اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، فرماندار انار، امام جمعه انار، مدیر تعاون روستایی این سازمان و جمعی از مسئولین محلی دو طرح آبیاری زیر سطحی و پرورش ماهی در شهرستان انار افتتاح شد.

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، عضو هیات مدیره تعاونی روستائی کشور، فرماندار انار، امام جمعه انار مدیر تعاون روستایی این سازمان و جمعی از مسئولین محلی یک طرح بسته بندی مواد پروتئینی افتتاح شد.

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، عضو هیات مدیره تعاونی روستائی کشور، فرماندار انار، امام جمعه انار مدیر تعاون روستایی استان و جمعی از مسئولین محلی دو طرح گلخانه و شرکت تعاونی دامداری کلنگ زنی شد

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، عضو هیات مدیره تعاونی روستائی کشور، فرماندار انار، امام جمعه انار مدیر تعاون روستایی این سازمان و جمعی از مسئولین محلی یک واحد مرغداری گوشتی 20هزار قطعه ای افتتاح شد.

در ایام الله دهه فجر دوازده طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 59 میلیارد ریال که قریب 16 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در راستای آموزش بهره برداران بخش کشاورزی کلاس آموزشی پرورش ماهیان خاویاری در مرکز خدمات جهاد کشاورزی بیاض شهرستان انار به مدرسی آقایان یعقوبی و زیوری از کارشناسان مدیریت شیلات سازمان استان برگزار گردید

در راستای آموزش بهره برداران بخش کشاورزی، كلاس آموزسي امنيت و ايمني ترمينالهاي ضبط پسته و باغات كشاورزي در محل مركز خدمات جهاد كشاورزي بياض شهرستان انار و با حضور 28 نفر از نمايندگان موتورهاي كشاورزي شهرستان و با مدرسي سرهنگ خليلي نژاد فرماندهي محترم انتظامي شهرستان اناربرگزار گردید.

این کلاس با حضور 28 نفر از کشاورزان منطقه و مدرسي دكتر نجفي از مركز تحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي كرمان برگزار شد.

در خصوص سن سبز پسته، رعایت نکات زیر الزامی می باشد:

به استناد بررسی های کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی فعالیت نسل دوم آفت پروانه پوست خوار پسته (کراش) در برخی از مناطق آغاز و خسارت لارو روی دانه های پسته مشاهده می شود.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی دیدارکارکنان مدیریت جهاد کشاورزی با امام جمعه، فرماندار و رئيس دفتر نماينده مردم انار و رفسنجان در مجلس شوراي اسلامي فرماندار شهرستان بردسیر برگزار گردید.

با توجه به گزارشات رسیده، خسارت آفت سن سبز در باغ های پسته در بعضی مناطق شهرستان مشاهده شده است.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) نه طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتبار قریب 52 میلیارد ریال که 18 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،در شهرستان انار به بهره برداری می رسد.

سموم موثر و مورد تائید از سوی ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی باغات پسته شهرستان انار به شرح ذیل می باشد.

با توجه به شرایط جوی و افزایش عارضه لکه پوست استخوانی در باغات پسته و تشابه این عارضه با خسارت سن ها وسنک ها لازم است برای جلوگیری از افزایش خسارت اقدامات زیر صورت گیرد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق