اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

تعداد30 نفر از کارشناسان وکشاورزان مدیریت جهاد کشاورزی از طرح باغ نمایشی مقایسه 18 رقم بادام در منطقه بنه یکه موتور پمپ منتظری بازدید به عمل آوردند .

دامداران و بهره‌برداران می‌توانند جهت پلاک گذاری دامهای خود به واحد امور دام در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک مراجعه نمایند .

به مناسبت هفته ازدواج و به منظور توانمند سازی و ارتقاء سطح آگاهی بانوان با همکاری امور بانوان فرمانداری شهرستان، کارگاه آموزشی با محوریت اشتغال خانگی و آموزش مهارت های قبل و بعد از ازدواج در منطقه دهج شهرستان شهربابک برگزار شد.

در شهرستان شهربابک طرح کاشت گل محمدی و تولید گلاب توانسته با رعایت اصول علمی موفقیتهایی را کسب کنند.

این شهرستان دارای 140 هکتار زعفران، 50 هکتار گل محمدی و 5/8 هکتار گیاهان داروئی شامل گاوزبان، کاسنی، به لیمو، چای ترش بادرنجبوئیه، زیره سبز و زرشک می باشد.

کلاس آموزشی بیماری های مشترک ‌انسان و دام با محوریت بروسلوز (تب‌ مالت) با همکاری دامپزشکی استان کرمان و مدرسی خانم دکتر نامجو و دکتر رزبان و با حضور دامداران روستای استبرق برگزار گردید.

با توجه به گزارش کشاورزان منطقه خورسند مبنی بر خسارت موش در مزارع یونجه و ارسال گزارش به استان توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ، بازدیدی از منطقه توسط کارشناسان از سازمان جهاد کشاورزی استان و مرکز تحقیقات استان از مزارع یونجه شهر خورسند، به عمل آمد.

سطح زیر کشت زعفران تا سال زراعی 96-97 در شهرستان شهربابک 140 هکتار می باشد که با توجه به کیفیت محصول و قیمت مناسب زعفران و تمایل کشاورزان به توسعه کشت این محصول پیش بینی می گردد، سطح زیر کشت زعفران در سال زراعی جاری حداقل 15 هکتار و حداکثر20 هکتار افزایش یابد .

در این شهرستان یک طرح پرورش دام اصلاح شده توانسته با رعایت اصول علمی موفقیتهایی را کسب کند.

شهرستان شهربابک باتولید سالانه بیش از 100تن ماهی قطب تولید ماهی قزل الا در منطقه می باشد

در راستای تحقق شعار سال ( رونق تولید ) و به منظور تشویق و ترغیب کشاورزان به ایجادمشاغل خانگی و کوچک، کارگاه آموزشی تهیه چیپس میوه جات با حضور 60 نفر از بهره برداران مناطق مختلف شهرستان در محل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان شهربابک برگزار گردید.

طرح باغ نمایشی مقایسه 18 رقم بادام توسط اداره ترویج مدیریت جهاد کشاورزی در منطقه بنه یکه شهربابک اجرا گردید.

سن های زیان آور پسته یکی از آفات مهم درختان پسته می باشند

سن های زیان آور پسته یکی از آفات مهم درختان پسته می باشند

با توجه به نزدیک شدن تاریخ کاشت زعفران در شهرستان و استقبال کشاورزان از کاشت این محصول و به منظورترویج توسعه کشت گیاهان با نیاز آبی کم کارگاه آموزشی کاشت، داشت و برداشت زعفران برگزار شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق