اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان زرند

طرح آبياري تحت فشار با برخورداري از ۱۲ ميليارد ۹۵۰ ميليون ريال كمك بلاعوض دولتي در هفتاد و چهار هكتار از باغات پسته روستاي خير اباد بخش مركزي شهرستان زرند افتتاح شد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: با توجه به بحران کم آبی و خشکسالی های پی در پی، جهاد کشاورزی شهرستان زرند در سال های اخیر در تلاش بوده تا کشت های نو و جدیدی را جایگزین کشت های محصولات پر اب کند، به همین دلیل جایگزینی زراعت های سازگار به کم آبی و مقاوم به تنش های خشکی دربرنامه کاری قرار دارد، محصولاتی مانند ، زعفران ، گل محمدی ، زرشک و ...که از نظر اقتصادی نیز بتواند برای کشاورزان مقرون به صرفه باشند.

این طرح ها شامل سه طرح آب و خاک و یک طرح دامپروری است.

مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه درسازمان جهاد كشاورزي استان كرمان ازمجتمع گلخانه اي زرند – كرمان بازديد كرد .

نشست شهرستانی فرهنگ ومدیریت جهادی درمدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زرند –

در هفته جهاد کشاورزی یک طرح آب و خاک در شهرستان زرند با هزینه کرد اعتبار بیش از 51 میلیارد ریال که قریب 13 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

یک طرح آبیاری تحت فشار در سطح ۵۲ هکتار در روستای ده شیخ این شهرستان با حضور حجت الاسلام شجاعی امام جمعه،خانم شریعتی نماینده مردم شهرستانهای زرند و کوهبنان، سرپرست فرمانداری زرند، جمعی از مسئولین اجرایی و کارشناسان کشاورزی افتتاح شد.

محمدی در خصوص مزایای آبیاری تحت فشار گفت: کنترل علف های هرز، افزایش راندمان، کم شدن تبخیر آب و کاهش هزینه های کارگری را از مهم ترین مزایای آبیاری قطره ای اعلام کرد.

این گروه بمدت 3 هفته در محل جهادکشاورزی شهرستان زرند مستقر و با هماهنگی مدیریت، کارشناسان واحد باغبانی و مراکز خدمات، کلیه مناطق گردو کاری شهرستان را رصد و سپس اقدام به سرشاخه کاری و پیوند اسکنه ای ارقام دیرگل و پرمحصول بر روی ارقام درختان گردو کم محصول و زود گل محلی می نمایند.

بیشتر خسارت وارده ناشی از سرمازدگی بهاره در فصل سرما به باغات مناطق غربی و منطقه سنگ سیریز، وارد شده است و متأسفانه تمام 2۷ هزار هکتار باغات پسته شهرستان به نوعی دچار سرمازدگی شده‌اند.

دکتر خیر اندیش و هیئت همراه، از مجتمع گلخانه‌ای بهشت و گلخانه هیدروپونیک گل رز آقای ایرانمنش بازدید بعمل آمد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: پیش ‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری بیش از ۵۰ تن ماهی قزل آلا از ۲۲ واحد پرورش ماهی سردابی و ۷۰ تن ماهی کپور از 17 واحد پرورش ماهی گرمابی در این شهرستان صید و روانه بازار مصرف شود

در راستای تنظیم بازار و برخورد بانانواییان متخلف بازرسین جهاد کشاورزی زرند از 15 واحد نانوایی که پخت صبحانه داشتند، بازرسی وبازدید بعمل آمد.

در این بازدید 6 واحد نانوایی تعطیل بودند که پرونده آنها تکمیل وبه اداره تعزیرات ارسال شد.

در تازه‌ترین بازرسی از فروشگاه‌های توزیع سم و کود در شهرستان زرند، هشت و نیم تن کود فسفات دی آمونیوم تقلبی شناسایی، ضبط و پرونده آن به مراجع ذی صلاح ارجاع گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق