اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

پرونده ها جهت ادامه روند قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سیرجان ارسال شده است.

در این گشت ها 1448 واحد صنفی مورد بازرسی و کنترل قرار گرفت.

در طرح نظارتی ویژه نوروز 1401 از روزهای پایانی سال گذشته تشدید بازرسی از واحدهای صنفی آغاز و گشت های مشترکی به صورت اکیپی با ادارات (صمت،تعزیرات حکومتی ،اتحادیه خبازان،و بسیج اصناف )به بازرسی مشغول بودند.

در پی سرمازدگی های هشتم، نهم و دهم فروردین ماه سال جاری 20 الی 100 درصد به محصولات باغی و زارعی شهرستان سیرجان خسارت وارده شده است.

با اجرای طرح توزیع میوه، 5 غرفه در سطح شهرستان و 7 غرفه در بخش های این شهرستان دایر، که فعالیت خود را از روزهای پایانی سال گذشته آغاز وادامه دادند

با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سیرجان و در راستای تهیه نهال و اجرای طرح پویش ایران سرسبز، تعداد 2000 اصله نهال غیر مثمر سرو ، کاج و اقاقیا و 100 اصله نهال مثمر نارنج،بادام و زیتون تهیه و در مراکز جهاد کشاورزی، بخشداریها، شهرداریهای مناطق، محوطه ی دانشکده علوم پزشکی ( به یاد شهدای سلامت )و محوطه مصلای شهرستان سیرجان و با حضور مسئولین کشت گردید.

واحد مکانیزاسیون این شهرستان در سال گذشته 75 نفر از متقاضیان دریافت تسیهلات از محل خط اعتباری مکانیزاسیون به مبلغ 187806 میلیون ریال معرفی نموده است.

مدیر جهاد کشاورزی سیرجان گفت: بر اثر وقوع سرما در روزهای 8 و 9 فروردین در مناطق زیدآباد، ملک آباد، حومه،گلستان، پاریز، بلورد و هماشهر از توابع شهرستان سیرجان به کلیه باغات میوه و پسته خسارات عمده وارد شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: مراکز عرضه و فروش نهال خصوصاً فروشندگان ثابت و سیار در کلیه مناطق تحت پوشش شهرستان توسط کارشناسان این مدیریت وکارشناسان پست های قرنطینه سیار مراکز جهاد کشاورزی تابعه بازرسی و کنترل شد.

به منظور حفظ سلامت و امنيت غذايي شهروندان و مسافران از ۱۴ اسفند طرح تشديد نظارت و كنترل بهداشتي بر مراكز عرضه و فروش فرآورده‌هاي خام دامي آغاز و تا ۱۲ ارديبهشت سال آينده ادامه دارد.

جهت همکاری با اداره دامپزشکی و برگزاری کارگاه و فعالیتها در خصوص بیماری آنگارا، اداره ترویج و مراکز جهاد کشاورزی تابعه این مدیریت در خصوص آشنایی و پیشگیری از بیماری فوق الذکر دوره هایی در روستاهای این شهرستان برگزار کرده است.

در راستای طرحهای اشتغالزایی ویژه زنان روستایی و کمک به اقتصاد خانوارهای روستایی و به منظور ترویج و اشاعه تغذیه سالم ، واحد زنان روستایی این شهرستان با همکاری مدیریت ترویج سازمان جهاد کشاورزی از سال 1397 اقدام به اجرای طرح ایجاد باغچه های خانگی در روستاهای مختلف دهستان هماشهر نموده است.

از ۱۵ بهمن ماه تا 15 فروردین سال آینده، در راستای نظارت وکنترل نهال‌های ورودی و خروجی، استقرار پست قرنطینه نباتی درمحل پاسگاه خیر آباد (درمسیرجاده سیرجان-شیراز) به همت ۸ کارشناس مدیریت جهاد کشاورزی صورت می گیرد .

این مانور با هدف کنترل سطح عرضه، شناسایی و توقیف آفت کش هاي غير مجاز،قاچاق و تقلبی و نظارت بر وضعیت انبار سموم از نظر انطباق آن با اصول ایمنی و بهداشت و برخورد قانونی به دلیل اهمیت سموم شیمیایی در حفظ امنیت غذایی و نقش پر رنگ آن در تولیدمحصولات کشاورزی برگزار شد

بیست و چهار واحد پرورش ماهی در سطح بیش از 181 هزار متر مربع با تولید 261 تن در شهرستان سیرجان فعال می باشند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق