اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

با هماهنگی استاندارد، انجمن خرما و مدیریت جهادکشاورزی و پس از انجام آزمایشات اولیه روی محصول خرما نشان استاندارد اعطا مي شود.

آموزش باغداران همراه با پارچه نویسی در خصوص مسائل بهداشتی برداشت و بسته بندی خرما و نصب آن در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان بم انجام شد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) هفت پروژه آب و خاك، صنايع تبديلي و تكميلي و گلخانه در شهرستان بم افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

مشکل کمبود نقدینگی کارخانجات کارتن سازی و سردخانه داران از طریق پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از محل صندوق توسعه ملی در دست اقدام است.

در این کارگاه آموزشی در خصوص برداشت خرما و مسائل پس از برداشت، مسائل بسته بندی بهداشتی خرما، استفاده از کودهای ارگانیک و مبارزه فیزیکی با آفات در باغات بحث شد.

: شستشوی درختان خرما از عسلک وترشحات آفت زنجره خرما به منظور سهولت تنفس ،فتوسنتز و غذاسازی نخل و همچنین افزایش کمیت وکیفیت محصول خرما و جلوگیری از ضعف و ناتوانی درخت در مقابل آفت و بیماریها انجام می شود.

جهت مبارزه غیر شیمیائی با این آفت از محلول بوردو و کود پتاسه برای مقاوم سازی نخل ها استفاده شده است.

چهار دوره آموزشی ترویجی راهکارهای مبارزه با خشکسالی و کم آبی در مناطق کوهستانی شامل دهبکری، سروستان، دریجان و .... در جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد.

دراین واحد عملیات800 تن بسته بندی خرما وتولید200 تن خمیر خرما، 1000تن شکلات خرما،50 تن خرما غنی شده انجام می شود.

در آبیاری تحت فشار محدودیت اعتبار وجود ندارد ودر خصوص تشکیل پرونده و پاسخ به مردم دراسرع وقت اقدام می گردد

مراسم کلنگ احداث ساختمان اداری جهادکشاورزی شهرستان بم با حضور فرماندارشهرستان بم و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم در اراضی مدیریت زده شد.

مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم آمادگی خود را برای پرداخت تسهیلات خرید تراکتور و ادوات کشاورزی اعلام می نماید و متقاضیان می توانند جهت تشکیل پرونده و معرفی به بانک به این مدیریت مراجعه نمایند.

پروژه آبیاری تحت فشار به مساحت 10 هکتار واقع در روستای رحیم آباد از توابع شهرستان بم با حضور فرماندار، مدیر جهادکشاورزی و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم افتتاح و به بهره برداری رسید.

به مناسبت هفتمین روز از هفته جهادکشاورزی با حضور فرماندار شهرستان بم و مسئولین ادارات تابعه شهرستان بم طرح درجه بندی ،بسته بندی وسردخانه خرما افتتاح و به بهره برداری رسید.

جلسه احداث گلخانه با مشاركت شركت شهرکهاي كشاورزي سازمان جهادكشاورزي استان، با حضور مدير باغباني سازمان، مدير شركت شهركهاي كشاورزي، مدير جهاد كشاورزي شهرستانهاي بم،فهرج، نرماشيرو ريگان ،كارشناسان باغباني شهرستان هاي شرق استان و بيش از 40 نفر از كشاورزان پيشرو و صاحب نظر از شهرستانهاي شرقي استان در محل سالن اجتماعات مديريت جهادكشاورزي شهرستان بم برگزار گرديد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق