اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ريگان

باتوجه به شرایط آب و هوایی و کم توقع بودن شتر از نظرغذایی، شهرستان ریگان یکی از زیستگاههای مناسب این دام محسوب می شود، حضور درختان کهور و گز که به صورت جنگلی در ریگان وجود دارند علاوه بر تامین منبع تغذیه دام شرایط مطلوبی برای استراحت آن فراهم کرده است.

در هفته دولت با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان وسایرمسئولین شهرستان 50هکتار نخیلات شرکت کشت وصنعت کوثر وابسته به خیریه مشیز در منطقه دهرضا شهرستان ریگان افتتاح شد.

تا پایان خرداد1400 قریب به 80 کلاس آموزشی به صورت وبینار در زمینه های مختلف زراعی، باغی، دامی وترویجی برای کارشناسان برگزار شده است که تمامی کارشناسان این مدیریت در 90درصد وبینارهای آموزشی شرکت کرده و از مطالب آموزنده آنها استفاده نموده اند.

گرمای بی سابقه در شهرستان ریگان موجب خشکیدگی خوشه های خرما و ریزش این محصول شد.

افتتاح این پروژه حداقل ۵۰درصد افزایش راندمان آبیاری را در پی خواهد داشت.

درپنجمین روز از هفته گرامیداشت جهاد کشاورزی از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ریگان بازدید نمود.

افتتاح این پروژه حداقل ۵۰درصد افزایش راندمان آبیاری را در پی خواهد داشت.

در هفته جهاد کشاورزی یک طرح آب و خاک با هزینه کرد قریب به 13 میلیارد ریال که قریب 9 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد .

در ایام ا.. دهه فجر، یک واحد گلخانه هیدروپونیک و یک واحد سردخانه و بسته بندی خرما به بهره برداری می رسد و 25 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

2000 هکتار از باغات شهرستان ریگان به کشت مرکبات اختصاص داده شده است که برداشت مرکبات در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

در هفته دولت دو طرح آب و خاک با حضور فرماندار شهرستان، امام جمعه، بخشداران و روسای سایر ادارات شهرستان افتتاح گردید.

نخلداران شهرستان ریگان از بیستم مردادماه برداشت محصول خود را آغاز و تا پایان شهریور ماه برداشت ادامه دارد.

با توجه به اپیدمی شدن بیماری کرونا در این برهه ی زمانی از باغداران درخواست شد پروتکلهای بهداشتی رعایت شود

کلاس آموزشی برداشت بهداشتی خرما با حضور سردخانه داران،کشاورزان،کارشناسان پهنه بندی و کارشناس بهداشت شهرستان در محل نمازخانه مدیریت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

کلاس آموزشی ،آشنایی با ماشینهای آماده سازی زمین کشاورزی حفاظتی با رویکرد مقابله با پدیده ریز گردها، در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ریگان برگزار گردید

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق