اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بردسیر

در هفته دولت 13 طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد بیش از 1218 میلیارد ریال که قریب 97 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری رسید.

در شهرستان بردسیر درحال حاضر 12000 متر مربع گلخانه فعال داریم که محصولاتی از قبیل توت فرنگی و گل رز شاخه بریده و پرورش قارچ در آنها کشت می شود .

میانگین تولید عسل، در شهرستان بردسیر برای هرکندو بطور میانگین 5تا 7 کیلوگرم درسال می باشد .

در اسفندماه 99،در سطح شهرستان بردسیر بالغ بر1770 هکتار از اراضی کشاورزی به کاشت محصول سیب زمینی اختصاص یافت .

هرساله در فصل بهار اراضی زیادی جهت کاشت ست پیاز در این شهرستان آماده سازی و در هرهکتار حدودا 150 کیلو بذر پیاز کاشته می شود و ابیاری آنها عمدتا توسط سیستم تحت فشار و نوار تیپ صورت میگیرد .

6082 هکتار از اراضی شهرستان بردسیر به کشت ارقام مختلف گندم اختصاص یافته بود که در حال حاضر این محصول در حال برداشت می باشد.

در چند سال اخیر طرحی با عنوان باغچه های سلامت بصورت مشترک از سوی جهاد کشاورزی و بهداشت شهرستان بردسیر در منطقه به اجرا درآمده است .

:با حضور کارشناس آموزش زنان روستایی و عشایر سازمان، نماینده شرکت بازرسی تاک، مسئول ترویج مدیریت شهرستان و کارشناسان منطقه دشتکار از مزارع محصولات سالم سیر و سیب زمینی، بازدید بعمل آمد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و در پنجمین روز از این هفته، میرصادقی فرماندار شهرستان بردسیر، بصورت سرزده از مجموعه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بازدید نمود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت: به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و در پنجمین روز از این هفته، میرصادقی فرماندار شهرستان بردسیر، بصورت سرزده از مجموعه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بازدید نمود.

در هفته جهاد کشاورزی 10 طرح آب و خاک و دامپروری با هزینه کرد قریب به 762 میلیارد ریال که بیش از 130 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد .

شهرستان بردسیر با سطح زیر کشت زراعی و باغی بالغ بر 36000هکتار در تولید محصولات کشاورزی نقش مهمی ایفا میکند وباغات پسته ، گردو ، بادام ، گل محمدی و سایر درختان مثمر در این شهرستان در مجموع سالیانه بیش از 35000 تن محصولات باغی تولید و روانه بازار مصرف استانی و کشوری میکنند.

باتوجه به لزوم تشخیص و مبارزه به موقع با آفت مخرب سن گندم در شهرستان بردسیر، جهت مبارزه با این آفت مبارزه شیمیائی بصورت محدود با سن مادر و بطور وسیع عليه پوره ها توسط حشره کش فنیتریتیون به مقدار ۱.۲ لیتر در هکتار، بصورت هوائی و زمینی انجام می شود.

جلسه شورای عشایری به ریاست ميرصادقي فرماندار شهرستان بردسیر و با حضور رضا نیکزادی مدیرکل امور عشایری و تنی چند از روسای ادارات و کارشناسان مربوطه در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

همزمان با هشتمین روز از ایام اله مبارک دهه فجر یکی از پروژه های قابل افتتاح شهرستان بردسیر با عنوان تنها خط کشتار بوقلمون دراستان به نمایندگی از چندین پروژه دیگر به مبلغ 820 میلیارد ریال از محل اعتبارات و تسهیلات اشتغالزایی،سایت سیتا و صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق