اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

جلسه کمیته روستایی و عشایری دهه مبارک فجر جهت هماهنگی و برنامه ریزی اجرای برنامه های دهه فجر در شهرستان کرمان برگزار شد.

با توجه به شیوع آنفلوانزای فوق حاد در کشور، جهت جلوگیری از ورود بیماری به استان کارگاه آموزشی با حضور تشکلهای طیور و مرغداران استان و با حضور فعالان و دانش آموختگان برگزار گردید

با توجه به تصمیمات کارگروه تنظیم بازار تا اطلاع ثانوی حداکثر قیمت مجاز برای عرضه یک شانه تخم مرغ یکصد هزار ریال (100000ریال ) ویک کیلوگرم تخم مرغ پنجاه وسه هزار ریال (53000 ریال )درب مرغداری می باشد.

افرادی که تمایل به تولیدوتوزیع نهال دارندمی توانندجهت اخذ مجوز فروشندگی، ظرف مدت دو هفته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مراجعه و مجوزهای لازم را دریافت نمایند .

این واحد با پیشرفت فیزیکی 80 در صد و با ایجاد اشتغالزایی بسیار بالا یکی از طرح های ضروری و کم نظیر در استان می باشد که در شش ماه آینده افتتاح میگردد.

در شهرستان كرمان 9 واحد نهالستان مجاز و 20 واحد نهالستان غیر مجاز وجود دارد و اخطاریه به نهالستانهای بدون مجوز بمنظور عدم تولید و توزیع نهال آلوده طی دو مرحله ارسال شده است.

در راستای ترویج آبزی پروری و استفاده بهینه از منابع آبی موجود دو دوره کلاس آموزشی پرورش ماهیان سردابی با حضور80 نفر روز در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان و منطقه جوپار در ماه جاری بر گزار گردید.

برگزاری کارگاه آموزشی اقدامات زمستانه باغات پسته در بخش چترود جهت افزایش عملکرد سال آینده

به منظور بررسی مشکلات مرغداری های روستاهای چشمه گز ، کوه باداموئیه و بوج، بازدیدی با حضور سلاجقه، معاون برنامه ریزی و عمرانی فرماندار شهرستان کرمان ، بخشدار مرکزی و تنی چند از مسئولین شهرستانی انجام شد و از نزدیک وضعیت مرغداری های فوق مورد بررسی قرار گرفت

بیشترین سطح زیر کشت مرکبات در منطقه شهداد، مربوط به منطقه اندوهجرد و بعد از آن منطقه چهار فرسخ سیرچ می باشد.

در برنامه روز مزرعه شهرستان کرمان گیاه کینوا در محل ایستگاه تحقیقاتی جوپار شهرستان کرمان معرفی گردید.

هدف ازبرگزاری این کارگاه، افزایش آگاهی بخشی و توجیه کشاورزان در مبارزه با جوندگان مضر که ،معضل اصلی کشاورزان در اراضی زراعی و باغی می باشد

در این کلاس آموزشی علاوه بر آشنایی کشاورزان با تغذیه و آبیاری مناسب به نکاتی در خصوص استفاده از وسایل گرمازا و ابزارهای مناسب جلوگیری از سرمازدگی اشاره گردید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق