اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

جهت استفاده ازسموم حتما با كارشناسان كلينيك هاي گياهپزشكي مشورت نماييد .

به اطلاع می رساند بهترین زمان برای مبارزه با آفت میوه خوار پسته زمانی است که دو سوم گلبرگها ریزش نموده و بیش از ۷۰ درصد دانه ها ارزنو شده باشند.با توجه به سموم مجاز کشور، سم زیر توصیه می گردد:

با توجه به لزوم افزايش و آگاهي باغداران نسبت به شناخت آفت پسيل پسته و به جهت كاهش تعداد دفعات سمپاشي ومبارزه تلفيقي اول فصل اين آفت و حفظ دشمنان طبيعي، كلاس آموزشي مديريت تلفيقي كنترل آفت پسيل پسته به مدرسي آقاي دكتر بصيرت روز با حضور ٣٠ نفر از باغداران در محل مركز جهاد كشاورزي دهستان بياض برگزار گرديد .

با توجه به اینکه در سال زراعی جاری میزان محصول کم بوده است و در صورت وجود آفت سنک در باغات خسارت به میزان قابل توجهی خواهد بود، ضرورت دارد ضمن دقت در صورت مشاهده جمعیت آفت در حد آستانه خسارت اقتصادی نسبت به مبارزه به روش زیر اقدام شود:

سرخرطومی پسته یکی از آفات درختان پسته است که حشرات کامل آن بر روی درختان پسته همزمان با متورم شدن جوانه های گل و شروع رشد رویشی درختان دیده می شوند

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده و ردیابی، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي بر عليه آن فرا رسيده است.

در آخرين روز از هفته منابع طبيعي انجام شد: جشن پايان يافتن حدنگاري اراضي ملي در شهرستان انار

جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان شهرستان انار در خصوص اخذ خدمات زیر بنایی و مجوزهای قانونی جهت مستحدثات در اراضی کشاورزی در محل فرمانداری این شهرستان با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، معاونین و مدیران تشکیل شد.

اقدامات زمستانه مناسب جهت کاهش خسارت پسیل پسته

آزمون حفظ كل قران كريم روستاييان و عشاير ويژه دهه فجر بين ٤ نفر از شركت كنندگان برگزار شد و يك نفر به عنوان نفر برتر به سازمان جهاد كشاورزي استان معرفي شد .

در دهه فجر امسال طرح آبياري تحت فشار در شهرستان انار با اعتبار 17 ميليارد ريال به بهره برداری مي رسد.

كلاس آموزشي با عنوان آبياري زير سطحي با مدرسي جناب دكترصداقتي از پژوهشكده پسته با حضور ٤٠ نفراز بهره برداران در محل مسجد امام حسين (ع) لطف آباد شهرستان انار برگزار گرديد.

دوره آموزشی افزايش توليد و پرورش مرغ بومي با كيفيت مطلوب جهت اعضاء صندوق خرد اعتبارات زنان روستايي منطقه بیاض شهرستان انار برگزار شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق