اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

وبینار آموزشی با موضوع آبیاری زیرسطحی کم فشار باغات پسته با شرکت بیش از ۵۰ نفر از بهره برداران در شهرستان رفسنجان برگزار شد.

به منظور استمرار برنامه ها در برگزاری دوره های آموزشی و به منظور توسعه دانش و آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی وبینار آموزشی با عنوان کنترل زمستانه آفات باغ های پسته با شرکت بیش از ۶۰ نفر از بهره برداران به شکل مجازی در شهرستان رفسنجان برگزار گردید .‌

: بنا به مصوبه اتخاذ شده در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان برای حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور استمرار برنامه ها در برگزاری دوره های آموزشی و به منظور توسعه دانش و آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی و آشنایی آنان با علم روز و اقتصادی کردن و کاهش هزینه تولید، آموزش بهره برداران درسال ۱۳۹۹ به صورت مجازی (وبینارهای آموزشی ) و از راه دور در زمینه های مختلف متناسب با هر فصل برگزار می شود.

آزمایشگاه فوق یکی از مجهزترین آزمایشگاهها تعیین کیفیت روغنهای امولسیون شونده ولک بوده که براساس استانداردهای بین المللی راه اندازی و مجهز به برج تقطیر در خلاء می باشد.

وبینار آموزشی با عنوان کاربرد اسید سولفوریک در باغ های پسته با شرکت ۵۰ نفر از بهره برداران در این شهرستان برگزار شد.

حاج عبدالهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: سطح زیر کشت زراعی در شهرستان رفسنجان 160 هکتار و باغی 86000هکتار می باشد .

با حضور ابوالقاسمی مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند و کارشناسان آن مرکز و مسئولین مراکز خدمات یزدان شهر، سیریز، ریحان شهر و جمعی از آبزی پروران و کارشناس شیلات شهرستان رفسنجان از طرح های شیلات این شهرستان بازدید شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: امسال ۷۵ کیلوگرم زعفران از ۲۵ هکتار سطح زیر کشت در شهرستان رفسنجان برداشت می شود .

یک دوره کلاس آموزشی وبینار با عنوان پرورش ماهی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان از خسارت گرمازدگی در برخی ارقام نظیر احمدآقایی، کله‌قوچی، فندقی، ممتاز و چروک در این شهرستان خبر داد .

برداشت پسته کال (مغز سبز) معمولا اواسط مردادماه بسته به رقم آغاز می شود و امسال در ۵۰۰ هکتار برداشت کال (مغز سبز) داشتیم

در این جلسه در نظر گرفته شد شرکت تعاونی عشایری در رفسنجان تشکیل شود و به همین منظور هیات موسس انتخاب وبه پیگیریهای لازم در خصوص تاسیس شرکت تاکید شد.

به مناسبت هفته دولت، با حضور فرماندار، مسئولین استانی، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان و سایر مسئولین امور دام شهرستان چهار طرح دامپروری و آب و خاک افتتاح شد.

در هفته دولت هفت طرح آب وخاک و دامپروری با هزینه کرد اعتبار کل قریب 65 میلیارد ریال که بیش از 17 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این طرح ها 10 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

در هفته دولت هفت طرح آب وخاک و دامپروری با هزینه کرد اعتبار کل قریب 65 میلیارد ریال که بیش از 17 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است،به بهره برداری می رسد و با بهره برداری از این طرح ها 10 شغل در شهرستان ایجاد می شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق