اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

در این جلسه تعدادی از گلخانه داران و کشاورزان در خصوص صادرات، امهال تسهیلات و گاز کشی و افزایش هزینه های تولید توضیحاتی ارائه دادند.

در ششمین روز از دهه فجر با حضور دکتر مهرابی معاون هماهنگی اقتصادی استانداری، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی، مدیر شرکت شهرکهای کشاورزی ، فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین شهرستان دو طرح کشاورزی در شهرستان بم افتتاح شد.

اولین جلسه نظارت بر بازار محصولات کشاورزی با حضور مدیر جهادکشاورزی شهرستان بم، تعزیرات حکومتی، اتاق اصناف، اداره صنعت ومعدن وتجارت، بسیج اصناف و اتحادیه تعاون روستایی در محل سالن اجتماعات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد.

در راستای تنظیم بازارمحصولات کشاورزی در شهرستان بم، بازرسی های تنظیم بازار در جهاد کشاورزی از 20/10/1400 در شهرستان آغاز که در این بازرسی ها با ترکیبی ازبازرسین مدیریت جهادکشاورزی و بازرسین بسیجی در دو گروه انجام و تا کنون 380 مورد بازرسی تنظیم بازار انجام شده است

به مناسبت ایام الله دهه فجر دو طرح کشاورزی و آب و خاک در این شهرستان با هزینه کرد کل بیش از 50 میلیارد ریال که 3290 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد.

اعتبار هزینه شده برای این طرح 25 میلیار ریال است که 15میلیار ریال آن تسهیلات دولتی می باشد.

برداشت مرکبات در سطح 2500 هکتار باغات شهرستان بم آغاز شده وتا اواسط دی ماه ادامه دارد.

وضعیت سردخانه‌های شهرستان مطلوب و بسته‌بندی این محصول برای صادرات به صورت بسیار سالم، مکانیزه و بهداشتی در حال انجام است.

این جلسه با حضور حجت الاسلام والمسلمین غضنفرآبادی نماینده مردم شهرستانهای شرق استان در مجلس شورای اسلامی، شهسوارپور فرماندار شهرستان ،محمودی معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی سازمان و بدرآبادی مدیر امور اداری سازمان در محل سالن اجتماعات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد .

کشت گندم وجو در شهرستان بم از اواسط مهرماه سال زراعی 1401-1400شروع وانشاالله تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت

برداشت پسته از اواسط شهریورماه در سطح 2 هزار هکتار از باغات بارور شهرستان بم آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.

برداشت خرما درشهرستان بم از اوایل شهریورماه از سطح 9500 هکتار از باغات بارور آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه دارد.

در هفته دولت سه طرح کشاورزی با هزینه کرد قریب 94 میلیارد ریال که قریب 3 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد.

در هفته دولت سه طرح کشاورزی با هزینه کرد قریب 94 میلیارد ریال در شهرستان بم به بهره برداری می رسد.

سطح زیر کشت گلخانه های شهرستان 20 هکتار میباشد ورتبه شهرستان در استان (بجز منطقه جنوب) از نظر کشت هیدروپونیک سوم است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق