اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

جهت نگهداری و پرورش برّه و بزغاله ها و دام های والد باید به سه بخش جایگاه، بهداشت و تغذیه در واحد های دامداری توجه کرد.

اهمیت محاسبه تامین نیاز سرمایی با توجه به گرم شدن کلی کره زمین در اثر وجود گازهای گلخانه ای و تغییر در اقلیم مناطق یک امر ضروری و اجتناب ناپذیر است.

با استفاده از نیروی کار جوان، پتانسیل های منطقه و همت مسئولین می توان وضعیت مطلوب تری برای شهرستان ایجاد نمود.

جشن شاخص کمیته عشایری و روستایی ستاد دهه مبارک فجر شهرستان شهربابک به همت این مدیریت، امور عشایری، شورای اسلامی جوزم، اداره ارشاد اسلامی شهربابک و با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امام جمعه شهرستان، فرماندار و سایر مسئولین ادارات تابعه در محل مهدیه جوزم همراه با اجرای بازیهای بومی محلی ویژه بانوان توسط هیئت بازیهای بومی محلی شهربابک و برنامه های متنوع دیگر برگزار گردید.

بر اساس نتایج بدست آمده تا امروز، ارقام تونو و سوپرنوا ی بادام روی پایه تلخ، مناسب کشت در شهربابک می باشند و این ارقام خودسازگار، مقاوم به سرما و دارای عملکرد بالا می باشند.

با هدف علمی کردن کشاورزی و بالابردن سطح اطلاعات کشاورزان درزمینه روش مناسب آبیاری درختان پسته در شهرستان شهربابک برگزار شد.

با توجه به اینکه عمده تولید گوشت قرمز کشور توسط جمعیت دام سبک صورت می‌گیرد. برنامه‌ریزی برای اصلاح‌نژاد و ساماندهی این گروه از واحدهای تولیدی ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است

در این بازدید ترویجی ابتدا ازگلخانه هیدرو پونیک گل رز و گلخانه غیر هیدروپونیک خیاردر شهرستان زرند بازدید بعمل آمد.
بازدید کارشناسان و کشاورزان شهرستان شهربابک از گلخانه های شهرستان زرند

در این بازدید ترویجی ابتدا ازگلخانه هیدرو پونیک گل رز وگلخانه غیر هیدروپونیک خیاردر شهرستان زرند بازدید بعمل آمد.

کشت گیاهان داروئی مانند زیره سبز، گل محمدی با توجه به وجود بازار مناسب در داخل کشور و مناسب بودن اقلیم شهرستان شهربابک جهت کشت این گیاهان، رونق می یابد.

مسئول کارگروه کمیته روستایی وعشایری ستادچهلمین سال انقلاب اسلامی درکرمان:دردهه فجرامسال دشمن خواهد دید مردم ایران پررنگ ترازسال های قبل به صحنه خواهند آمد.

فرماندار شهرستان شهربابک از طرح های در حال اجرای بسته بندی خشکبار و ادویه جات، طرح تولید کود پلیت و طرح کارگاه نیمه صنعتی تولیدات لبنیاتی بازدید نمود.

این مراسم با حضور حجه الاسلام و المسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد و اهدا لوح یادبود برگزار شد.

با توجه به اهمیت افزایش آگاهی، شناخت و پیشگیری از بیماریهای آنفولانزای فوق حاد پرندگان و تب برفکی، کلاس آموزشی با همکاری شبکه دامپزشکی و کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی برگزار شد.

در این کلاس تعداد 40 نفر از کشاورزان و کارشناسان مراکز خدمات شرکت داشتند .

این مدیریت با چاپ مقاله راهنمای کامل کاشت زعفران در نشریه های شهرستان شهربابک در راستای ارتقاء سطح آگاهی بهره برداران و ترویج کاشت این محصول اقدام شایانی انجام داده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق