اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

با هماهنگی اداره تولیدات گیاهی و اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک و به منظور استفاده بهینه از منابع آب و خاک و ارتقاء سطح آگاهی کارشناسان مراکز خدمات و کشاورزان منطقه، کلاس آموزشی با موضوع خاک ورزی حفاظتی و استفاده از کود سبز به مدرسی جناب اقای دکتر وکیل زاده در محل این مدیریت تشکیل شد.

به منظور افزایش سطح آگاهی بهره برداران با حضور 15 نفر از کشاورزان منطقه دهج در محل مرکز خدمات دهج کلاس آموزشی با رعایت پروتکل های بهداشتی با موضوع کاشت درختان میوه با مدرسی مهندس عسکری برگزار شد.

به منظور ساماندهی ناوگان مکانیزاسیون شهرستان شهربابک ، پس از اطلاع رسانی عمومی طی 6 مرحله در مناطق خاتون آباد،حومه، دهج، جوزم و رباط با همکاری راهنمایی رانندگی، مراکز خدمات جهاد کشاورزی و مسئول مکانیزاسیون مدیریت بیش از 100 دستگاه ماشین الات کشاورزی فاقد پلاک جهت صدور کارت پلاک مورد بازدیدقرار گرفت.

در سال جاری با وجود پوشش گیاهی انبوه در مراتع و اراضی کشاورزی ، 97هکتار از مراتع و اراضی کشاورزی طعمه حریق شد

بیماری لمپی اسکین از جمله بیماری های ویروسی با ابتلای بالا در گاوها بوده و با توجه به مشاهده این بیماری در چندین نقطه از شهرستان شهربابک، نیاز است دامداران رعایت نکات بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند .

با حضور امام جمعه ، فرماندار، مسئول دفتر نماینده شهرستان، مسئولین مدیریت جهاد کشاورزی شهربابک و سایر مدعوین چهارطرح در حوزه های آب و خاک ، تولیدات گیاهی و دامپروری افتتاح شد

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی مسئولین و چند تن از همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان با حضور در جمع صمیمی همکاران جانباز و خانواده های ایشان از خدمات و ایثارگری های این عزیزان غرور آفرین تجلیل به عمل آمد.

کشتار غیر مجاز دام ها موجب افزایش خطر شیوع تب کریمه کنگو می شود.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی شش طرح آب و خاک، کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد قریب 20 میلیارد ریال و اشتغالزایی 13 نفر به بهره برداری می رسد.

مجموعه اقدامات شبکه دامپزشکی علیرغم تشدید تحریم ها می تواند ضمن کمک به اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، بستر مناسبی را به منظور جهش تولید در سال 99 فراهم کند .

برداشت گل محمدی از سطح گلستان­های گل­ محمدی شهرستان شهربابک از دهه سوم اردیبهشت ماه آغاز گردیده است

با حضور مسئول حفظ نباتات و حراست بعنوان نمایندگان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، نماینده نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، نماینده دادستان، رئیس محیط زیست، نماینده نیروی انتظامی و اماکن و نماینده صنعت، معدن و تجارت از10 فروشگاه سم در سطح شهرستان بازدید بعمل آمد.

در سال جاری لایروبی و مرمت قنوات فدک، بن توت، سنجد کوه، ریسه و آشوئیه ندیک این شهرستان از محل اعتبارات استانی به مبلغ 2200 میلیون ریال و 17 رشته قنات در روستاهای مسینان ، پاقلعه و .... با مجموع اعتبار 6540 میلیون ریال از محل اعتبارات استانی خسارات سیل، در دستور کار قرار گرفت.

در آموزشهای مجازی، آموزش حداقل 2920 نفر از کشاورزان پیشرو در دستور کار است

فراخوان مبارزه با قانقاریا بیماری باکتریایی گوسفند و بز در شهرستان شهربابک

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق