اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

در ایام الله دهه فجر پانزده طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کردبیش از 36 میلیارد ریال که 27 میلیادر ریال ان از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

یکی از دلایل این امر تغییرات جوی و دمایی و بروز شرایطی است که موجب می شود تا جوانه زایشی و رویشی در ختان فعال شده و به گل بنشینند.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

با کمک کشاورزان به حل چهار مسئله افزایش کمیت و کیفیت، مبارزه با آفت کرم خراط، استفاده از ارقام مقاوم به سرما و ورود مکانیزاسیون به برداشت محصول گردو می پردازیم.

با توجه به افزایش قیمت و درآمد زایی مناسب کشاورزان نسبت به سالهای گذشته نسبت به کشت زعفران تمایل بیشتری دارند.

بیماری سفیدک داخلی خیار یکی از بیمارهای قارچی است که در صورت عدم مدیریت صحیح گلخانه ها و وجود شرایط مناسب خسارت زیادی وارد می‌کند

سوسک شاخک بلند رزاسه یکی از آفات درختان میوه دانه دار و هسته دار و ... است.

مگس جالیز یکی ازآفات مهم محصولات جالیزی ازجمله خربزه، طالبی، خیار و هندوانه می‌باشد.

در راستاي تداوم عمليات مبارزه و پيشگيري از آفت كرم خراط باغات گردو شهرستان بافت طرح مبارزه با آفت مذكور به مدت سه روز در تمامي مناطق گردو خيز شهرستان انجام شد.

مگس گیلاس ازجمله آفات مهم درختان گیلاس مي باشد

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) هشت طرح زیر بنائی کشاورزی ودامپروری با هزینه کرد 6665 میلیون ریال که بیش از 6220 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است و اشتغالزایی 356 نفر در شهرستان بافت به بهره برداری می رسد.

صيد ماهي كپور از 54 هكتار درياچه سد آدرنجان با حضور امام جمعه شهرستان و فرماندار انجام شد .

در همين زمينه در سال 97 تعداد 14679 عدد لارو از باغداران شهرستان خريداري و با هماهنگي مديريت محترم حفظ نباتات در مجموعه مديريت شهرستان امحاء و نابود گرديده و مقرر گرديد اين روند در سال 98 نيز بعنوان يكي از راهاي مبارزه با كرم خراط تداوم ياب

با توجه به آلودگي بخش وسيعي از باغات گردو این شهرستان به آفت كرم خراط راهکارهای لازم در خصوص كنترل و ريشه كني آفت مذكور انجام شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق