اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

توزیع مرحله اول 4000 کیلو بذر کلزا در سطح استان کرمان آغاز شده است.

در جلسه ستاد توسعه شیلات شهرستان های شرقی استان که با حضور نماینده محترم بم در مجلس شورای اسلامی ، فرمانداران محترم و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های شرقی استان تشکیل گردید رها سازی بچه ماهیان یاد شده یکی از مصوبات این جلسه بود.

طی ماه گذشته 2 جلسه کمیسیون ماده دو آئین نامه اجرایی قانون واگذاری زمین برگزار که این جلسات 41پرونده شامل تمدید قرارداد18 مورد به میزان 481.14 هکتار، واگذاری اولیه 7 مورد به میزان 2.6540 هکتار، فروش اراضی7مورد به میزان 53.1200 هکتار،سایر اراضی 9 مورد به میزان 434.82 هکتار طرح وبررسی گردید.

با عنایت به ماده 71 قانون برنامه ششم توسعه در راستای اجرای طرح کارانه اشتغال جوانان، زمینه انتقال دانش از دانش آموخته به بنگاه اقتصادی وایجاد انگیزه کارآفرینی از تیر ماه سالجاری آغاز شد.

باغداران و کشاورزان از تهیه این ترکیب خودداری نموده و در صورت توزیع این ترکیب، متخلفین به مراجع قضایی معرفی و امحاء ترکیب کشف شده فوق الاشاره با هزینه صاحب کالا انجام می گردد .

چهارمین سمینار علمی مدیریت دام و طیور و آبزیان ودومین جشنواره بز کرکی راینی در استان کرمان با محوریت تغذیه دام، فیزیولوژی دام و طیور، مدیریت پرورش دام و طیور و مدیریت پرورش شیلات و آبزیان در تالار وحدت دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار گردید.

دانشگاه شهید باهنر استان کرمان جهت تعامل، هم اندیشی و توسعه هر چه بیشتر ارتباطات علمی بین پژوهشگران کشور، چهارمین سمینار ملی مدیریت پرورش دام، طیور و آبزیان و دومین جشنواره بز کرکی راینی را با همکاری معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کرمان در تاریخ 15 شهریور ماه 1396 برگزار نمود.

استاندار کرمان از اجرای طرح آبیاری تحت فشاردرطرح تجمیع مدیریت اراضی کوثر 120 هکتاری باغات خرده مالکی متعلق به 57 نفر از کشاورزان بخش چترود که با اعتبار دولتی 8.4 میلیارد ریال اجرا شده، بازدید نمود.

خرما یکی از محصولات مهم و استراتژیک استان می باشد که قدمت کشت آن به بیش از 4000 سال پیش می رسد .

در سال جاری شعار کشاورزی دقیق و پایداری تولید با محوریت کلزا و گندم، محور امور قرار دارد و رصد پایش کلیه مراحل زراعی در پنج مرحله انجام می گردد.

حجه الاسلام و المسلمین ایمانی تبار بر لزوم همکاری مسئولان در توسعه ورزش همگانی تاکید کرد .

در آستانه هفته دولت بیست و نهمین مرحله استانی مسابقات قرآنی وزارت جهاد کشاورزی با شرکت 170 شرکت کننده از بین کارکنان، فرزندان و همسر کارکنان در رشته های تفسیر، قرائت، حفظ و اذان و... در فضایی معنوی و نورانی در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان برگزار گردید.

در پی اجرای طرح تجمیع مدیریت فنی باغات در بهمن سال گذشته با هدف ساماندهی نظام خرده مالکی باغداران در جهت بکارگیری اصول فنی اصلاح و تغذیه و مدیریت مبارزه با آفات و...، سیستم آبیاری تحت فشار در طرح تجمیعی مدیریت فنی باغات موتورپمپ همت آباد سردامنه همزمان با چهارمین روز از هفته دولت به بهره بردرای رسید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق