اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

پایش و نظارت بر بازار و کالاهای اساسی ، توسط اکیپ بازرسی ؛ متشکل از بازرسین جهاد کشاوزری، کارشناس تنظیم بازار ،اداره صمت ، نیروهای بسیج اصناف و اتاق اصناف بطورمنظم و با جدیت در سطح شهرستان شهربابک انجام می گیرد

جلسه کمیته نظارت بر آرد ونان این شهرستان با حضور اعضاء ستاد تنظیم بازار در محل مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.

اتحادیه آرد و نان شهرستان شهرستان، لیست نانوایی ها، سهمیه تخصیصی آرد، قیمت نان، ساعات کاری و تعطیلی هر واحد نانوایی را به بازرسان تنظیم بازار ارسال نمایند.

گل محمدي از جمله محصولات اقتصادي ميباشد كه در سال هاي گذشته وزارت جهاد كشاورزي در امر توسعه و ترويج آن اهتمام ويژه اي ورزيده است

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: عمليات مايه‌كوبي ۵ هزار راس گاو و گوساله عليه بيماري لمپي اسكين در گاوداريها و روستاهاي شهرستان به صورت رايگان آغاز شده و تا ۱۵ ارديبهشت ادامه دارد.

با اجرای این طرحها زمینه اشتغال در این شهرستان فراهم شده است

با توجه به فرارسيدن فصل گرما و افزايش فعاليت كنه ها، احتمال شيوع بيماري تب خونريزي دهنده كريمه كنگو وجود دارد.

با توجه به واگذاري مسئوليت پايش و نظارت بر بازار و كالاهاي اساسي ، اكيپ بازرسي ؛ متشكل از مسئولين ادارات توليدات گياهي و توليدات دام ، كارشناس تنظيم بازار ،اداره صمت و نيروهاي بسيجي بصورت روزانه بازار شهرستان را مورد رصد وبازرسي قرار دادند .

۱۱ پرونده تخلف بهداشتي دامپزشكي در رابطه با فرآورده‌هاي خام دامي به تعزيرات حكومتي ارجاع داده شد.

جهت بازدید از خسارت های برجا مانده از سرمای بهاره در این شهرستان دكتر حسني مديركل دفتر امور ميوه هاي سردسيري و خشك، مهندس رستم پور مشاور معاون وزير و مسئول طرح برنامه معاونت امور باغباني، دكتر آهني مديركل دفتر مديريت بحران وزارت جهاد كشاورزي و مهندس حسن نژاد قائم مقام صندوق بيمه محصولات كشاورزي، دكتر خيرانديش رئيس سازمان و مهندس لطفعلي زاده مدير باغباني سازمان جهاد كشاورزي استان به شهرستان شهربابك سفر کردند و مورد استقبال فرماندار، مسئول دفتر نماينده مردم در مجلس شورای اسلامی و رئيس شركت نفت قرار گرفتند.

براثر افت شديد دما از بامداد يكشنبه 7 فرودين تا بامداد چهارشنبه 10 فرودين ماه در مناطق رباط ،خاتون آباد ،بنه يكه ، استبرق و حومه شهر ، خبر ، دهج و جوزم به باغات پسته بادام ، گردو محصولات زراعي و... خسارت عمده وارد شد.

به منظور حفظ سلامت و امنيت غذايي شهروندان و مسافران از ۱۴ اسفند طرح تشديد نظارت و كنترل بهداشتي بر مراكز عرضه و فروش فرآورده‌هاي خام دامي آغاز و تا ۱۲ ارديبهشت سال آينده ادامه دارد.

به منظور بررسي فرصتهاي اشتغالزا با دام اصلاح شده در شهرستان شهربابك و معرفي نژادهاي برتر گوسفند و بز كلاس آموزشي با حضور20 نفر از دامدارن و كارشناسان جهاد كشاورزي شهرستان و تدريس دكتر ميري درمحل مديريت جهاد كشاورزي این شهرستان برگزار شد.

با توجه به واگذاري مسئوليت پايش و نظارت بر بازار و كالاهاي اساسي، اكيپ بازرسي متشكل از مسئولين ادارات توليدات گياهي و توليدات دامی، كارشناس تنظيم بازار، اداره صمت و نيروي بسيجي از ابتدای دی ماه شروع به فعاليت نموده است.

بازرسين تنظيم بازار این مديريت به اتفاق نماينده اتاق اصناف، تعزيرات حكومتي و مركز بهداشت شهرستان تعداد 3 مورد رستوران، چندين فروشگاه عرضه مواد غذايي و پروتئني را از نظر قيمت فروش، مسائل بهداشتي و تاريخ مصرف مواد غذايي در سطح شهر خاتون آباد مورد بررسي قرار دادند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق