اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ستاد سازمان

حدود 75 هزار تن نهاده های دامی اعم از ذرت،جو و سویا سال گذشته در استان کرمان توزیع شده است و 74 هزار و 553 تن انواع نهاده های دامی سال گذشته در سطح دامداری های استان توزیع شده است.

اولین نمایشگاه فوق تخصصی زنجیره های ارزش محصولات باغبانی 2021 از حلقه تحقیق و توسعه تا فروش درتهران در تاریخ 6 الی 9 خرداد 1400 در محل نمایشگاه های بین المللی سالن 5 ملل برگزار می شود

از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری صدور دفترچه های بیمه جهت بیمه شدگان سازمان جهاد کشاورزی متوقف و صرفاً سربرگ مشخصات جهت احراز هویت و استحقاق سنجی درمان به بیمه شدگان تحویل می گردد

برداشت سیر از اواسط فروردین ماه سال جاری آغاز و هم اکنون در حال انجام است

طی حکمی از سوی مهندس عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، حسن لحسایی بعنوان سرپرست مدیریت صنایع تبدیلی و غذائی منصوب و ازخدمات مدیر سابق حمیدرضا ارجمند قدردانی شد.

در اثر افت دما در تاریخ های 16و17و18 فروردین ماه سال جاری که در برخی موارد تا منفی 5 درجه سانتی گراد نیز رسیدو با توجه به زمان گلدهی باغات پسته و گردو وسایر محصولات که یکی از حساسترین مراحل زندگی گیاه می باشد باغات استان دوچار خسارت سرما زدگی جمعا به مبلغ 91387میلیارد ریال شدند

بیش از 96700 رأس دام سنگین و در حدود 70 درصد از جمعیت گوسفند و بز استان که بالغ بر دو میلیون رأس می باشد در سیستم روستایی پرورش داده می شود .

در سال 99 در استان کرمان تولیدی معادل 2850 تن انواع آبزیان را داشته است که استمرارشیوع ویروس کرونا و کاهش مصرف آبزیان موجب شد که کاهش 5 درصدی بعضی از انواع آبزیان را نسبت به سال 98 را شاهد باشیم و این در حالی است که در بخش تولید ماهیان خاویاری و زینتی و زالو با افزایش تولید روبرو بودیم.

نشست هم اندیشی بررسی نحوه توزیع مناسب مرغ با حضور نماینده شرکت پشتیبانی امور دام، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان ،مدیر عامل اتحادیه مرغداران و مدیران عامل شرکت های تعاونی مرغداران سراسر استان با هدف ساماندهی در بازار مرغ تشکیل گردید.

در اجرای سیاست ستاد راهبردی خدمات رسانی به رزمندگان مقرر شده است کارت شناسایی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس که از ستاد پشتیبانی جنگ جهاد سازندگی استان کرمان به جبهه های حق علیه باطل اعزام شده اند به عنوان یک سند ملی به افرادی که برابر ضوابط رزمنده شناخته می شوند به جزءکسانی که درصد جانبازی دارند اعطا گردد.

در راستای ابلاغ دستورالعمل استاندارد تشویقی پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی چهار شهرستان در تولید محصولات برنامه تولید محصول گواهی شده تلاش کرده اند و شایسته تقدیر می باشند.

يك انتصاب در سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان

سطح زیرکشت زیره سبز استان در سال99 به میزان188 هکتار و میزان توسعه در سال 99 برابر 5/68 هکتار بوده است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق