اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

قابل توجه پذیرفته شدگان هشتمین آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های اجرایی در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان

مزايده گزار:سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان

قنات میراث ارزشمند گذشتگان ماست که با ابتدائی ترین وسایل این سازه آبی را احداث کردند به نحوی که بدون نیاز به انرژی و تکنولوژی آب از اعماق زمین و مسافت طولانی به سطح زمین منتقل کرد و با آن کشاورزی ، دامداری انجام داده و آب شرب و بهداشت خود را نیز فراهم کردند و با آبرومندی کامل سالهای سال زندگی کردند.

جلسه برنامه ریزی کشت‌های پاییزه صبح امروز در محل سازمان جهاد کشاورزی به ریاست مهندس سعیدی رئیس سازمان برگزار شد در این جلسه مهندس سعیدی گفت با عنایت به اینکه تأمین غذای مردم به عهده سازمان جهاد کشاورزی است ،برنامه‌ریزی برای کشت پاییزه ضرورتی انکارناپذیر است. سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی تامین به موقع بذر وکود و رعایت تاریخ کشت می باشد

همایش فریضه الهی زکات درمناطق خرما خیزشرقی کرمان برگزار شد

این رویداد با هدف ارائه ظرفیت ها و برنامه های بالفعل و موجود برای کمک به توسعه پیش آگاهی در بخش کشاورزی برگزار می گردد

در کنار نارسایی و مشکلاتی که وجود دارد، نباید منکر زحمات همکاران بخش تعاونیها شد.

استان کرمان با سطح زیر کشت بالغ بر 28000هکتار شامل نهال و بارو، باغات نخیلات و تولید سالانه بیش از150هزار تن محصول و تعداد 18000 بهره بردار یکی از مناطق مهم خرماخیز کشور محسوب می گردد.

با عنایت به اهمیت صدور گواهی سلامت جهت جابجایی کندوهای زنبور عسل لازم است دامپزشک معتمد و واجد صلاحیت گواهی بهداشتی زنبورستان را تأیید نماید.

مهمترین شهرهای تولید کننده زعفران، در استان به ترتیب شهرستانهای زرند-بافت-کوهبنان-کرمان-سیرجان-شهربابک- بردسیر و رابر میباشد.

با عنایت به ادامه روند خشکسالی در استان و ضرورت اصلاح الگوی کاشت محصولات باغی با محوریت بهینه سازی مصرف آب، حذف گونه­های آب بر و جایگزینی آن با گونه های کم آب بر در برنامه اصلاح الگوی کاشت قرار گرفت.

: در حال حاضر ١٦٨٠٤تن انواع کودهای یارانه ای درانبارهای تحت پوشش شمال استان موجود می باشد که با تخصیص های صادره از مبادی، هیچگونه کمبودی در تامین کود مورد نیاز استان وجود ندارد .

روز کارمند روزی برای تجلیل و قدرانی از انسان‌های شایسته‌ای است که هدفشان خدمت به مردم و کسب رضای پروردگار است

مهندس حمید رسولی مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی: با تامین ۴۵۰ هزار تن انواع کود یارانه ای به استقبال کشت پائیزه میرویم

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق