اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کوهبنان

اين طرح ها شامل دو طرح آب و خاك، يك طرح شيلات و يك طرح توليدات گياهي مي باشد.

در هفته جهاد کشاورزی چهار طرح کشاورزی وشیلات در این شهرستان با هزینه کرد 18 میلیارد ریال که 10 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

ین طرح شترمرغ پرواری است که از سال گذشته راه اندازی شده و جوجه مورد نیاز این مزرعه در دوره قبل از مشهد تامین و در دوره جدید از رفسنجان جوجه تأمین شده است.

مانور سراسری مقابله با عرضه افت کش های غیر مجاز شیمیایی در شهرستان کوهبنان برگزار شد

از این تعداد بازرسی ۹ موردبه تعزیرات معرفی شده اند که تخلفات این واحدها شامل: گرانفروشی، عدم درج قیمت و تعطیلی خودسرانه یک مورد نانوایی بوده است

در این مراسم که باحضور جمعی از کشاورزان و دامداران و مسئولین شهرستان برگزار گردید، از نه نفر از کشاورزان و دامداران برتر در زمینه های تولید پسته، زعفران، گیاهان دارویی، پرورش بز سانن و…. تقدیر به عمل آمد .

‎برای کاشت این گیاه با ارزش در هر هکتار نیاز به حدود ۱۰۰ هزار غده یا ۵ کیلو گرم بذر می باشد.

صبح امروز با حضور دکتر واعظی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و هیئت همراه، محمودی معاون توسعه مدیریت منابع سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولین محلی، پروژه احداث ساختمان جدید مدیریت شهرستان کوهبنان که منابع مالی آن از محل فروش املاک مازادتهیه شده است افتتاح گردید.

نظارت بر بازار محصولات کشاورزی در شهرستان کوهبنان با همکاری اصناف، بهداشت، صنعت و معدن، اماکن، یک نفر از نیروهای بسیج و دو نفر بازرس از همکاران مدیریت در سطح شهرستان شامل دو بخش مرکزی و طغر الجرد آغاز شده است

طی بازدید بعمل آمده از منطقه عزیز آباد بالای شهرستان نرماشیر صورت گرفت نحوه ردیابی و تیمار درختان آلوده به سرخرطومی حنایی خرما توسط یکی از کشاورزان پیشرو و با تجربه منطقه سیستان و بلوچستان آموزش داده شد.

واحد تولیدی خوراک دام هیدروپونیک در منطقه سلمانشهر بخش طغرالجرد از دی ماه 1399 با سرمایه اولیه 135 میلیون تومان و اشتغالزایی 4 نفر در فضایی به وسعت72 متر مربع شروع به کار نموده است

سامانه پنل خورشیدی ، انرژی خورشید را دریافت کند و آن را به الکتریسیته تبدیل و برای مصرف قابل استفاده می نماید .

گفتنی است انرژی تابش شده خورشید به ازای یک متر مربع مساحت مفید پنل خورشیدی در هوای بدون ابر و آلودگی در حدود 1 کیلو وات برق تولید می کند و بر اساس کار سلول های خورشیدی بر مبنای نظریه بر انگیخته گی الکترون ها قابل توجیه می باشد.

گیاهان دارویی شهرستان کوهبنان، بیشتر شامل زیره سبز، گاوزبان، بابونه، نعناع فلفلی، گشنیز، آویشن، ختمی، گلرنگ و خاکشیر، پونه و ... می شود.

دوازده طرح آب وخاک در شهرستان کوهبنان در هفته جهاد کشاورزی به بهره برداری می رسد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق