اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بردسیر

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پنج طرح زیر بنائی کشاورزی و دامپروری با اعتباری بالغ بر28 میلیارد ریال در بردسیر به بهره برداري مي رسد.

جتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره ) شامل بخش دامداری ۱۲۰۰ راسی (بومی )که در راستای اصلاح نژاد و ایجاد نژاد های نو ترکیب اقداماتی انجام داده است

از بركات انقلاب اسلامي در شهرستان بردسير ،كشت وتوسعه گل محمدي می باشد که با تولید این محصول، استان کرمان، مقام اول ودر ايران مقام دوم كشوري رابه خود اختصاص داده است

تا کنون 12500هكتار سيتم آبياري باراني و2500 هكتارآبیاری قطره اي در شهرستان بردسیر اجرا شده است

در اين كارگاه آموزشي انواع روشهای مبارزه ،زمان مناسب و نكات کاربردی واثرات وفواید آن ، دکترزهدی مدرس این کارگاه، ارائه و درپايان به سوالات شركت كنندگان پاسخ لازم داده شد .

با توجه به فعاليت قرار گاه مرصاددركنترل دامهاي قاچاق در مسير زاهدان جيرفت به كرمان، قاچاقچيان جهت انتقال احشامي از قبيل شتر،گوسفند، گاو از راههاي انحرافي وخاكي كه به شهرستان بردسير ختم ميشود، استفاده ميكنند وباعث الودگي که این باعث انتقال بيماريهاي دام قاچاق به دامهاي دامداران شهرستان بردسير ميشوند.

کشت گیاهان داروئی و راه اندازی کارخانه واحدهای بسته بندی گیاهان داروئی، از جمله برنامه های این مدیریت می باشد.

در شهرستان بردسیر 8 مورد کلاس آموزشی، توزیع تراکت و نشریات آموزشی در رابطه با محصول زعفران جهت ارتقاء دانش بهره برداران برگزار شده است.

کلیه مراحل اجرای طرح پیوند گردو از ابتدا تا انتها زیر نظر اعضای کمیته فنی انجام و توسط این کمیته پایش می گردد.

در شهرستان بردسیر از خانواده شهدا ی جهادی تجلیل بعمل آمد .

مگس میوه مدیترانه ای یکی از آفت قرنطینه ای استان کرمان بوده که در مهرماه امسال در شهرستان بردسیر مشاهده شده است.

در شش ماه گذشته در شهرستان بردسیر 87 طرح کشاورزی ،دامپروری وصنایع مرتبط پس از بررسي و تصويب نهايي به بانكهاي عامل معرفي شده اند.

آبيار بازرس كل استان و رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان از 60 هکتار آبیاری نوار تیپ و دو مزرعه ذرت در شهرستان بردسیر بازدید نمودند.

سال گذشته 30 رشته قنات در شهرستان بردسیر مورد باسازی قرار گرفته

در سالهای قبل 30 تا 40 درصد محصول گلاب منطقه جهت فراوری از استان خارج می گردید که خوشبختانه با احداث این دو خط کل محصول تولیدی منطقه فراوری می شود

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق