اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان راور

سطح زير كشت پسته شهرستان راور ۸۷۰۰ هكتار مي باشد كه 8200 هكتارآن بارور مي باشد.

در هفته دولت 2 طرح كشاورزي در اين شهرستان با هزينه كرد بيش از 7500 ميليون ريال كه تمامي آن از اعتبارات دولتي است به بهره برداري مي رسد.

به مناسبت هفته جهادكشاورزي با حضور رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان، معاون بهبود توليدات دامي سازمان و تعدادي از مسئولين استاني و شهرستاني از طرح پرورش ماهي متعلق به آستان قدس رضوي شهرستان راور بازديد شد .

مدیر جهادکشاورزی شهرستان راور پاسخگوی سئوالات نمازگزاران در حوزه کشاورزی و دام بود.

استخر پرورش ماهی آستان قدس رضوی شامل ده باب استخر بتنی هشت ضلعی است که جمعا ۱۰۰۰ مترمربع با ارتفاع ۲.۵ متر، ظرفیت تولید ۲هزار تن در سال را دارد

به مناسبت هفته جهادکشاورزی با حضور اژدری فرماندار شهرستان راور، خیراندیش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ، اسماعیلی معاون بهبود تولیدات دامی سازمان ،بخشدار کوهساران، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی طرح ۳۲ هکتاری آبیاری نوین در کوهساران افتتاح گردید.

به مناسبت هفته جهادکشاورزی با حضور اژدری فرماندار شهرستان راور، خیراندیش ریاست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ، اسماعیلی معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان ،بخشدار کوهساران، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان و تعدادی از مسئولین استانی و شهرستانی طرح ۳۲ هکتاری آبیاری نوین در کوهساران افتتاح گردید.

در هفته جهاد کشاورزی دو طرح آب و خاک و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد کل 29 میلیارد ریال که قریب 10 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد.

در هفته جهاد کشاورزی یک طرح آب و خاک و یک طرح دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد 29 میلیارد ریال که قریب 10 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد.

در راستای بازرسی ها و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی و کالاهای اساسی جهت تنظیم بازار از تاریخ 15/12/1400 لغایت 15/01/1401، با تشدید بازرسی ها، 1۴۱ فقره بازرسی توسط این مدیریت انجام که 9 فقره آن بصورت گشت مشترک بوده و با حضور اعضای بازرسی ستاد تنظیم بازار شامل فرمانداری راور و ادارات تعزیرات، صمت، اتاق اصناف، مرکز بهداشت و دامپزشکی انجام شده است .

دیدار و جلسه اژدری رئیس اداره زکات کمیته امداد امام خمینی (ره)استان و طاهری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان راور و همکارانشان با مدیر جهاد کشاورزی راور

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان راور گفت: در سال زراعی جاری عوامل مختلفی نظیر عدم تامین نیاز سرمایی ، طوفان ، سرمازدگی و خصوصا نوسانات دمایی در اسفندماه و دهه اول فروردین ماه ، باعث ایجاد خسارت ۲۰ تا ۸۰ درصدی در باغات شهرستان راور شده است.

متأسفاته بر اثر وقوع طوفان ۴ و ۵ فروردین ماه (که باعث اختلال در گرده افشانی شد) و همچنین سرمازدگی ۷ و ۸ و ۹ فروردین‌ماه به بیش از ۶۰۰۰ هکتار از باغات پسته ، گردو ، بادام و ... راور خسارت وارد شد و حدود 20 درصد محصول امسال از بین رفت.

در ادامه ی گشت های بازرسی و نظارت نوروز ۱۴۰۱ ، گشت مشترک بازرسی و نظارت از سوپر مارکتها، میوه فروشی ها، قصابی ها و قنادی ها با حضور رئیس دادگستری، دادستان، مسئول واحد بازرسی جهادکشاورزی و کارشناسان ادارت صمت، بهداشت، دامپزشکی و پلیس امنیت در شهرستان راور انجام شد.

این پست های قرنطینه ای با هدف پایش و جلوگیری از ورود آفات و بیماری ها به شهرستان ایجاد شده اند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق