اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

با توجه به آغاز فصل زراعی جدید و شروع کشت گیاهان پاییزه لزوم برگزاری کلاس های آموزشی و نظارت بر مراحل کاشت و داشت محصولات زراعی احساس می شود.

به منظور کاهش جمعیت و جلوگیری از خسارت مگس میوه روی میزبان­های آن، یک دوره کلاس آموزشی جهت مددکاران ترویجی شهرستان رابر در مدیریت جهاد کشاورزی برگزار گردید.

به منظور بررسی و حل مشکلات تراکتور داران شهرستان رابر جلسه ای در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

پس از ردیابی آفت مگس میوه مدیترانه ای در این شهرستان مشخص شد که این آفت در برخی از مناطق با جمعیت بسیار بالایی هجوم آورده و خسارات زیادی به باغات هلو و شلیل وارد کرده است.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

دکتر حسنی مدیر کل دفتر میوه های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی، فرماندار رابر، معاون باغبانی سازمان و مسئول ایستگاه تحقیقات گردوی شهرستان رابر از ایستگاه تحقیقات گردو شهرستان رابر بازدید کردند.

کارخانه بسته بندی عسل شهرستان رابر با حضور استاندار و نماینده مرد شهرستان های بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امام جمعه شهرستان، فرماندار و مدیران استانی و مسئولین شهرستانی افتتاح شد.

در سال جاری 10 تن عسل برای بسته بندی به صورت تضمینی از زنبورداران خریداری و همچنین بره موم ژل رویال و گرده گل تولیدی نیز از زنبورداران خریداری می گردد.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی این شهرستان 233 هکتار می باشد که شامل 37 هکتار مزرعه زعفران،145 هکتار گل محمدی و سایر گیاهان دارویی 51 هکتار است.

فصل برداشت گندم و جو در شهرستان با بازدید و نظارت فنی از کمباین ها آغاز شد.

به منظور پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات کشاورزان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر به همراه رئیس مرکز جهاد کشاورزی هنزا و تنی چند از مسئولین شهرستان در نماز جمعه شهر هنزا حضور یافتند.

گردوی شهرستان رابر هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت دارای رتبه بالایی در کشور است که متاسفانه در سالهای اخیر آفت کرم خراط به شدت عملکرد این محصول را کاهش داده است.

در پی آتش سوزی نیمه تیر ماه در مزارع گندم روستای کنگری شهرستان رابر، بیش از 30 هکتار از مزارع گندم این منطقه طعمه حریق شد.

ه منظور آموزش و ترویج مبارزه تلفیقی با آفت کرم خراط مدیریت جهاد کشاورزی رابر با هماهنگی مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان و همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر سفری یک روزه به روستای بیدخوان بردسیر با حضور مدیر معاون برنامه ریزی، فرماندار شهرستان رابر و20 نفر از باغداران و گردوکاران شهرستان رابر انجام شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق