اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

به میمنت فرارسیدن ماه مبارک رمضان وبا توجه به اهمیت پیش گیری قبل از درمان تمامی همکاران مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از لحاظ قد، وزن وفشارخون مورد ارزیابی قرارگرفتند.

با توجه به اقلیم مناسب کشت گیاهان دارویی من جمله گل گاوزبان، گل محمدی و ... در منطقه سرچشمه شهرستان رفسنجان می توان این ظرفیت را بالفعل نمود.

برداشت گل محمدی از 10 هکتار گلستانهای شهرستان رفسنجان آغاز و از هر هکتار 3 تن گل برداشت می گردد.

با فرارسیدن فصل مدیریت باغات پسته مبارزه با بیماری گوموز و کنترل آن با همکاری پژوهشکده پسته در بخش فردوس شهرستان رفسنجان برگزار شد.

در راستاي ورود دانش هاي نوين به باغات شهرستان رفسنجان در منطقه كشكوئيه دو كلاس ترويجي كاليبراسيون سم و جلوگيري از ريزش خوشه و برگ درختان پسته برگزار شد.

دستگاه سم پاش توربولاينر توسط يكي از صنعتگران شهرستان رفسنجان جهت استفاده در باغات پسته طراحي و پس از رفع ايرادات ثبت و به توليد انبوه مي رسد.

با عنايت به كاهش برداشت آب و كاشت گياهان بانياز آبي كم، كاشت گياهان دارويي در مناطق مستعد كشت شهرستان رفسنجان در الويت قرار گرفت.

با توجه به طولانی بودن دوره کارنس سم استامی پراید در محصول پسته، از مصرف این سم از اول خرداد خودداری نمایید.

60 درصد زعفران شهرستان رفسنجان ، در منطقه راویز که نخستین منطقه در زمینه کشت زعفران است، وجود دارد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان، باغداران با تعمیر و نگهداری سیستم آبیاری تحت فشار و کنترل مرکزی و تغذیه مناسب واصولی، متناسب با نیاز باغ وبر اساس آزمایش خاک وبرگ وبا مشورت با کارشناسان از طریق این سیستم می توانند عملكرد محصول را افزايش دهند.

در راستای اطلاع رسانی وآگاهی بخشی به کشاورزان منطقه کبوترخان با حضور تعدادی از باغداران اين منطقه کلاس آموزشی با موضوع پسیل پسته برگزار گردید .

به منظور برنامه ریزی جهت انتقال یافته های تحقیقاتی کارگاه آموزشی بررسی عوامل ایجاد سرخشکیدگی درختان پسته وکنترل آن در منطقه حومه شرقی شهرستان رفسنجان برگزارشد.

بارش تگرگ در شهرستان رفسنجان بيست و پنج درصد از محصول پسته باغات منطقه جواديه فلاح خسارت وارد نمود.

در راستای آموزش و ارتقا علمی دانش کشاورزان منطقه کشکوئیه شهرستان رفسنجان کلاس آموزشی مبارزه با بیماری گموز درختان پسته در مرکز خدمات کشاورزی این منطقه برگزار گردید.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق