اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در راستاي اجراي طرح‌هاي توسعه گياهان داروئي و مديريت مصرف بهينه آب، كاشت زيره سبز در سطح 0.5 هكتار از اراضي موقوفه بياض انجام شد.

در این دیدار مهران مدیر جهادکشاورزی شهرستان انار گزارش مهمترین دستاوردهای اجرای طرح های شاخص بخش کشاورزی در سال 98 را ارائه و به خودکفایی در محصولات اساسی و جهش تولید در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی در سطح شهرستان اشاره کرد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی گزارش مهمترین دستاوردهای اجرای طرح های کشاورزی در محل فرمانداری انار با حضور فرماندار شهرستان ارائه گردید.

دردومین روز هفته جهاد کشاورزی بنام سرمایه های انسانی گزارش مهمترین دستاوردهای اجرای طرح های کشاورزی در محل فرمانداری انار با حضور فرماندار شهرستان، عباس مهران مدیر جهاد کشاورزی، جمعی از کارکنان مدیریت برگزار گردید.

در چند سال گذشته كشاورزان اين منطقه جهت مبارزه با پسيل پسته از گوگرد پاشي استفاده ميكنند با توجه به رضايت ٩٨ درصدي كشاورزان شهرستان از گوگرد پاشي و نبود هر گونه تحقيقات علمي در اين زمينه اقداماتي از سوي مديريت جهاد كشاورزي صورت گرفته است

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی چهار طرح آبیاری تحت فشار و دامپروری با هزینه کرد بیش از 36 میلیارد ریال و اشتغالزایی 22 نفر به بهره برداری می رسد.

در عملیات اجرایی فاز سوم احداث کانال بتنی اسحاق آباد 700 متر از مسير كانال بتني می شود و این طرح با اعتبار تخصیص یافته یک ميلياد و 200 ميليون ريال اجرا می شود.

با استناد به بندهايي از قانون حفظ نباتات مصوب سال 1346، معدوم كردن بقاياي درختان و محصولات آلوده به آفات و بيماري‌هاي نباتي از طرف كشاورز با اخطار‌كتبي مديريت جهاد كشاورزي و واحد حفظ نباتات در مدت تعيين شده لازم‌الاجرا است.

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، فرماندار انار، امام جمعه انار، مدیر تعاون روستایی این سازمان و جمعی از مسئولین محلی دو طرح آبیاری زیر سطحی و پرورش ماهی در شهرستان انار افتتاح شد.

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، عضو هیات مدیره تعاونی روستائی کشور، فرماندار انار، امام جمعه انار مدیر تعاون روستایی این سازمان و جمعی از مسئولین محلی یک طرح بسته بندی مواد پروتئینی افتتاح شد.

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، عضو هیات مدیره تعاونی روستائی کشور، فرماندار انار، امام جمعه انار مدیر تعاون روستایی استان و جمعی از مسئولین محلی دو طرح گلخانه و شرکت تعاونی دامداری کلنگ زنی شد

در دهمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور معاون امور اقتصادی استانداری، عضو هیات مدیره تعاونی روستائی کشور، فرماندار انار، امام جمعه انار مدیر تعاون روستایی این سازمان و جمعی از مسئولین محلی یک واحد مرغداری گوشتی 20هزار قطعه ای افتتاح شد.

در ایام الله دهه فجر دوازده طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 59 میلیارد ریال که قریب 16 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در راستای آموزش بهره برداران بخش کشاورزی کلاس آموزشی پرورش ماهیان خاویاری در مرکز خدمات جهاد کشاورزی بیاض شهرستان انار به مدرسی آقایان یعقوبی و زیوری از کارشناسان مدیریت شیلات سازمان استان برگزار گردید

در راستای آموزش بهره برداران بخش کشاورزی، كلاس آموزسي امنيت و ايمني ترمينالهاي ضبط پسته و باغات كشاورزي در محل مركز خدمات جهاد كشاورزي بياض شهرستان انار و با حضور 28 نفر از نمايندگان موتورهاي كشاورزي شهرستان و با مدرسي سرهنگ خليلي نژاد فرماندهي محترم انتظامي شهرستان اناربرگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق