اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

در سال گذشته اداره ترویج این مدیریت با برگزاری کارگاه های آموزشی ، به16350 نفرروز در قالب آموزش انفرادی و کارگاه آموزشی در زمینه های شیلات پرورش قارچ .درختان میوه وزرشک و زعفران و امور دام ومکانیزاسیون، آب وخاک وتغذیه پسته به باغداران و کشاورزان آموزش داده است.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در این منطقه فرا رسیده است.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در مناطق ذكر شده شهرستان در تاریخ 20/1/1397 اعلام می گردد

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در منطقه حومه شهرستان در تاریخ 20/1/1397 اعلام می گردد.

سرخرطومی پسته یکی از آفات درختان پسته است که حشرات کامل آن بر روی درختان پسته همزمان با متورم شدن جوانه های گل و شروع رشد رویشی درختان دیده می شوند و به شدت از جوانه های تازه باز شده پسته تغذیه می کنند

به استناد بررسی های انجام شده، همانند سنوات گذشته معیار مبارزه علیه آفت پروانه میوه خوار پسته زمانی که دوسوم دانه های پسته تشکیل شده باشد اعلام می گردد.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در مناطق کهن شهر و قطبیه شهرستان در تاریخ 1397/1/18 اعلام می گردد.

به استناد نتايج حاصل از بررسي هاي کارشناسي انجام شده ، ردیابی و محاسبه درجه حرارت روزانه زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شيميايي و پیک پرواز در برخی از مناطق شهرستان به شرح ذیل پیش بینی و اعلام می گردد:

با توجه به افزایش قیمت سموم در سال زراعی جاری، برخی از فروشندگان سموم شیمیایی و افراد ناآگاه نسبت به توصیه به سموم گروه پایروتیروئید همانند دسیس، آمبوش و فن والریت به عنوان سمپاشی زمان گل اقدام می نمایند

با توجه به اینکه در سال زراعی جاری میزان محصول کم بوده است و در صورت وجود آفت سنک در باغات خسارت به میزان قابل توجهی خواهد بود، ضرورت دارد ضمن دقت در صورت مشاهده جمعیت آفت در حد آستانه خسارت اقتصادی نسبت به مبارزه به روش زیر اقدام شود:

طرح تلفیقی کنترل آفت پسیل پسته در سطح 4200 هکتار از باغات پسته شهرستان سیرجان در حال اجراست و تا کنون حدود 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جهت بستر سازی و ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه مشارکت اجتماعی و اشتغالزایی زنان روستایی، دوره آموزشی صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در محل سالن اجتماعات مديريت جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان برگزار شد.

اين كارگاه در محل سالن هلال احمر سیرجان و با حضور 200 نفر از باغداران، اعضا بسیج مهندسین، مدیران عامل و اعضا شرکتهای تعاونی تولید و کارشناسان ناظر پهنه ها برگزار شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق