اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) چهارده طرح زیر بنائی کشاورزی ودامپروری با هزینه کرد 6665 میلیون ریال که بیش از 6220 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است وموجب اشتغالزایی 356 نفر در شهرستان رابر می شود به بهره برداری می رسد.

کریمقاسمی هدف از برگزاری این دوره ها را افزایش سطح معلومات بهره برداران اعلام کرد

با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توان در این بخش تحول عظیم در جهت توسعه و کشت گیاهان دارویی و بهره برداری اصولی همراه با اشتغالزایی پایدار در منطقه به وجود آورد

فرماندار شهرستان رابر از صندوق های خرد زنان روستایی فعال شهرستان رابر بازدید و صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی شهرستان را الگوی موفق اقتصاد مقاومتی در راستای توانمندسازی زنان روستایی دانست.

جلسه ستاد زکات شهرستان با حضور امام جمعه ، فرماندار شهرستان رابر و سایر ادارات عضو در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید.

این طرح باعث افزایش کیفیت میوه و مغز گردو، افزایش توان تولید بعد از وقوع سرماي بهاره، می گردد.

جهت جلوگیری از خسارات وارده به باغات و مزارع و اعلام هشدارهای لازم در رابطه با تغییرات جوی، بروز آفت ها و ... شبکه گسترده مددکاران و تسهیلگران کشاورزی در این مدیریت تشکیل شد.

با توجه به هجوم ملخ صحرایی در استان خواهشمند است در صورت مشاهده آفت مذکور هر چه سریعتر به مدیریت های جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.

جهت نهایی کردن طرح شبکه مددکاری ورابطان جهاد کشاورزی شهرستان رابر ،همچنین هماهنگی جهت راه اندازی پروژه سرمایه گذاری پرورش بز سانن به منظور اشتغالزایی وافزایش تولید شیر وگوشت جلسه ای در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر برگزار گردید.

در طی گشت های روزانه کارشناسان فنی کمیته نهال شهرستان رابر در روزهای آخر سال 1397 وروزهای ابتدایی سال 1398 جهت جلوگیری از پخش و فروش نهال های بدون لیبل و با خطر آلودگی به بیماری های گیاهی دو مورد از محل فروش نهال های درختان سیاه ریشه آلوده با حدود تقریبی 830 اصله، فاقد لیبل وشناسه ،گواهی معتبر وفاقد مجوز حمل شناسایی شد.

کلاسهای آموزشی،ترویجی کشاورزی جهت بالا بردن توانایی جوانان واشتغالزایی با همکاری سپاه پاسداران با زمینه های کشت زعفران،پرورش قارچ،پرورش دام سبک برای سربازان وظیفه در محل سالن آموزشی سپاه برگزار گردید.

کریم قاسمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر گفت: به منظور پاسخگویی به سوالات کشاورزان محترم شهرستان رابر در مراسم نماز جمعه ، میز خدمت با حضور فرماندار شهرستان رابر و سایر مسئولین ادارات شهرستان در محل برگزاری نماز جمعه تشکیل شد.

همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پنج طرح زیر بنائی کشاورزی و دامپروری با اعتباری بالغ بر66 میلیارد ریال در رابر به بهره برداري مي رسد.

تمام آموزه های دین مبین اسلام منوط به آخرت نیست برای این است که در این دنیا انسان باشیم و زندگی کنیم

در آستانه چهل سالگی پیروزی انقلاب اسلامی وتبیین دستاورد های چهل ساله پیروزی انقلاب اسلامی نشستی با حضور حجت الاسلام و المسلمین ایمانی تبار نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و مسئولان اداره دامپزشکی و منابع طبیعی در محل مدیریت جهاد کشاورزی رابر برگزار گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق