اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان راور حدود 32 هکتار می باشد که 7 هکتار آن در سال زراعی جاری کشت شده و از 32 هکتار سطح زیر کشت، 23 هکتار آن بارور می باشند که متوسط عملکرد در این شهرستان 7/1 تن گل تر در هکتار می باشد

همزمان با هشتمین روز از ایام الله دهه فجر با حضور خانم دکتر واعظی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری ، فرماندار و امام جمعه شهرستان و سایر مسیولین شهرستانی طرح آبیاری کم فشار به مساحت 70 هکتار در روستای تقی آباد شهرستان راور افتتاح شد .

چهار طرح آبیاری نوین در این شهرستان با حضور استاندار، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و هیات همراه، چهار طرح آبیاری نوین در سطح 122 هکتارو اعتبار کل هزینه شده بالغ بر 27 میلیارد ریال افتتاح شد .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت: در ایام ا.. دهه فجر، دو طرح آب و خاک و دو طرح دامپروری با هزینه کرد مبلغی قریب به 58 میلیارد ریال که بیش از 7 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می سد و 13 شغل در منطقه ایجاد می شود.

در ایام ا... دهه مبارک فجر چهار طرح آب و خاک و دامپروری در شهرستان راور به بهره برداری می رسد

در شهرستان راور 35 هکتار سطح زیر کشت زعفران می باشد که  28 هکتار آن بارور و قابل برداشت می باشند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی به همراه تنی چند از مدیران این سازمان در دیدار با فرماندار شهرستان راور سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی را تبیین و مشارکت همگان در اجرای سیاستها را خواستار شد.

جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان راور با حضور فرماندار شهرستان، مدیران ستادی سازمان، نمایندگان اداره کل دامپزشکی، منابع طبیعی و امور عشایری استان، مسئولین ادارات تابعه و سایر اعضاء کارگروه تشکیل شد.

امسال پیش بینی میشود از سطح ۸۵۰۰ هکتار باغات پسته این شهرستان حدود ۷۰۰۰ تن پسته خشک برداشت شود .

جلسه ستاد پسته شهرستان راور با حضور دادستان شهرستان، فرماندار، فرماندهی نیروی انتظامی، نماینده های موتور پمپ های کشاورزی و سایر اعضاء ستاد در محل تکیه ابوالفضل شهرستان تشکیل شد.

در هفته دولت با حضور معاون استاندار، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان، فرماندار و تنی چند از مسئولین شهرستان دو طرح آب وخاک در این شهرستان افتتاح شد.

در هفته دولت چهار طرح دامپروری و آب و خاک با هزینه کرد اعتباری قریب به58 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

در هفته جهاد کشاورزی چهار طرح آب و خاک با هزینه کرد اعتبار کل بیش از 41 میلیادر ریال به بهره برداری می رسد.

براثر بارندگی اخیر در منطقه راور وبراساس گزارش اولیه کارشناسان این مدیریت به باغات،مزارع ،کانالهای آبرسانی وقنوات بخشهای کوهساران ومرکزی راور درحدود 10میلیارد ریال خسارت وارده گردیده که کارشناسان درحال بررسی میزان دقیق این خسارت می باشند.

طرح ریزش برداری و مرمت قنات روستای جواران با حضور دکتر دهقان معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار ،فرماندار و مسئولین ادارات شهرستان افتتاح گردید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق