اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

میزان تولید گردوی استان در سال جاری حدود 16000 تن بوده ونسبت به سال گذشته حدود 20درصد افزایش داشته است و اين در حاليست كه سطح زیر کشت اين محصول درسال جاری حدود 13600 هکتار بارور و حدود 3500 هکتار نهال می باشد.

كارگاه آموزشی سناریو در گزارش با مباحث نحوه ی جمع آوری اطلاعات پیرامون خبر، سناریو و ارکان آن، تکنیکها و شگردهای مورد استفاده درکار و چگونگی ارزیابی گزارشات در سازمان صدا و سیمای مرکزکرمان برگزار شد.

برگزاری دوره هاي مجازی سربازان سازندگی با عنوان آشنایی با مبانی رهیافتها و روش های ترویجی با رویکرد افزایش کارایی آنان در زمینه های تخصصی، گام موثری در طرح نظام نوین ترویج کشاورزی مي باشد

كشت جايگزين با هدف مقابله با بحران كم آبي در استان كرمان رو به افزايش است.

پیش بینی می گردد قریب به 600 تن محصول از سطح 636 باغات بارور زيتون استان كرمان برداشت گردد.

در استان كرمان 9 واحد پرورش بلدرچين با ظرفيت 204 هزار قطعه فعاليت مي نمايند.

کاشت زيره پاييزه بوده واز ابتدای آبان ماه آغاز گردیده است و از اردیبهشت ماه تا اوایل خرداد می توان زیره را برداشت نمود.

در هفته پدافند غیر عامل مانور تمرینی پدافند غیر عامل مبارزه با آفت گندم در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار گردید

در این جلسه موارد مربوط به کاهش خسارت آفات فوق به بحث و بررسي و چاره انديشي در خصوص پيشگيري ومقابله با آنها پرداخته و تدابیر لازم اندیشیده شد.

فراخوان عمومی ۹۶/۱ واگذاری مجتمع و شهرک‌های گلخانه‌ای
فراخوان عمومی ۹۶/۱ واگذاری مجتمع و شهرک‌های گلخانه‌ای

شرکت شهرک‌های کشاورزی در نظر دارد متناسب با موقعیت، مساحت، مستحدثات و وضعیت موجود تعدادی از مجتمع و شهرک‌های کشاورزی گلخانه‌ای را با شرایط زیر به متقاضیان واگذار نماید. دانلود فرم ثبت نام

هرگونه سوء استفاده مستقيم و يا غير مستقيم از عوامل زيستي كه موجب به خطر افتادن انسان ها و منابط طبيعي مي گردد بيوتروريسم محسوب و بايد با آن مقابله نمود.

پرورش ماهی خاویاری و آرتمیا به عنوان دو گونه در معرض انقراض اما پر سود در مزارع پرورش آبزیان در کرمان رونق دارد و موجب افزایش ارزآوری و اشتغال در استان شده است.

نژاد های مختلف اسب از جمله عرب، دره شور و اسب کرد در سال های گذشته در شهرستان رفسنجان تلفیق شده و هم اکنون گونه ای بومی در این شهرستان در حال پرورش است که کارنامه و ژنتیک خاص به خود را داراست.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق