اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

مانور نیروی انتظامی برای حفظ امنیت باغات پسته برگزار شد.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی این شهرستان 4هزار مترمربع زیره سبز و گل گاوزبان است که میزان تولید این محصولات 150 کیلوگرم در هکتار می باشد.

جلسه كميته امنيتي_انتظامي شهرستان انار پيرامون مسائل بهداشتي و امنيتي در فصل برداشت محصول پسته با حضور كشاورزان برگزار شد.

این طرح ها شامل یک طرح آبیاری قطره­ای، یک باب استخر ذخیره، یک واحد آب انبار و یک واحد بسته بندی خشکبار می باشد.

در روز بيست و سوم خردادماه مصادف با سومين روز از هفته جهاد كشاورزي مدير و تعدادي از كاركنان مديريت جهاد كشاورزي شهرستان اناربه نمايندگي از كليه كاركنان اين مديريت با امام جمعه محترم در محل دفتر ايشان ديدار كردند.

به مناسبت گرامي داشت هفته جهاد كشاورزي، مدير جهاد كشاورزي به همراه جمعي از كاركنان با حضور در گلزار شهداي امام زاده محمدصالح انار با آرمان هاي امام خميني (ره)، شهدا و مقام معظم رهبري تجديد ميثاق كردند.

جلسه هماهنگي روساي بانكهای شهرستان انار پيرامون مشمولين استفاده از بند "ز" تبصره 2 قانون برنامه و بودجه سال 1400 برگزار شد.

در هفته جهاد کشاورزی یک واحد گلخانه هیدروپونیک به بهره برداری می رسد .

جهت دریافت سهمیه نهاده های دامی، دامداران ملزم به پلاک کوبی و بیمه دامهای خود می باشند.

در سال محصولي 1399 و1400 انواع حوادث غير مترقبه طبيعي از جمله گرما زدگي ، سرما زدگي و طوفان شديد روبرو بوديم كه تا به حال باعث خسارات هاي شديدي به باغات پسته شهرستان انار شده است .

كارگروه كشاورزيشهرستان انار بمنظور رونق صادرات محصول پسته و اهميت فراوري اين محصول اقتصادي و افزايش سرمايه گذاري در بخش كشاورزي برگزار گردید.

سطح زیر کشت باغی در شهرستان انار 18000 هکتار باغ پسته و 8 هکتار سطح زیر کشت زراعی می باشد.

در دومين كارگروه كشاورزي شهرستان كه با حضور فرماندار و جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي استان و مديران ساير ادارات در محل فرمانداري برگزارشد،احداث مجتمع­های گلخانه­ای با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان کشاورزی و سایر متقاضیان به منظور جهش تولید و افزایش بهره وری با استفاده بهینه از منابع آب و خاک در دستور کار قرار گرفت.

طرح پهنه‌بندی عرصه‌های کشاورزی با هدف ارائه‌ خدمات حداکثری کارشناسان پهنه های تولیدی به بهره‌برداران و افزایش ضریب پوشش فعالیت‌های آموزشی و ترویجی به کشاورزان است.

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان انار با حضور عباس سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین ایشان در محل فرمانداری برگزار گردید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق