اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

پسته ، یکی از محصولات مهم کشاورزی استان کرمان است ، که متاسفانه به دلیل سرمازدگی در سال ۹۷ در استان کرمان با بیش از 90 درصد خسارت، برداشت آن تقریبا به صفر رسید و کشاورزان خسارات زیادی متحمل شدند اما امسال شرایط پسته فرق کرده و به روز‌های خوش گذشته برگشته و کشاورزان آماده و امیدوار برای برداشت محصول هستند.

همایش بزرگ سنگرسازان بی سنگر جنوب شرق کشور در تاریخ سوم مهر ماه با حضور خانواده معظم شهداء، فرماندهان و سنگر سازان بی سنگر جنوب شرق و مسئولین استان، در کرمان برگزار گردد.

فاز اول مدیریت، کنترل و مبارزه با آفت خطرناک ملخ صحرایی در کشور با موفقیت به پایان رسید.

میزان خسارت به نخلستانهای استان به دلیل عدم تلقیح در اثر طوفان های شدید و باران و نوسانات دمائی و همچنین عارضه خشکیدگی خوشه به دلیل گرمای بی سابقه در مردادماه بود و میزان خسارت 95 هزار تن به ارزش حداقل 14000 میلیارد ریال برآورد می گردد.

با توجه به بهره برداری بی رویه از منابع آب زیرزمینی استان، خشکسالی و کاهش بارندگی در سال های اخیر و اهمیت استفاده بهینه از منابع آب موجود در کاهش مصرف آب، تحقیقاتی در این پژوهشکده در خصوص مدیریت بحران کم آبی و کاهش خشکسالی صورت گرفته است.

بیست و هشتمین دوره نمایشگاه صنایع غذایی WorldFood مسکو، از تاریخ های 24 تا 27 سپتامبر 2019 (02 تا 05 مهر 1398) در مرکز نمایشگاهی کُرُکوس (Crocus ) مسکو برگزار می شود.

بر اساس نتایج ارزیابی عمملکرد سال 1397 اداره کل دامپزشکی استان کرمان به عنوان دستگاه برتر در شاخص های اختصاصی جشنواره شهید رجائی برگزیده شد.

محصولات گیاهان داروئی در جهت مصارف داروسازی، صنعتی، عطر وآرایشی بهداشتی استفاده می شود.

این مراسم همه ساله در دهه اول ماه محرم با همت همکاران سازمان برگزار می شود و در انتها پس از سخنرانی پیرامون امر به معروف ونهی ازمنکر وقیام حضرت ابا عبدالله الحسین از مستمعین پذیرایی می شود.

از 16 کارمند نمونه شهرستانی این سازمان باحضور عباس سعیدی رئیس این سازمان ومعونین ومدیران این سازمان تجلیل شد.

از خانواده جهادگر شهيد ماشاءالله ابوالحسني وسید عطا الله میرتاج الدینی به مناسبت هفته دولت دیدار شد.

صبوری و مقاومت آزادگان مایه مباهات و افتخار کشور است و دشمنانی که کمر همت به نابودی انقلاب بسته بودند در تاریخ محو شدند و این درس عبرتی برای بدخواهان نظام اسلامی است.

در هفته دولت (2-8 شهریورماه) 9 طرح آب و خاک و دامپروری با هزینه کرد اعتبار 74 میلیارد ریال که قریب 46 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است و اشتغالزایی برای 184 نفر، به بهره برداری می رسد.

چهار مسئله افزایش کیفیت، مبارزه با آفت کرم خراط، استفاده از ارقام مقاوم به سرما و ورود مکانیزاسیون به برداشت محصول گردو موجب افزایش عملکرد محصول می شود.

در استانه هفته دولت دو طرح آبیاری نوار تیپ در شهرستان ارزوئیه با حضور معاون وزیر در امور زراعت به بهره برداری رسید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق