اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

برداشت شلغم از بيش از 300 هكتار اراضي زراعي اين شهرستان از اوايل آبان ماه سال جاری، آغاز و تا 15 دي ماه ادامه دارد.

بیش از 1005 هکتار از باغات و مزارع شهرستان بافت در پی سرمای نیمه آذرماه 50 تا 100 درصد خسارت دیدند.

سطح زیر کاشت سيب زميني شهرستان بافت 80 هکتار مي باشد كه از 5 آبان برداشت از مزارع سيب زميني آغاز شده است.

برداشت گردو از 4600 هکتار سطح زیر کشت بارور باغات گردوی این شهرستان از تاریخ 15 شهریور ماه آغاز شده و تا پایان مهر ماه ادامه دارد ,

آفت کرم سفید ریشه به انواع درختان میوه دانه دار ، هسته دار، درختان غیر مثمر،گیاهان زینتی و برخی گیاهان زراعی خسارت وارد می کند.

نماتود مولد غده یکی از مهم ترین نماتود های انگل گیاهی است که دارای دامنه میزبانی بسیار وسیعی بوده و شاید کمتر گیاهی باشد که ازحمله این نماتود مصون باشد. نماتود مولد غده یکی ازانواع عوامل خسارتزا درگلخانه ها می‌باشد.

در هفته دولت 11 طرح آب و خاک،2 طرح دامپروری و سه طرح تولیدات گیاهی در شهرستان بافت به بهره برداری می رسد.

از سیاستهای اقتصاد مقاومتی کاشت محصولات پر بازده با نیاز آبی کم می باشد از جمله بر نامه های پیش رو جهت افزایش کاشت زعفران، تسهیلات کم بهره، تشویق و بازدید کشاورزان از اراضی کاشت شده، توزیع پیاز زعفران و...می باشد.

در هفته جهاد کشاورزی 21 طرح آب و خاک، 3 طرح دامپروری و یک طرح تولیدات گیاهی در شهرستان بافت به بهره برداری رسید.

در سال جاري از 150 هكتار گلستانهاي گل محمدی شهرستان بافت دو یست تن گل برداشت و با راه اندازي اولين مركز فرآوري و گلاب گيري در شهرستان بافت پنج هزار ليتر گلاب استحصال مي گردد.

تریپس گلخانه یکی از آفات خطرناک در گلخانه‌ها می‌باشد که تمام مراحل رشدی آن خسارت زا است. حشره ماده بالغ از طریق پاره کردن نسج برگ و قرار دادن تخم‌ درون بافت گیاه موجب خسارت به گیاه می‌شود.

علائم بیماری سفیدک پودری هلو و شلیل به صورت لکه های کوچک رنگ پریده روی برگ ها و سرشاخه های جوان ظاهر شده و به تدریج ظاهری سفید و نمدی شکل به خود می گیرد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق