اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

به مناسبت بزرگداشت چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي جشنواره غذاهاي سنتي و محلي با همت اعضاء صندوق اعتبارات خرد زنان روستايي با حضور مسئولين شهرستان انار در محل مركز جهاد كشاورزي دهستان بياض برگزار گرديد .

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ده طرح زیر بنائی کشاورزی و دامپروری با اعتباری بالغ بر95میلیارد ریال در شهرستان انار به بهره برداري مي رسد.

در این بازدید مهندس گرجی و مهندس کافی کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان انار به سوالات مطرح شده پاسخ دادند.

استان کرمان با سطح زیر کشت حدود 3000 هکتار با تولید 31000 تن یکی از مناطق مستعد تولید انار در کشور محسوب می شود.

از محل اعتبارات تسهيلات روستايي تبصره 7 به 41 نفر از متقاضيان ايجاد دامداري در روستا 11 میلیارد ريال پرداخت شد.

با توجه به وضعیت منابع آب شهرستان انار کشت گیاهان با نیاز آب کم یک ضرورت است و این امر نیاز به آشنایی کشاورزان و باغداران و ترویج آن دارد.

در هفته دولت 4 طرح زیربنائی کشاورزی با هزینه کرد اعتباری معادل 7700 میلیون ریال در شهرستان انار به بهره برداری می رسد.

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

برگزاري اين نمايشگاه علاوه بر اشتغال زايي و كسب درآمد براي زنان روستايي عضو صندوق فرصت مناسبي براي تقويت و افزايش روحيه خودباروري جامعه روستايي و كارآفرينان بخش كشاورزي است.

با وجود کاهش خسارت آفت پسیل به نسبت سنوات گذشته تا کنون و حسب گزارشات کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در خصوص افزایش جمعیت آفت و امکان بروز خسارت آفت مذکور ، موارد ذیل به آگاهی می رسد:

درکارگاه آموزشی كالیبراسیون وتنظیم سمپاشها منطقه بیاض شهرستان انار 40 نفر ازکشاورزان خبره منطقه وکارشناسان مراکزجهادکشاورزی بصورت تئوری وعملی بانحوه ی تنظیم سمپاشها ونوع سمپاش کاربردی درمنطقه باتوجه به شرایط منطقه آشناشدند.

بدینوسیله دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه ( گموز یا شیره سیاه ) در باغات پسته را به اطلاع می رساند.

به استناد نتایج حاصل از بررسی های انجام شده، زمان مبارزه شیمیایی علیه آفت شپشک واوی پسته فرا رسیده است . برای مبارزه علیه این آفت می توانید از سموم زیر (با توجه به سموم مجازز کشور) استفاده نمایید:

با توجه به حضور جمعیت قابل توجه آفت پسیل (شیره خشک) در بعضی باغات شهرستان انار، جهت کنترل این آفت با مشورت به موقع با کارشناسان ذیصلاح گیاهپزشکی نسبت به مبارزه شیمیایی اقدام نمایید.

آفت سوسک سرشاخه خوار(سوسکو) یکی از آفات مهم درختان پسته می باشد که درصورت عدم مبارزه به موقع، خسارت قابل توجهی به باغات پسته وارد می آورد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق