اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

بلایای طبیعی در هفته اول فروردین 1399 ، سیزده هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان کرمان وارد نمود.

توصيه هاي هواشناسي کشاورزي (تاريخ۹۹/۱/۶ لغايت ۹۹/۱/۱۳) استان کرمان

طی احکامی جداگانه از سوی مهندس عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان آقایان عباس حاج عبدالهی و حسین الهی فر به ترتیب به عنوان سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانهای رفسنجان وبافت منصوب و از خدمات حسین رضائی و احمد کریمی مدیران قبلی قدر دانی شد.

سرمازدگی، سیل و طوفان به بخش کشاورزی خسارت وارد کرده است

کلیه مجوزهای صادره از سوی سازمان جهاد کشاورزی استان که مدت اعتبار آنها در اسفند ماه سال 98 به پایان رسیده است اعتبار آنهار تمدید و تا پایان اردیبهشت 99 اعتبار دارند.

فرا رسیدن سال نو و بهار پر طراوت که موسم تجدید و سرسبزی طبیعت و نشانه ای از شکوه و عظمت پروردگار یکتا در گرداندن حال ما به بهترین و نیکوترین حالها است را به جنابعالی و خانواده محترم تبریک عرض می نمایم.هر چند که پایان امسال شیوع و بروز نوپدید ویروس کرونا موجبات نگرانی هایی را برای عموم فراهم آورده است ، اما ان شاءالله با رحمت خداوند متعال و رعایت توصیه های پزشکی و بهداشتی و تلاش همه، از شیوع بیشتر این ویروس به استان ،کشور و جهان جلوگیری و این تهدید را نیز ریشه کن خواهیم کرد ،

با اجرای طرح هویت گذاری دام سبک و سنگین ضمن شناسایی دامها و استفاده در جهت کارهای اصلاح نژادی به دلیل کنترل ورود و خروج باعث کاهش بیماری در دامداریها شده است و این امر دلگرمی بیشتر دامداران در جهت تولید بیشترایجاد می نماید

سم تقلبی دیازینون EC60% منتسب به شرکت فراورده های طیف سبز توزیع شده است.

از مزایای کشت گلخانه ای تولید یک نوع محصول چند نوبت در سال، صرفه جوئی در مصرف آب با افزایش ده برابری تولید، استفاده از اراضی غیرقابل کشت با سیستم هیدروپونیک ،افزایش کیفیت محصول تولیدی، عدم وابستگی تولید به شرایط محیطی و امکان بازاریابی مناسب و تنظیم برنامه کشت مطابق با نیاز بازار، تداوم کار و تولید محصول در تمام فصلهای سال با توجه به امکان کنترل عوامل محیطی و تنظیم شرایط مورد نیاز گیاه می باشد

با توجه به نزدیک شدن فصل خرید گندم سال 99 ضرورت ثبت اطلاعات کشاورزان گندم کاردر سامانه پهنه بندی بیشتر شده ولازمست هرچه سریعتر انجام شود تا کشاورزان در زمان تحویل گندم به سیلوها و مراکز خرید دچار مشکل نگردند.

به منظور جلوگیری از اختلال در روند صادرات محموله های گیاهی در نظر است سیاست ها و اقدامات لازم جهت شناسنامه دار کردن و تهیه بانک اطلاعات باغات و مزارع صادراتی و سایر اقدامات لازم جهت پیشگیری از اختلال در روند صادرات اتخاذ گردد.

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، با حضوردکتر فدایی استاندار، حجت الاسلام والمسلمین علیدادی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، دکتر علیرمضانی مدیر کل صدا وسیمای مرکز کرمان ، مهندس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، رجبی زاده مدیر کل منابع طبیعی و معاونین و مدیران این سازمان در روز 15 اسفندماه با کاشت درخت در طرح 200 هکتاری نهالکاری در کمربندی باغین- جوپار در غرب شهر کرمان، نه طرح نهالکاری در سطح 2281 هکتار به بهره برداری رسید. درسال جاری هفته منابع طبیعی با شعار نهال کاری همگانی برای ایرانی سرسبز آغاز شد و نه طرح نهالکاری در سطح 2281 هکتار از محل اعتبارات گرد و غبار صندوق توسعه ملی به بهره برداری رسید. این طرح ها در ده نقطه از نه شهرستان بم، ریگان، فهرج، نرماشیر، کرمان، زرند، رفسنجان، راور و شهربابک قرار دارند و در روز درختکاری بصورت نمادین طرح 200 هکتاری نهالکاری در کمربندی باغین- جوپار که 14 آذرماه سال جاری کلنگ زنی شد، به بهره برداری رسید. مدیر کل منابع طبیعی استان کرمان با بیان اینکه طرح 200 هکتاری توسعه طرح جنگل تاغزار در این منطقه است، بیان داشت: در سال جاری محوریت هفته منابع طبیعی مبارزه با گردوغبار

بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مسعودمحمودی مدیر حراست ودبیر کمیته پدافند غیر عامل این سازمان از راه اندازی کانال تخصصی شفاف سازی اخبار تهدیدات مرتبط با بخش کشاورزی در فضای مجازی خبر داد. وی افزود: کمیته پدافند غیرعامل وزارت جهاد کشاورزی اقدام به راه اندازی کانال تخصصی شفاف سازی اخبار و تهدیدات و پدافند غیرعامل در فضای مجازی به آدرس http://eitaa.com/pad-maj-iran نموده است که حاوی اخبار، مباحث فنی و دستورالعمل های تقابل هوشمند با انواع تهدیدات می باشد. محمودی افزود: در این کانال مطالب مرتبط و مستند در اختیار افراد قرار می گیرد.

این حشره کش با دز نیم در هزار مورد درخواست شرکت جوانه های تلاش بهاران، مشروط بر انجام آزمون باقیمانده در پسته و تعیین زمان دقیق کاربرد، به مدت یکسال قابل استفاده است. بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت:حشره کش کلوتیانیدین با نام تجاری کلودی و فرمولاسیون اس سی 20 درصد برای کنترل آفت پسیل پسته به مدت یک سال ثبت شد. وی تصریح کرد:

این قارچکش با دز مصرف 1.5 در هزار برای کنترل کپک خاکستری توت فرنگی به ثبت رسیده است. بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، معاون کنترل آفات سازمان حفظ نباتات کشور گفت: قارچکش بوسکالید 6.7 % + پیراکاواستروبین 26.7% با نام تجاری سیگنوم شرکت" ب ا اس اف " به شکل گرانول ترشونده 33.4 درصد به ثبت رسید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق