اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ارزوئیه

از نیمه اردیبهشت ماه برداشت گندم از 18500 هکتار مزارع شهرستان ارزوئیه آغاز و گندم نان با نرخ مصوب وتضمینی 1300تومان وگندم دوروم 1330 تومان ازکشاورزان خریداری می گردد.

در سال جاری سطح زیر کشت پنبه در شهرستان ارزوئیه به بیش از 1000هکتار می رسد وکشت نشایی پنبه در سطح 3هکتار برای اولین بار در استان در این شهرستان درحال اجر است.

برداشت كلزا از 603 هكتار مزارع شهرستان ارزوئيه با 6 دستگاه كمباين بومی و یک دستگاه کمباین مهاجر مجهز به هد برداشت کلزا انجام مي شود.

با هدف افزایش بهره وری از محصولات برداشت شده با کمباین ها در شهرستان ارزوئیه یک دوره آموزشی، آشنایی با تنظیمات کمباین و راههای کنترل و سنجش ریزش غلات و کلزا در حین برداشت برگزار شد.

از نیمه اردیبهشت ماه از دوهزار هکتار مزارع جو شهرستان ارزوئیه برداشت آغاز و تا نیمه خرداد ماه برداشت ادامه می یابد.

فاز اول گلخانه هیدروپونیک ٢٠هکتاری مجتمع گلخانه ای ابراهیم آباد شهرستان ارزوییه در سال ٩۵ به بهره برداری رسید و سطح زير كشت گلخانه هاي استان به 160 هكتار رسيد.

کاهش خسارت محصولات استراتژیک با مبارزه اصولی و بموقع با آفات و بیماریها و علفهای هرز توسط كشاورزان شهرستان ارزوئيه انجام گرفت.

استفاده از روش هاي نوين ، افزایش وتوسعه سطح زیرکشت گلخانه های شهرستان و اجراي طرح تجميع موتور پمپ ها از جمله راهکارهای موثر در جهت افزایش تولید در واحد سطح شهرستان ارزوئيه مي باشد

کاشت نهال مرغوب و سالم زیربنای ایجاد باغات اقتصادی بوده و سبب حفظ سرمایه باغداران استان می گردد.

با توجه به اینکه امسال ریزش آفت سن گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل با تاخیر چندروزه ایجاد شد و این امر سمپاشیهای امسال را نیز به تعویق انداخت اما درحال حاضر ریزش کاملا صورت نگرفته و سمپاشی علیه آفت مذکور درحال انجام است و امید است که امسال همانند سال قبل درصد سن زدگی با تلاش وهمت همگی به کمترین حد برسد .

شهرستان ارزوئیه با توسعه کشتهای گلخانه ای در سطح 20 هکتار گلخانه هیدروپونیک و 4 هکتار گلخانه خاکی در سال زراعی 95 گامی موثر درراستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی با هدف بهره وری آب و بهره وری تولید برداشته است .

با توجه به فرا رسيدن زمان مبارزه با سوسك كرگدني خرما، خواهشمند است جهت مبارزه با كارشناسان مشورت نماييد.

با توجه به خسارت آفت مهم شته مومی کلزا، به محض مشاهده کانون های اولیه در پشت برگ ها و یا داخل جوانه های انتهایی یا غنچه ها، نسبت به مبارزه شیمیایی علیه این آفت (با مشورت کارشنان جهاد کشاورزی) اقدام نمایید.

با توجه به گرم شدن هوا در شهرستان و تفریخ سریع تخم آفت سن گندم خواهشمند است بمنظور جلوگیری از خسارت و افت قیمت گندم برداشتی نسبت به سمپاشی مزارع خود با نظر و مشورت کارشناسان اقدام نمایید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق