اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

طرح پهنه‌بندی عرصه‌های کشاورزی با هدف ارائه‌ خدمات حداکثری کارشناسان پهنه های تولیدی به بهره‌برداران و افزایش ضریب پوشش فعالیت‌های آموزشی و ترویجی به کشاورزان است.

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان انار با حضور عباس سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین ایشان در محل فرمانداری برگزار گردید

افزايش دما در زمان رشد مغز به ارقام تجاري پسته شهرستان انار خسارت وارد كرد.

افزايش دما در زمان رشد مغز به ارقام تجاري پسته شهرستان انار خسارت وارد كرد.

با حضور دكتر بصيري معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار، فرماندار و بخشدار شهرستان انار، امامان جمعه انار و امين شهر، طرح پرورش بوقلمون 6300 قطعه ای و یک آبیاری زیرسطحی در این شهرستان افتتاح شد.

مسئول قنوات استان در امور آب و خاك به همراه مسئول آب و خاک شهرستان و نماینده مالکین از طرح لایروبی قنوات، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قنات بیاض بازدید كردند.

زهروردي فرماندار انار به اتفاق بخشدار مركزي و مدیر جهاد كشاورزي اين شهرستان از پروژه هاي در حال اجراي جهاد كشاورزي اين شهرستان بازديد كردند

در هفته دولت چهار طرح دامپروری و آب و خاک با هزینه کرد اعتباری قریب به282 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار گفت: با همکاری فرمانداري شهرستان، نيروي انتظامي و شبكه بهداشت جلسه آموزشي ترويجي رعایت کامل اصول بهداشتی و امنیت در فصل برداشت پسته برگزار گرديد.

بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی، کاهش مهاجرت از روستا، کاهش فقر و ارتقا مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان در روستا از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق‌ها می باشد .

در سال جاري، با اجراي سامانه هاي نوين آبياري قطره اي در سطح ۸۵ هكتار، امكان صرفه جويي ۴۰ درصدي آب، افزايش حدود ۳۰ درصدي عملكرد محصول و كاهش مصرف كودشيميايي فراهم گرديده است

امسال پیش بینی 36 هزار تن پسته تر در شهرستان شده است که برای برداشت این میزان محصول پسته به 120 هزار نفر کارگر نیاز است یعنی روزانه نزدیک به 4 هزار نفر کارگر کار برداشت محصول پسته را انجام می دهند.

مسائل و مشكلات بهره برداران بخش كشاورزي با حضور مهندس كمال الديني رييس نظام مهندسي استان و مهندس محمودي مدير حراست استان در مديريت جهاد كشاورزي شهرستان انارمطرح شد

طرح «یاوران تولید» با هدف بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت موسسه آموزش و ترویج برای تسهیل انتقال دانش به عرصه‌های تولیدی برنامه ریزی شده است.

به منظور ارتقاء دانش کشاورزی اعضاء بسیج و ایجاد اشتغال، پايگاه بسيج شهيد حسين قديري به یاد اولين شهيد دفاع مقدس شهرستان انار در محل مديريت جهاد كشاورزي شهرستان انار راه اندازی می شود .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق