اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

۹۹ هکتار از اراضی کشاورزی گلباف ،ده ملک وتیرکان به کشت ترخون در بخش گلباف اختصاص یافته که از اوایل اردیبهشت ماه برداشت آغاز شده و پیش‌بینی می شود از این سطح حدود ۲۴۸ تن ترخون خشک تولید و روانه بازار های داخلی و خارجی شود.

برداشت گلرنگ در سطحی بالغ بر ۱۰۰ هکتار از اراضی زراعی که به کشت این محصول اختصاص یافته بود از اوایل فروردین ماه سال جاری آغاز و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

برداشت گل از مزارع گلرنگ در سطح ۶۸ هکتار از اراضی دهستان کشیت بخش گلباف آغاز شده و پیش‌بینی می شودتا اواخر فرودین ماه ادامه داشته باشد.

لازم است از خرید هر گونه نهال فاقد لیبل و شناسه و فاقد گواهی بهداشت جدا خودداری شود.

با حضور محمد خیراندیش سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مدیران ستادی سازمان و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های ارزوئیه، ریگان، رفسنجان و کرمان جلسه ستاد مبارزه با سن غلات و ملخ صحرائی برگزار شد.

از ابتدای دیماه تا کنون ۳۵ واحد به ظرفیت ۲۳۱۰۰۰ قطعه فعال شده و جوجه ریزی انجام شده است .

دو پست قرنطینه گیاهی در مناطق پاسگاه های انتظامی مرصاد و سیرچ از 15 بهمن لغایت ۱۵ فروردین ماه به مدت دو ماه فعال گردید که در این طرح 10 کارشناس و یک تکنسین شرکت دارند .

در ایام الله دهه فجر با حضورمعاون استاندار، فرماندار کرمان، بخشدار و امام جمعه ماهان، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، دو طرح کشاورزی دربخش ماهان شهرستان کرمان به بهره برداری رسید.

۶ مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی بمساحت ۶۰ هزارمترمربع در مجاورت شهرک سدید که به صورت حصارکشی انجام شده بود در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی زراعی وباغی باحضورنماینده دادستان، مسئولین و عوامل نیروی انتظامی ومسئولین جهادکشاورزی شهرستان کرمان با تخریب حصارها، به حالت اولیه برگردانده شد.

در سه ماهه اخیر حدود 580 تن برنج هندی،پاکستانی و تایلندی، بیش از 335 تن مرغ منجمد و ۱۵۰۸تن روغن نباتی بین فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی­های مصرف، اتحادیه ها و اصناف سطح شهرستان تأمین و توزیع شده است.

به مناسبت ایام الله دهه فجر هشت طرح کشاورزی و آب و خاک در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 85 میلیارد ریال که 52 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

تا کنون بیش از ۳۴۲۰ هکتار گندم،جو، تریتیکاله در سطح شهرستان کشت شده که ۸۲ درصد از سطح ابلاغی جو و ۸۷ درصد از سطح ابلاغی گندم محقق شده است.

در حاشیه این دوره به تعدادی از کارشناسان نمونه و فعال در زمینه توسعه کاشت دانه های روغنی شهرستان کرمان لوح تقدیر توسط مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان اهدا گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق