اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

مشاور وزیر و مجری طرح ملی گیاهان دارویی، در حال حاضر طرح ملی گیاهان دارویی تدوین و در ستاد اقتصاد مقاومتی و ستاد اشتغال کشور تصویب گردیده و با حمایت دولت و مجلس در بودجه سال 97 در ردیف ملی قرار گرفته است

جلسه طرح توجیهی سیماب، سیستم مرجع آموزش و بهره وری با حضور 120 نفر از کشاورزان پیشرو شهرستان سيرجان در محل سالن اجتماعات مديريت جهاد کشاورزی برگزار شد.

با هدف افزايش سطح آگاهي كشاورزان، باغداران و زنان روستايي پنج كارگاه آموزشي در شهرستان سيرجان برگزار شد.

در این بازدید در خصوص چگونگی انتخاب این مجموعه بررسی و از اجرای طرح آبیاری زیر سطحی به میزان 300 هکتار جهت انتخاب نمونه کشوری بازدید شد.

در سال جاري برداشت زعفران از سطح 93 هکتار مزارع زعفران سیرجان در حال انجام است.

برداشت 35000 تن پسته از سطح 41855 هکتار باغات بارور شهرستان سیرجان از بیست و پنجم مهر ماه لغایت دهم آبان ماه سال جاري انجام شد.

بيش از 50 تن محصول زیتون از باغات شهرستان سيرجان برداشت و 6 تن جهت مصرف کنسروی و بيش از 44 تن جهت روغن کشی روانه بازار شد.

باغات پسته و خرما هم می توانند تحت پروانه استاندارد حلال قرار بگیردو اين یک گواهی برای فروش در کشورهای اسلامی است.

با استفاده از روش تلفيق مبارزه شيميايي با روش مبارزه بيولوژيك كمك شاياني به سلامت باغات پسته و كاهش هزينه هاي كشاورزان شد.

8 طرح در بخش آب و خاک، دام، شیلاتی ، باغبانی و صنایع کشاورزی، با هزینه کرد اعتباری معادل 108میلیارد ریال در شهرستان سیرجان به بهره برداری رسید.

در شهرستان سیرجان سالانه 40 هزار تن پسته، یک میلیون و پانصد هزار شاخه گل رز، 90 هزار شاخه گل لیلیوم و 3310 تن بادام برداشت و روانه بازار می گردد.

جلسه هم اندیشی و بررسی مسائل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان و رفع موانع تولید و اشتغال با حضور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در مدیریت جهاد كشاورزي شهرستان سيرجان برگزار گردید.

باعنایت به موقعیت جغرافیایی و همت تولیدکنندگان بخش دامپروري شهرستان سيرجان و با راهنمایی و مشاوره های کارشناسان ظرفیت های دامپروری و پرورش طیور اين شهرستان از رونق بالايي برخوردار است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق