اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در این کارگاه باغداران با اصول علمی اصلاح خاک و تغذیه درختان پسته آشنا و در پایان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

عباس مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار ضمن تاكيدبر کاهش مصرف سموم شیمیایی و استفاده از روشهای غیرشیمیایی کنترل آفات ، گفت: تعهدنامه محضری از از سم فروشی های شهرستان در سال 1393 دریافت ومتاقب آن نیز اخطاریه هایی به فروشگاههای متخلف صادر گردیده است.

عباس مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار : ارتقاء بهره وري توليد محصول پسته از اهداف اصلي طرح سیماب بوده و كشاورزان به عنوان مرجع اصلي توليد مورد توجه هستند و سعي شده با بكارگيري روش هاي مختلف آموزشي، نگرش وعملكرد كشاورز را به سمت رعايت اصول علمی و فني تغيير داد

مهران مدير جهاد كشاورزي شهرستان انار : در حال حاضر سطح زير كشت مزارع زعفران در شهرستان دوازده ونیم هكتار بوده كه از هر هكتار مزارع بطور ميانگين دو كيلوگرم محصول برداشت مي شود.

یک کارگاه آموزشی با موضوع کاشت داشت وبرداشت زعفران با حضور 15 نفر از بانوان روستایی علاقه مند در محل مسجد روستای محمد آباد ساقی برگزار گردید.

این کارگاه آموزشی با حضور 35 نفر از کشاورزان منطقه برگزار گردید

در این بازدیدکارشناس آب و خاک مدیریت در خصوص نحوه اجرا، مزایا، سطح اجرا، نحوه ی کوددهی، عملکرد محصول، میزان صرفه جویی درآب و مقدار دفعات آبیاری توضیحاتی را ارائه نمودند و در پایان به سوالات باغداران پاسخ داده شد.

با حضور کارگران شهرداری، یک کارگاه آموزشی با موضوع کشت زعفران و با حضور 28نفر از متقاضیان در محل سالن تالار شهر رفسنجن برگزار گردید.

در این جلسه ضمن آموزش و پاسخ به سوالات کشاورزان، با عنایت به اینکه زمان کاشت رو به پایان است اسامی متقاضیان جهت خرید و دریافت پیاز زعفران به نظام مهندسی شهرستان جهت اقدام بعدی ارسال تا كشاورزان بتوانند به موقع اقدام به كشت زعفران نمايند.

اين طرح که تسهیلات آن از محل صندوق توسعه ملی بوده ، با حضور فرماندار ، ائمه جمعه شهرستان انار و امین شهر و سایر مسئولین شهرستان مورد بهره برداري قرار گرفت .

یکی از باغداران شهرستان انار امسال موفق شده است بدون حتی یکبار سمپاشی مهمترین آفت پسته یعنی پسیل را با استفاده از روش محلولپاشی و نیز استفاده از صابون مایع کنترل نماید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار، فرماندهی محترم نیروی انتظامی، اداره تعزیرات، دادگستری محترم شهرستان و نیز اصناف شهرستان در اجرای نظارت دقیق بر مراکز فروش سم، مدیریت جهاد کشاورزی را حمایت نمایند .

در این بازدید کارشناسان آب وخاک آموزش های لازم را درخصوص نحوه اجرا ومزایای این سیستم به کشاورزان ارائه نمودند.

در این جلسه مقرر شد در جهت ارتقاء کمی و کیفی محصولات باغبانی نسبت به اجرای فنی طرح اصلاح و نوسازی باغات ، جایگزینی محصولات گیاهان دارویی و زعفران و توسعه گلخانه ها در مناطق مستعد شهرستان اقدام گردد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
سرمایه گزاری 7 هزار میلیارد ریالی دولت یازدهم برای توسعه کشاورزی استان ایلام
برای مقابله با بیماری ام اس؛کارمند دامپزشکی دور اروپا را رکاب زد
برای مقابله با بیماری ام اس؛بانوی کارمند دامپزشکی دور اروپا را رکاب زد
همایش پیشگیری از سرطان ویژه بانوان شاغل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد
خرید تضمینی گندم کشاورزان به مرز 11 میلیون تن رسید
افزایش 60 درصدی تولید دانه روغنی کلزا در کشور
3.1 میلیارد دلار؛ اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز دوم طرح احیای 550 هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام
740 هزار هکتار عملیات آبخیزداری و بیابان زدایی در کشور اجرا می شود
60 میلیون واحد دامی در کشور؛صادرات 1 درصدی تأثیری در عرضه و قیمت گوشت قرمز در بازار ندارد
پرداخت مطالبات ذرت کاران/ محصولات ارگانیک در 2500 فروشگاه تعاونی روستایی عرضه می شود
رعایت الگوی کشت رویکرد مهم وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم
اختصاص 1200 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق