اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

95 هزار قطعه طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل در شهربابک واکسینه می شوند

برای برداشت پسته از سطح یک هکتار15 نفر مشغول بکار می گردند.

همایش زکات شمال غرب استان با حضور مدیر کل کمیته امداد استان ، امام جمعه شهرستان ، رئیس کمیته امداد و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان و تعداد 170 نفر از کشاورزان در محل سالن اجتماعات کانون فرهنگی امام خمینی در شهرستان شهربابک برگزار گردید.

کارشناسان محقق معین استان با کارشناسان مراکز خدمات جهاد کشاورزی به منظور بررسی مسائل و مشکلات و نیاز سنجی آموزشی کارشناسان مناطق پسته خیز شهرستان شهربابک، نشست هم اندیشی با حضور محققان معین استان ، مسئول مرکز وکارشناسان مرکز خدمات رباط در محل مرکز خدمات رباط برگزار شد.

با توجه آغاز فصل برداشت پسته و به منظور هماهنگی قیمت های فرآوری در ترمینال های ضبط پسته جلسه نرخ ضبط و فرآوری پسته شهرستان با حضور اعضاء ستاد پسته در محل اداره صنعت و معدن شهرستان برگزار گردید

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

به منظور ارتقاء سطح آگاهی کشاورزان و باغداران منطقه رباط و خاتون اباد نشست آموزشی با موضوع امنیت باغات ، انبارها و ترمینال های ضبط پسته با حضور 25 نفر از باغداران و ترمینال داران مناطق یاد شده و با حضورفرمانده نیروی انتظامی شهرستان شهربابک در محل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

افلاتوکسین زهرابه ای است که بوسیله گروه قارچ های آسپرژیلوس فلاووس که جزِء کپک ها هستند ترشح می شود.

مراسم عزاداری اباعبدا.. الحسین همراه با قرائت زیارت عاشورا ،مداحی ، نوحه سرایی، سخنرانی از اول محرم در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهربابک در حال برگزاری می شود .

با حضور رئیس اداره کاربری مدیریت امور اراضی استان و دستور دادستان شهرستان و همکاری ادارات اطلاعات، نیروی انتظامی ، شهرداری شهربابک و... از ساخت و ساز غیر مجاز جلوگیری به عمل آمد

نماتود مولد غده ریشه یکی از بیماری های مهم پسته می باشد.

در راستای کنترل و نظارت بر بهداشت فرآورده های خام دامی و حفظ سلامت شهروندان و به منظوراجرایی نمودن دستورالعمل های قرنطینه ای و بهداشتی در صنعت مرغداری تمام مراحل از تولید جوجه یک روزه، دوره پرورش و همچنین بارگیری و حمل به کشتارگاه جهت کشتار و بسته بندی و رسیدن به فروشگاهها تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی می باشد .

تدابیر لازم در خصوص امنیت باغات و ترمینال های ضبط پسته وساماندهی کارگران فصلی در زمان برداشت ، تامین آب برق و سوخت ترمینالهای فراوری و....درجلسه ستاددپسته مورد بررسی قرار گرفت.

این طرح با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال که6 میلیارد ریال آورده شخصی و4 میلیارد ریال تسهیلات از محل اعتبارات توسعه و ایجاد اشتغال پایدار روستایی وعشایری است، به بهره برداری رسید.

بیماری مشمشه یکی از قدیمی ترین بیماری های عفونی واگیردار و قابل انتقال بین حیوانات و انسان می باشد و بیشتر تک سمان به این بیماری حساس بوده و ابتلا به این بیماری می تواند منجر به مرگ این حیوانات شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق