اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بردسیر

ساخت دو کانال سیمانی در منطقه پاکوشک گلزار و لایه داران کوه پنج با حجم عملیاتی 2200 متر در حال اجرا می باشند.

سطح زیر کشت گلستان های استان کرمان 4450 هکتار است و برداشت گل محمدی، از نیمه دوم فروردین آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

معاون حفظ نباتات استان کرمان به همراه کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی بردسیر ومرکز جهاد دشتکار از مزارع گندم و جو منطقه دشتکار بازدید بعمل آوردند .

در حال حاضر بالغ بر 3200 هکتار سطح زیر کشت این محصول در شهرستان و سالانه بیش از 6000 تن گل در بردسیر برداشت می گردد که در نوع خود در سطح کشور بی نظیر است.

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت: کارگاه آموزشی کاشت چغندرعلوفه ای با مشارکت جهادکشاورزی شهرستان بردسیر و بسیج مهندسین کشاورزی با تدریس دکتر دریانی و با حضور جمعی از کشاورزان وکارشناسان در محل مرکز جهادکشاورزی دشتکار برگزار گردید .

در راستای بازرسی و تنظیم بازار میوه شب عید، از مورخ 15 اسفند ماه 1400 لغايت 15 فروردين 1401 اين مديريت در ايام مذكور از 431 واحد صنفي بازرسي بعمل، كه از اين تعداد 23 پرونده متخلف تشكيل و به تعزيرات حكومتي ارسال گرديد

گشت مشترک نظارتی با حضور نمایندگان فرمانداری، دامپزشکی، بهداشت، صمت، بسیج اصناف و اتاق اصناف شهرستان بردسیر از کشتارگاه دام، مرغداری­ها و واحدهای صنفی سطح شهر انجام شد.

بروز پدیده کاهش دما در فروردین ماه 1401 خسارات زیادی به محصولات زراعی و باغی شهرستان وارد و کشاورزان منطقه را متضرر کرده است .

در سال هاي اخير با پیگیریهای کارشناسان پرتلاش مرکز حومه شهرستان سطحی بالغ بر 50 هکتار از اراضی این منطقه جهت اصلاح خاک و تولید کودسبز و انجام کشاورزی حفاظتی زیرکشت گیاه منداب قرار گرفته است .

با عنایت به اینکه اسفندماه زمان توزیع وغرس انواع نهال درختان مثمر می باشد ، بازدید از نهالستانهایی که در زمینه توزیع نهال در سطح شهرستان فعالیت دارند بصورت مستمر توسط مسئول حفظ نباتات، مسئول باغبانی و مسئولین مراکز جهادکشاورزی انجام میشود .

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت:کشت محصول سیب زمینی در این منطقه آغاز شده و تا کنون سطح زیر کشت به بالغ بر 500 هکتار رسیده است.

با توجه به شیوع و گسترش بیماری آتشک درختان میوه دانه دار و انتقال این بیماری توسط زنبور عسل و نیاز به سمپاشی، خواهشمند است زنبورداران منطقه نگار بردسیر هرچه سریع تر کندوها را منتقل کنند.

بازدیدی که توسط رئیس حراست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان از مجموعه جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر صورت پذیرفت

شش گروه بازرسي تشكيل كه شامل بازرس مديريت جهاد كشاورزي، بسيج اصناف، اداره صمت و مركز بهداشت در آنها حضور دارند .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق