اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

در هفته دولت 4 طرح کشاورزی با هزینه کرد اعتباری بیش از 7 میلیارد ریال در شهرستان شهربابک به بهره برداری می رسد.

زنبور مغز خوار بادام يکي از آفات مهم و کليدي مناطق بادام خيز شهرستان مي باشد که سالانه خسارت زیادی به محصول بادام می زند.

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

به استحضار کشاورزان محترم می رساند با توجه به کارشناسی های انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه در این منطقه زمان مناسب مبارزه برای کنترل نسل سوم پروانه کرم سیب از تاریخ 1397/4/27 به مدت یک هفته می باشد.

نماتود مولد غده ریشه یکی از بیماری های مهم پسته می باشد.

قابل توجه گردو کاران محترم مناطق آلوده به کرم خراط :

سوسک شاخک بلند رزاسه یکی از آفات درختان میوه دانه دار و هسته دار متعلق به خانواده گلسرخیان و همچنین سنجد ، زالزالک ، رز و نارون است

به استحضار کشاورزان محترم می رساند با توجه به کارشناسی های انجام شده در این منطقه زمان مناسب مبارزه برای کنترل نسل دوم پروانه کرم سیب از تاریخ 97/3/19به مدت یک هفته می باشد.

کنه دو نقطه ای یا کنه تار عنکبوتی بر روی اکثر درختان میوه سردسیری مانند به ، بادام، سیب و انجیر و... فعالیت دارد.

مشاهده خروج حشرات کامل پروانه چوبخوار گردو

با وجود کاهش خسارت آفت پسیل به نسبت سنوات گذشته تا کنون و حسب گزارشات کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در خصوص افزایش جمعیت آفت و امکان بروز خسارت آفت مذکور ، موارد ذیل به آگاهی می رسد:

جهت دوازده طرح قابل افتتاح در هفته جهاد کشاورزی شهربابک با اعتباری بالغ بر 19800 میلیون ریال هزینه شده است که از این مقدار 10440 میلیون ریال اعتبارات و تسهیلات بخش دولتی و 9360 میلیون ریال باقیمانده آورده شخصی مجریان طرح می باشد.

فرا رسیدن زمان کنترل شیمیایی علیه شپشک نخودی به شپشک نخودی از جمله آفاتی است که به درختان به ، بادام و ... حمله می کند .

سن های زیان آور پسته سن های زیان آور پسته یکی از آفات مهم درختان پسته می باشند که قادرند از مرحله تشکیل تا رسیدن میوه با تغذیه از میوه پسته ایجاد خسارت نمایند.

سن های زیان آور پسته یکی از آفات مهم درختان پسته می باشند که قادرند از مرحله تشکیل تا رسیدن میوه با تغذیه از میوه پسته ایجاد خسارت نمایند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق