اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بردسیر

برگزاري اين مراسم با هدف ايجاد وحدت بيشتر بين مديران ادارات شهرستان و همچنين گراميداشت يا دو خاطره شهداي هشت سال دفاع مقدس انجام گرديد .

براي اولين مرتبه كشاورز منطقه حسين آباد بهرامجرد اقدام به كشت بذر كاهو تلخ نمود و نتيجه آن مطلوب مي باشد.

با تشويق و پيگيريهاي كارشناسان پهنه در خصوص كاشت دانه هاي روغني وداروئي، درحال حاضر در منطقه بهرامجرد نگار يك هكتار به كاشت سياهدانه اختصاص يافت.

با حضور سرافرازي مديركل امور آب وزارتخانه، مهرابيان كارشناس مسئول تامين آب دفتر امور آب وزارتخانه جهادكشاورزي به اتفاق كهنوجي مديرآب وخاك و امورفني سازمان جهادكشاورزي استان كرمان و هيئت همراه، از اقدامات انجام شده در خصوص جبران خسارت ناشي از سيل مردادماه سال جاري به قنوات شهرستان واخذ تصميمات لازم جهت تخصيص اعتبار از قنوات منطقه كوه پنج بخش مركزي بردسير بازديد بعمل آمد.

كشت ذرت علوفه اي در اراضي شهرستان بردسير هرساله از اواخر ارديبهشت تا اواخر خرداد ماه پس ازبرداشت غلات آغاز و برداشت آن از اواسط شهريور تا اواخر مهرماه انجام مي شود.

سیلاب مردادماه سال جاری خسارات زیادی به باغات و مزارع شهرستان بردسیر وارد کرد .

با تشكيل ميز خدمت در خصوص مسائل ومشكلات بهره برداران بحث و تبادل نظر شد و پيگيري از سوي مديران جهت رفع مشكلات صورت پذيرفت.

استفاده از كود سبز در اين مزارع موجب افزايش توليد محصول شده است و پيش بيني مي شود كه از هر هكتار قريب 45 تن محصول برداشت گردد و اين ميزان در مزارعي كه از كود سبز استفاده شده است بالغ بر 70 تن علوفه برآورد مي گردد.

سرپرست مديريت جهادكشاورزي شهرستان بردسير گفت در هفته دولت 3 طرح كشاورزي وآب وخاك و صنايع تبديلي وتكميلي در اين شهرستان با هزينه كرد اعتباري بيش از 957500 ميليون ريال كه قريب 2500 ميليون ريال آن از اعتبارات دولتي است ، به بهره برداري مي رسد .

سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان بردسير گفت: هرساله در فصل بهار اراضي زيادي جهت كاشت آنيون ست پياز در اين شهرستان آماده سازي و در هرهكتار حدودا 130 كيلو بذر پياز كاشته مي شود.

حيدر آبادي مدير جهادكشاورزي شهرستان بردسير گفت: مجموعه پرورش بوقلمون بخش نگار با احداث 8 سالن مجهز، به پرورش 30000 قطعه بوقلمون اقدام نموده كه جزء بزرگترين واحدهاي پرورش در جنوب شرق كشور قرار گرفته است .

برداشت محصول سيب زميني در سطح 1500 هكتار از مزارع شهرستان بردسير از 15 خردادماه آغاز و هم زمان كشت مرحله دوم شروع شده و برداشت كشت دوم تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت .

طبق بازديد كارشناسي انجام شده ، خوشبختانه ويروس يا آفت خاصي در گلخانه ها مشاهده نگرديد ودر بازديد از مزارع ذرت علوفه اي ،سويا ، گلرنگ ،پياز و باغات به و سيب درختي ،اقدامات و راهنماييهاي لازم در خصوص نحوه و زمان استفاده از انواع سم و همچنين نحوه كاشت بذرهايي چون سويا به كشاورزان ارائه شد .

طرح تحقيقي ترويجي مبارزه با بيماري آتشك درختان ميوه دانه دار از زمستان سال 1400 با همكاري مركز تحقيقات استان و اين مديريت، در سطح يك هكتار از باغات ميوه به، منطقه نگار اجرايي شده است .

حيدرآبادي مديرجهادكشاورزي شهرستان بردسير گفت: برداشت جو و گندم شهرستان بردسير از اواخر خردادماه آغاز شده وتا اواخر مردادماه ادامه مي يابد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق