اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

سالانه ۲۰۰ تن مغز سبز از باغ‌های پسته شهرستان رفسنجان برداشت می‌شود.

در هفته دولت دو طرح آب و خاک و دامپروری در این شهرستان به بهره برداری رسید.

با توجه به کاهش بارندگی و خشک شدن بسیاری از چشمه‌ها، قنات‌ها و منابع آبی طبیعی در مناطق عشایری، روزانه به وسیله‌ی سه دستگاه تانکر، آبرسانی به این جمعیت انجام می‌شود.

به منظور توسعه دانش و آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی و آشنایی آنان با علم روز و اقتصادی کردن و کاهش هزینه­های تولید، آموزش بهره برداران از شهریور سال 99 بنا به مصوبه اتخاذ شده در این مدیریت تا کنون به صورت مجازی و وبینارهای آموزشی و از راه دور در زمینه­های مختلف متناسب با هر فصل برگزار شده است به نحوی که تاکنون 26 وبینار آموزشی با عناوین مختلف و با شرکت و استقبال 1591 بهره بردار از استان­های پسته خیز کشور برگزار شده است.

با حضور فرماندار رفسنجان، بخشدار رفسنجان، عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، پور خاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی، رستگاری مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان و جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان ، ساختمان مرکز جهاد کشاورزی بخش فردوس رفسنجان افتتاح شد.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان و جمعی از کارکنان این مدیریت با امام جمعه شهرستان رفسنجان ، حجت الاسلام و المسلمین عسکری دیدار نمودند.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان و جمعی از کارکنان این مدیریت با امام جمعه شهرستان رفسنجان ، حجت الاسلام و المسلمین عسکری دیدار نمودند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از برداشت قریب به پنج تن گل محمدی از مزارع این شهرستان در مدت زمانی فروردین و اردیبهشت ماه امسال خبر داد .

وبینار آموزشی چالش های مبارزه با آفت پسیل پسته با شرکت بیش از ۸۰ نفر از بهره برداران در رفسنجان برگزار شد.

در مناطقی از این شهرستان ســرمازدگی به محصول پسته ۱۵ تا ۱۰۰ درصد به میزان13600 تن به ارزش 2025 میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

جلسه اختتامیه جشنواره مجازی طبخ ابزیان و غذاهای دریایی برگزار و ۴ نفر در این جشنواره برگزیده شدند.

شرکت تمام افراد در تمام شهرستان های استان کرمان در این جشنواره بلا مانع می باشد و جهت شرکت در این جشنواره می توان از طریق لینک https://chat.whatsapp.com/FS11jYS4vzx5Imys2DFApW اقدام و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می شود.

با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر در اکثر مناطق پسته‌خیز کشور با تغییر اقلیم مواجه شده‌ایم و اکثر بارندگی‌ها در دوماه اول فصل بهار اتفاق می‌افتد، خسارت عارضه لکه پوست استخوانی در پسته خیلی زیادتر از قبل قابل مشاهده است.

1۶ درصد تولید آبزیان استان کرمان در رفسنجان انجام می شود و رفسنجان رتبه سوم استان کرمان از نظر تولید آبزی پروری را دارد.

طبق بررسیهای پژوهشکده پسته رفسنجان، نیاز سرمایی ارقام مختلف پسته در شهرستان رفسنجان به جز پسته فندقی و اکبری تامین شده است.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق