اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ريگان

اين طرح ها شامل يك طرح شیلات و يك واحد سردخانه خرما مي باشد.

۳ دهکده پرورش ماهی در ۳ منطقه این شهرستان جهت کمک به اقتصاد این شهرستان احداث می شود.

در ایام الله دهه فجر با حضور دکتر مهرابی معاون هماهنگی اقتصادی استانداری، مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی، مدیر شرکت شهرکهای گلخانه ای، فرماندار، امام جمعه و سایر مسئولین شهرستان دو طرح گلخانه هیدروپونیک و یک کارخانه شرکت تولید کننده موادضدعفونی ودفع آفات نباتی شهرستان ریگان افتتاح شد.

تاکنون در طی این مدت 28 مورد بازرسی صورت گرفته است و بازرسی ها به صورت مداوم همچنان ادامه دارد.

کارگاه آموزشی تغذیه نخیلات و مرکبات در روستای سلمان آباد بخش گنبکی با حضور دکتر رشیدی محقق مرکز تحقیقات استان، مسئولان بخش،کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی و جمعی از کشاورزان برگزار شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ریگان گفت: به مناسبت ایام الله دهه فجر 4 طرح کشاورزی در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 48 میلیارد ریال که 12 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد.

کاشت محصولات متنوع که در اقلیم شهرستان محروم ریگان در شرقی‌ترین نقطه استان کرمان که بتواند این منطقه را از تک محصولی خارج کند در دستور کار قرار گرفته است.

باتوجه به شرایط آب و هوایی و کم توقع بودن شتر از نظرغذایی، شهرستان ریگان یکی از زیستگاههای مناسب این دام محسوب می شود، حضور درختان کهور و گز که به صورت جنگلی در ریگان وجود دارند علاوه بر تامین منبع تغذیه دام شرایط مطلوبی برای استراحت آن فراهم کرده است.

در هفته دولت با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان وسایرمسئولین شهرستان 50هکتار نخیلات شرکت کشت وصنعت کوثر وابسته به خیریه مشیز در منطقه دهرضا شهرستان ریگان افتتاح شد.

تا پایان خرداد1400 قریب به 80 کلاس آموزشی به صورت وبینار در زمینه های مختلف زراعی، باغی، دامی وترویجی برای کارشناسان برگزار شده است که تمامی کارشناسان این مدیریت در 90درصد وبینارهای آموزشی شرکت کرده و از مطالب آموزنده آنها استفاده نموده اند.

گرمای بی سابقه در شهرستان ریگان موجب خشکیدگی خوشه های خرما و ریزش این محصول شد.

افتتاح این پروژه حداقل ۵۰درصد افزایش راندمان آبیاری را در پی خواهد داشت.

درپنجمین روز از هفته گرامیداشت جهاد کشاورزی از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ریگان بازدید نمود.

افتتاح این پروژه حداقل ۵۰درصد افزایش راندمان آبیاری را در پی خواهد داشت.

در هفته جهاد کشاورزی یک طرح آب و خاک با هزینه کرد قریب به 13 میلیارد ریال که قریب 9 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق