اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده و ردیابی، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي بر عليه آن در این منطقه فرا رسيده است.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده و ردیابی، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي بر عليه آن در این منطقه فرا رسيده است.

در سال زراعی جاری پیش بینی می شود بیش از 101 درصد افزایش تولید محصول کلزا نسبت به سال گذشته باشد. به منظور توسعه الگوی کشت مناسب و کاشت گیاهان با نیاز آبی کم و درآمد بالا و هچنین خودکفایی کشور در جهت تولید روغن خوراکی مناسب،کشت کلزا در شهرستان کرمان توصیه و ترویج می شود.

رابطین قرنطینه گیاهی مرصاد دو ماه به صورت مداوم و به طور شبانه روزی بر روند جابجایی نهال نظارت داشتند

با توجه به آغاز فصل برداشت محصولات زراعی در بخش شهداد از جمله سیر، برداشت این محصول در سطح 690 هکتار از اراضی زراعی بخش در حال انجام است.

در سال گذشته جهت اجرای آبیاری تحت فشار و کم فشار در سطح 2000 هکتار از اراضی شهرستان بالغ بر 14 میلیارد تومان و جهت اجرای 20 کیلومتر کانال انتقال آب و همچنین احداث استخر های ذخیره آب و مرمت و لایروبی قنوات 3 میلیاردتومان هزینه گردید.

17 میلیارد تومان اعتبار در زیربخش آب و خاک شهرستان کرمان در سال 97 هزینه شده است

در راستای توسعه آبزی پروری و استفاده بهینه از منابع آبی و با عنایت به اینکه ماهی و آبزیان به عنوان غذای سالم در تامین سلامتی جامعه و نیز اشتغالزایی نقش چشمگیری دارد و نیز رسیدن به برنامه ششم توسعه آبزیان از اهداف مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان می باشد.

دو مرغداری 20 هزار قطعه ای به ظرفیت 40000 قطعه در روستای بی بی حیات از توابع بخش چترود در شهرستان کرمان به بهره برداری رسید.

بر نهالستانهای شهرستان کرمان با حمایت فرمانداری، نیروی انتظامی و سایر ارگانهای ذیربط نظارت می شود.

عباس سعیدی رئیس و پورخاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی این سازمان از تغییر کاربری و تصرفات انجام شده در اراضی ناصرآباد سیرچ بازدید نمودند.

این فروشگاه ها به علت عدم رعایت موارد توسط عاملین توزیع فروشگاههای فوق با همکاری و هماهنگی اداره اماکن نیروی انتظامی پلمپ گردیدند

در حال حاضر 27 گونه گیاه دارویی در شهرستان کرمان کشت می گردد

کشاورزان توجه نمایند خرید نهال از فروشندگیهای سیار و غیر مجاز ممنوع می باشد

شرکت سازمان جهاد کشاورزی در نمایشگاه دستاوردهای چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی استان کرمان

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق