اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ريگان

به مناسبت هفته جهادکشاورزی کارکنان جهادکشاورزی این شهرستان با امام جمعه دیدار نمودند.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) سه طرح آب و خاک با هزینه کرد اعتبار 4780 میلیون ریال که 4046 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است و اشتغالزایی 75 نفر در شهرستان ریگان به بهره برداری می رسد.

خواهشمند است نسبت به خروج کندوهای زنبور عسل خود از مناطق سمپاشی شده علیه ملخ صحرایی ، هر چه سریعتر اقدام نمایید .

با توجه به سمپاشی مراتع آلوده به ملخ صحرایی، خواهشمند است از چرای دام در مراتع سمپاشی شده به مدت 5 روز بعد از سمپاشی، خودداری نمایید.

با توجه به هجوم ملخ صحرایی در استان خواهشمند است در صورت مشاهده آفت مذکور هر چه سریعتر به مدیریت های جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.

کارگاه آموزشی روشهای پیشگیری و راههای درمان بیماریه نیوکاسل در پرندگان با هدف آموزش بهره برداران و با حضور کارشناس دامپزشکی شهرستان، دکتراسعدپور و جمعی از کشاورزان و کارشناسان جهادکشاورزی در بخش گنبکی شهرستان ریگان برگزار شد

با وجود این پست از ورود نهالهای آلوده به منطقه جلوگیری می شود تا موردی سلامتی بخش کشاورزی شهرستان را تهدید نکند.

در ایام ا...بهمن ماه طرح آبیاری تحت فشار به وسعت 18 هکتار(10هکتار بارانی و 8هکتار قطره ای) در روستای زهکش سعدآباد (موتورپمپ شهید رجایی)ریگان به بهره برداری رسید

به میمنت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران طرح آبیاری تحت فشار به وسعت 18 هکتار(10هکتار بارانی و 8هکتار قطره ای) در روستای زهکش سعدآباد (موتورپمپ شهید رجایی)با هزینه کردمبلغ 1677 میلیون ریال افتتاح گردید.

این کارگاه با حضور کارشناسان مرکز تحقیقات کشاورزی شهرستان بم، کارشناسان حفظ نباتات،کارشناسان پهنه، کارشناسان طرح IPM و جمعی از کشاورزان برگزار شد.

این طرح در سطح 19 هکتار اجرا می شود که 1444 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است.

جهت اجرای سیستم های نوین آبیاری در شهرستان به ازای هر هکتار 13 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می گردد و در طرح های تجمیعی نیاز به هزینه بسیار جزئی توسط کشاورز است.

مسئول حراست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان ريگان درمسابقات قرآن كريم كه توسط مديريت محترم حراست كل استان برگزار گرديده است حائز رتبه اول استان دررشته ترتیل شد.

کارشناسان مدیریت شهرستان ریگان از مرحله آماده سازی زمین تاکاشت، داشت و برداشت بر مزارع زعفران نظارت می کنند و بصورت رودر رو به کشاورزان آموزش می دهند.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) سه پروژه آب و خاك شهرستان ريگان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق