اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

به میمنت چهلمین سال انقلاب اسلامی دو پروژه دامپروری و یک افتتاحیه ساختمان مرکز خدمات در این شهرستان با هزینه کرد بیش از10 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

به منظور بررسی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه تولیدات گیاهی شهرستان نشستی باحضور فرماندار، معاون تولیدات گیاهی استان، مدیرحفظ نباتات، مدیر عامل شرکت خدمات حمایتی و رئیس سازمان نظام مهندس وکشاورزی استان و مدیر جهادکشاورزی و سایر اعضاء درمحل فرمانداری تشکیل شد.

کلاس آموزشی تغذیه باغات پسته در راستای اجرای طرح مدیریت تلفیقی آفت پسیل پسته باحضور محققین معین شهرستان،کارشناسان ترویج استان وجمعی ازباغداران درمحل مدیریت جهادکشاورزی شهرستان راور باهدف ارتقاءسطح آگاهی بهره بردان تشکیل گردید .

جلسه طرح مدیریت تلفیقی پسیل پسته باحضور مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور،کارشناسان مسئول طرح استان و اعضاء ستاد اجرایی شهرستان وکارشناسان ناظر در محل مدیریت جهادکشاورزی تشکیل گردید.

میزان تولید این محصول درسال قبل4کیلوگرم درهکتار بوده و بیشترین برداشت درسال گذشته600/4کیلوگرم در هکتار بوده است که در سال جاری نیز همین عملکرد را در مزارع بوده است.

کلاس آموزشی، ترویجی کشت گیاهان داروئی در بخش کوهساران شهرستان راور برگزار شد .

در این دوره آموزشی شرکت کنندگان با اهمیت پرورش زنبور عسل و نحوه پرورش آن آشنا شدند.

جهت آشنایی کشاورزان شهرستان راور، کلاس آموزشی در رابطه با آفت قرنطینه ای مگس مدیترانه ای و با هدف آموزش کشاورزان در روستای های بخش مرکزی و بخش کوهساران با حضور کشاورزان برگزار شد.

با حضور معاون اداره کل میگو وآبزیان سازمان شیلات ایران و معاون شیلات استان ، پتانسیلها و ظرفیتهای آبزی پروری شهرستان راور ازجمله چاه تلمبه آستان قدس رضوی، رود خانه گلوشور، موردبررسی قرار گرفت

پیش بینی می شود بطور متوسط امسال از باغات انار شهرستان راور2600تن انار برداشت شود.

کاهش تردد ادوات خاکورزی درسطح مزرعه و صدمه کمتر به ساختمان خاک از مزایای مهم خاکورزی است و خاکورزی حفاظتی باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه برای کشاورزان می شود.

کاهش خسارت زنبور های مغز خوار و شب پره خرنوب

در این کلاس آموزشی کشاورزان ضمن آشنایی با میزان و نحوه خسارت این آفت، با انواع روشهای مبارزه ازجمله روشهای زراعی، مکانیکی وشیمیایی آشنا شدند و در پایان به سوالات حاضرین پاسخ داده شد

زنبور مغز خوار بادام يکي از آفات مهم و کليدي مناطق بادام خيز شهرستان مي باشد که سالانه خسارت زیادی به محصول بادام می زند.

نماتود مولد غده ریشه یکی از بیماری های مهم پسته می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق