اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کوهبنان

طی بازدید های به عمل آمده از روستاي فیدکوئیه، در برخي از باغات آلودگی به لیسه درختان میوه مشاهده شده است.

حشره کامل آفت پسیل پیچاننده برگ پسته کمی درشت تر از پسیل پسته بوده و به رنگ سبز روشن است.

با استناد به گزارشات رسیده آفت سوسک سرشاخه خوار پسته (سوسکو) در برخی باغات پسته شهرستان مشاهده شده است .

سنک پسته یکی از آفات مهم درختان پسته می باشد

به استناد نتایج حاصل از بررسی های کارشناسی انجام شده، زمان اوج پرواز آفت پروانه چوبخوار پسته و مبارزه شیمیایی علیه این آفت در شهرستان کوهبنان فرا رسیده است.

یکی از آفات درختان پسته پروانه میوه خوار پسته می ‎باشد.

کرم سیب در واقع تخم خوار بوده و برای رسیدن به دانه از بافت میوه نیز تغذیه می کند . میوه هایی که در مراحل اولیه رشد مورد حمله ی آفت قرار گیرند ، می ریزند و آنهایی هم که روی درخت باقی می مانند در اثر فضولات حشره و عوامل فاسد کننده از قبیل قارچها و باکتری ها غیر قابل مصرف می شوند

در پی بارندگی های اخیر شهرستان کوهبنان دو سد محمد رسول الله و جور شهرستان آبگیری و اراضی پایین دست سدها برای کشت بهاره آماده می شوند.

مهمترین قابلیت های شهرستان کوهبنان معادن کشاورزی و گردشگری می باشد

در راستای ارتقاء مکانیزه کشاورزی شهرستان کوهبنان 25 نفر جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی و مبلغ 1961میلیون ریال جذب شده است.

بيماري آنفلوانزاي پرندگان به علت ماهيت آن بيشتر يك بيماري شغلي محسوب مي شود و بيشتر شكارچيان و افرادي كه در مرغداريها كار مي كنند در معرض خطر اين بيماري قرار دارند، اين افراد بايد حتما آموزشهاي لازم را براي پيشگيري از اين بيماري ببينند، حتما بايد هنگام لمس پرندگان دستكش به دست داشته باشند و دهان و بيني خود را بپوشانند .

تا کنون 180 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان کوهبنان زیرکشت زعفران قرار گرفت.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهبنان، در سال جاري 2 هكتار از اراضي دانشگاه ازاد اسلامي با همكاري جهاد كشاورزي به صورت الگويي ويكپارچه به كشت زعفران اختصاص يافته است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوهبنان، شهرستان كوهبنان داراي 120 هكتار سطح زير كشت گردو مي باشد كه مهمترين روستاهاي گردو كار اين شهرستان هشوني بالا وپايين،گردوكج، عباس اباد، سپدار و چشمه پودنه مي باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق