اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ارزوئیه

جلسه طرح تجمیع مدیریت اراضی شهرستان ارزوئیه با حضور فرماندار شهرستان، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی، مدیرامور زراعت استان، مدیرآب و خاک استان، جمعی از کشاورزان، رئیس خانه کشاورز شهرستان، مسئولین مراکز جهاد کشاورزی و کارشناسان مدیریت درمحل مدیریت جهادکشاورزی ارزوئیه برگزار گردید.

تغییر الگوی کشت و افزایش بهره وری آب بدلیل محدود بودن منابع آب در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه قرار دارد

در شهرستان بافت از سطح 100 هکتار مزرعه کلزا با دو دستگاه کمباین برداشت آغاز شد.

بیش از 70 تن بذر تهیه شده در اختیار کشاورزان عزیز پنبه کار ارزوئیه جهت کاشت قرار گرفته است .

برداشت سیب زمینی در سطح 300 هکتار از اراضی شهرستان ارزوئیه از ابتدای خرداد ماه آغاز و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

پیش بینی می شود امسال بیش از 120 هزار تن هندوانه در کل شهرستان ارزوئیه تولید شود .

با افتتاح دو پروژه آبیاری تحت فشار نوار تیپ در شهرستان ارزوئیه 136 هکتار به مزارع مجهز به آبیاری تحت فشار نوار تیپ این شهرستان افزوده می گردد.

شهرستان ارزوئیه مهمترین شهرستان زراعی استان، با دارا بودن بیشترین سطح زیرکشت محصول ذرت، همه ساله کارگاههای آموزشی جهت معرفی ارقام جدید و پرمحصول برگزار می نماید.

با حذف اصولی بقایای گیاهی و علفهای هرز، پاکسازی خاکهای آلوده قبل از کشت، ضدعفونی تجهیزات گلخانه، ممانعت از ورود عامل خسارتزا می توان آفات و بیماریهای گلخانه ای را کنترل و مصرف سموم را تا حد زیادی کاهش داد.

از نیمه اردیبهشت ماه برداشت گندم از 18500 هکتار مزارع شهرستان ارزوئیه آغاز و گندم نان با نرخ مصوب وتضمینی 1300تومان وگندم دوروم 1330 تومان ازکشاورزان خریداری می گردد.

در سال جاری سطح زیر کشت پنبه در شهرستان ارزوئیه به بیش از 1000هکتار می رسد وکشت نشایی پنبه در سطح 3هکتار برای اولین بار در استان در این شهرستان درحال اجر است.

برداشت كلزا از 603 هكتار مزارع شهرستان ارزوئيه با 6 دستگاه كمباين بومی و یک دستگاه کمباین مهاجر مجهز به هد برداشت کلزا انجام مي شود.

با هدف افزایش بهره وری از محصولات برداشت شده با کمباین ها در شهرستان ارزوئیه یک دوره آموزشی، آشنایی با تنظیمات کمباین و راههای کنترل و سنجش ریزش غلات و کلزا در حین برداشت برگزار شد.

از نیمه اردیبهشت ماه از دوهزار هکتار مزارع جو شهرستان ارزوئیه برداشت آغاز و تا نیمه خرداد ماه برداشت ادامه می یابد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق