اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

این عملیات در قالب تفاهم نامه­ای که فی مابین جهاد کشاورزی و مجتمع مس به عنوان حامی مالی طرح جهت اصلاح نژاد ۳۰۰۰ راس دام سبک شهرستان امضا گردیده است در حال اجرا می باشد که فاز اول این طرح با تلقیح حدود ۷۰۰ راس گوسفند و بز شروع شده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهربابک از کشاورزان خواست با توجه به مصوبه ستاد سوخت استان، همه تراکتور های فاقد پلاک حداکثر تا پایان شهریورماه پلاک‌گذاری شوند و در غیر اینصورت سهمیه سوخت آنها قطع خواهد شد.

در اجرای طرح نمونه­ گیری عسل توسط کارشناسان شبکه دامپزشکی بصورت راندوم از چند زنبورستان انجام و جهت پایش به اداره کل دامپزشکی استان ارسال شد.

در هفته دولت شش طرح آب و خاک با هزینه کرد قریب 136 میلیارد ریال که قریب 68 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به پایان رسیده و آماده بهره برداری می باشد.

درشهرستان شهربابک سطح گلخانه ها از جمله خاکی و هیدروپونیک شامل، توت فرنگی در سطح3050متر مربع، گل رز 2200 متر مربع، گل کاکتوس 1080متر مربع، تولید نشاء شامل سبزی صیفی و گیاهان دارویی در سطح 750 متر مربع ،17000 متربع سبزی صیفی و 2700 متر مربع نشاءگل های فصلی وانواع درختچه های زینتی و .. می باشد.

در سال جاری با توجه به شرایط خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی میانگین تولید عسل از هر کلنی 2 تا3 کیلو گرم می باشد و در صورت انتقال کلنی ها به شهرستان های مجاور که شرایط اقلیمی مساعد تری نسبت به شهرستان دارند تولید هر کلنی تا 7 کیلو افزایش می یابد.

پدیده افزایش دما در این شهرستان بر فعالیت زنبورستان ها تأثیر منفی گذاشته و زمانی که دمای داخل کندو زیاد شود، فعالیت زنبورها مختل می شود، بنابراین زنبورداران باید تدابیر لازم را در نظر داشته باشند.

در روز عید قربان، دو تیم ثابت در محل کشتارگاه دام و شبکه دامپزشکی و دو تیم سیار در سطح شهر برای جلوگیری از بروز بیماری‌های مشترک ناشی از کشتار دام، بر نحوه ذبح دام در عید قربان در شهربابک نظارت داشتند.

صنعت پرورش اسب به عنوان یک فرصت جدید توسعه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته و در حال رشد جهانی است

با هدف ترویج اصلاح روش آبیاری و ارتقاء بهره­وری اقتصادی آب در کشاورزی در این مدیریت با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور تعدادی از کشاورزان مناطق رباط و خاتون آباد کلاس آموزشی اجرای روش¬های نوین آبیاری برگزار شد.

با حضور ابوالقاسمی مدیر شیلات استان، کاویان پور، یعقوبی و کریمی کارشناسان مدیریت شیلات از مزارع پرورش ماهی دانشگاه آزاد و پرورش ماهی واقع در بنه یکه این شهرستان بازدید شد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و ضرورت احیا و بازسازی روستاها به منظور رونق کشاورزی و دامپروری مورخ 26 خرداد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک ، به اتفاق بخشدار دهج از قنات شيرين شهر دهج بازديد بعمل آوردند

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شهربابک با مدیر جهاد کشاورزی دیدار و گفتگو کرد.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، منگلی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک در پیامی هفته جهاد کشاورزی را به تمامی جهاد گران عرصه کشاورزی و تولید تبریک گفت

در هفته جهاد کشاورزی، دوازده طرح کشاورزی و دامپروری شامل ده طرح آب و خاک، یک واحد گلخانه، یک واحد دامپروری به بهره برداری می رسد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق