اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

با حضور رضا نيكزادي مدير كل امور عشاير استان كرمان، فرهاد آراسته فرماندار بافت و جمعي از مديران شهرستان بافت، پروژه آبرساني به روستاهاي عشايري دمكوه و قره تپه با اعتبار حدود ۱۰ ميليارد تومان افتتاح و به بهره برداري رسيد.

افتتاح مرحله دوم طرح پرورش مرغ گوشتي در بافت در آخرين روز از هفته دولت

در اخرين روز از هفته دولت با حضور خيرانديش رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان، امام جمعه شهرستان بافت و فرماندار شهرستان يك واحد پرورش مرغ گوشتي كلنگ زني شد.

همزمان با هفته دولت و در پنچمين روز از اين ايام يك واحد گلخانه با زيربناي ۲۱۰۰متر مربع و با اعتباري بالغ ۸۰۰ ميليون تومان در روستاي سنگوييه با حضور فرماندار و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني به بهره‌برداري رسيد.

اين طرح ها شامل هشت طرح آب و خاک، یک طرح تولیدات گیاهی و یک طرح دامپروری مي باشد.

در اين بازديد مقرر شد يكي از ايستگاه پيش آگاهي كرم خراط به صورت الگويي و در راستاي مبارزه تلفيقي با اين آفت در اين شهرستان اجرا گردد

در این نماز جمعه امام جمعه شهرستان بافت از مدیر وهمکاران‌ جهاد کشاورزی شهرستان بافت تقدیر نمود وعملکرد یک ساله جهاد کشاورزی توسط مهندس الهی فر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافت ارائه شد.

در هفته جهاد کشاورزی، در این شهرستان،دو طرح آب و خاک ، دو واحد مرغداری و یک گلخانه با هزینه کرد بیش از 64 میلیارد ریال که 7400 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد.

دامداری 250 رأسی بز سانن واقع در سمیع آباد شهرستان بافت قراردارد که در سال 1399 با هزینه 50 میلیارد ریال که 16 میلیارد ریال آن تسهیلات می باشد، احداث شده است و پس از افتتاح این طرح 3 شغل در منطقه ایجاد شده است.

خیراندیش در ادامه سفر خود به شهرستان بافت از کشتارگاه صنعتی طیور این شهرستان بازدید نمود.

سطح زیر کشت این گلخانه 1.8 هکتار می باشد و 200هزار اصله نهال گردوی قرنطینه ای چندلر در این گلخانه نگهداری می شود.

هفتم تا نهم فروردین ماه سال جاری به ۲۵۵۰ هکتار از باغات و ۴۰۰ هکتار مزارع محصولات زراعی خسارت ۲۰ تا ۶۰ درصدی وارد شد.

این سد با اعتبار استانی بالغ بر 120 ميليارد تومان اجرا شده است و جهت ساخت این سد 350 نفر مشغول به کار شدند.

آقای دکتر افشار معاون سیاسی امنیتی فرماندار به مردمی بودن برنامه ها و محتوای آنها رعایت اصول بهداشتی و امنیتی و برجسته کردن خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد.

به مناسبت ایام الله دهه فجر هشت طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد قریب به 130 میلیارد ریال که بیش از 13 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق