اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

سطح زیر کشت باغات شهرستان را‌ور ۸۷۰۰ هکتار می باشد که ۸۲۰۰ هکتار آن در سال جاری بارور و ۵۰۰ هکتار آن نیز غیربارور هستند.

سطح زیر کشت هلو در شهرستان راور 55 هکتار می باشد که 40 هکتار آن بارور و 15 هکتار غیر بارور است و پیش بینی می شود امسال 450 تن هلو از باغات شهرستان برداشت شود.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی امام جمعه شهرستان راور در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک هفته جهاد کشاورزی در مورد نقش جهاد سازندگی و کشاورزی از ابتدای انقلاب تا کنون در امر تولید ، اشتغال و تامین امنیت غذایی کشور سخنانی ایراد نمود.

در هفته جهاد کشاورزی دو طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد اعتبار 7780 میلیون ریال که 3780 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان راور حدود 32 هکتار می باشد که 7 هکتار آن در سال زراعی جاری کشت شده و از 32 هکتار سطح زیر کشت، 23 هکتار آن بارور می باشند که متوسط عملکرد در این شهرستان 7/1 تن گل تر در هکتار می باشد

همزمان با هشتمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور خانم دکتر واعظی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ، فرماندار و امام جمعه شهرستان و سایر مسیولین شهرستانی طرح آبیاری کم فشار به مساحت 70 هکتار در روستای تقی آباد شهرستان راور افتتاح شد .

چهار طرح آبیاری نوین در این شهرستان با حضور استاندار، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و هیات همراه، چهار طرح آبیاری نوین در سطح 122 هکتارو اعتبار کل هزینه شده بالغ بر 27 میلیارد ریال افتتاح شد .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت: در ایام ا.. دهه فجر، دو طرح آب و خاک و دو طرح دامپروری با هزینه کرد مبلغی قریب به 58 میلیارد ریال که بیش از 7 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می سد و 13 شغل در منطقه ایجاد می شود.

در ایام ا... دهه مبارک فجر چهار طرح آب و خاک و دامپروری در شهرستان راور به بهره برداری می رسد

در شهرستان راور 35 هکتار سطح زیر کشت زعفران می باشد که  28 هکتار آن بارور و قابل برداشت می باشند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی به همراه تنی چند از مدیران این سازمان در دیدار با فرماندار شهرستان راور سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی را تبیین و مشارکت همگان در اجرای سیاستها را خواستار شد.

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان راور با حضور فرماندار شهرستان، مدیران ستادی سازمان، نمایندگان اداره کل دامپزشکی، منابع طبیعی و امور عشایری استان، مسئولین ادارات تابعه و سایر اعضاء کارگروه تشکیل شد.

امسال پیش بینی میشود از سطح ۸۵۰۰ هکتار باغات پسته این شهرستان حدود ۷۰۰۰ تن پسته خشک برداشت شود .

جلسه ستاد پسته شهرستان راور با حضور دادستان شهرستان، فرماندار، فرماندهی نیروی انتظامی، نماینده های موتور پمپ های کشاورزی و سایر اعضاء ستاد در محل تکیه ابوالفضل شهرستان تشکیل شد.

در هفته دولت با حضور معاون استاندار، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان، فرماندار و تنی چند از مسئولین شهرستان دو طرح آب وخاک در این شهرستان افتتاح شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق