اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

این امر درراستای حفظ کاربری اراضی کشاورزی صورت گرفته وامید واریم تاثیر پیشگیرانه ای جهت جلوگیری ازتغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی وسوء استفاده افرادسودجو داشته باشد

برگهای حنا دارای ماده رنگی به نام لاوسون یا هیدروکسی نفتوکینون می باشد که این ماده خاصیت ضد التهابی و ضد درد و ضد باکتری دارد. از حنا حدود 60 عصاره گیاهی استخراج می شود که در صنایع مختلف کاربرد دارد .

یک مورد تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی واقع درحسین آباد محی آباد شهرستان کرمان به صورت حصارکشی به مساحت50 هکتار طبق تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی زراعی وباغی باحضورنماینده دادستان، نیروی انتظامی ومسئولین جهادکشاورزی استان وشهرستان کرمان تخریب وبه حالت اولیه برگردانده شد.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی در شهرستان کرمان 5/665 هکتار و میزان تولید محصول 789 تن افزایش یافته است.

13هزار متر مربع از گلخانه های این شهرستان هیدروپونیک هستند.

سطح زیر کشت زعفران در این شهرستان در سال 98 به میزان 5/17 هکتار و جمع کل زعفران 5/128 هکتار می باشد که در دوره کشت جدید 70/25 هکتاربه سطح کشت افزوده شده است.

کشت درخت عناب و گل محمدی وزعفران از جمله موارد جایگزین می‌باشد که در شهرستان‌های زرند، بردسیر، سیرجان و کرمان، شهربابک، رفسنجان کشت شده است

برداشت زعفران در استان کرمان از نیمه آبان ماه شروع شده و تا اواخر پاییز ادامه دارد

در 7 ماهه سالجاری و در راستای تغذیه اصولی وبهینه باغات و مزارع تحت پوشش ، میزان 32500 تن کود شیمیایی ازته (اوره) و600 تن کودهای شیمیایی فسفاته وپتاسه یارانه دار توسط کارگزاران، بین کشاورزان استان کرمان توزیع شده است

به منظور حمایت از تولید کنندگان این اداره کل آمادگی خود را بر اساس مجوز شماره158271/31 مورخ 28/05/99 مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور جهت انعقاد قرار داد پیش خرید گوشت مرغ منجمد با رعایت دستور العمل ابلاغی کنترل کیفی با شرکت های زنجیره تولید(تعاونی ها و تشکل های مرغداری ) اعلام می نماید

انار در مناطق چترود و گلباف سطحی معادل 480 هکتار را به خود اختصاص داده اند که در منطقه چترود با سطح 280 هکتار میزان 250 هکتار بارور با متوسط عملکرد 9 تن در هکتار وجود دارد و در منطقه گلباف در سطح 210 هکتار با متوسط عملکرد 10 تن در هکتار می باشد.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: پیش‌بینی می‌شود در منطقه چترود بیش از 2250 تن انار تا پایان فصل و در منطقه گلباف 2300 تن از این محصول برداشت شود.

تیم کارشناسان مرکز خدمات گلزار این شهرستان با نصب تله های زرد شاهد ورود این مهمان ناخوانده در باغات منطقه بوده و با آموزش کشاورزان وارائه راهکارهای مناسب اقدامات لازم را در خصوص مهار و نابودی این آفت مخرب انجام دادند.

در سال زراعی جاری از سطح 2000 هکتار برنامه ابلاغی وزارت تاکنون بیش از 300 هکتار از مزارع به کاشت کلزا اختصاص یافته است.

سطح زیرکشت انار در استان کرمان بالغ بر3000 هکتار می باشد که پیش بینی می شود امسال 35000 تن محصول از باغات استان برداشت شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق