اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

در سال جاری با کاهش شدید دمای 6- درجه سانتیگراد در تاریخ های8 و9 اسفند 1399و 16 و 17 فروردین ماه سال 1400 باعث خسارت شدید به باغات و سایر محصولات در سطح شهرستان گردید بطوری که در سطح 4200 هکتار به باغات گردو ، بادام ، به و.... ودر سطح 15هزار هکتار از باغات پسته خسارت 80 درصدی وارد شده است.

طی وقوع سرمای بهاره و افت شدید دما درفروردین ماه سال جاری در شهرستان شهربابک به محصول پسته خسارات زیادی وارد آمده است .

اولین کارگروه مبارزه با جرم و ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزار شد.

با حضور مسئول اداره تولیدات دامی و نمایندگان اتحادیه های دامداران و گاوداران مسائل ساماندهی توزیع خوراک دام و ادامه هویت گذاری دام های شهرستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

طرح یاوران تولید با هدف بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت کارشناسان خبره موسسه تحقیقات پسته استان برای تسهیل انتقال دانش به کارشناسان مراکز خدمات و کشاورزان در عرصه‌های تولیدی اجرا می شود.

عملیات مایه کوبی جمعیت دام سنگین شهربابک بر علیه بیماری لمپی اسکین توسط شبکه دامپزشکی شهرستان آغاز گردید .

در راستای اجرای طرح مبارزه با ریزگردها و کشاورزی حفاظتی اداره تولیدات گیاهی با همکاری کارشناسان مراکز خدمات جهاد کشاورزی رباط وخاتون آباد 4500کیلوگرم بذر منداب جهت کاشت دراراضی کانون ریزگرد رباط و خاتون آباد در بین کشاورزان متقاضی توزیع کرده است که این مقدار بذر در سطح 150 هکتار از باغات و اراضی زراعی کشت گردید.

همچنین زنگ انقلاب در مدراس مناطق روستایی وعشایری شهرستان نیز راس ساعت مقرر نواخته شد .

با حضور اعضاء کمیته روستایی عشایری دهه فجر جلسه ستاد برگزار و پیرامون بصیرت افزایی و تبیین مسائل مهم سیاسی کشور ، گرامیداشت ارزشها و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای تمام اقشار جامعه خصوصا قشر جوان و برگزاری مراسمات باشکوه و مردمی ایام دهه فجر تبادل نظر شد .

به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه فجر، طرح ارائه خدمات رایگان توسط شبکه دامپزشکی به دامداران اجرا می شود .

ارائه خدمات رایگان توسط شبکه دامپزشکی به دامداران شهربابک در دهه مبارک فجر

به منظور مقابله با بیماری مهلک مشمشه عملیات خونگیری بیش از ۵۰ راس اسب در شهرستان شهربابک انجام شد

در ایام ا.. دهه فجر، یک طرح پرورش گاو شیری، یک طرح گلخانه کاکتوس و یک طرح صنایع تبدیلی مغز و خلال پسته در این شهرستان به بهره برداری می سد.

کود مرغی یکی از عوامل تهدید کننده در گسترش بیماری های طیور در ایران است و در شرایطی که آنفلوانزای فوق حاد در برخی استان ها شیوع دارد، حمل غیر بهداشتی کود واحدهای مبتلا یکی از عوامل مهم گسترش بیماری به شمار می رود .

در این شهرستان5500 هکتار سطح زیر کشت زراعی و 22000 هکتار سطح زیر کشت باغی وجود دارد که 2586 هکتار از باغات شهرستان تحت پوشش آبیاری پر فشار و کم فشار قرار گرفته است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق