اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

بیست ودوم اسفند ماه بزرگداشت روزشهدا وپاسداشت یاد وخاطره شهیدان گرانقدرهشت سال دفاع مقدس ، به ویژه شهدای سنگرسازبی سنگر، شهدای مدافع حرم ومقاومت با لاخص سردارسپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم .

شهرستان كرمان یکی از پهناورترین شهرستانهای کشور می باشد وبه دلیل تنوع اقليمي مناسب جهت تولید آبزیان و اشتغال مولد و همچنین تولید گوشت سالم در مناطق کویری ، عليرغم خشكسالي هاي اخير ، قابليت هاي چشمگيري در بخش توليد آبزيان و توسعه آبزي پروري داشته است.

کشت گلرنگ پاییزه در سطح 115 هکتار در بخشهای گلباف و شهداد انجام شده است و پیش بینی می شود از این سطح بالغ بر 100تن بذر و 5 تن بصورت گل در خرداد ماه سال آینده برداشت گردد.

با توجه به گزارش واصله ازسازمان ملل FAO مبنی بر گسترش جمعیت ملخ در کشورهای آفریقائی و احتمال سرایت به سایر کشورهای میزبان منجمله ایران، جلسه هماهنگی جهت پایش و احیاناً مبارزه با ملخ صحرائی تشکیل گردید

نخستین گردهمایی رونق اقتصادی با محوریت کشت های گلخانه ای و سیستمهای نوین آبیاریدر روستای همت آباد بخش شهداد برگزار گردید

در این کلاس در خصوص عناصر غذایی مورد نیاز درختان که اهم آنها ازت، فسفر،پتاسیم،کلسیم،روی و بر می باشد ، علائم کمبود آنها ، زمان مناسب مصرف و جذب آنها توسط گیاه توضیحات کاملی ارائه گردید .

با توجه به اهمیت تغذیه اصولی باغات پسته و هرس، کلاس آموزشی تحت عنوان تغذیه زمستانه در باغ های پسته و تربیت و مدیریت تاج درختان پسته با حضور جمعی از باغداران منطقه با مدرسی دکتر حسینی فرد محقق مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی و مهندس رضایی مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان در محل مرکز محبین اهل بیت باغین برگزار شد.

دومین جلسه کارگروه روستایی و عشایری ستاد برگزاری چهل و یکمین جشن های دهه مبارک فجر شهرستان کرمان با حضور مدیر جهاد کشاورزی و رئیس کارگروه، رئیس و نمایندگان ادارات تعاون روستایی، عشایری و شبکه دامپزشکی، روسای مراکز جهاد کشاورزی و ادارات مدیریت در محل سالن کنفرانس برگزار گردید.

اصل امربه معروف ونهی ازمنکر برهمگان واجب است و برای هرکسی که مکلف شده است ساقط نمی شود .

در ایام الله دهه فجر بیست و شش طرح با هزینه کرد بیش از 413 میلیارد ریال که بیش از 80 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در ایام الله دهه فجر بیست و شش طرح با هزینه کرد بیش از 80 میلیارد ریال که بیش از 41 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در این کارگاه بصورت عملی نحوه صحیح هرس درخت پسته را آموزش ودر مورد هرس سربرداری، هرس باردهی و تنک شاخه، بهترین زمان هرس و هرس دستی و مکانیکی توضیحاتی را ارائه و در پایان به سئوالات باغداران در خصوص مسائل و مشکلات باغ پسته پاسخ داده شد.

به منظور بررسی و سنجش استعدادهای کشاورزی و امکان سرمایه گذاری در زمینه کشت حنا دربخش شهداد جلسه ای با حضور سرمایه گذاران و کار آفرینان ، بخشدار شهداد، رئیس شورای شهر، رئیس و کارشناسان مرکز خدمات شهداد در محل بخشداری شهداد برگزار گردید.

با توجه به فرارسیدن فصل سرد سال، لازم است باغداران، جهت کاهش خسارت آفت انجام عملیاتی مانند نظافت و پاک سازی سطح باغ از میوه های آلوده به مگس، شخم سطحی و یخاب باغ ها، زیر و رو کردن خاک در ناحیه سایه انداز درختان با بیل یا روتیواتور ، جهت نابودی شفیره آفت، با توجه به اینکه عمق شفیرگی در خاک های مختلف بین 3 تا 5 سانتی متر است، لذا عملیات باید بسیار سطحی باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق