اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

همزمان با هفته دفاع مقدس طرح واکسیناسیون دام و طیور با همکاری ناحیه مقاومت سپاه پاسداران شهرستان رابر برگزار گردید

برداشت گردو از سطح بیش از چهار هزار و پانصد هکتار ازسطح باغات بارور گردو شهرستان رابر از اوائل شهریور ماه آغاز شده است و تا اواخر مهرماه ادامه دارد.

سطح زیرکشت مزارع زعفران در این شهرستان 50 هکتار می باشد و در سال جاری 8 هکتار افزایش سطح زیر کشت دارد.

برداشت مرحله اول ازاوایل خرداد شروع و اواخر تیرماه پایان یافته و مرحله دوم نیز از اوائل مرداد آغاز و تا اواخر مهر ادامه می یابد.

به منظور اشتغال ودرآمدزایی زنان روستایی وگسترش کشت وکار گیاهان دارویی آموزش زنجیره ای زنان روستایی در سال 1400 در این شهرستان آغاز شده وتاکنون این کلاسها در چهار آبادی پر جمعیت توسط کارشناسان جهاد کشاورزی با همکاری ناحیه محترم سپاه شهرستان صورت گرفته که با استقبال بانوان روستایی مواجه شده است.

رئيس دادگاه عمومي شهرستان رابر از كارخانه بسته بندي عسل (تاپو) و پرورش بوقلمون بازدید کرد

در هفته جهاد کشاورزی مدیر بازرسی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به همراه مدیر آب و خاک سازمان از پروژه های در حال اجرای آب و خاک شهرستان از جمله از قنات روستاهای بابگلوئیه،کهنوج ،کانال انتقال آب هنزاء و قنات روستای برف انبار که سال گذشته تخریب شده بود بازدید به عمل آوردند.

در هفته جهاد کشاورزی مدیر بازرسی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به همراه مدیر آب و خاک سازمان از پروژه های در حال اجرای آب و خاک شهرستان از جمله از قنات روستاهای بابگلوئیه،کهنوج ،کانال انتقال آب هنزاء و قنات روستای برف انبار که سال گذشته تخریب شده بود بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید نکات فنی واجرایی در باب مشکلات آب وخاک به کشاورزان منطقه ارائه شد.

به مناسبت فرا رسیدن هفته جهادکشاورزی به ارائه گزارش عملکردبه مناسبت هفته جهادکشاورزی قبل از خطبه های نماز جمعه پرداخت و درادامه بعد از اقامه نماز میز خدمت را برگزار وبه سوالات وخواسته های مردم پاسخ داده شد

در هفته جهاد کشاورزی یک طرح دامپروری با هزینه کرد 17هزارمیلیارد ریال به بهره برداری می رسد و دو شغل در منطقه ایجاد می شود.

برداشت گل محمدی از گلستان های این شهرستان از اواخر فروردین ماه آغاز شده و پیش بینی می شود تا اواخر اردیبهشت ماه در مناطق سردسیر ادامه داشته باشد.

در راستای اجرای طرح تولید عسل و سایرتولیدات زنبور عسل ویژه زنان زنبوردار استان کرمان اولین کارگاه تولید ژل رویال در زنبورستان خانم صوفیه کریمی نیا شهرستان رابر برگزار شد.

جلسه ساماندهی شیلات و امور آبزیان در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر و با حضورمدیر شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، رئیس اداره دامپزشکی ،کارشناس مسئول شیلات ومدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر برگزار گردید

کمیته فنی توزیع نهال شهرستان با حضور جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، نماینده فرمانداری، نماینده شهرداری، مسئول نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان، مسئول حفظ نباتات شهرستان وتعدادی از کارشناسان جهاد کشاورزی به منظور جلوگیری از ورود نهال آلوده به شهرستان درمحل مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق