اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

گفتنی است میزان برداشت پسته خشک در این شهرستان حدود 10500 تن برآورد می گردد .

با افزایش کشت های گلخانه‌ای به منظور افزایش تولید در واحد سطح، حمایت دولت از کشاورزان جهت تهیه نهاده ها و اقلام کشاورزی، با توجه به گرانی نهاده ها، ارائه تسهیلات کم بهره و بلند مدت جهت اجرای طرحهای اقتصادی و با نیاز آبی کم از قبیل کشتهای گلخانه ای، توسعه کشت گیاهان دارویی، زعفران، گل محمدی، زرشک و ... و حمایت دولت از کشاورزان جهت خرید تضمینی محصول تولیدی با ایجاد واحدهای صنفی در جهت بسته بندی ، سورتینگ و بازاریابی و عرضه محصول به بازارهای داخلی و خارجی، اقتصادی بودن کشاورزی را افزایش داد.

سطح زیر کشت زعفران شهرستان در حال حاضر 150 هکتار می باشد واین شهرستان از نظر سطح زیر کشت زعفران، رتبه سوم را در استان دارا می باشد.

در هفته دولت سه طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد قریب 81 میلیارد ریال که بیش از 38 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد.

در هفته دولت سه طرح کشاورزی و دامپروری در شهرستان سیرجان با هزینه کرد قریب 81 میلیارد ریال بهبهره برداری می رسد.

سطح زیر کشت گیاهان دارویی در این شهرستان 36 هکتار می باشد و گونه های گیاهان دارویی شامل اسطوخودوس، گاوزبان، آویشن، مرزنجوش، پنیرک، به لیمو، نعناع فلفلی، آلوئه ورا ، بادرنجبوئیه، مریم گلی، زوفا، سنبل الطیب، پنج انگشت،گل راعی، کاکوتی، سرخارگل، قدومه و ماریتیغال می باشد.

میانگین تولید عسل در این شهرستان، 3 کیلوگرم از هر کلنی در سال جاری بوده است که بدلیل خشکسالی وفقر مراتع برداشت عسل از اول تیرماه شروع وتا پایان تیرماه به اتمام رسیده است.

شهرستان سیرجان از لحاظ سطح زیر کشت گلخانه رتبه دوم در استان(بجز منطقه جنوب ) را دارا می باشد وکل سطح گلخانه­های شهرستان قریب به 25 هکتار می باشد که از این سطح گلخانه مساحت 2 هکتار به صورت کاشت هیدروپونیک می باشد. وی افزود: از نظر برداشت محصول تفا

در راستای ارتقاء سلامت محصولات کشاورزی استان از سوی مهندس پورخاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها به مدیرعامل شرکت ایلیا گستر سیرجان در سطح 100هکتار اهدا شد.

در ششمین روز از گرامیداشت هفته جهادکشاورزی گردهمائی همکاران مدیریت جهادکشاورزی شهرستان و ادارات تابعه با حضور فرمانده ناحیه بسیج سپاه شهرستان سیرجان برگزار شد.

این گردهمایی با موضوع بصیرت انتخابات و گرامیداشت هفته جهادکشاورزی در محل سالن اجتماعات مدیریت برگزار شد.

شش طرح کشاورزی و دامپروری در شهرستان سیرجان در هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسد.

خسارت وارده به محصول سال جاری و خشکیدگی جوانه های زایشی سال آتی پسته در سطح 37670 هکتار بین 40 الی 100 درصد به میزان 12855 تن به مبلغ 17997000 میلیون ریال می باشد.

شرکت تعاونی زنان ستایش سیرجان درسال۱۳۸۳ با عضویت ۱۴۰ نفر وبا سرمایه یک میلیون و هشتصد هزار تومان فعالیت خودرا شروع کرد.

شرکت تعاونی زنان ستایش سیرجان درسال۱۳۸۳ با عضویت ۱۴۰ نفر وبا سرمایه یک میلیون و هشتصد هزار تومان فعالیت خودرا شروع کرد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق