اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان انار

در سال محصولي 1399 و1400 انواع حوادث غير مترقبه طبيعي از جمله گرما زدگي ، سرما زدگي و طوفان شديد روبرو بوديم كه تا به حال باعث خسارات هاي شديدي به باغات پسته شهرستان انار شده است .

كارگروه كشاورزيشهرستان انار بمنظور رونق صادرات محصول پسته و اهميت فراوري اين محصول اقتصادي و افزايش سرمايه گذاري در بخش كشاورزي برگزار گردید.

سطح زیر کشت باغی در شهرستان انار 18000 هکتار باغ پسته و 8 هکتار سطح زیر کشت زراعی می باشد.

در دومين كارگروه كشاورزي شهرستان كه با حضور فرماندار و جمعي از مديران دستگاههاي اجرايي استان و مديران ساير ادارات در محل فرمانداري برگزارشد،احداث مجتمع­های گلخانه­ای با هدف ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان کشاورزی و سایر متقاضیان به منظور جهش تولید و افزایش بهره وری با استفاده بهینه از منابع آب و خاک در دستور کار قرار گرفت.

طرح پهنه‌بندی عرصه‌های کشاورزی با هدف ارائه‌ خدمات حداکثری کارشناسان پهنه های تولیدی به بهره‌برداران و افزایش ضریب پوشش فعالیت‌های آموزشی و ترویجی به کشاورزان است.

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان انار با حضور عباس سعیدی رییس سازمان جهاد کشاورزی و معاونین ایشان در محل فرمانداری برگزار گردید

افزايش دما در زمان رشد مغز به ارقام تجاري پسته شهرستان انار خسارت وارد كرد.

افزايش دما در زمان رشد مغز به ارقام تجاري پسته شهرستان انار خسارت وارد كرد.

با حضور دكتر بصيري معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استاندار، فرماندار و بخشدار شهرستان انار، امامان جمعه انار و امين شهر، طرح پرورش بوقلمون 6300 قطعه ای و یک آبیاری زیرسطحی در این شهرستان افتتاح شد.

مسئول قنوات استان در امور آب و خاك به همراه مسئول آب و خاک شهرستان و نماینده مالکین از طرح لایروبی قنوات، ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های قنات بیاض بازدید كردند.

زهروردي فرماندار انار به اتفاق بخشدار مركزي و مدیر جهاد كشاورزي اين شهرستان از پروژه هاي در حال اجراي جهاد كشاورزي اين شهرستان بازديد كردند

در هفته دولت چهار طرح دامپروری و آب و خاک با هزینه کرد اعتباری قریب به282 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

مهران مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار گفت: با همکاری فرمانداري شهرستان، نيروي انتظامي و شبكه بهداشت جلسه آموزشي ترويجي رعایت کامل اصول بهداشتی و امنیت در فصل برداشت پسته برگزار گرديد.

بهبود وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال برای زنان روستایی و توسعه صنایع کوچک و خانگی خاص زنان روستایی، کاهش مهاجرت از روستا، کاهش فقر و ارتقا مهارت‌های فردی و اجتماعی زنان در روستا از دیگر اهداف راه اندازی این صندوق‌ها می باشد .

در سال جاري، با اجراي سامانه هاي نوين آبياري قطره اي در سطح ۸۵ هكتار، امكان صرفه جويي ۴۰ درصدي آب، افزايش حدود ۳۰ درصدي عملكرد محصول و كاهش مصرف كودشيميايي فراهم گرديده است

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق