اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

بیش از 160 نفر از کشاورزان روستاهای روستاهای سروند، نارتیچ، تاج آباد، دولت آباد، دهبکری و قادرآباد شهرستان بم با راههای پیشگیری از بیماری آنفولانزای پرندگان قابل انتقال از پرندگان مهاجر آشنا شدند.

مگس های جذب شده بر روی تله فرمونی نصب شده بر روی درختان هلو در منطقه دهبکری از توابع شهرستان بم جمع آوری شده و این آفت ردیابی شده است.

آفت مگس مدیترانه ای باعث خسارت به میوه درختانی همچون هلو، زردآلو، به،گلابی، سیب، انار و مرکبات می شود.

طرح بیابان زدایی و درختکاری در راستای مبارزه با پدیده ریز گردها دربرنامه کاری دهکده سلامتی دارزین با همکاری اداره منابع طبیعی و مدیریت جهادکشاورزی شهرستان می باشد.

برداشت رطب مضافتی شهرستان بم از 25 مردادماه آغاز شده وتا پایان شهریور ماه ادامه دارد.

جلسه هم اندیشی پرداخت اعتبارات آبیاری در شهرستان بم برگزار گردید

با هماهنگی استاندارد، انجمن خرما و مدیریت جهادکشاورزی و پس از انجام آزمایشات اولیه روی محصول خرما نشان استاندارد اعطا مي شود.

آموزش باغداران همراه با پارچه نویسی در خصوص مسائل بهداشتی برداشت و بسته بندی خرما و نصب آن در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان بم انجام شد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) هفت پروژه آب و خاك، صنايع تبديلي و تكميلي و گلخانه در شهرستان بم افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

مشکل کمبود نقدینگی کارخانجات کارتن سازی و سردخانه داران از طریق پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش از محل صندوق توسعه ملی در دست اقدام است.

در این کارگاه آموزشی در خصوص برداشت خرما و مسائل پس از برداشت، مسائل بسته بندی بهداشتی خرما، استفاده از کودهای ارگانیک و مبارزه فیزیکی با آفات در باغات بحث شد.

: شستشوی درختان خرما از عسلک وترشحات آفت زنجره خرما به منظور سهولت تنفس ،فتوسنتز و غذاسازی نخل و همچنین افزایش کمیت وکیفیت محصول خرما و جلوگیری از ضعف و ناتوانی درخت در مقابل آفت و بیماریها انجام می شود.

جهت مبارزه غیر شیمیائی با این آفت از محلول بوردو و کود پتاسه برای مقاوم سازی نخل ها استفاده شده است.

چهار دوره آموزشی ترویجی راهکارهای مبارزه با خشکسالی و کم آبی در مناطق کوهستانی شامل دهبکری، سروستان، دریجان و .... در جهادکشاورزی شهرستان بم برگزار شد.

دراین واحد عملیات800 تن بسته بندی خرما وتولید200 تن خمیر خرما، 1000تن شکلات خرما،50 تن خرما غنی شده انجام می شود.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق