اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان زرند

یک کارگاه متخلف در زمینه تولید سم غیر مجاز در شهرستان زرند شناسایی و با تایید مقامات قضایی پلمپ گردید.

افزایش راندمان مصرف آب،کاهش هزینه های کود دهی از جمله مزایای طرح آبیاری زیر سطحی است.

در چهل سالگی انقلاب اسلامی اولین جشنواره روستایی و عشایری در منطقه دشتخاک شهرستان زرند با محوریت کشت های نو و آبیاری نوین برگزار شد.

این طرح در 20هکتار از باغات پسته این شهرستان و با اعتبار ی بالغ بر 3400میلیون ریال در منطقه محمد آباد گلشن اجرا شده است.

در چهل سالگی انقلاب اسلامی جشنواره روستایی و عشایری در منطقه دشتخاک با محوریت کشت های نو و آبیاری نوین برگزار شد.

به مناسبت ایام الله دهه فجر، دکتر فدایی استاندار کرمان، فرماندار زرند و بخشی از مسئو لین اجرایی این شهرستان از گلخانه تمام اتوماتیک هیدور پونیک گل رز زرند بازدید کردند .

در شهرستان زرند چهار طرح آبیاری تحت فشار در سطح 85 هکتار با هزینه کرد اعتبار بیش از 15 میلیارد ریال که 6 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این ایام به بهره برداری می رسد

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند و مهندس علی زارعی مدیر جهاد کشاورزی زرند از نه طرح بخش آب و خاک جهاد کشاورزی زرند بازدید و در جریان پیشرفت این پروژه ها قرار گرفتند.

توسعه و ترویج سیستم های نوین آبیاری یکی از دستاوردهایی است که در سایه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در شهرستان زرند رقم خورده است.

به برکت نظام شکوهمند انقلاب اسلامی بالغ بر 2000 دستگاه تراکتور در شهرستان موجود و انجام امورات کشاورزی تا 60 الی 80 درصد مکانیزه شده و کار نیروی انسانی به حداقل رسیده است.

جشن تکلیف و مکلف شدن برای انجام واجبات و پرهیز از محرمات است

گاوداری ها دراوائل انقلاب همگی خانگی و بومی بودند ولی در حال حاضر در شهرستان زرند بالغ بر45 واحد گاوداری صنعتی وجود دارد،

مهندس علی زارعی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند با اعلام این خبر افزود : این طرح از نیمه آذرماه با همکاری مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان زرند، مرکز جهاد کشاورزی یزدانشهر، بسیج مهندسین .بسیج سازندگی و کشاورزان منطقه با نصب بنرهای اطلاع رسانی و آموزشی در منطقه یزدانشهر به مدت دو هفته انجام گردید.

توسعه کشت های گلخانه ای و گیاهان دارویی رونق دوباره ای به کشاورزی شهرستان زرند بخشیده است

هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را کاهش استفاده از سموم و سم پاشی در باغات پسته عنوان کرد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق