اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

بالاترین آن یاد ، ذکرو رضایت خد ونداست که قلب ها با آن آرامش می گیرد

سطح زیر کشت مرکبات این شهرستان ۵۳۵ هکتار در مناطق اندوهجرد و چهار فرسخ شهداد می باشد که ۱۰۰ هکتار آن غیر بارور و مابقی بارور واقتصادی می باشد

مانور شناسایی و روش های مبارزه با آفت سوسک سر خرطومی حنایی نخیلات که اوایل تابستان سال جاری در باغات منطقه شهداد از قرنطینه خارج شده بود با حضور کشاورزان، تعدادی از مدیران و کارشناسان سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی کرمان ،بخشدار شهداد ، امام جمعه ، عوامل انتظامی و نظامی و مسئولین محلی اندوهجرد به اجرا در آمد.

این مانور با هدف مقابله با عرضه آفت کش ها و سموم قاچاق و تقلبی در سطح شهر کرمان و بخش های شهرستان به مدت سه روز انجام می شود.

۸۶۱هکتار از اراضی این شهرستان زیر کشت انار می باشد که ۷۳۸ هکتار آن بارور با عملکرد ۱۱ تن در هکتار می باشد.

از ۱۷۷۵ هکتار باغ بارور خرما در این شهرستان در بخش های شهداد و گلباف با ارقام مضافتی، بزمانی،کروت، عبداللهی، پرکوه، زاهدی پیارم و مجول برداشت ۶۵۰۷ تن خرما از این باغات برداشت می شود.

حمایت از تولید داخلی، تنظیم بازار مواد پروتئینی و نهاده های دامی و حفظ ذخایر استراتژیک استان در پنج محصول گوشت مرغ ، گوشت قرمز ، جو ، ذرت و سویا از وظایف سه گانه این اداره کل می باشد.

در سال جاری کشت سیر در مناطقی از بخش شهداد از اواسط شهریور ماه آغاز و تا پایان مهر ماه ادامه داشته و پیش بینی می شود سطح زیر کشت این محصول به حدود ۶۰۰ هکتار برسد.

کشت کلزا از ۲۱شهریورماه در این شهرستان آغاز و از ۵۰ هکتار سهمیه تخصیصی مناطق سردسیری تا کنون عمده مزارع کشت و مابقی تا پنجم مهرماه به زیر کشت خواهد رفت.

برداشت گردو در این شهرستان از دهه دوم شهریور ماه آغاز شده و پیش‌بینی می شود تا اوایل مهرماه به طول انجامد.

برداشت پسته از نیمه دوم مرداد ماه آغازشده و تا اواخر مهرماه ادامه خواهد داشت.

در هفتمین روز از هفته دولت، پروژه اجرای 120 هکتاری آبیاری تحت فشار شهرباغین ، با حضور دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام اسماعیل زاده امام جمعه باغین، مهندس شهسواری مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان، مهندس خیراندیش معاون عمرانی فرماندار، نوری بخشدار بخش مرکزی، اعضای شورای اسلامی و جمعی از مسئولان ادارات افتتاح شد.

پرورش شتر در حوزه شمال استان عمدتا در شهرستانهای ریگان، نرماشیر ، فهرج، بم، راور، زرند، کوهبنان، شهربابک، رفسنجان، کرمان و ارزوییه رواج دارد.

در هفته دولت پنج طرح کشاورزی با هزینه کرد قریب 76 میلیارد ریال که بیش از 24 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

این طرح ها شامل 4 طرح آب و خاک و یک طرح صنایع غذائی و تبدیلی است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق