اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در راستای ارتقاء دانش باغداران شهرستان انار،کلاس آموزشی سن سبز و پروانه برگخوار پسته با محوريت نحوه خسارت، چگونگی پیشگیری و کنترل آفات مذکور برگزار شد.

با توجه به گزارشات رسیده، خسارت آفت سن سبز در باغ های پسته در بعضی مناطق شهرستان مشاهده شده است.

در راستاي آموزش و ترغیب بهره برداران جهت استفاده از روشهای نوین آبیاری، کلاس آموزشی در شهرستان انار برگزار گردید .

به مناسبت بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی امام جمعه شهرستان انار دیدار و دستاوردهای این مدیریت و نقش محوری آن در اقتصاد مقاومتی بحث و تبادل نظر شد.

سرخشکیدگی درختان پسته از جمله بیماری مهم در باغات پسته می باشد و آشنایی کشاورزان با شناخت اين عارضه و راه کارهای کنترل آن لازم و ضروري مي باشد.

توصیه می گردد از هرگونه اختلاط خودسرانه این آفت کش با سموم دیگر خودداری گردد.

شرکت گلخانه داران شهرستان انار تاسیس و تشکیل می گردد.

قابل توجه کشاورزان محترم شهرستان انار

در هفته جهاد کشاورزی با افتتاح شش پروژه آب وخاک، یک واحد بسته بندی گوشت و یک واحد گلخانه در شهرستان انار، 328 هکتار از اراضی شهرستان به سیستم آبیاری نوین تجهیز، 4500مترمربع زهکشی، 50 کیلومتر لوله گذاری و 3000مترمربع گلخانه به ظرفیت های شهرستان انار افزوده می شود.

در راستاي تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي و ورود دانش به مزارع و باغات كارگاه آموزشي مبارزه با بيماري گموز در شهرستان انار برگزار شد.

با عنایت به کاهش نزولات جوی، مصرف بی رویه آب در بخش کشاورزی و پایین رفتن سطح منابع آب زیر زمینی، تغییر شیوه آبیاری با اجرای روشهای آبیاری نوین در شهرستان انار ضرورت دارد.

با اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در باغات راندمان آب ۸۰ درصد افزایش می یابد.

جهت مدیریت منابع آب و افزایش بهره وری از منابع آب و خاک در شهرستان انار کشت زعفران ترویج و در آینده جایگزین محصولات با نیاز آبی بالا می گردد.

به اطلاع می‌رساند به استناد نامه سازمان حفظ نباتات کل کشور، خرید و فروش سم کلرپیریفوس (دورسبان) جهت کنترل آفات پسته غیرمجاز می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق