اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

طرح تلفیقی مبارزه با پسیل پسته در سطح 4200 هکتار از باغات این شهرستان در محدوده چهار مرکز جهاد کشاورزی تحت پوشش این مدیریت از سال زراعی 96-97 به مرحله اجرا گذاشته شد.

میزان خسارت وارد شده ناشی از بارش تگرگ در فروردین ماه جاری در شهرستان سیرجان 1200 میلیارد ریال برآورد شده است.

شش کارگاه آموزشی در شهرستان سیرجان با همکاری مراکز بهداشت دهستانهای این شهرستان برگزار و بیش از 150 نفر از تسهیلگران، بهورزان و زنان روستایی این مناطق آموزش دیده اند.

در این کلاس آموزشی بروشور اطلاع رسانی در رابط با بیماری نیوکاسل و روش های پیشگیری از این بیماری در بین شرکت کنندگان توزیع شد.

در این برهه زمانی که دشمنان انقلاب در پی ناکارامد جلوه دادن این نظام می باشند ،وظیفه ما کوشش در جهت حفظ نظام و تبیین دستاوردهای انقلاب می باشد.

کارگاه آموزشی آشنایی مدیران عامل و حسابداران صندوقهای جدید التاسیس اعتبارات خرد زنان روستایی با امور مالی و حسابداری در شهرستان سیرجان برگزار گردید

به میمنت چهلمین سال انقلاب اسلامی ده پروژه کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 131 میلیارد ریال و اشتغالزایی 75 نفر به بهره برداری می رسد.

در صورت کشت گل محمدی به ازای هر هکتار مبلغی بعنوان یارانه به کشاورزان پرداخت گردیده و با رایزنیهایی که با بانک رسالت صورت گرفته است تسهیلات دو درصدی به کشاورزان تعلق خواهد گرفت.

در راستای گسترش فرهنگ تکلیف و به منظورترویج شرکت هر چه بیشتر افراد جامعه در نماز جماعت، پرداخت زکات، امر به معروف و نهی از منکر و اعتلای فرهنگ حجاب و عفاف، همچنین برگزاری جشن تکلیف تعدادی از فرزندان همکاران این مدیریت و ادارات تابعه مراسمی با حضور مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و مسئولین این مدیریت و ادارات تابعه در محل سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

مدرس این کارگاه به بررسی مسائل و مشکلاتی که این عارضه ایجاد میکند پرداخت و در خصوص راههای پیشگیری و مبارزه با آن توضیحات لازم را ارائه نمود

به دلیل درصد پایین رطوبت نسبی هوا و ساعتهای زیاد تابش آفتاب در طول روز، تبخیر سطحی یکی از عواملیست که باعث هدر رفت بخشی از آب استخرها می شود

چهار هکتار نهال زرشک، 55.5 هکتار مزارع زعفران در شهرستان سیرجان کشت شده است و 6500 مترمربع گلخانه سبزی و صیفی خاکی و هیدروپونیک کشت شده است.

با توجه به اهمیت احداث گلخانه، جلسه ستاد عالی گلخانه های شهرستان سیرجان با حضورمعاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان، رئیس نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و مسئولین محلی در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

در این کارگاه مطالبی در خصوص نحوه تشخیص قارچهای سمی و خوراکی ، شرایط پرورش و تولید قارچهای خوراکی دکمه ای و صدفی ، از جمله شرایط مکان پرورش مثل دما و رطوبت لازم ، نحوه تهیه کمپوست و نحوه تکثیر و بازاریابی محصول به شرکت کنندگان ارائه گردید

شهرستان سیرجان یکی از مناطق پسته خیز استان می باشد و با توجه به اینکه پسته یکی از محصولات مهم و استراتژیک کشور و منطقه است، لذا مدیریت صحیح باغات، کنترل آفات و بیماریها یکی از نکات مد نظر این مدیریت بوده است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق