اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

سطح زیر کشت گیاهان دارویی شهرستان سیرجان 31 هکتار می باشد و اقلیم شهرستان مستعد پرورش انواع گیاهان دارویی از جمله آویشن، اسطوخودوس، زیره، گل گاوزبان، به لیمو، پنیرک، گل راعی، مرزنجوش، بادرنجبوییه، بابونه، چای ترش، زوفا، کاکوتی، سنبل الطیب، مریم گلی و بسیاری از گیاهان دارویی از خانواده های متعدد گیاهی از جمله نعناعیان، چتریان، شاهپسند، بابونه، پنیرک، سنبل الطیب می باشد.

اتحادیه تعاونی تولید شهرستان سیرجان با اجرای طرح سیماب یا به عبارتی طرح سیستم مرجع آموزش و بهره وری، گامهای موثری در خصوص علمی و فنی نمودن کشاورزی، اشتغالزایی جهت فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و... برداشته است.

در تیرماه سال جاری پیگیری هایی در راستای اجرای طرح تجمیع باغات پسته شهرستان در سطح 860 هکتار به همراه مبارزه با آفت پسیل پسته انجام شد.

سم کنفیدور به عنوان یکی از سموم موثر بر علیه آفت پسیل پسته مورد استفاده قرار گرفته است

به استحضار می رساند که در حال حاضر مجوز تولید و مصرف سم دیازینون به شکل پودر وتابل(wp)به حالت تعلیق در آمده و بدلیل مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی، تدارک این سم در انواع مختلف فرمولاسیون از ابتدای سال 1398 ومصرف آن از ابتدای سال1400 درکشور ممنوع می باشد.

سطح زیر کشت زعفران شهرستان در حال حاضر به 3/112 هکتار شامل 8/32 هکتار بارور و 5/79 هکتار غیر بارور رسیده است که 38 هکتار آن مربوط به توسعه در سال جاری می باشد.

با توجه به تقاضای تعداد زیادی از فارغ التحصیلان و متقاضیان اجرای طرحهای اشتغال خانگی، جهت احداث کارگاه پرورش قارچ خوراکی دکمه ای، یک دوره آموزشی با موضوع پرورش قارچ خوراکی دکمه ای در شهرستان سیرجان برگزار نمود.

لیست سموم غیر مجاز در محصول پسته

آینده شغلی کاشت و پرورش گیاهان دارویی چشم انداز روشنی دارد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی 8 پروژه با مبلغ کل اعتبار 119470 میلیون ریال به بهره برداری رسید

توجه به موارد ذیل جهت موفقیت در کنترل آفت پسیل موثر می باشد:

نماز جمعه 24 خردادماه در این شهرستان و بخش های تابعه با حضور مردم همیشه در صحنه و مسئولین مراکز و جمعی از کارکنان این مدیریت به مناسبت هفته جهاد کشاورزی با قرائت بیانیه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان توسط مجری برگزار شد.

با توجه به سطح زیر کشت وسیع محصول پسته در دهستان زیدآباد این شهرستان، یک دوره کارگاه آموزشی و روز مزرعه با عنوان تغذیه وکوددهی درختان پسته در روستای دهمیر زیدآباد برگزار شد.

تا کنون در این شهرستان 2462 هکتار آبیاری کم فشار اجرا شده و در سال جاری تا کنون 124 هکتار این سیستم اجراشده است.

در هفته جهاد کشاورزی ( 21 - 27خردادماه) هشت طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد بیش از 119 میلیارد ریال و اشتغالزایی81 نفر به بهره بردرای می رسد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق