اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

با توجه به نزدیک شدن به فصل ظهور حشرات کامل آفت قرنطینه ای و خطرناک مگس میوه مدیترانه ای و لزوم ردیابی دقیق و مستمر این آفت، کلاس آموزشی ردیابی و کنترل آفت مذکور، در محل سالن کنفرانس مدیریت شهرستان کرمان برگزار گردید.

بانوان سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان قهرمان مسابقات فرهنگی ورزشی جام رمضان شدند.

در قرارگاه زیستی بحث اصلی رصد، پایش، شناسایی و تشخیص است و اگر تهدید در مراحل اولیه شناسایی و با آنان مقابله شود از بروز خیلی از مشکلات جلوگیری می شود

پروانه مذکور خسارتی روی محصولات کشاورزی ندارد و مشکلی برای مردم ایجاد نمی کند و با گرم شدن هوا و کاهش بارندگی‌ها این موج جمعیتی رو به کاهش خواهد گذاشت

با حضور مسئول سرگروه حقله صالحین حجه الاسلام علیدادی، جلسه شورای بسیج سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار گردید

شنیده ها حاکیست در شهرستان رفسنجان به صورت غیرقانونی سم فاقد مجوز و برچسب فارسی الیت توزیع شده است.

میزان عملکرد گلستانهای استان بالغ بر1700 کیلوگرم در هکتار می باشد.

آیین گرامیداشت وفات حضرت خدیجه (س)درسازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزارشد.

در اين مراسم معنوي که مسئولین روابط عمومی ادارات کل حضور داشتندحاضرين با قرائت زیارت قبور شهدا به عطرافشاني قبور شهدا با گلاب ونثار گل به مقام شامخ شهدا اداي احترام نمودند.

جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با هدف زمینه سازی برای ایجاد کسب و کار نوپا برای ایده های برتر در تابستان سال جاری برگزار و به ایده های برتر جوایز نفیس تعلق می گیرد.

مناطق ارزوئیه که مناطق همجوار حاجی آباد بندر عباس بوده و شهرستان ریگان در بخش های تک سیف الدین و تک فرهاد مناطق همجوار رودبار و بزمان سیستان و بلوچستان در اردیبهشت ماه 98 به ملخ صحرایی آلوده شدند.

بر اساس تصمیم وزارت جهاد کشاورزی و به منظور کشف ایده های جدید برای رفع مسائل و مشکلات بخش کشاورزی و تبدیل آنها به کسب و کارهای نوپا، جشنواره ایده های برتر بخش کشاورزی با محوریت سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در تابستان سال جاری در موضوعات مختلف برگزار می شود.

در صورت عدم اخذ مجوز از اداره کل منابع طبیعی محصول برداشت شده غیر مجاز و قاچاق محسوب گردیده و به نفع دولت ضبط خواهد گردید.

تا کنون با بسیج کلیه امکانات و نیروهای ستادی و شهرستانی در سطح 3000 هکتار از مراتع شهرستان با این آفت مبارزه شده و عملیات مبارزه همچنان همچنان ادامه دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان: ۴۵ اکیپ برای ردیابی ملخ‌های صحرایی در استان در حال فعالیت هستند. ۴ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال استان سمپاشی شده و حدود ۸ هزار هکتار در شمال استان باید سمپاشی شود .

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق