اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بم

طرح سردخانه و بسته بندی خرما در شهرستان بم با ظرفیت 1500تن نگهداری و1500تن بسته بندی خرما در سال، با اعتبار 12 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

پس از بهره برداری از طرح فوق برای 5 نفر به طور مستقیم و بیش از 100 نفر غیر مستقیم بصورت فصلی اشتغالزایی ایجاد گردید.

ر سال جاری قریب 50 هزار تن خرما از شهرستان بم به کشورهای مختلف صادر شده است.

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی شش طرح زیر بنائی کشاورزی با اعتباری بالغ بر70 میلیارد ریال به بهره برداري مي رسد.

این گلخانه به مساحت 8 هزار متر مربع و با استفاده از تسهیلات توسعه روستایی و عشایری وبا هزینه کرد بالغ بر 13 میلیارد ریال اجرا شده و با راه اندازی این گلخانه 4 شغل ایجاد شده است.

بسیاری از مشکلات سد راه جذب تسهیلات اشتغال روستایی دراین جلسه بررسی و مرتفع گردید.

این کارخانه در زمینی به مساحت دو هزارمترمربع و زیر بنای 1160 مترمربع با اعتباری بالغ بر 35میلیارد ریال و اشتغالزایی بیش از 20 نفر احداث می گردد.

به منظور بالا بردن سطح آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی، کارگاه آموزشی آشنایی با سموم برگزار گردید

در این بازدید آموزشی تعداد 44 نفر از کشاورزان متقاضی اجرای طرح و دهیاران حضور داشتند

این کارگاه آموزشی در محل دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بم و باهدف آشنایی بهره برداران و استفاده صحیح از سموم کشاورزی برگزار گردید.

جهت اجرای سیستم های نوین آبیاری در شهرستان بم به ازای هر هکتار 13 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می گردد و در طرح های تجمیعی نیاز به هزینه بسیار جزئی توسط کشاورز است.

در زمان برداشت مرکبات در شهرستان بم نزدیک به 4 هزار نفر کارگر فصلی مشغول به کار می شوند و عمده محصول برداشت شده روانه بازار مصرف داخل استان می شود.

در راستای ردیابی مگس مدیترانه ای از تله های فرمونی نصب شده در سطح شهر وحاشیه بازدید شد و هیچ گونه آفت مگس مدیترانه ای در تله ها مشاهده نگردید.

جهادکشاورزی شهرستان بم با تقدیم 12 شهید بیشترین شهید را در بین ادارات تقدیم انقلاب نموده است.

میزان عملکرد تولید در مزارع زعفران 4کیلوگرم در هکتار بوده است و بیشترین برداشت در واحد سطح در سال گذشته از مزارع زعفران این شهرستان 10کیلوگرم در هکتار بوده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق