اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان زرند

سطح زیر کشت زراعی در شهرستان زرند 2004 هکتار وباغی 40100 هکتار می باشد.

این شهرستان از لحاظ دارا بودن 23 هکتارگلخانه در استان (بجز منظقه جنوب )داری رتبه می باشد و سه هکتار آن به صورت گلخانه هیدروپونیک در این شهرستان وجود دارد.

سطح زیر کشت گیاهان داروئی در این شهرستان17 هکتار می باشد و 7 تن گیاه داروئی سالانه تولید می شود.

سطح زیر کشت مزارع زعفران در سال قبل 380 هکتار بوده و در دوره کشت جدید 30 هکتار به سطح زیرکشت این محصول افزوده شده است

برداشت زعفران از 380 هکتار از مزارع زعفران شروع شده است.

برداشت زرشک در سطح 18 هکتار شروع شده است

سطح زیر کشت باغات پسته این شهرستان 37 هزار هکتار می باشد و سال گذشته سال آور پسته بود.

سرپرست مدیریت جهادکشاورزی زرند گفت: امسال از ۵۰۴ هکتار سطح زیر کشت گردوی زرندکه ۳۵۱ هکتار آن بارورهست، ۱۲۲ تن محصول برداشت شده است .

با حضور نماینده مردم شریف شهرستانهای زرند وکوهبنان در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار، امام جمعه زرند، رئیس سازمان جهادکشاورزی، فرماندار شهرستان و تعدادی از مدیران اجرایی شهرستان دو طرح گلخانه در این شهرستان افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: در هفته دولت با حضور فرماندار و تعدادی از مدیران اجرایی این شهرستان دو طرح آب و خاک به بهره­برداری رسید.

در هفته دولت 7 طرح کشاورزی با هزینه کرد 50 میلیارد ریال که 7322 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد.

این دوره آموزشی با برنامه ریزی مدیریت هماهنگی ترویج ومدرسی دکتر حسینی در محل مدیریت شهرستان زرند برگزار گردید.

عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، در جمع کشاورزان و باغداران شهرستان زرند با تبریک آغاز هفته جهاد کشاورزی به کشاورزان گفت: درختان و بوته ها و دام و طیور بعنوان یک موجود زنده از اقلیم تاثیر پذیر است و سرما، گرما، تگرگ، طوفان و سایر عوامل اقلیمی بر رشد و بهره وری آنها تاثیر می گذارد.

در آستانه هفته جهاد کشاورزی جلسه اشتغال‌زایی روستایی در محل فرمانداری زرند با حضور فرماندار شهرستان، عباس سعیدی رئیس سازمان جهادکشاورزی، پور خاتون معاون تولیدات گیاهی و مدیر آب و خاک این سازمان برگزار گردید .

در آستانه هفته جهاد کشاورزی جلسه اشتغال‌زایی روستایی در محل فرمانداری زرند با حضور فرماندار شهرستان، عباس سعیدی رئیس سازمان، پور خاتون معاون تولیدات گیاهی و مدیر آب و خاک سازمان برگزار گردید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق