اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

مراسم جشن تكليف فرزندان کارمندان وتجلیل از بانوان شاغل در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر در محل امامزاده سید مرتضی اين شهرستان برگزار شد.

طی بازدید های مستمر کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر از نهال فروشی های سطح شهرستان تعداد 800 نهال آلوده شناسایی شد و با حضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، مسئول نظام مهندسی و مامورین نیروی انتظامی با هماهنگی ریاست دادگاه عمومی شهرستان معدوم گردید .

اجرای طرح یکپارچه سازی اراضی، اجرای آبیاری تحت فشار و تغییر الگوی کشت با هدف مصرف آب کمتر از اولویت های جهاد کشاورزی شهرستان جهت رسیدن به کشاورزی پایدار می باشد .

این مراسم با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان رابر، معاون بهبود توليدات گياهي سازمان، مدیران بازرسی، حراست، امور شهرستانها و روابط عمومی در محل فرماندرای شهرستان برگزار گردید.

کاشت گندم وجو پاییزه در 3000 هکتار از اراضی شهرستان رابر از تاریخ 20 مهر ماه آغاز شده وتا 20 آذر ادامه دارد

در هفته دولت یازده طرح آب و خاک با هزینه کرد اعتبار دولتی 1330 میلیون ریال و یک طرح آبزی پروری با هزینه کرد اعتبار یک میلیارد ریال در شهرستان رابر به بهره برداری می رسد.

بیماری سفیدک داخلی خیار یکی از بیمارهای قارچی است که در صورت عدم مدیریت صحیح و وجود شرایط مناسب خسارت زیادی وارد می‌کند.

در شهرستان رابر با سطح زیر کشت 17 هکتار بارور ، سالانه 68 کیلوگرم محصول زعفران برداشت می گردد

مگس جالیز یکی ازآفات مهم محصولات جالیزی ازجمله خربزه، طالبی، خیار و هندوانه می‌باشد.

کرم خوشه خوار انگور یکی از آفات درختان انگور می‌باشد.

مگس گیلاس ازجمله آفات مهم درختان گیلاس مي باشد، لاروهای اين آفت از گوشت میوه تغذیه کرده و موجب فساد و نامرغوب شدن ميوه مي گردند. پوست میوه پلاسیده و قهوه ای رنگ شده و اغلب می گندد.

با توجه به آلودگی درختان گردو در برخی مناطق شهرستان به آفت کرم خراط و مشاهده خروج حشرات کامل این آفت، زمان مبارزه با حشره کامل پروانه کرم خراط در این مناطق فرا رسیده است.

یکی از عوامل پیچیدگی برگ های درختان هلو از اوایل تا اواسط بهار، شته سبز هلو می باشد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق