اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

هفتم تا نهم فروردین ماه سال جاری به ۲۵۵۰ هکتار از باغات و ۴۰۰ هکتار مزارع محصولات زراعی خسارت ۲۰ تا ۶۰ درصدی وارد شد.

این سد با اعتبار استانی بالغ بر 120 ميليارد تومان اجرا شده است و جهت ساخت این سد 350 نفر مشغول به کار شدند.

آقای دکتر افشار معاون سیاسی امنیتی فرماندار به مردمی بودن برنامه ها و محتوای آنها رعایت اصول بهداشتی و امنیتی و برجسته کردن خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد.

به مناسبت ایام الله دهه فجر هشت طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد قریب به 130 میلیارد ریال که بیش از 13 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

هرساله به منظور مدیریت صحیح مصرف آب بخش کشاورزی از اول دی ماه تا اواسط اسفند ماه به مدت بیش از ۲ ماه برداشت از چاه های آب قطع و ذخیره سازی آب در سفره انجام می شود.

جلسه ساماندهی برداشت و حمل چوب شهرستان با حضور دهقان، دادستان شهرستان، فرماندهی نیروی انتظامی سرهنگ طهماسبی، رئیس اداره منابع طبیعی و رئیس اداره تعاون روستایی و تنی چند از فعالان عرصه چوب در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تشکیل شد.

این شهرستان رتبه هفتم سطح زیرکشت گلخانه را در استان داراست.

:زمان شروع برداشت عسل در شهرستان بافت از نیمه خرداد ماه آغاز و تا تیرماه ادامه دارد.

باحضور مدیر عامل آبفای استان، فرماندار شهرستان بافت، مدیر آبفای شهرستان، رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، کارشناسان مربوطه و سرمایه گزاران و جهت از پنج پروژه جدیددام وطیور بازدید شد.

دراین مراسم از پروژه پرورش گوسفند داشتی ۱۰۰ راسی خانم شهابی واقع در حومه بافت بازدید و مقرر گردید ادارات محترم آب و برق نسبت به برق رسانی و آبرسانی به این واحد تولیدی مساعدت لازم را انجام دهند

جلسه کمیته فنی گردو شهرستان بافت با محوریت بررسی مسائل مربوط به توسعه کمی و کیفی گردو با حضور فرماندار شهرستان ، دکتر فرخی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و کارشناسان مدیریت شهرستان، مهندس کاویانی مدیر عامل شرکت گردوی شهرستان بافت در محل این مدیریت بر گزار شد.

در ایام الله دهه فجر با حضور دکتر مهرابی معاون استاندار و فرماندار شهرستان بافت و مسئولین شهرستان دو طرح کشاورزی افتتاح و به بهره برداری رسید.

در ایام ا.. دهه فجر، 12 طرح آب و خاک ، 1 واحد گلخانه و دو طرح دامپروری با هزینه کرد بیش از 53 میلیارد ریال که بیش از 27 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسند و 527 شغل در منطقه ایجاد می شود.

با حضور فرماندار شهرستان و مسئولین از طرح های آب وخاک و دامپروری این شهرستان بازدید به عمل آمد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق