اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان زرند

این مراسم با حضور نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان زرند و تعدادی از مسئولین اجرایی این شهرستان برگزار شد.

اجرای طرح های اشتغالزایی روستاها گام موثری در جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می باشد.

جهت استفاده بهینه از منابع آب شهرستان زرند تاکنون 4هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به سیستم های آبیاری تحت فشار تجهیز شده اند.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) چهار پروژه آب و خاك، كشاورزي و دامپروري در شهرستان زرند افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

بر طبق بخشنامه های سازمان حفظ نباتات اخیرا محصولات غیر مجازی با نام های سپیدار و SURROUND جهت مبارزه با آفت پسیل روانه بازارهای مصرف گردیده که به اطلاع می رساند استفاده از این محصولات غیر مجاز و ممنوع می باشد

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

باتوجه به شروع فصل کشت پیاز زعفران (بنه) میتوان با رعایت اصول فنی کاشت باعث بهره وری و کیفیت بالاتر محصول شد.

سطح زیر کشت محصول زرشك از سال 92، که 26 هکتاربوده به 107هکتار با تولید 20 تن در سال 95 رسید که اين امر رشد 315 درصدي را نشان مي دهد.

با توسعه هر چه بیشتر سیستم های گلخانه ای سبب بهره وری و استفاده بهینه از آب و راندمان آن به بیش از 90% می رسد.

مگس جالیز یکی ازآفات مهم محصولات جالیزی ازجمله خربزه، طالبی، خیار و هندوانه می‌باشد.

جهت رفع مسائل و مشکلات عشایر شهرستان تصمیمات لازم اتخاذ و مقرر شد راههای عشایری توسط اداره راه تیغ زنی و آب موردنیاز عشایر تامین گردد.

در هفته جهاد کشاورزی فرماندار شهرستان زرند از سه طرح آبیاری زیر سطحی، گلخانه و بازارچه گوشت ستاد تنظیم بازار شهرستان زرند بازدید نمودند.

ممنوعیت استفاده از سم کلرپیریفوس (دورسبان)

خشکسالی، سیلاب و نوسانات دمایی در دو ماه آخر سال گذشته و ابتدا سال جاری عامل خسارت وارده به باغات پسته شهرستان زرند می باشد.

با وجود کاهش خسارت آفت پسیل به نسبت سنوات گذشته تا کنون و حسب گزارشات کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در خصوص افزایش جمعیت آفت و امکان بروز خسارت آفت مذکور ، موارد ذیل به آگاهی می رسد:

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق