اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

به مناسبت هفته جهادکشاورزی ، ضمن برگزاری قرائت زیارت عاشورا، عرض سلام به سالار شهیدان در شهرستان بم برگزار گردید

برداشت گندم و جو در مزارع شهرستان بم از اواسط اردیبهشت ماه در شهرستان بم ، توسط يك دستگاه كمباين بومي ،به صورت دستي و دروگر در سطح 2000 هکتار که 1300 هکتارگندم و700 هکتار آن جو می باشد آغاز و تا اواسط تیر ماه ادامه دارد.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) دو طرح گلخانه و آبیاری تحت فشار با هزینه کرد اعتبار بیش از 9305 میلیون ریال و اشتغالزایی 7 نفر در شهرستان بم به بهره برداری می رسد.

این پروژه به مساحت 40 هکتار و دارای 40 واحد بسته بندی با ظرفیت 120هزار تن و اشتغال 800 نفر به طور مستقیم می باشد.

با توجه به گزارش مشاهده ملخ صحرایی در منطقه دهبکری، جلسه ستاد بحران در این شهرستان به مدیریت فرماندار،کارشناسان مدیریت، رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری واعضاء ستاد بحران در فرمانداری شهرستان بم تشکیل گردید

جلسه بررسی اجرای طرحهای آبیاری تحت فشار در شهرستانهای بم ،ریگان ، فهرج و نرماشیر با حضور مهندس نیکزادی نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار، مهندس زارع مشاور وزیر و مجری طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری وزارت جهادکشاورزی و روئسای جهادکشاورزی در فرمانداری شهرستان بم برگزار شد

جلسه ستاد تولیدات گیاهی با محوریت کنترل زنجره خرما با حضور مهندس پورخاتون معاون تولیدات گیاهی سازمان، مهندس طاهری مدیرحفظ نباتات سازمان،مهندس لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان،برگزار گردید.

در راستای تحقق شعار سال 98، در زمینه باغبانی افزایش توسعه گلخانه ها، توسعه کشت محصولات با نیاز آبی کم از قبیل زعفران،گل محمدی،زرشک، عناب، اصلاح باغات درجه 3 به 2 ودرجه 2 به 1 در جهت ارتقاء تولید محصولات باغی و اصلاح سازه های سنتی گلخانه به سازه های مدرن در دستور کار این مدیریت قرار دارد.

باغداران جهت پیشگیری از طغیان آفت زنجره خرما وکاهش خسارت و سمپاشی باغات آلوده به کلینیکهای گیاهپزشکی و کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی شهرستان بم مراجعه نمایند.

با توجه به هجوم ملخ صحرایی در استان خواهشمند است در صورت مشاهده آفت مذکور هر چه سریعتر به مدیریت های جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.

به دلیل افزایش تقاضا و همچنین به منظور تنظیم بازار وقیمت کالاهای اساسی شامل گوشت قرمز،گوشت مرغ، شکر و برنج این مدیریت از اوایل اسفندماه سال گذشته تا فروردین ماه سال جاری بیش از 45 تن گوشت قرمز بصورت گرم ومنجمد،10 تن گوشت مرغ، 280 تن شکر و 37 تن برنج در این شهرستان توزیع شد.

بیش از 200 تن گوجه گلخانه ای از سطح 40 هزار مترمربع گلخانه های شهرستان بم به کشورهای حاشیه خلیج فارس، روسیه و قزاقستان صادره شد.

در این کارگاه آموزشی به کشاورزان و باغداران محترم توصیه شد قبل از کود دهی نخلستان حتماً از باغ مورد نظر آزمایش خاک انجام دهند.

پیامبر(ص) دو امر نماز و زکات را مهم دانسته و نماز را بهترین وسیله برای ارتباط با خدا معرفی کرده است.

شهرک بسته بندی خرما به مساحت 30 هکتار در بروات طراحی و با توجه به درخواست سرمایه گذاران 40 واحد بسته بندی خرما با ظرفیت 120 هزار تن در آینده نزدیک در آن محل احداث و به بهره برداری می رسد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق