اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

شهرستان سيرجان با بيش از 43000 هكتار باغات پسته يكي از مهم ترين شهرستانهاي توليد پسته مي باشد كه از اين سطح 42115 هكتار بارور و 1358 هكتار آن را سطح غير بارور تشكيل مي دهد .

در ششمين روز از هفته دولت يك طرح آبزي پروري با ظرفيت ۲۰ تن گوشت ماهيان گرمابي و ۲ تن گوشت ماهيان سردآبي با حضور سرپرست فرمانداري ويژه و نماينده ولي فقيه و امام جمعه سيرجان و ساير مديران و مسئولين ادارات در منطقه كاظم آباد زيدآباد سيرجان افتتاح و به بهره‌برداري رسيد.

اين طرح ها شامل پنج طرح آب و خاک و چهار طرح دامپروری مي باشد.

برآورد اوليه خسارت ناشي از بارندگي و سيلاب هاي مردادماه سال جاري در شهرستان سيرجان به باغات، مزارع، قنوات و دامها خسارت وارد نمود و در تمامي بندها جمعاً بالغ بر 1087300 ميليون ريال، خسارت وارده كرد.

در راستاي بازرسي و نظارت بر بازار محصولات كشاورزي و كالاهاي اساسي، واحد بازرسي اين مديريت در سه ماهه اول سال 1401 براي 219 واحد صنفي متخلف پرونده تشكيل و تكميل نموده است.

با همكاري اداره دامپزشكي شهرستان سيرجان اين مديريت اقدام به برگزاري چهار كارگاه آموزشي در رابطه با بيماري لمپي اسكين و تب كريمه كنگو در دهستانهاي پاريز،هماشهر،گلستان و حومه نمود.

با حضور فرماندار سیرجان، مسئول دفتر نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، روسای محترم ادارات و بانک های شهرستان سیرجان، معاون برنامه ریزی سازمان، معاون توسعه بازرگانی و مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان کرمان، مدیر جهاد کشاورزی سیرجان و واحد صنعتی تولید فرآورده های لبنی به بهره بردرای رسید.

این طرح با اعتبار کل ۲۲۳۰۰میلیون ریال که از این مبلغ ۱۷۵۰۰ میلیون ریال اعتبار دولتی و ۴۸۰۰ میلیون ریال آورده شخصی متقاضی به منظور صرفه جویی ۵۰ درصد ی آب و افزایش ۲۰ درصد محصول پسته افتتاح و به بهره برداری رسید.

دو طرح پرواربندی گوسفند در شهرستان سیرجان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی افتتاح شد.

این طرح با ظرفیت تولید ۴۰۰۰ تن انواع ماست و دوغ با اعتبار کل ۶۰۰۰۰ میلیون ریال که از این مبلغ ۲۰۰۰۰ میلیون ریال آن تسهیلات بانکی و ۴۰۰۰۰میلیون ریال آورده شخصی متقاضی اجرا شده است و بزودی به بهره‌برداری می‌رسد

خیراندیش در ادامه سفر یک روزه به شهرستان سیرجان با همراهی علی باقری جانشین معاون بهبود تولیدات دامی، لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان و مدیران سازمان از طرح های کشاورزی این شهرستان بازدید نمودند.

با توجه به مراجعه تعداد زیادی از متقاضیان احداث گلخانه به این مدیریت و در راستای ترغیب و تشویق کشاورزان به استفاده از روشهای آسانتر جهت توسعه کشاورزی و ایجاد فرصتهای شغلی برای جوانان، اداره ترویج با همکاری واحد باغبانی و گروه صنایع رباتیک الکترونیک بارمان دانش اهورا، اقدام به برگزاری دوره آموزشی با عنوان«بررسی چالشها و راهکارهای نوین در مدیریت گلخانه ها » نمود.

در هفته جهاد کشاورزی ده طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 175 میلیارد ریال که بیش از 37 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد و 43 شغل در منطقه ایجاد می شود.

با هدف افزایش کیفیت و ضریب اطمینان شبکه توزیع آفت کش های نباتی و همچنین برخورد با مراکز غیر مجاز عرضه کننده آفت کش به منظور کنترل سطح عرضه، شناسایی و توقیف آفت کش های قاچاق و تقلبی از فروشگاههای سم فروشی بازدید شد.

در سال 1400 و 1401 در این شهرستان 176000 قطعه ماهی سردابی و 86000 قطعه ماهی گرمابی رها سازی شده است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق