اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

حدود 75 هزار تن نهاده های دامی اعم از ذرت،جو و سویا سال گذشته در استان کرمان توزیع شده است و 74 هزار و 553 تن انواع نهاده های دامی سال گذشته در سطح دامداری های استان توزیع شده است.

اولین نمایشگاه فوق تخصصی زنجیره های ارزش محصولات باغبانی 2021 از حلقه تحقیق و توسعه تا فروش درتهران در تاریخ 6 الی 9 خرداد 1400 در محل نمایشگاه های بین المللی سالن 5 ملل برگزار می شود

از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری صدور دفترچه های بیمه جهت بیمه شدگان سازمان جهاد کشاورزی متوقف و صرفاً سربرگ مشخصات جهت احراز هویت و استحقاق سنجی درمان به بیمه شدگان تحویل می گردد

پیش بینی می شود بیش از 1500تن محصول گوجه فرنگی در سطح 10 هکتار از گلخانه های هیدروپونیک شهرستان بم تا اواخر اردیبهشت ماه برداشت و روانه بازارهای مصرف گردد.

شهرستان بردسیر با سطح زیر کشت زراعی و باغی بالغ بر 36000هکتار در تولید محصولات کشاورزی نقش مهمی ایفا میکند وباغات پسته ، گردو ، بادام ، گل محمدی و سایر درختان مثمر در این شهرستان در مجموع سالیانه بیش از 35000 تن محصولات باغی تولید و روانه بازار مصرف استانی و کشوری میکنند.

برداشت سیر از اواسط فروردین ماه سال جاری آغاز و هم اکنون در حال انجام است

سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان راور حدود 32 هکتار می باشد که 7 هکتار آن در سال زراعی جاری کشت شده و از 32 هکتار سطح زیر کشت، 23 هکتار آن بارور می باشند که متوسط عملکرد در این شهرستان 7/1 تن گل تر در هکتار می باشد

باتوجه به لزوم تشخیص و مبارزه به موقع با آفت مخرب سن گندم در شهرستان بردسیر، جهت مبارزه با این آفت مبارزه شیمیائی بصورت محدود با سن مادر و بطور وسیع عليه پوره ها توسط حشره کش فنیتریتیون به مقدار ۱.۲ لیتر در هکتار، بصورت هوائی و زمینی انجام می شود.

طی حکمی از سوی مهندس عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، حسن لحسایی بعنوان سرپرست مدیریت صنایع تبدیلی و غذائی منصوب و ازخدمات مدیر سابق حمیدرضا ارجمند قدردانی شد.

در اثر افت دما در تاریخ های 16و17و18 فروردین ماه سال جاری که در برخی موارد تا منفی 5 درجه سانتی گراد نیز رسیدو با توجه به زمان گلدهی باغات پسته و گردو وسایر محصولات که یکی از حساسترین مراحل زندگی گیاه می باشد باغات استان دوچار خسارت سرما زدگی جمعا به مبلغ 91387میلیارد ریال شدند

30 هزار هکتار از باغات شهرستان زرند، بطور میانگین قریب به 60 درصد از سرمازدگی آغاز نیمه دوم فروردین ماه سال 1400 خسارت دیدند.

در سال محصولي 1399 و1400 انواع حوادث غير مترقبه طبيعي از جمله گرما زدگي ، سرما زدگي و طوفان شديد روبرو بوديم كه تا به حال باعث خسارات هاي شديدي به باغات پسته شهرستان انار شده است .

در سال جاری با کاهش شدید دمای 6- درجه سانتیگراد در تاریخ های8 و9 اسفند 1399و 16 و 17 فروردین ماه سال 1400 باعث خسارت شدید به باغات و سایر محصولات در سطح شهرستان گردید بطوری که در سطح 4200 هکتار به باغات گردو ، بادام ، به و.... ودر سطح 15هزار هکتار از باغات پسته خسارت 80 درصدی وارد شده است.

در مناطقی از این شهرستان ســرمازدگی به محصول پسته ۱۵ تا ۱۰۰ درصد به میزان13600 تن به ارزش 2025 میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق