اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

مگس میوه مدیترانه‌ای یکی از خسارت‌زاترین آفات میوه در دنیا است که میزبان‌های آن هلو، سیب، انجیر، خرمالو، انار، پرتقال و ... می باشد. خسارت این آفت با آغاز تغییر رنگ میوه شروع و آثار آن در محل تخم ریزی مگس میوه بر روی میوه، به صورت پوسیدگی مشاهده می شود که در اثر تغذیه لارو آفت ، ریزش شدید میوه اتفاق خواهد افتاد.

مگس میوه مدیترانه‌ای یکی از خسارت‌زاترین آفات میوه در دنیا است که میزبان‌های آن هلو، سیب، انجیر، خرمالو، انار، پرتقال و ... می باشد. خسارت این آفت با آغاز تغییر رنگ میوه شروع و آثار آن در محل تخم ریزی مگس میوه بر روی میوه، به صورت پوسیدگی مشاهده می شود که در اثر تغذیه لارو آفت ، ریزش شدید میوه اتفاق خواهد افتاد.

در استان کرمان سطح زیر کشت کینوا 60 هکتار می باشد و در شهرستان های کرمان، بردسیر، راور، بافت و ارزوئیه کشت شده است و عملکرد این محصول بطور متوسط 2 تن در هکتار می باشد و با انجام مدیریت مناسب مزرعه 4 تن محصول می توان برداشت نمود.

کارگاه آموزشی با عنوان آفت کلیدی مگس میوه مدیترانه ای و راههای مبارزه با آن، در منطقه جوپار کرمان با حضور پور خاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی، طاهری مدیر حفظ نباتات استان، بخشدار منطقه و تنی چند از مسئولین شهرستانی برگزار گردید.

امروزه نقش و اهمیت کشاورزی بر هیچ کس پوشیده نیست و ما در حوزه کشاورزی باید گامهای وسیع تر برداریم.

سطح زیرکشت گیاهان دارویی در شهرستان کرمان 549 هکتار است و ازجمله گیاهان دارویی کشت شده در شهرستان زعفران، زیره سبز، زیره سیاه، آویشن، مرزنجوش، پنیرک، گاوزبان، ترخون، گل محمدی، زرشک، اسطوخودوس، گلرنگ، حنا، وسمه، چای ترش، انغوزه و... می باشد

واحد پرورش بز سانن مربوط به آقای حسین کرمی نژاد واقع در شهرک صنعتی شماره یک کرمان یکی از واحدهای موفق این بخش می باشد که از سال1391 با حدود 30 راس دام سبک نژادهای برتر، بز سانن فعالیت خود را آغاز نموده و در حال حاضر با استفاده از علم روز همراه باپیشرفتی که در این زمینه داشته تعداد دام واحد تولیدی به 300 راس گوسفند و بز رسیده که استفاده از نژاد های برتر بز سانن و آلپاین همراه با دیگر نژاد های برتر گوسفند در اولویت کار این مجموعه قرار دارد.

کارگاه آموزشی پیوند درختان گردو با تدریس مهندس افضلی پیمانکار طرح پیوند سرشاخه کاری درختان گردو و با حضور تعدادی از باغداران منطقه در بخش راین برگزارگردید.

جلسه توجیهی نمایندگان موتورپمپ ها و عمده مالکان باغات پسته با حضور فرمانده نیروی انتظامی شهرستان کرمان دربخش چترود برگزار شد.

جلسه توجیهی تشکیل صندوق خرد زنان روستایی در روستای بابینی بخش راین با شرکت 30 نفر از بانوان روستایی و با تدریس سرکار خانم مهندس نوری کارشناس ترویج استان برگزار گردید.

کلاس آموزشی با عناوین زکات، عفاف و حجاب با تدریس حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان و حجه الاسلام والمسلمین طاهری مسئول زکات کمیته امداد برگزار شد.

با توجه به ضرورت اهمیت کنترل بیماریهای مشترک بین انسان و دام کارگاه آموزشی یک روزه با عنوان بیماریهای مشترک بین انسان و دام با حضور جمعی از دامداران منطقه در مرکز جهاد کشاورزی باغین برگزار شد.

برداشت هلو در شهرستان کرمان از خرداد ماه سال جاری آغاز و تا شهریور ادامه دارد

در راستای اگاه سازی کشاورزان در مبارزه با بیماری ها وکنترل افات گیاهی کلاس اموزشی با حضور جمعی از کارشناسان ، کشاورزان و گلخانه داران بخش ماهان برگزار گردید

کارگاه آموزشی یک روزه آبزی پروری در بخش مرکزی شهرستان کرمان جهت ترغیب بهره برداران در راستای بهره وری بیشتر از آب و تولید گوشت ماهی و غنی سازی آبهای کشاورزی

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق