اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ريگان

در پی بارندگیهای شدید سوم فروردین ماه سال جاری و جاری شدن سیلاب ها و رودخانه های فصلی قریب به 10 میلیارد تومان به بخش کشاورزی و دامپروری این شهرستان خسارت وارد شد.

بارندگیهای شدید سوم فروردین ماه در شهرستان ریگان جاری شدن سیلابها و رودخانه های فصلی منطقه را درپی داشت.

در این جلسه از مسئولین شهرستان و سازمان خواسته شد تا از تمام امکانات و کارشناسان باتجربه برای مبارزه با این بحران کمک گرفته شود.

فرامرزی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ریگان گفت: در ایام الله دهه مبارک فجر شش طرح دامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 19 میلیارد ریال و ایجاد8 شغل در شهرستان ریگان به بهره برداری رسید.

با اجرای پروژه های آب و خاک در منطقه ناصریه این شهرستان، ضمن افزایش دبی آب خروجی قنوات ترمیم شده در کنار جلوگیری از هدر روی آب در طول مسیر انتقال با احداث باکس و کانالها در این مناطق سطح بهره روی آب در اراضی کشاورزی افزایش یافت.

در ایام الله دهه فجر شش دامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 19 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد و 8 شغل در منطقه ایجاد می شود.

با حضور مدیر باغبانی استان و ناظر معین شهرستان در مدیریت جهادکشاورزی مسائل و مشکلات کشاورزی و دامداری شهرستان بررسی شد.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

با اجرای این دو طرح در 77 هکتار از باغات شهرستان تا 15درصد از هدررفت آب در بافت شنی منطقه جلوگیری می شود.

از 50000تن محصول پیش بینی شده از 10000هکتار نخکاری شهرستان بیش از 20000 تن به علت عارضه خشکیدگی خوشه خرما و عدم تلقیح ناشی از نوسانات دمایی از بین رفته است.

در سال98 به میزان 9هکتار گلخانه هیدروپونیک به سطح زیرکشت شهرستان اضافه خواهد گردید

در این دوره ها نقش تغذیه درختان در ثمره دهی و کیفیت محصول،نحوه تشخیص بیماریهای دام،درمان و پیشگیری از آنها برای شرکت کنندگان در دوره تشریح شد.

محصول حنای تولیدی در شهرستان به صورت ارگانیک بوده و از کیفیت مطلوبی برخوردار می باشد.

به مناسب هفته جهادکشاورزی کارشناس واحد آب وخاک مدیریت جهادکشاورزی شهرستان ریگان در بین دانشجویان مشتاق کشاورزی دانشگاه پیام نور حضور پیدا کرده و ضمن بیان اهمیت کشاورزی در جهت امنیت زنجیره غذایی از دانشجویان به عنوان قشر فرهیخته و تحصیلکرده خواست تا در زمینه ترویج سیستمهای نوین آبیاری جهت مبارزه با بحران کم آبی با مدیریت جهادکشاورزی شهرستان همکاری نمایند.

به مناسبت هفته جهادکشاورزی کارکنان جهادکشاورزی این شهرستان با امام جمعه دیدار نمودند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق