اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان ريگان

در ایام ا.. دهه فجر، یک واحد گلخانه هیدروپونیک و یک واحد سردخانه و بسته بندی خرما به بهره برداری می رسد و 25 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

2000 هکتار از باغات شهرستان ریگان به کشت مرکبات اختصاص داده شده است که برداشت مرکبات در این شهرستان هم اکنون در حال انجام است و تا پایان بهمن ماه ادامه دارد.

در هفته دولت دو طرح آب و خاک با حضور فرماندار شهرستان، امام جمعه، بخشداران و روسای سایر ادارات شهرستان افتتاح گردید.

نخلداران شهرستان ریگان از بیستم مردادماه برداشت محصول خود را آغاز و تا پایان شهریور ماه برداشت ادامه دارد.

با توجه به اپیدمی شدن بیماری کرونا در این برهه ی زمانی از باغداران درخواست شد پروتکلهای بهداشتی رعایت شود

کلاس آموزشی برداشت بهداشتی خرما با حضور سردخانه داران،کشاورزان،کارشناسان پهنه بندی و کارشناس بهداشت شهرستان در محل نمازخانه مدیریت با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

کلاس آموزشی ،آشنایی با ماشینهای آماده سازی زمین کشاورزی حفاظتی با رویکرد مقابله با پدیده ریز گردها، در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ریگان برگزار گردید

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی سه طرح دامپروری با هزینه کرد 8825 میلیون ریال و اشتغالزایی 8 نفر به بهره برداری می رسد.

با توجه به بارندگیهای خوب فروردین ماه امسال و سابقه طغیان ملخ در سال گذشته در شهرستان احتمال ظهور بیشتر آفت افزایش یافته به همین دلیل پایش و رصد کانونهای ملخ خیز شهرستان از هفته ی گذشته با جدیت بیشتری در حال انجام می باشد.

برداشت گندم از 1600هکتار اراضی زراعی شهرستان ریگان به صورت دستی و مکانیزه شروع و تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

در پی بارندگیهای شدید سوم فروردین ماه سال جاری و جاری شدن سیلاب ها و رودخانه های فصلی قریب به 10 میلیارد تومان به بخش کشاورزی و دامپروری این شهرستان خسارت وارد شد.

بارندگیهای شدید سوم فروردین ماه در شهرستان ریگان جاری شدن سیلابها و رودخانه های فصلی منطقه را درپی داشت.

در این جلسه از مسئولین شهرستان و سازمان خواسته شد تا از تمام امکانات و کارشناسان باتجربه برای مبارزه با این بحران کمک گرفته شود.

فرامرزی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ریگان گفت: در ایام الله دهه مبارک فجر شش طرح دامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 19 میلیارد ریال و ایجاد8 شغل در شهرستان ریگان به بهره برداری رسید.

با اجرای پروژه های آب و خاک در منطقه ناصریه این شهرستان، ضمن افزایش دبی آب خروجی قنوات ترمیم شده در کنار جلوگیری از هدر روی آب در طول مسیر انتقال با احداث باکس و کانالها در این مناطق سطح بهره روی آب در اراضی کشاورزی افزایش یافت.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق