اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ارزوئیه

دراین کارگاه آموزشی کشاورزان و کارشناسان با مراحل شناسایی علفهای هرز نازک برگ و پهن برگ غالب شهرستان و زمان موثر سمپاشی و میزان صحیح مصرف سم و اهمیت کالیبراسیون قبل از سمپاشی آشنا شدند و علف کشهای مورد استفاده درمزارع گندم، جو وکلزا معرفی شدند.

سرمازدگی یکی از خسارات عمده در بخش کشاورزی به ویژه حوزه محصولات زراعی است که زیان های بسیاری به قطب غله استان وارد نمود.

کاشت گندم شهرستان ارزوئیه، قطب غله استان در سطح ۱۸۰۰۰ هکتار از نيمه آبان ماه آغاز وتا نیمه دیماه ادامه دارد.

منطقه ارزوئیه مهم ترین منطقه مستعد كاشت وپرورش مرکبات محسوب و از 2000 هكتار باغات اين شهرستان بيش از 25 هزار تن محصول برداشت مي گردد.

امسال برای اولین بار در سطح 3 هکتار کشت پنبه به صورت نشایی جهت صرفه جویی در مصرف اب وکاهش دوره رشدپنبه در شهرستان ارزوئیه کشت میشود.

پیش بینی میشود تا پایان فصل برداشت 56.4 تن زیتون از باغات شهرستان ارزوئيه برداشت گردد

کشاورزان پس از انعقاد قرارداد، حواله بذر هیبرید و یارانه ای خود را از مراکز جهادکشاورزی دریافت می کنند.

کار برداشت ذرت علوفه ای از سطح 1000 هکتار مزارع ذرت در شهرستان ارزوئیه از اواسط مهر ماه توسط7 دستگاه چاپر آغاز و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد

در راستاي جلوگیری از ورود گندم و بذور آلوده به آفات و بیماریهای قرنطینه ای و انتقال علفهای هرز جدید پست قرنطینه نباتی از اوایل مهرماه در ورودی شهرستان ارزوئيه مستقر شد.

درکارگاه آموزشی آشنایی با روشهای نمونه برداری از انواع خاک شهرستان ارزوئيه کشاورزان با روشها و زمان نمونه برداری از خاک جهت تغذیه و تفسیر آزمون خاک آشنا شدند.

برداشت خرما در شهرستان ارزوئیه از اوایل شهریور ماه آغاز و تا اواسط مهرماه ادامه دارد . این شهرستان دارای 635 هکتار خرما می باشد که از این میزان حدودا 405 هکتار نخیلات بارور هستند

برداشت پسته در شهرستان ارزويیه از آخر مرداد ماه آغاز وتا اواسط مهرماه ادامه مي يابد.

در هفته دولت که از دوم شهریورماه آغاز می گردد هشت طرح کشاورزی در شهرستان ارزوئیه افتتاح و به بهره برداری می رسد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق