اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

برداشت گیاهان دارویی از سطح 70 هکتار از مزارع گیاهان دارویی این شهرستان آغاز شده است.

امسال با افزایش سطح زیرکشت گل محمدی در سطح شهرستان رابر، برداشت گل محمدی از یکصد و پنجاه هکتار از گلستان های گل محمدی از اوایل اردیبهشت ماه شروع و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد.

بهره برداری از اولین گلخانه کوچک مقیاس شهرستان رابر به مساحت 300 مترمربع در اراضی روستای سرغشک شهرستان رابر آغاز شد.

با توجه به شروع فصل اوج شیوع آفات وبیماری ها در مزارع گندم، جو وحبوبات در سطح این شهرستان و به منظور پیگیری وجود سن گندم، ملخ صحرایی، بیماری های قارچی وسایر آفات وبیماری ها در سطح مزارع و باغات، بازدید میدانی از اول اردیبهشت ماه آغاز شده و ادامه دارد.

سرمازدگی در اثر ریزش برف در قسمتهای کوهستانی شهرستان وخسارت سیل در جنوب شهرستان به باغات و مزارع خسارت وارد نمود.

در ایام ا.. دهه فجر طرح لوله گذاری روستای قنات ملک در شهرستان رابر با حضور دکتر دهقان معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار ، فرماندار و مسئولین شهرستان رابر افتتاح گردید.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، صندوق خرد زنان دست کوک شهرستان رابر با حضور دکتر دهقان معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار ، فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان رابر افتتاح گردید.

با توجه به درآمد بالای گل گاوزبان وتوجه به این نکته که دوره برداشت گیاه گل گاو زبان 4 ماه طول می کشد و با کشت در یک زمین 500 متری یا 1000 متری درآمدی حاصل می شود که می تواند با کشت محصولات دیگر در یک هکتار برابری کند

در ایام الله دهه فجر سیزده طرح آب و خاک با هزینه کرد 3875 میلیون ریال که 3290 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

ایام الله دهه مبارک فجر همیشه از اهمیت ویژه ای در این شهرستان برخوردار بوده ، ومهمترین هدف ما برنامه ریزی جهت اجرای بهتر و باشکوه تر این مراسمات در چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با مشارکت مردم می باشد.

خرده مالکی یکی از مسائل و مشکلات عمده در بخش کشاورزی میباشد که راندمان تولید را کاهش داده است .

نزول رحمت الهی در زمستان سالجاری شکر گذاری کشاورزان را در سراسر استان در پی داشته است. هر چند خرابی های سیلاب دل آسمانی کشاورزان را به درد آورده است و در تلاشند تا به هر شیوه ای از آلام سیل زدگان بکاهند، اما کشاورزانی که همیشه چشم به آسمان داشته و منتظر نزول رحمت الهی هستند ارزش قطره قطره باران ودانه های زیبای برف را خیلی بیشتر و بهتر از بقیه متوجه می شوند بخصوص اینکه سالهای بی آبی را تجربه کرده اند.

حضور مردم مومن و ولایت مدار شهرستان رابر در مسجد صاحب الزمان در سوگ شهادت سردار سرافراز اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با تاکید بر اینکه راه سردار در مبارزه با استکبار و نابودی ظالمان ادامه خواهد یافت .

در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی که با خدا بستند صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند (و در راه او شربت شهادت نوشیدند)، و بعضی دیگر در انتظارند؛ و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند .

در شهرستان رابر 37 هکتار زعفران، 140هکتار گل محمدی و 60 هکتارسایر گیاهان دارویی کشت شده است

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق