اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

در اولین جلسه کمیته برداشت غلات استان، پورخاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی این سازمان گفت: ورود بخش خصوصی در امر خرید محصولات کشاورزی با عقد قرارداد که مشهور به کشاورزی قراردادی است که عرضه مستقیم محصول به مصرف کننده نهایی است هم به نفع تولید کننده است و هم به نفع شرکتهای تولیدی مصرف کننده است.

این طرح با هزینه کرد 10میلیارد ریال که هشت میلیاردو سیصد میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، اجرا شده است.

هر ساله از اواخر بهمن ماه تا اواسط فروردین ماه پست قرنطینه گیاهی در گذرگاه های جاده ای برقرار می شود و هدف از برقراری این پست های قرنطینه ای جلوگیری از عبور نهال های بدون برچسب و غیر مجازمی باشد.

در ایام الله دهه فجر با حضور معاون استاندار و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، فرماندار و بخشدار بخش مرکزی شهرستان کرمان، دو طرح آبیاری نوین کم فشار،کانال انتقال آب چاری باغین و یک کارخانه تولید خوراک دام افتتاح گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: در ایام ا.. دهه فجر، نوزده طرح کشاورزی و دامپروری شامل یازده طرح آب و خاک، یک واحدگلخانه، یک طرح پرورش قارچ، چهار طرح صنایع غذائی و تبدیلی و دو طرح دامپروری با هزینه کرد قریب به 378 میلیارد ریال که 48 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد و 549 شغل در منطقه ایجاد می شود.

این امر درراستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی صورت گرفته وامید واریم تاثیر پیشگیرانه ای جهت جلوگیری ازتغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی وسوء استفاده افرادسودجو داشته باشد

برگهای حنا دارای ماده رنگی به نام لاوسون یا هیدروکسی نفتوکینون می باشد که این ماده خاصیت ضد التهابی و ضد درد و ضد باکتری دارد. از حنا حدود 60 عصاره گیاهی استخراج می شود که در صنایع مختلف کاربرد دارد .

یک مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی واقع درحسین آباد محی آباد شهرستان کرمان به صورت حصارکشی به مساحت50 هکتار طبق تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی زراعی وباغی باحضورنماینده دادستان، نیروی انتظامی ومسئولین جهادکشاورزی استان وشهرستان کرمان تخریب وبه حالت اولیه برگردانده شد.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی در شهرستان کرمان 5/665 هکتار و میزان تولید محصول 789 تن افزایش یافته است.

13هزار متر مربع از گلخانه های این شهرستان هیدروپونیک هستند.

سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان در سال 98 به میزان 5/17 هکتار و جمع کل زعفران 5/128 هکتار می باشد که در دوره کشت جدید 70/25 هکتاربه سطح کشت افزوده شده است.

کشت درخت عناب و گل محمدی وزعفران از جمله موارد جایگزین می‌باشد که در شهرستان‌های زرند، بردسیر، سیرجان و کرمان، شهربابک، رفسنجان کشت شده است

برداشت زعفران در استان کرمان از نیمه آبان ماه شروع شده و تا اواخر پاییز ادامه دارد

در 7 ماهه سالجاری و در راستای تغذیه اصولی وبهینه باغات و مزارع تحت پوشش ، میزان 32500 تن کود شیمیایی ازته (اوره) و600 تن کودهای شیمیایی فسفاته وپتاسه یارانه دار توسط کارگزاران، بین کشاورزان استان کرمان توزیع شده است

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق