی حفاظتی آشنا شدند

حفظ پوشش گیاهی باغات پسته در ماه‌های گرم سال موجب کاهش آفتاب‌سوختگی محصول می شود که اگر باغ کمتر تیلر خورده باشد موجب می‌شود رطوبت بالا و انعکاس نور کمتر شود.

برداشت زیره در بخش نگار شهرستان بردسیر از اواخر خرداد ماه آغاز و ادامه دارد.

این امر درراستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی صورت گرفته وامیداست تاثیر پیشگیرانه ای جهت جلوگیری ازتغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی وسوء استفاده افرادسودجو داشته باشد .

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان با بیان اینکه اقتصادی کردن کشاورزی و دامپروری با اصلاح شیوه عمل میسر است، کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان را به ترویج راه اندازی آبیاری تحت فشار، برگزاری مداوم کلاسهای آموزشی جهت کشاورزان در مراکز خدمات، ترویج دامداریهای نوین، ترویج توسعه کشت گیاهان دارویی و تلاش برای ترغیب کشاورزان جهت افزایش ضریب مکانیزاسیون در شهرستان توصیه نمود

با هماهنگی اداره تولیدات گیاهی و اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک و به منظور استفاده بهینه از منابع آب و خاک و ارتقاء سطح آگاهی کارشناسان مراکز خدمات و کشاورزان منطقه، کلاس آموزشی با موضوع خاک ورزی حفاظتی و استفاده از کود سبز به مدرسی جناب اقای دکتر وکیل زاده در محل این مدیریت تشکیل شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق