اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

به دلیل افزایش تقاضا و همچنین به منظور تنظیم بازار وقیمت کالاهای اساسی شامل گوشت قرمز،گوشت مرغ، شکر و برنج این مدیریت از اوایل اسفندماه سال گذشته تا فروردین ماه سال جاری بیش از 45 تن گوشت قرمز بصورت گرم ومنجمد،10 تن گوشت مرغ، 280 تن شکر و 37 تن برنج در این شهرستان توزیع شد.

بیش از 200 تن گوجه گلخانه ای از سطح 40 هزار مترمربع گلخانه های شهرستان بم به کشورهای حاشیه خلیج فارس، روسیه و قزاقستان صادره شد.

در این کارگاه آموزشی به کشاورزان و باغداران محترم توصیه شد قبل از کود دهی نخلستان حتماً از باغ مورد نظر آزمایش خاک انجام دهند.

پیامبر(ص) دو امر نماز و زکات را مهم دانسته و نماز را بهترین وسیله برای ارتباط با خدا معرفی کرده است.

شهرک بسته بندی خرما به مساحت 30 هکتار در بروات طراحی و با توجه به درخواست سرمایه گذاران 40 واحد بسته بندی خرما با ظرفیت 120 هزار تن در آینده نزدیک در آن محل احداث و به بهره برداری می رسد.

طرح سردخانه و بسته بندی خرما در شهرستان بم با ظرفیت 1500تن نگهداری و1500تن بسته بندی خرما در سال، با اعتبار 12 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

پس از بهره برداری از طرح فوق برای 5 نفر به طور مستقیم و بیش از 100 نفر غیر مستقیم بصورت فصلی اشتغالزایی ایجاد گردید.

ر سال جاری قریب 50 هزار تن خرما از شهرستان بم به کشورهای مختلف صادر شده است.

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی شش طرح زیر بنائی کشاورزی با اعتباری بالغ بر70 میلیارد ریال به بهره برداري مي رسد.

این گلخانه به مساحت 8 هزار متر مربع و با استفاده از تسهیلات توسعه روستایی و عشایری وبا هزینه کرد بالغ بر 13 میلیارد ریال اجرا شده و با راه اندازی این گلخانه 4 شغل ایجاد شده است.

بسیاری از مشکلات سد راه جذب تسهیلات اشتغال روستایی دراین جلسه بررسی و مرتفع گردید.

این کارخانه در زمینی به مساحت دو هزارمترمربع و زیر بنای 1160 مترمربع با اعتباری بالغ بر 35میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از 20 نفر احداث می گردد.

به منظور بالا بردن سطح آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی، کارگاه آموزشی آشنایی با سموم برگزار گردید

در این بازدید آموزشی تعداد 44 نفر از کشاورزان متقاضی اجرای طرح و دهیاران حضور داشتند

این کارگاه آموزشی در محل دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بم و باهدف آشنایی بهره برداران و استفاده صحیح از سموم کشاورزی برگزار گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق