اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

با توجه به شرایط خاص و تنوع آب و هوایی مناطق مختلف شهرستان کرمان منجمله شهداد و گلباف و سطح زیر کشت محصولات باغی این بخشها بخصوص محصول خرما را از فرصتهای کشاورزی این مناطق میتوان نام برد.

همزمان با جلسه پروژه ملی توانمند سازی مدیران با حضور رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی و معاون این مرکز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و مدیران و معاونین این سازمان پردیس کانون ارزیابی مدیران در کرمان افتتاح شد.

بيماري جاروك ليموترش از بيماري هاي خطرناك مركبات مي باشد.

همزمان با هفته دولت 13 طرح کشاورزی و دامپروری در شهرستان کرمان با هزینه کرد اعتبار بیش از 161 میلیارد ریال و با ایجاد 114 شغل، افتتاح و به بهره برداری می رسند.

سطح زیر کشت محصول ترخون در شهرستان کرمان در سال 96 با افزایش هشت هکتاری نسبت به سال گذشته به 58 هکتار رسید و پیش بینی می گردد تولید آن در سال جاری به 145 تن ترخون خشک برسد.

در جشنواره ترخون بخش گلباف دستاوردها و اقدامات اساسی در خصوص تولید، بسته بندی و فروش گیاهان دارویی بخصوص ترخون معرفی می گردد.

بیماری میوه سبز مرکبات یکی از بیماری های مهم مرکبات است که درمنطقه شهداد بصورت قرنطینه می باشد.

زنبور مغزخوار سياه پسته و زنبور مغزخوار طلائي پسته به دانه های پسته حمله و باعث پوكي محصول مي شوند.

کرم خوشه خوار انگور یکی از آفات درختان انگور می‌باشد.

عارضه خشکیدگی خوشه خرما به طور معمول در مرحله تبدیل خارک به رطب به وقوع می پیوندد

زنجره مو (يا به اصطلاح كشاورزان سيرسيرك يا جيرجيرك دشتي) از مهم ترين آفات درختان انگور در ايران است و خسارت آن در برخي باغات به 40- 50 درصد مي رسد.

شهرستان کرمان درسال 95 علاوه برتولید بسیار خوب وتامین پروتئین مورد نیاز استان ضمن اشتغالزایی و استفاده از ظرفیت های و پتانیسل های آبزی پروری، موجب غنی سازی منابع آب حاصل از پرورش آبزیان درچرخه کشاورزی به طبع آن باعث افزایش راندمان محصولات باغی وزراعی گردید .

مزرعه نمایشی کشت گیاهان دارویی در راستای تولید و اشتغال در سال اقتصاد مقاومتی و از محل صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در گلباف اجرا گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق