اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

با توجه به اینکه بخش کشاورزی بزرگترین مصرف کننده آب می باشد بایستی برنامه ریزی جامع و اساسی در جهت مصرف بهینه آب در این بخش صورت پذیرد.

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

بيماري کریمه کنگو از طریق گوشت و فرآورده های گوشتی خام و ترشحات بافتهای آلوده و گزش کنه منتقل می شود.

از هر کیلو گل محمدی حدود یک لیتر گلاب بدست می آید و یکی از محصولات جانبی که در این فرایند بدست می آید اسانس است که از هر یک تن گل که به گلاب تبدیل می شود حدود 60 تا 90 گرم اسانس جدا می شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان، مبلغ جذب شده تسهیلات در سال96 بالغ بر64/2309 میلیارد ریال و جمعا 3760 نفر اشتغال بوجود آورده است.

نماتود مولد غده ریشه یکی از بیماری های مهم پسته می باشد

با وجود کاهش خسارت آفت پسیل به نسبت سنوات گذشته تا کنون و حسب گزارشات کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در خصوص افزایش جمعیت آفت و امکان بروز خسارت آفت مذکور ، موارد ذیل به آگاهی می رسد:

در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد) دو پروژه آبیاری قطره ای زيرسطحي، يك طرح آبياري قطره ای رو سطحي، دو طرح آبياري كم فشار، يك واحد گلخانه سبزي و صيفي، يك طرح بسته بندي و خشك كردن ميوه و سبزي، و دو واحد مرغداري در شهرستان سيرجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

برنامه روز مزرعه با همکاری مدیریت هماهنگی ترویج استان، اداره ترویج جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان و مرکز تحقیقات کشاورزی استان کرمان در محل اجرای طرح واقع در روستای جعفرآباد از توابع قطار بنه دهستان حومه شهرستان برگزار گردید.

کمیته اجرایی طرح تلفیقی مبارزه با آفت پسیل پسته شهرستان سيرجان، 4200 هكتار از باغات اين شهرستان را به اين امر تخصیص داد.

26300 تن انواع محصولات کشاورزی شهرستان سيرجان در سال گذشته صادر شده است.

در سال گذشته اجرای 1590 هکتار سیستم آبیاری تحت فشار، مرمت 58 رشته قنات 3 کیلومتر لوله گذاری و اجرا 1283هکتار آبیاری کم فشار از عملکرد واحد آب و خاک شهرستان سیرجان بوده است.

در پي بارش تگرگ در فروردين ماه سال جاري به 1300 هكتار از باغات اين شهرستان خسارت بيش از 55 درصد وارد شد.

در سال گذشته اداره ترویج این مدیریت با برگزاری کارگاه های آموزشی ، به16350 نفرروز در قالب آموزش انفرادی و کارگاه آموزشی در زمینه های شیلات پرورش قارچ .درختان میوه وزرشک و زعفران و امور دام ومکانیزاسیون، آب وخاک وتغذیه پسته به باغداران و کشاورزان آموزش داده است.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در این منطقه فرا رسیده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق