اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

نارضایتی کشاورزان استان در زمینه کمبود سم، کود و ماشین‌آلات کشاورزی قابل توجه است .

سهم ابلاغی کشت کلزا در شهرستان کرمان در سال زراعی 99-98 به میزان 350 هکتار با میانگین عملکرد 5/1 تن در هکتار در نظر گرفته شد که 225 هکتاراز اراضی زراعی شهرستان به کشت این محصول اختصاص یافت که براین اساس 67 درصد از سطح ابلاغی و 51 درصد عملکرد تولیدی محقق گردید.

از خانواده شهید نعمت زاده دیدار شد

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: سالانه حدود هزار و ۵۰۰ تن ماهی قزل آلا در استان کرمان تولید می‌شود .

مدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: سالانه حدود هزار و ۵۰۰ تن ماهی قزل آلا در استان کرمان تولید می‌شود .

در این دوره مفاهیم کلی اصول واگذاری تصدی ها، تشریح نظام واگذاری تصدی ها،آیین نامه بند"الف" قانون برنامه ششم توسعه و سایر قوانین و مقررات و دستورالعمل های مربوطه ارائه شد.

با عنایت به خشکسالی های چند سال اخیر و وجودکم آبی در برخی نقاط این شهرستان ، تعدادی از باغات پسته در بخش مرکزی شهرستان به صورت فرسوده در آمده بودند که به منظور احیاء و جوانسازی باغات مذکور جهت افزایش عملکرد آنها، عملیات اصلاح و احیاء این باغات در قالب کانون یادگیری و سایت هدف با همکاری باغداران منطقه در اجرای صحیح و بهینه توصیه های کارشناسی همکاران این بخش صورت گرفت

امسال کشت ۳۴ هزار هکتار گندم، ۲۰ هزار هکتار جو و ۲ هزار هکتار کلزا دربرنامه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان است .

سطحی معادل 36713هکتار از باغات شهرستان کرمان به کشت ارقام مختلف پسته شامل فندقی، احمد آقایی واکبری اختصاص داده شده است که 34440هکتارآن باروراست.

پیش بینی می شود برداشت پسته در سطحی معادل 34440 هکتار از باغات پسته بارور به صورت کال و رسیده به ترتیب از نیمه اول شهریور ماه آغاز و تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

در شهرستان کرمان سطحی معادل 723 هکتار گردوی بارور و 60 هکتار گردوی غیر بارور وجود دارد.

در مناطق هفت باغ ، شرف آباد و زنگی آباد در بخش مرکزی این شهرستان با هدف تولید روغن خوراکی در سطح 10 هکتار با متوسط عملکرد 130 کیلوگرم در هکتار در مرداد ماه برداشت گلرنگ انجام گرفت.

در هفته دولت نوزده طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد بیش از 377 میلیارد ریال که قریب 48 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این طرح ها 74 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

اعتبار مصوب شده تملک دارایی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان در سال جاری مبلغ 15770 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی می باشد.

تعداد 1800 پروژه آبیاری کم فشار زیر سطحی با مساحتی بالغ بر 3810 هکتار طی سه سال گذشته در استان اجرا گردیده است

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق