اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رابر

سطح زیر کشت گیاهان دارویی این شهرستان 233 هکتار می باشد که شامل 37 هکتار مزرعه زعفران،145 هکتار گل محمدی و سایر گیاهان دارویی 51 هکتار است.

فصل برداشت گندم و جو در شهرستان با بازدید و نظارت فنی از کمباین ها آغاز شد.

به منظور پاسخگویی به سوالات و حل مشکلات کشاورزان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رابر به همراه رئیس مرکز جهاد کشاورزی هنزا و تنی چند از مسئولین شهرستان در نماز جمعه شهر هنزا حضور یافتند.

گردوی شهرستان رابر هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت دارای رتبه بالایی در کشور است که متاسفانه در سالهای اخیر آفت کرم خراط به شدت عملکرد این محصول را کاهش داده است.

در پی آتش سوزی نیمه تیر ماه در مزارع گندم روستای کنگری شهرستان رابر، بیش از 30 هکتار از مزارع گندم این منطقه طعمه حریق شد.

ه منظور آموزش و ترویج مبارزه تلفیقی با آفت کرم خراط مدیریت جهاد کشاورزی رابر با هماهنگی مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان و همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر سفری یک روزه به روستای بیدخوان بردسیر با حضور مدیر معاون برنامه ریزی، فرماندار شهرستان رابر و20 نفر از باغداران و گردوکاران شهرستان رابر انجام شد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در اولین روز از این هفته جلسه ای با حضور کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی و مرکز جهاد کشاورزی هنزا تشکیل گردید.

با حضورمسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه درسازمان جهاد کشاورزی استان کرمان وامام جمعه شهرستان رابرگرامی داشت روزجهاد کشاورزی شهرستان رابربرگزارشد .

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) چهارده طرح زیر بنائی کشاورزی ودامپروری با هزینه کرد 6665 میلیون ریال که بیش از 6220 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است وموجب اشتغالزایی 356 نفر در شهرستان رابر می شود به بهره برداری می رسد.

کریمقاسمی هدف از برگزاری این دوره ها را افزایش سطح معلومات بهره برداران اعلام کرد

با برنامه ریزی صحیح و اصولی می توان در این بخش تحول عظیم در جهت توسعه و کشت گیاهان دارویی و بهره برداری اصولی همراه با اشتغالزایی پایدار در منطقه به وجود آورد

فرماندار شهرستان رابر از صندوق های خرد زنان روستایی فعال شهرستان رابر بازدید و صندوق‌های اعتبارات خرد زنان روستایی شهرستان را الگوی موفق اقتصاد مقاومتی در راستای توانمندسازی زنان روستایی دانست.

جلسه ستاد زکات شهرستان با حضور امام جمعه ، فرماندار شهرستان رابر و سایر ادارات عضو در محل دفتر امام جمعه برگزار گردید.

این طرح باعث افزایش کیفیت میوه و مغز گردو، افزایش توان تولید بعد از وقوع سرماي بهاره، می گردد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق