اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

جلسه هماهنگی رونق تولید در بخش کشاورزی با مشارکت معین اقتصادی شهربابک، مجتمع مس شهربابک و معاون فرماندار در محل سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

با توجه به افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی، جلسات کمیته تنظیم بازار شهرستان شهربابک با هدف جذب و عرضه اقلام مورد نیاز تشکیل و چگونگی توزیع آن مصوب گردید.

کشاورزان جهت ثبت نام و در یافت آموزش های لازم می توانند به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه نمایند.

به مناسبت چهارم شعبان و روز جانباز مراسم تجلیل و تکریم از همکاران جانباز مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک به عمل آمد.

به منظور حفاظت از اراضی کشاورزی و جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی باغی و زراعی بدون اخذ مجوز کمیسیون تبصره 1 ماده قانون اصلاحی حفظ کاربری اراضی کشاورزی، اکیپ حفظ کاربری این مدیریت تشکیل و با حضور در موتور پمپ 88 وحدت (بنه یکه) به 44 نفر از مالکینی که ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی کشاورزی انجام داده اند، اخطار کتبی صادر شد.

جلسه بررسی امکان سنجی اجرای طرح های سالم سازی باغات کشاورزی بدون استفاده از کود و سموم شیمیایی در دانشگاه علمی کاربردی شهربابک با حضور محقق و پژوهشگر رویان و دانشمند نانو تکنولوژی، نماینده مردم شریف شهربابک در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، سرپرست جهاد کشاورزی و مسئولین ادارات ترویج، تولیدات گیاهی، طرح و برنامه و اداری مالی برگزار شد.

با همکاری اداره ترویج ، بسیج مهندسین کشاورزی و شبکه دامپزشکی شهرستان شهربابک و به منظور افزایش آگاهی و ارتقا سطح دانش مرغداران کلاس آموزشی با موضوع بررسی بیماری نیوکاسل در مرغداری ها در محل سالن اجتماعات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزار گردید.

اینکه خوشبختانه گزارشی مبنی بر مشاهده بیماری انفولانزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی در شهرستان ارائه نشده و نمونه برداری و بازدید از مرغداری ها و پرنده فرشی های شهرستان جهت بررسی از نظر آلودگی به بیماری انفولانزا در حال انجام است

جهت نگهداری و پرورش برّه و بزغاله ها و دام های والد باید به سه بخش جایگاه، بهداشت و تغذیه در واحد های دامداری توجه کرد.

اهمیت محاسبه تامین نیاز سرمایی با توجه به گرم شدن کلی کره زمین در اثر وجود گازهای گلخانه ای و تغییر در اقلیم مناطق یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است.

با استفاده از نیروی کار جوان، پتانسیل های منطقه و همت مسئولین می توان وضعیت مطلوب تری برای شهرستان ایجاد نمود.

جشن شاخص کمیته عشایری و روستایی ستاد دهه مبارک فجر شهرستان شهربابک به همت این مدیریت، امور عشایری، شورای اسلامی جوزم، اداره ارشاد اسلامی شهربابک و با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امام جمعه شهرستان، فرماندار و سایر مسئولین ادارات تابعه در محل مهدیه جوزم همراه با اجرای بازیهای بومی محلی ویژه بانوان توسط هیئت بازیهای بومی محلی شهربابک و برنامه های متنوع دیگر برگزار گردید.

بر اساس نتایج بدست آمده تا امروز، ارقام تونو و سوپرنوا ی بادام روی پایه تلخ، مناسب کشت در شهربابک می باشند و این ارقام خودسازگار، مقاوم به سرما و دارای عملکرد بالا می باشند.

با هدف علمی کردن کشاورزی و بالابردن سطح اطلاعات کشاورزان درزمینه روش مناسب آبیاری درختان پسته در شهرستان شهربابک برگزار شد.

با توجه به اینکه عمده تولید گوشت قرمز کشور توسط جمعیت دام سبک صورت می‌گیرد. برنامه‌ریزی برای اصلاح‌نژاد و ساماندهی این گروه از واحدهای تولیدی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق