اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ارزوئیه

سطح زير كشت گياهان دارويي این شهرستان10 هكتار است و گياهان دارويي مستعد در اين شهرستان شامل زيره، بابونه، ارقام نعنا، به ليمو،آويشن،گل انار فارسي، زعفران،گل محمدي، زرشك، مرزنجوش،كبر و آلوئه ورا می باشد.

افزايش كيفيت محصول و ترغيب دیگر كشاورزان جهت استفاده از سيستم هاي آبياري نواري تيپ از ره آوردهای کشاورز نمونه شهرستان ارزوئیه است این كشاورز نمونه توليد ذرت كشوري با افزايش محصول در واحد سطح با افزایش 4 تن در هر هکتار، آقای موحدی است.

برداشت ميوه بهشتي انجير از سطح 160 هكتار باغات در شهرستان ارزوئيه از آخر تیرماه آغاز وتا پایان مرداد ماه ادامه دارد.

كاشت ذرت دانه اي در شهرستان ذرت خیز ارزوئيه از تیرماه سال جاری آغاز وتا اواخر مرداد ماه ادامه دارد. وی با اشاره به کشت مکانیزه این محصول گفت: نحوه كشت به صورت كاملا مكانيزه وبا استفاده از دستگاه رديف كار پنوماتيك انجام مي شود.

عمده كشت سيب زميني در شهرستان ارزوئيه در بخش صوغان ومنطقه دولت آباد است

همايش زكات با حضور معاون فرماندار، حجه السلام والمسلمين ايماني تبار مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد كشاورزي استان، حجه الاسلام والمسلمين صالحي مسئول زكات شهرستان و امام جمعه شهرستان و جمعي از كشاورزان شهرستان با همكاري مديريت جهاد كشاورزي در محل فرمانداري شهرستان ارزوئيه برگزار گرديد.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) ده طرح آب و خاک و کشاورزی با هزینه کرد اعتبار 83 میلیارد ریال که بیش از 37 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

كاشت پنبه در این شهرستان از 20 اردیبهشت ماه آغاز و تا اواخر خردادماه ادامه دارد و پيش بيني مي شود تا پايان فصل كاشت 1000 هكتار از مزارع شهرستان به كشت پنبه اختصاص يابد.

برداشت کلزا از سطح 250 هکتار از نیمه اردیبهشت ماه آغاز وتا نیمه خردادماه ادامه دارد.

جلسه کمیته برداشت با حضور فرماندار ، وجمعی از مدیران وکارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان و سایر اعضا ء ونماینده کشاورزان در محل فرمانداری تشکیل گردید .

شهرستان ارزوئيه با دارا بودن سطحي بيش از 45000هكتار اراضي كشاورزي وقريب به 300000هكتار مراتع، شاهد ريزش ملخ صحرايي دريايي بود كه با رصد و رديابيهاي شبكه مراقبت تا كنون 4 كانون ملخ در مناطقي مانند ده شيخ ووكيل آباد مناطق هم مرز با هرمزگان و صوغان هم مرز با شهرستان جيرفت شناسايي وفورا كانون كوبي گرديد.

کارگاه آموزشي "آشنايي با كمباين و نحوه كنترل و سنجش ريزش غلات "با همكاري اداره توسعه فناوريهاي مكانيزه ومديريت هماهنگي ترويج كشاورزي استان وبا مشاركت كارشناسان شركت كمباين سازي اراك وبا حضور كارشناسان مكانيزاسيون ،زراعت و ترويج شهرستانهاي ارزوئيه ، بافت و سيرجان در محل مديريت جهاد كشاورزي ارزوئيه برگزار گرديد.

ساليانه حدودا 1000 هكتاراز مزارع شهرستان ارزوئيه به كشت پنبه اختصاص دارد و با توجه به اينكه محصول پنبه سال قبل كشاورزان به قيمت بالايي خريداري شد در سال زراعي جاري هم احتمال افزايش سطح زيركشت اين محصول پيش بيني مي گردد.

در سال رونق تولید در این شهرستان جهت افزایش بهره وری آب و راندمان تولید؛ توسعه کشت های گلخانه ای، توسعه کشت گیاهان دارویی و اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار با تخصیص تسهیلات کم بهره برای اجرا در نظر گرفته شده است.

بیماری سیاهک آشکار جو (ustilago nuda) از زمانی قابل تشخیص می شود که خوشه ها روی بوته ظاهر شوند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق