اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

با حضور فرماندار شهرستان و مسئولین از طرح های آب وخاک و دامپروری این شهرستان بازدید به عمل آمد.

سطح زیر کشت زعفران در سال زراعی 99-98 در شهرستان بافت 92 هکتار بود که سطح اضافه شده در سال 1400- 1399 قریب به6.3 هکتار می باشد

در هفته دولت 16 طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتباری قریب به 126 میلیارد ریال که قریب به11 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این طرح ها 9 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

برداشت گیلاس همه ساله تقریبا از نیمه خردادماه از باغات خبر، گوشک و دشت آب شروع و تا نیمه تیرماه در باغات گوغر، بزنجان و کیسکان ادامه می یابد.

در هفته جهاد کشاورزی سه طرح با هزینه کرد 7376 میلیون ریال به بهره برداری می رسد

برداشت گل محمدی از سطح 200 هکتار از گلستانهای این شهرستان از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

این کانال جهت مشروب کردن 200 هکتار اراضی زیر سد احداث وقریب 130 کشاورز از آن بهره مند می گردند

از دامداری 5000 راسی در حال احداث روستای قائم آباد بافت بازدید نمودند.

در ایام الله دهه فجر پانزده طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کردبیش از 36 میلیارد ریال که 27 میلیادر ریال ان از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

یکی از دلایل این امر تغییرات جوی و دمایی و بروز شرایطی است که موجب می شود تا جوانه زایشی و رویشی در ختان فعال شده و به گل بنشینند.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

با کمک کشاورزان به حل چهار مسئله افزایش کمیت و کیفیت، مبارزه با آفت کرم خراط، استفاده از ارقام مقاوم به سرما و ورود مکانیزاسیون به برداشت محصول گردو می پردازیم.

با توجه به افزایش قیمت و درآمد زایی مناسب کشاورزان نسبت به سالهای گذشته نسبت به کشت زعفران تمایل بیشتری دارند.

بیماری سفیدک داخلی خیار یکی از بیمارهای قارچی است که در صورت عدم مدیریت صحیح گلخانه ها و وجود شرایط مناسب خسارت زیادی وارد می‌کند

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق