اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بردسیر

به مناسبت ایام الله دهه فجر هشت طرح آب و خاک و دامپروری با هزینه کردبیش از 34 میلیارد ریال که بیش از 5 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در شهرستان بردسیر به بهره برداری رسید.

به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در شهرستان بردسیر دو طرح آبیاری تحت فشار قطره ای و یک طرح پرورش قارچ خوراکی به بهره برداری رسید.

باتوجه فصل كشت گندم پيش بيني ميگردد در سال زراعي جاري كشت ارقام مختلف گندم از قبيل اميد .ميهن. بك كراس و ساير ارقام از مرز 7000 هكتار فراتر رود و هم اكنون كشاورزان در حال آماده سازي زمينهاي خود را جهت كشت پاييزه ميباشند.

براي اولين بار در استان در این شهرستان 2 هكتار از اراضي زراعي به كشت نشاء كلزا اختصاص یافت.

برداشت کشت ذرت علوفه ای از اواخر شهريور ماه آغاز وتا پايان مهر ماه ادامه دارد.

در حال حاضر برداشت محصولات باغي پسته در سطح 2500 هكتار، سيب در سطح 650 هكتار، بادام دير گل 540 هكتار و به 100 هكتار در این شهرستان آغاز شده است.

کنترل افلاتوکسین در مرحله برداشت پسته

راهکارهای موثر جهت کاهش افلاتوکسین در مرحله انبارداری پسته

توصیه های مرحله فرآوری پسته جهت کاهش افلاتوکسین

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

سطح زير كشت محصولات گلخانه اي این شهرستان حدود 2 هكتار می باشدو غالب كشت محصولات گلخانه ها توت فرنگي، خيار، گوجه وكشت هيدروپونيك گل رز مي باشد،

این طرح ها با هزینه کرد اعتباری بیش از 52 میلیارد ریال که بیش از28 میلیارد ریال ان از اعتبارات دولتی است و74 نفر اشتغال زایی ایجاد می کند به بهره برداری می رسد.

به منظورترویج فرهنگ ومصرف محصول سالم واستاندارد با تاکید برتوان افزایی جوامع محلی ،جلسه ای درروستای گلزارازتوابع شهرستان بردسیر باحضورکارشناسان آن مدیریت وخانوارهای روستایی بالاخص زنان روستایی با مدرسی جناب آقای دکتررشیدی با عنوان تغذیه درختان سیب درمحل باغ مورد نظربرگزارگردید.

در شهرستان بردسير با توجه به شرايط آب هوايي وارتفاع بالاي 2000 متر از سطح دريا در چند سال اخير كشاورزان در كنار ساير محصولات كشاورزي خود مبادرت به كشت محصول زعفران نموده اند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق