اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

در راستای افزایش سطح دانش علمی و کاربردی کارشناسان و باغداران،کلاس کاشت، داشت و برداشت زعفران، با حضور دکتر درویشی از مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان ، برگزار گردید.

بهره وري از آب شور رودخانه گلو شور در شهرستان راور استان كرمان به عنوان قطب توليد آرتميا با هدف توليد 2100 كيلوگرم سيست و 30 تن بيومس آرتميا مورد مطالعه قرار گرفت.

با توجه به حضور جمعیت قابل توجه آفت پسیل (شیره خشک) در بعضی باغات شهرستان ، جهت کنترل این آفت با مشورت به موقع با کارشناسان ذیصلاح گیاهپزشکی نسبت به مبارزه شیمیایی اقدام نمایید.

بدینوسیله دستورالعمل مبارزه با بيماري پوسیدگی طوقه و ریشه( گموز یا شیره سیاه)در باغات پسته را به اطلاع میرساند

با افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار و یک واحد مرغداری در شهرستان راور 30 هکتار به مزارع مجهز به آبیاری تحت فشار و بیست هزار قطعه به ظرفیت تولید مرغداری های این شهرستان افزوده می گردد.

با استناد به گزارشات رسیده آفت سوسک سرشاخه خوار پسته (سوسکو) در برخی باغات پسته شهرستان مشاهده شده است .

با توجه به طولانی بودن دوره کارنس سم استامی پراید در محصول پسته، از مصرف این سم از اول خرداد خودداری نمایید.

در راستاي آموزش كشاورزان و افزايش اطلاعات علمي آنان يك كارگاه آموزشي پيوند گردو در منطقه فيض آباد شهرستان راور برگزار شد.

در راستای افزایش بهره وری از منابع آب شهرستان در بخش آبزی پروری تعداد 50000 قطعه بچه ماهی قزل آلا در سال گذشته در استخر های ذخیره آب کشاورزی رها سازی شد.

بنا به ضرورت مقابله و پیشگیری با بیماری آنفولانزای حاد پرندگان کلاسهای آموزشی در شهرستان راور برگزار گردید.

این دوره آموزشی باحضور مسئول دامپزشکی شهرستان و شرکت 35 نفر از بهره برداران و پرورش دهندگان فعال طیور بخش کوهساران در محل بخشداری برگزار و در پایان به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داده شد.

به میمنت دهه مبارك فجر در شهرستان راور چهار پروژه کشاورزی شامل یک طرح آبیاری تحت فشار و پرورش ماهی در قفس ودوباب استخر ذخیره آب افتتاح و به بهره برداری می رسد.

پیش بینی می شود بطور متوسط از هرهکتار باغ باور در این شهرستان 5کیلوگرم زعفران برداشت شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور، امیدواریم در آینده ای نزدیک علاوه بر استفاده از استخرهای ذخیره آب، مزرعه های پرورش ماهی نیز در شهرستان ايجاد و به رشد واقعی تولید آبزی پروری و به نقطه نزدیک تعهد تولید برسیم.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق