اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

این فروشگاه ها به علت عدم رعایت موارد توسط عاملین توزیع فروشگاههای فوق با همکاری و هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی پلمپ گردیدند

در حال حاضر 27 گونه گیاه دارویی در شهرستان کرمان کشت می گردد

کشاورزان توجه نمایند خرید نهال از فروشندگیهای سیار و غیر مجاز ممنوع می باشد

شرکت سازمان جهاد کشاورزی در نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان

به میمنت چهلمین سال انقلاب اسلامی سه طرح آب و خاک با هزینه کرد قریب 7 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد که 4750 میلیون ریال آن ار اعتبارات دولتی است.

در ایام الله دهه فجر در شهرستان کرمان هشت پروژه شامل چهار طرح آب و خاک، دو طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی و دو طرح پرورش مرغ گوشتی در شهرستان کرمان به بهره برداري مي رسد.

در چند سال اخیر با کاهش نزولات آسمانی و خشکسالیهای پیش آمده، کشت محصولات با نیاز آبی کم و یا کشت محصول با طول دوره رشد کوتاه از سیاستهای اصلی جهاد کشاورزی مد نظر قرار گرفته است.

کاربردی بودن این آموزش ها و تاکید بر کشاورزی علمی و مدیریت دانش، برگزاری این کلاس ها را مورد توجه و استقبال بسیار خوب بهره برداران قرار داده است.

در راستای طرح تولید محصول سالم و ارگانیک در بخش گلباف،یک مزرعه ترخون با سطح زیر کشت نیم هکتار موفق به دریافت استاندارد حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی از سازمان ملی استاندارد ایران شد.

پیشنهاد کارشناسان جهت دامداری در مناطق گرمسیر و خشک بز مورسیا و پاکستانی و برای مناطق سرد و معتدل بز آلپاین که میتواند نقش بسزایی در اصلاح الگویی واحدهای دامداری باشد.

صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در جلوگیری از ضایعات محصولات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده در بخش کشاورزی، افزایش سطح درآمد روستاییان، بالا بردن بهره‌وری بخش کشاورزی و افزایش سهم اشتغال صنعتی در مناطق روستایی و نیز به عنوان جزئی از فرآیند توسعه روستایی ایفای نقش می­ کند

ناظرعالی ذبح شرعی دراستان کرمان درادامه کشتارغیرمجازدام درسطح این استان انتقاد کرد.

توسعه بخش کشاورزی در گرو همکاری و همفکری کارشناسان خدومی است که برای اعتلای نام جهاد کشاورزی از هیچ کوششی دریغ نمیکنند.

قیمت محصول کینوا هر کیلوگرم 7000 تومان است که میانگین تولید در هر هکتار نزدیک 2 تن می باشد.

برداشت مرکبات در منطقه شهداد از اواخر آبان ماه شروع شده و انتظار می رود تا اواسط دی ماه ادامه داشته باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق