اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

با وجود کاهش خسارت آفت پسیل به نسبت سنوات گذشته تا کنون و حسب گزارشات کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در خصوص افزایش جمعیت آفت و امکان بروز خسارت آفت مذکور ، موارد ذیل به آگاهی می رسد:

در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد) دو پروژه آبیاری قطره ای زيرسطحي، يك طرح آبياري قطره ای رو سطحي، دو طرح آبياري كم فشار، يك واحد گلخانه سبزي و صيفي، يك طرح بسته بندي و خشك كردن ميوه و سبزي، و دو واحد مرغداري در شهرستان سيرجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

برنامه روز مزرعه با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج استان، اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان و مرکز تحقیقات کشاورزی استان کرمان در محل اجرای طرح واقع در روستای جعفرآباد از توابع قطار بنه دهستان حومه شهرستان برگزار گردید.

کمیته اجرایی طرح تلفیقی مبارزه با آفت پسیل پسته شهرستان سيرجان، 4200 هكتار از باغات اين شهرستان را به اين امر تخصیص داد.

26300 تن انواع محصولات کشاورزی شهرستان سيرجان در سال گذشته صادر شده است.

در سال گذشته اجرای 1590 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار، مرمت 58 رشته قنات 3 کیلومتر لوله گذاری و اجرا 1283هکتار آبیاری کم فشار از عملکرد واحد آب و خاک شهرستان سیرجان بوده است.

در پي بارش تگرگ در فروردين ماه سال جاري به 1300 هكتار از باغات اين شهرستان خسارت بيش از 55 درصد وارد شد.

در سال گذشته اداره ترویج این مدیریت با برگزاری کارگاه های آموزشی ، به16350 نفرروز در قالب آموزش انفرادی و کارگاه آموزشی در زمینه های شیلات پرورش قارچ .درختان میوه وزرشک و زعفران و امور دام ومکانیزاسیون، آب وخاک وتغذیه پسته به باغداران و کشاورزان آموزش داده است.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در این منطقه فرا رسیده است.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در مناطق ذكر شده شهرستان در تاریخ 20/1/1397 اعلام می گردد

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در منطقه حومه شهرستان در تاریخ 20/1/1397 اعلام می گردد.

سرخرطومی پسته یکی از آفات درختان پسته است که حشرات کامل آن بر روی درختان پسته همزمان با متورم شدن جوانه های گل و شروع رشد رویشی درختان دیده می شوند و به شدت از جوانه های تازه باز شده پسته تغذیه می کنند

به استناد بررسی های انجام شده، همانند سنوات گذشته معیار مبارزه علیه آفت پروانه میوه خوار پسته زمانی که دوسوم دانه های پسته تشکیل شده باشد اعلام می گردد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق