اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

محموله ماهی باید دارای گواهی حمل بهداشتی دامپزشکی و ظاهری سالم باشد و از نظر ظاهری نباید دارای بوی نامطبوع، فرورفتگی چشم‌ها و از بین رفتن حالت ارتجاعی گوشت باشد.

بیماری تب برفکی یک بیماری ویروسی دارای میزان واگیری بسیار بالا در گاو است که باعث کاهش تولید و در مواردی سبب مرگ و میر دام می گردد

همزمان با فرارسیدن هفته بزرگداشت مقام والای زن و روز مادر مراسم تجلیل از بانوان شاغل در مدیریت جهاد کشاورزی شهربابک برگزار گردید

در ایام الله دهه فجر شش طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد قریب به42 میلیارد ریال که قریب به 19 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

این جشن به همت مدیریت جهاد کشاورزی ، ادارات امور عشایری،تعاون روستایی ، منابع طبیعی ، شبکه دامپزشکی ، دهیاری و شورای اسلامی موتورپمپ شهید چمران و با حضور دادستان شهرستان ، رئیس اداره اطلاعات ، فرمانده ناحیه مقاومت سپاه ، رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی و سایر مسئولین ادارات شهرستان و با حضور پر شور مردم در موتور پمپ شهید چمران بنه یکه همراه برنامه های متنوع شامل : اجرای نمایش ،سرود ،موسیقی محلی ، تقدیر از خانواده معظم شهدا و مسابقات ورزشی محلی توسط هیئت بازیهای بومی محلی شهربابک و برنامه های متنوع دیگر برگزار گردید.

در راستای اجرای طرح مهارت آموزی پرسنل وظیفه فرماندهی انتظامی شهرستان شهربابک ، با همکاری اداره ترویج و مشارکت های مردمی این مدیریت و فرماندهی انتظامی شهرستان ،کلاس آموزشی تغذیه درختان میوه با حضور تعدادی از سربازان وظیفه در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

در این طرح 90 هزار قطعه انواع پرنده خانگی شامل مرغ، خروس، بوقلمون، اردک، کبوتر و سایر ماکیان با استفاده از واکسن آشامیدنی مقاوم به حرارت واکسینه و ایمن میشوند، در اجرای این طرح همیاران دامپزشکی در روستاها با شبکه دامپزشکی همکاری داشتند .

زنگ انقلاب در مدراس مناطق روستایی وعشایری همرا با مسئولین مراکز خدمات جهاد کشاورزی شهرستان نیز راس ساعت مقرر نواخته شد .

یکی از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی حمایت از محرومین و گسترش خدمات رسانی به مناطق محروم است لذا به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر، دامداران شهرستان شهربابک از خدمات رایگان بهره مند می شوند .

با هدف توانمند سازی کارشناسان و پسته کاران و به منظور کاهش جمعیت افات در اول فصل و آشنایی با روش های مبارزه غیر شیمیایی علیه افات کلیدی و مهم پسته و کاهش مصرف سم ، حفاظت از دشمنان طبیعی، آشنایی با اصول کلی و صحیح مدیریت تغذیه باغات و تامین نیاز سرمایی کلاس آموزشی مبارزه زمستانه افات ، مدیریت تغذیه و تامین نیاز سرمایی با حضور اساتید موسسه تحقیقات استان و با حضور تعدادی از کشاورزان و کارشناسان مراکز خدمات رباط و خاتون اباد در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک برگزار شد

در این طرح 90 هزار قطعه انواع پرنده خانگی شامل مرغ، خروس، بوقلمون، اردک، کبوتر و سایر ماکیان با استفاده از واکسن آشامیدنی مقاوم به حرارت واکسینه و ایمن میشوند، در اجرای این طرح همیاران دامپزشکی در روستاها با شبکه دامپزشکی همکاری خواهندداشت .

نماز وحدت ادارات، روز چهارشنبه به میزبانی این مدیریت، با هدف وحدت مسئولین و ترویج امر نماز، با حضور امام ‌جمعه و جمعی از مسئولین ادارات و ارگانهای دولتی شهرستان در نماز خانه این مدیریت اقامه شد.

در راستای اجرای طرح مهارت آموزی پرسنل وظیفه فرماندهی انتظامی شهرستان شهربابک ، با همکاری اداره ترویج و مشارکت های مردمی این مدیریت و فرماندهی انتظامی شهرستان ،کلاس آموزشی تغذیه درختان میوه با حضور تعدادی از سربازان وظیفه در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید

کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمان از مجتمع های گاوداري شهرستان شهربابک بازدید و از نزدیک در جریان فعالیتها و مشکلات موجود در این حوزه قرار گرفتند.

اولین جلسه کمیته روستایی عشایری ستاد دهه فجر شهرستان شهربابک با حضور اعضاء در محل مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار گردید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق