اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

با توجه به گزارشات رسیده، خسارت آفت سن سبز در باغ های پسته در بعضی مناطق شهرستان مشاهده شده است.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) نه طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتبار قریب 52 میلیارد ریال که 18 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،در شهرستان انار به بهره برداری می رسد.

سموم موثر و مورد تائید از سوی ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی باغات پسته شهرستان انار به شرح ذیل می باشد.

با توجه به شرایط جوی و افزایش عارضه لکه پوست استخوانی در باغات پسته و تشابه این عارضه با خسارت سن ها وسنک ها لازم است برای جلوگیری از افزایش خسارت اقدامات زیر صورت گیرد

بدینوسیله دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه ( گموز یا شیره سیاه ) در باغات پسته را به اطلاع می رساند.

با توجه به بررسی های کارشناسی انجام شده آفت سرخرطومی پسته در برخی از باغات مشاهده شده است

به استناد نتایج حاصل از بررسی­ های انجام شده ، زمان مبارزه شیمیایی علیه آفت شپشک واوی ( سرشاخه ) و تنه ای پسته فرا رسیده است

با توجه به احتمال ظهور خسارت آفت سنک پسته در باغات شهرستان رفسنجان توجه به موارد ذیل ضروری می باشد

آفت سوسک سرشاخه خوار(سوسکو) یکی از آفات مهم درختان پسته می باشد که درصورت عدم مبارزه به موقع، خسارت قابل توجهی به باغات پسته وارد می آورد.

به استناد بررسی‌های انجام شده، همانند سال های گذشته معیار مبارزه علیه آفت پروانه میوه‌خوار پسته زمانی که دوسوم دانه های پسته تشکیل شده باشد اعلام می‌گردد.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده و ردیابی، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي بر عليه آن فرا رسيده است.

با توجه به هجوم ملخ صحرایی در استان خواهشمند است در صورت مشاهده آفت مذکور هر چه سریعتر به مدیریت های جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.

به مناسبت بزرگداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي جشنواره غذاهاي سنتي و محلي با همت اعضاء صندوق اعتبارات خرد زنان روستايي با حضور مسئولين شهرستان انار در محل مركز جهاد كشاورزي دهستان بياض برگزار گرديد .

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ده طرح زیر بنائی کشاورزی و دامپروری با اعتباری بالغ بر95میلیارد ریال در شهرستان انار به بهره برداري مي رسد.

در این بازدید مهندس گرجی و مهندس کافی کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان انار به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق