اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

در راستای بازرسی ها و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی جهت تنظیم بازار از تاریخ 15/12/1400 لغایت 15/01/1401، با تشدید بازرسی ها، 1۴۱ فقره بازرسی توسط این مدیریت انجام که 9 فقره آن بصورت گشت مشترک بوده و با حضور اعضای بازرسی ستاد تنظیم بازار شامل فرمانداری راور و ادارات تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، مرکز بهداشت و دامپزشکی انجام شده است .

دیدار و جلسه اژدری رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره)استان و طاهری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان راور و همکارانشان با مدیر جهاد کشاورزی راور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت: در سال زراعی جاری عوامل مختلفی نظیر عدم تامین نیاز سرمایی ، طوفان ، سرمازدگی و خصوصا نوسانات دمایی در اسفندماه و دهه اول فروردین ماه ، باعث ایجاد خسارت ۲۰ تا ۸۰ درصدی در باغات شهرستان راور شده است.

متأسفاته بر اثر وقوع طوفان ۴ و ۵ فروردین ماه (که باعث اختلال در گرده افشانی شد) و همچنین سرمازدگی ۷ و ۸ و ۹ فروردین‌ماه به بیش از ۶۰۰۰ هکتار از باغات پسته ، گردو ، بادام و ... راور خسارت وارد شد و حدود 20 درصد محصول امسال از بین رفت.

در ادامه ی گشت های بازرسی و نظارت نوروز ۱۴۰۱ ، گشت مشترک بازرسی و نظارت از سوپر مارکتها، میوه فروشی ها، قصابی ها و قنادی ها با حضور رئیس دادگستری، دادستان، مسئول واحد بازرسی جهادکشاورزی و کارشناسان ادارت صمت، بهداشت، دامپزشکی و پلیس امنیت در شهرستان راور انجام شد.

این پست های قرنطینه ای با هدف پایش و جلوگیری از ورود آفات و بیماری ها به شهرستان ایجاد شده اند.

واکسیناسیون رایگان دام و کنترل بیماری تب برفکی در شهرستان راور صورت گرفت.

به مناسبت ایام الله دهه فجر سه طرح دامپروری و آب و خاک در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 28 میلیارد ریال که بیش از 11 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

با حضور يعقوبي معاون شيلات استان و كارشناسان شيلات مدیریت جهادكشاورزي شهرستان راور، از طرح هاي الگويي موفق در پرورش ماهيان خاوياري ،سرد آبي و گرم آبي شهرستان راور بازدید بعمل آمد

برداشت زعفران از سطح 28 هکتار از اراضی این شهرستان آغاز شد.

با حضور زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و کهنوجی مدیر آب و خاک استان کرمان از قنوات روستاهای گورک، هنک، دهوئیه هنک، هروز علیاء، گورکانی، جرک و حرجند از توابع بخش کوهساران راور بازدید شد.

شهرستان راور دارای حدود 280 هکتار باغ انار با رقم هایی همچون کیوانی،شیرین، اقدائی و... می باشد که 260 هکتار آن در سال جاری بارور و قابل برداشت است

سطح زیر کشت باغات شهرستان را‌ور ۸۷۰۰ هکتار می باشد که ۸۲۰۰ هکتار آن در سال جاری بارور و ۵۰۰ هکتار آن نیز غیربارور هستند.

سطح زیر کشت هلو در شهرستان راور 55 هکتار می باشد که 40 هکتار آن بارور و 15 هکتار غیر بارور است و پیش بینی می شود امسال 450 تن هلو از باغات شهرستان برداشت شود.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی امام جمعه شهرستان راور در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی در مورد نقش جهاد سازندگی و کشاورزی از ابتدای انقلاب تا کنون در امر تولید ، اشتغال و تامین امنیت غذایی کشور سخنانی ایراد نمود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق