اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

در این مراسم بیانیه سازمان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی توسط مجریان و خطیبان نماز جمعه قرائت گردید.

تلقیح مصنوعی باخلوص 50 درصد برای100 رأس گوسفند نژاد محلی به نژاد رومانف در روستای ده یاسایی ده بالا بخش مرکزی کرمان انجام شد.

بمنظور توسعه الگوی کشت مناسب ، کاشت گیاهان دارویی و گیاهان با نیاز آبی کم و درآمد بالا ، محصول زیره سبز در شهرستان توصیه و ترویج و بر این اساس در سال زراعی 98-97 بیش از 100هکتار کشت گردید.

در هفته جهاد کشاورزی سال جاری 136 طرح آب و خاك، دامپروری، تولیدات گیاهی و صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان كرمان با ایجاد 1042 شغل و هزینه کرد اعتباری بیش از 870 ميليارد ريال به بهره بردرای می رسد.

یکی از آفات مهم درختان انار ، کرم گلوگاه انار می باشد.

سوسک شاخک بلند رزاسه یکی از آفات درختان میوه دانه دار و هسته دار و ... است.

آفت کرم سفید ریشه به انواع درختان میوه دانه دار ، هسته دار، درختان غیر مثمر،گیاهان زینتی و برخی گیاهان زراعی خسارت وارد می کند.

پروانه برگ‍خوار سفید پسته (رائو) يكي از آفات مهم باغ‍ات پسته در ايران محسوب می‌شود

به جهت ضرورت رونق تولید در بخش کشاورزی با شناسایی پتانسیلها ، ظرفیتها، محدودیتها ، موانع و ارایه راهکارهای مناسب میتوان قدم بزرگی در این زمینه برداشت.

در سال رونق تولید ونیزبا توجه به استفاده از ظرفیت های بالقوه آبزی پروری در جهت توسعه آبزی پروری تعداد 120000 قطعه بچه ماهی سردابی در مزارع و استخر های ذخیره آب کشاورزی در سطح 95000 متر مربع رها سازی گردید

به منظور ارتقاء ضریب اطمینان تولید محصولات کشاورزی، اصلاح و سنددار کردن اراضی کشاورزی و رفع تداخلات احتمالی ناشی از اجرای قوانین و مقررات موازی بر روی عرصه واحد از اراضی ملی، دولتی و مستثنیات قانونی اشخاص، کارگروه رفع تداخلات شهرستان کرمان تاکنون نسبت به برگزاری 12 جلسه اقدام نموده است.

آفت خطرناک کرم برگخوار پاییزه یکی از آفات مهم ذرت، یونجه، لوبیا و پنبه می باشد که خوشبختانه تا کنون در ایران مشاهده نگردیده و جزء آفات قرنطینه خارجی محسوب می گردد و سازمان حفظ نباتات کشور با توجه به اهمیت موضوع و نیز تنوع میزبانی بر روی 80 محصول اقدامات قرنطینه ای مناسب جهت جلوگیری از ورود و استقرار در عرصه محصولات زراعی کشور اتخاذ نموده و ردیابی آفت مذکور را در اولویت ردیابی آفات قرنطینه خارجی قرار داده است.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) هفده طرح زیر بنائی کشاورزی ودامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 117 میلیارد ریال و اشتغالزایی 25 نفر در شهرستان کرمان به بهره برداری می رسد.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از مخرب ترین آفات کشاورزی در جهان است

سفیدک پودری خیار یکی از بیماری‌های قارچی رایج در گلخانه می‌باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق