اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

در راستای تحقق اهداف دولت الکترونیک و به منظور تهیه نقشه های اراضی کشاورزی و اطلاعات مکانی کارگاه آموزشی سیستم یکپارچه سازی اطلاعات کشاورزی(سیاک) به­صورت ویدئو کنفرانس در محل این مدیریت و با حضور مدیر ، روسای مراکز جهادکشاورزی و کارشناسان مسئول پهنه برگزار شد.

مسایل حفاظتی و امنیتی برداشت محصول پسته با همکاری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و مسئولین ادارات اطلاعات ، پلیس اگاهی و نیروی انتظامی ، اطلاعات سپاه ، بخشدار مرکز ، اعضاء شورای اسلامی ، دهیاری ها ، کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی و کشاورزان موجب رضایت باغداران شد.

باتوجه به شروع فصل کاشت، داشت و برداشت زعفران در شهربابک و استقبال کشاورزان از کاشت این محصول و به منظورترویج توسعه کشت گیاهان با نیاز آبی کم، کلاس آموزشی با موضوع فوق با همکاری اداره ترویج و مراکز خدمات جهاد کشاورزی دهج و جوزم و حضورتعدادی از بهره برداران برگزار شد.

با توجه به سال جهش تولید و شرایط اقتصادی کشور حمایت از تولید کنندگان در زیر بخش های دامپروری،کشاورزی و صنایع مهمترین وظیفه مدیریت و سایر ارگانها می باشد.

در مناطق بنه یکه و جوزم این شهرستان به منظور ردیابی آفت قرنطینه­ای مگس میوه مدیترانه ای تعدادی تله فرمونی در درختان میزبان آفت انواع آلو، انجیر و... نصب شد که خوشبختانه موردی مشاهده نشده است.

به مناسبت گرامی­داشت یاد و خاطر شهداء هشت سال دفاع مقدس به همراه تعدادی از همکاران مدیریت با خانواده فرزند شهید گرانقدر محمود سیف الدینی و محمد علی فتوحیان از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس دیدار شد.

جلسه هم اندیشی بررسی مسائل و ارایه راهکارهای مناسب جهت حل مشکلات تعاونی های روستایی و تولید روستایی در محل دفتر کار اداره تعاون روستایی شهر بابک تشکیل شد .

به منظور ارتقا اگاهی کشاورزان با حضور رئیس راهنمایی و رانندگی و فرماندهی پلیس راه شهرستان، مسئول مکانیزاسیون این مدیریت با هماهنگی و همکاری کارشناسان مرکز خدمات جهاد کشاورزی رباط با حضور 40 تن از تراکتورداران منطقه در محل مرکز خدمات کار گاه آموزشی رعایت نکات امنیتی ادوات کشاورزی برگزار شد.

با حضور رئیس بانک کشاورزی، نماینده فرمانداری، مدیر عامل شرکت بیمه، مسئولین ادارات و مراکز خدمات جهاد کشاورزی جلسه ای در خصوص رفع مسائل و مشکلات و ارائه راهکار مناسب در خصوص هویت گذاری و بیمه دام شهرستان در محل دفتر مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد.

جلسه ستاد پسته با حضور نماینده فرمانداری، مدیر جهاد کشاورزی و سایر روسای عضو ستاد پسته شهرستان در محل جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزار شد.

باید سعی کنیم در کنار توسعه ی حوزه ی صنعت و معدن شهرستان, پتانسیل های دیگر موجود را نیز تقویت کنیم و به صورت تک بعدی پیش نرویم .

جلسه هم اندیشی در خصوص مسایل حفاظتی و امنیتی برداشت محصول پسته با حضور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان و مسئولین ادارات اطلاعات ، پلیس اگاهی و نیروی انتظامی ، اطلاعات سپاه ، بخشدار مرکز ، اعضاء شورای اسلامی ، دهیاری رباط ، کارشناسان مرکز خدمات رباط و تعدادی از کشاورزان در محل مرکز خدمات رباط برگزار شد.

با توجه به احتمال شیوع بیماری تب سه روزه هماهنگی جهت هشدار دامپزشکی به دامداران انجام شد.

در هفته دولت 8 طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد قریب به 13 میلیارد ریال که قریب 3850 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این طرح ها 5 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

به مناسبت فرارسیدن 26مرداد ماه سالروز آزادی اسرای هشت سال دفاع مقدس، در راستای تجلیل و ارج نهادن به آزادگان گرانقدرمسئولین جهاد کشاورزی شهرستان به همراه چند تن از مسئولین مرکز خدمات جوزم از خانواده محترم آزاده جهادی اقای اسفندیار عسکری نسب دیدار بعمل آوردند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق