اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

این شهرستان رتبه هفتم سطح زیرکشت گلخانه را در استان داراست.

:زمان شروع برداشت عسل در شهرستان بافت از نیمه خرداد ماه آغاز و تا تیرماه ادامه دارد.

باحضور مدیر عامل آبفای استان، فرماندار شهرستان بافت، مدیر آبفای شهرستان، رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، کارشناسان مربوطه و سرمایه گزاران و جهت از پنج پروژه جدیددام وطیور بازدید شد.

دراین مراسم از پروژه پرورش گوسفند داشتی ۱۰۰ راسی خانم شهابی واقع در حومه بافت بازدید و مقرر گردید ادارات محترم آب و برق نسبت به برق رسانی و آبرسانی به این واحد تولیدی مساعدت لازم را انجام دهند

جلسه کمیته فنی گردو شهرستان بافت با محوریت بررسی مسائل مربوط به توسعه کمی و کیفی گردو با حضور فرماندار شهرستان ، دکتر فرخی عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و کارشناسان مدیریت شهرستان، مهندس کاویانی مدیر عامل شرکت گردوی شهرستان بافت در محل این مدیریت بر گزار شد.

در ایام الله دهه فجر با حضور دکتر مهرابی معاون استاندار و فرماندار شهرستان بافت و مسئولین شهرستان دو طرح کشاورزی افتتاح و به بهره برداری رسید.

در ایام ا.. دهه فجر، 12 طرح آب و خاک ، 1 واحد گلخانه و دو طرح دامپروری با هزینه کرد بیش از 53 میلیارد ریال که بیش از 27 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسند و 527 شغل در منطقه ایجاد می شود.

با حضور فرماندار شهرستان و مسئولین از طرح های آب وخاک و دامپروری این شهرستان بازدید به عمل آمد.

سطح زیر کشت زعفران در سال زراعی 99-98 در شهرستان بافت 92 هکتار بود که سطح اضافه شده در سال 1400- 1399 قریب به6.3 هکتار می باشد

در هفته دولت 16 طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتباری قریب به 126 میلیارد ریال که قریب به11 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این طرح ها 9 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

برداشت گیلاس همه ساله تقریبا از نیمه خردادماه از باغات خبر، گوشک و دشت آب شروع و تا نیمه تیرماه در باغات گوغر، بزنجان و کیسکان ادامه می یابد.

در هفته جهاد کشاورزی سه طرح با هزینه کرد 7376 میلیون ریال به بهره برداری می رسد

برداشت گل محمدی از سطح 200 هکتار از گلستانهای این شهرستان از نیمه دوم اردیبهشت ماه سال جاری آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

این کانال جهت مشروب کردن 200 هکتار اراضی زیر سد احداث وقریب 130 کشاورز از آن بهره مند می گردند

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق