اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ارزوئیه

درسال جاري با رديابي هاي مستمر، كانونهاي آلوده شناسايي و فورا اقدام به سمپاشي و كانون كوبي گردد و در حال حاضر اكيپ شبكه مراقبت در زمينه رديابي ملخ صحرايي فعال و رديابي ها همچنان در حال انجام است .

"برگزاری جلسه برنامه ریزی ردیابی وکنترل آفات وبیماریهای گندم با محوریت سن وملخ صحرایی –دریایی در شهرستان ارزوئیه"

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، امیری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه گفت: در سال جاری با توجه به شرایط اقلیمی، آفت سن گندم ده روز زودتر وارد مزارع این شهرستان شده است و این آفتی خطرناک بوده که هرساله به مزارع غلات حمله می کند. وی با بیان اینکه در راستای مقابله با این آفت تمهیداتی اندیشیده شد، افزود: کلاس آموزشی جهت آموزش کارشناسان منطقه برگزار شد و 15 شبکه مراقبت در سطح شهرستان تشکیل شده و سی نفر کارشناس بصورت روزانه منطقه را رصد می نموده و مزارع ردیابی و پایش می شوند. امیری به کشاورزان توصیه نمود توصیه کارشناسان را جدی بگیرند و افزود: مبارزه با سن مادری به مراتب کم هزینه تر و بهتر است و درصورتیکه به مرحله تولیدمثل برسد، حجم وسیعی از مراتع و مزارع را فرامی گیرد و به دنبال آن هزینه ها افزایش می یابد و کیفیت محصول تولیدی کاهش می یابد. وی تصریح کرد: از آنجائیکه آفت سن گندم در تمام مراحل رشد به گیاه گندم حمله می کند موجب پائین آمدن کیفیت محصول می شود و خرید این محصول با مشکل مواجه می شود. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه با اشاره به اینکه در سالهای گذشته برگشت از مراکز خرید نداشته ایم، خاطر نشان کرد: در سال جاری کشت قراردادی سرلوحه و دستور کار مجموعه جهاد کشاورزی قرار گرفته و قریب 45 هزار تن گندم با انجمن صنفی ماکارونی کشور قرارداد منعقد شده است. وی افزود: در این قرارداد گندم با قیمت ده درصد بالاتر از خرید تضمینی دولت از کشاورزان خریداری می شود و وجه کشاورزان 48 ساعته پرداخت شود و این امر منوط به کیفیت بالا محصول است.

کمیته بهداشتی کشاورزی با حضور رئیس شبکه بهداشت، رییس اداره دامپزشکی،کارشناسان بهداشت محیط وحرفه ای وکارشناسان جهادکشاورزی در محل مدیریت جهاد کشاورزی ارزوئیه برگزار شد.

در ایام الله دهه فجر هشت طرح آب و خاک و گلخانه با هزینه کرد اعتباری بیش از 192 میلیارد ریال که بیش از 124 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

كارگاه آموزشي شناسايي ومديريت علفهاي هرز با همكاري اتحاديه تعاوني روستايي استان وبا حضور تعدادي از كشاورزان، مسئولين مراكزوكارشناسان پهنه وكارشناسان توليدات گياهي مديريت جهاد كشاورزي ارزوئيه در محل سالن اجتماعات اتحاديه تعاوني روستايي برگزار گرديد.

سطح زير كشت گياهان داروئي در شهرستان ارزوئیه، 12 هكتار و عملكرد نعناع فلفلي به ميزان 40 تن تر در سال جاري بوده است

جلسه پایش کودی وخوراک دام وطیور با حضور ، اداره دامپزشکی ،نظام مهندسی ،مسئولین مراکز جهادکشاورزی وکارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان در محل مدیریت جهاد کشاورزی ارزوئیه برگزار گردید

درحال حاضر در این شهرستان واشنگتن ناول وگریپ فروت در حال برداشت میباشد.

ارقام کاشته شده ذرت شامل"704،سیمون،LG ،هکتور ومای "است.

جلسه شورای کشاورزی وبرنامه ریزی برداشت ذرت دانه ای با حضور فرماندار شهرستان و مدیر زراعت و معاون اداره فناوری مکانیزه استان، نیروی انتظامی، مرکز بهداشت، اداره دامپزشکی، خشک کن داران، نظام صنفی، اتحادیه تعاونی روستایی،کشاورزان پیشرو، مسئولین مراکز وکارشناسان حوزه تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید.

جلسه تولیدات گیاهی با محوریت گندم با حضور آهنگری مدیر زراعت ،پیمانکاران بذری شهرستان،کشاورزان پیشرو ،مسئولین مراکز وکارشناسان تولیدات گیاهی در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه برگزار گردید.

جلسه برنامه ریزی توزیع بذر گندم وبررسی مسایل ومشکلات کشتهای پاییزه در شهرستان ارزوئیه برگزار گردید

برداشت پنبه در شهرستان ارزوئيه از سطح 1500 هكتار مزارع پنبه از تاريخ 98.8.18آغاز وتا اوايل ديماه ادامه دارد

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق