اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

در راستاي تداوم عمليات مبارزه و پيشگيري از آفت كرم خراط باغات گردو شهرستان بافت طرح مبارزه با آفت مذكور به مدت سه روز در تمامي مناطق گردو خيز شهرستان انجام شد.

مگس گیلاس ازجمله آفات مهم درختان گیلاس مي باشد

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) هشت طرح زیر بنائی کشاورزی ودامپروری با هزینه کرد 6665 میلیون ریال که بیش از 6220 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است و اشتغالزایی 356 نفر در شهرستان بافت به بهره برداری می رسد.

صيد ماهي كپور از 54 هكتار درياچه سد آدرنجان با حضور امام جمعه شهرستان و فرماندار انجام شد .

در همين زمينه در سال 97 تعداد 14679 عدد لارو از باغداران شهرستان خريداري و با هماهنگي مديريت محترم حفظ نباتات در مجموعه مديريت شهرستان امحاء و نابود گرديده و مقرر گرديد اين روند در سال 98 نيز بعنوان يكي از راهاي مبارزه با كرم خراط تداوم ياب

با توجه به آلودگي بخش وسيعي از باغات گردو این شهرستان به آفت كرم خراط راهکارهای لازم در خصوص كنترل و ريشه كني آفت مذكور انجام شد.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از آفت قرنطینه ای استان کرمان است.

برداشت گل محمدي در شهرستان بافت از سطح 200هكتار باغات گل محمدي، ازاواسط اردیبهشت ماه سال جاری، آغاز و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد.

آفت کرم خراط مهم ترین آفت درختان گردو می‌باشد.

با توجه به هجوم ملخ صحرایی در استان خواهشمند است در صورت مشاهده آفت مذکور هر چه سریعتر به مدیریت های جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.

در روزهای اخیر شهرستان بافت نیز از خسارت تگرگ و سرمازدگی در امان نمانده است و خساراتی را متحمل شده است.

با تکمیل ظرفیت سدهای شهرستان بافت ، مزارع و باغات پایین دست سد در سال زراعی جاری به طور مطلوب مشروب می شوند.

به میمنت ایام الله دهه مبارک فجر چهار طرح آبیاری کم فشار با هزينه كرد اعتباری قریب به 65 میلیارد ریال كه1812ميليون ريال آن از اعتبارات دولتي است به بهره برداري مي رسد و 275.5 هکتار اراضی این شهرستان به سیستم نوین آبیاری مجهز می شوند.

گياه كينوا پتانسيل مناسبي جهت كاشت در اراضي كم آب داشته و مي تواند جايگزين بسيار مناسبی برای ساير كشتها پر مصرف در زمينه آب محسوب گردد.

باوجود كم آبي هاي اخير و كاهش مصرف برق موتور پمپ هاي شهرستان بصورت موقت تا تاريخ 30 / 11 / 97 خاموش میگردد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق