اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي و ورود دانش به مزارع و باغات كارگاه آموزشي مبارزه با بيماري گموز در شهرستان انار برگزار شد.

با عنایت به کاهش نزولات جوی، مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی و پایین رفتن سطح منابع آب زیر زمینی، تغییر شیوه آبیاری با اجرای روشهای آبیاری نوین در شهرستان انار ضرورت دارد.

با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در باغات راندمان آب ۸۰ درصد افزایش می یابد.

جهت مدیریت منابع آب و افزایش بهره وری از منابع آب و خاک در شهرستان انار کشت زعفران ترویج و در آینده جایگزین محصولات با نیاز آبی بالا می گردد.

به اطلاع می‌رساند به استناد نامه سازمان حفظ نباتات کل کشور، خرید و فروش سم کلرپیریفوس (دورسبان) جهت کنترل آفات پسته غیرمجاز می باشد.

الزاما سموم خود را از فروشندگی های مجاز همراه با فاکتور فروش، با ذکر شماره بچ و پارت مندرج بر روی قوطی سم دریافت نموده و از خرید و مصرف مواد ناشناخته و یا موادی که مورد تایید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نمی باشد خودداری گردد.

با توجه به طولانی بودن دوره کارنس سم استامی پراید در محصول پسته، از مصرف این سم از اول خرداد خودداری نمایید.

امروزه امنیت غذایی یکی از مسائل مهم زندگی بشر است و با توجه به نیاز روز افزون به تولیدات کشاورزی و مواد غذایی و به علت رشد بی رویه جمعیت، حفظ محصولات از نابودی آفات و بیماریها بیش از پیش ضروری می باشد و لازم است از آفت کشها صحیح و بجا استفاده گردد.

با توجه به حضور جمعیت قابل توجه آفت پسیل (شیره خشک) در بعضی باغات شهرستان انار، جهت کنترل آن با مشورت به موقع باکارشناسان ذیصلاح گیاهپزشکی نسبت به مبارزه شیمیایی اقدام شود.

در راستای ارتقاء دانش باغداران منطقه دوره آموزشی آشنایی با بیماری های پسته و راهکارهای جلوگیری از بروز این بیماری ها در تعاونی تولید شهرستان انار برگزار شد.

: بر اساس بازدیدهای صورت گرفته توسط کارشناسان این مدیریت و نظریه تکمیلی کارشناسان پژوهشکده پسته میزان خسارت در ارقام مختلف پسته این شهرستان ده تا هشتاد درصد و مبلغ تقریبی 400 میلیارد تومان برآورد می گردد.

با فرا رسیدن زمان مدیریت بیشتر باغات پسته کارگاه آموزشی مدیریت بهبود توزیع کود در سیستم های آبیاری تحت فشار و هرس اصولی درختان پسته در شهرستان انار برگزار شد.

در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال طرح عرضه محصولات بسته بندی حبوبات که از جمله طرح های اقتصاد مقاومتی شهرستان انار می باشد، افتتاح گردید.

آفت سوسک سرشاخه خوار(سوسکو) یکی از آفات مهم درختان پسته می باشد که درصورت عدم مبارزه به موقع، خسارت قابل توجهی به باغات پسته وارد می آورد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق