اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بردسیر

شهرستان بردسیر با سطح زیر کشت زراعی و باغی بالغ بر 36000هکتار در تولید محصولات کشاورزی نقش مهمی ایفا میکند وباغات پسته ، گردو ، بادام ، گل محمدی و سایر درختان مثمر در این شهرستان در مجموع سالیانه بیش از 35000 تن محصولات باغی تولید و روانه بازار مصرف استانی و کشوری میکنند.

باتوجه به لزوم تشخیص و مبارزه به موقع با آفت مخرب سن گندم در شهرستان بردسیر، جهت مبارزه با این آفت مبارزه شیمیائی بصورت محدود با سن مادر و بطور وسیع عليه پوره ها توسط حشره کش فنیتریتیون به مقدار ۱.۲ لیتر در هکتار، بصورت هوائی و زمینی انجام می شود.

جلسه شورای عشایری به ریاست ميرصادقي فرماندار شهرستان بردسیر و با حضور رضا نیکزادی مدیرکل امور عشایری و تنی چند از روسای ادارات و کارشناسان مربوطه در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

همزمان با هشتمین روز از ایام اله مبارک دهه فجر یکی از پروژه های قابل افتتاح شهرستان بردسیر با عنوان تنها خط کشتار بوقلمون دراستان به نمایندگی از چندین پروژه دیگر به مبلغ 820 میلیارد ریال از محل اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی،سایت سیتا و صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید .

جلسه ای با حضور مسئولین مراکز جهادکشاورزی منطقه و مسئول اداره تولیدات گیاهی شهرستان در خصوص نهاده های دامی و طرح هویت گذاری ملی برگزار گردید

استمرار طرح هویت گذاری دام وتوزیع نهاده های دامی در شهرستان بردسیر جلسه ای با حضور مسئولین مراکز جهادکشاورزی منطقه و مسئول اداره تولیدات گیاهی شهرستان در خصوص نهاده های دامی و طرح هویت گذاری ملی برگزار گردید .

با حضور مدیر زراعت سازمان، معاون فنی شهرستان و جمعی از کارشناسان واحد تولیدات گیاهی جلسه ای در محل مدیریت جهادکشاورزی بردسیرتشکیل شد .

در ایام ا.. دهه فجر، 7 طرح کشاورزی در این شهرستان با اعتبار 630 میلیارد ریال که 17.5 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی می باشد، به بهره برداری می سد.

سطحی برابر 81 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بردسیر در سال گذشته زیر کشت محصول زعفران قرارگرفته و در سال جاری نیز میزان 2 هکتار به این اراضی اضافه گردیده است .

سطحی بالغ بر 3380 هکتار از باغات منطقه بردسیر زیرکشت درختان گردو می باشد که از این میزان 2800 هکتار شامل درختان بارور و 580 هکتار شامل نهال است

این محصول از طرفدارن خاصی برخوردار است و هرچه مرغوبتر قیمت بالاتری را به خود اختصاص می دهد

دومین جلسه کمیته فنی تولیدات گیاهی این مدیریت با موضوع کشت گیاهان داروئی و کشت کلزا با حضور کارشناسان و اعضاء کمیته فنی و مشاور معین اقتصاد مقاومتی منطقه 7 استان کرمان در شهرستان بردسیر برگزار گردید برگزار شد.

کاشت دانه های روغنی کلزا در سطحی بیش از بیست هکتار از اراضی مزروعی شهرستان بردسیر بصورت مکانیزه آغاز شده است و پیش بینی می شود سطح زیر کشت به 400 هکتار برسدو با عنایت به اینکه این دانه روغنی در چندسال اخیر در این شهرستان کشت گردیده است و با تشخیص رقم­های پربازده با استقبال کشاورزان پیشرو منطقه روبروست.

بدلیل کمبود شدید منابع آب در منطقه و لزوم صرفه جویی در مصرف بایستی شیوه های جدید کشاورزی با نیاز آب کمتر وبهره برداری بیشتر مورد توجه قرارگیرد.

اقامه زیارت عاشورا در مدیریت جهادکشاورزی بردسیر

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق