اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

مدیر جهادکشاورزی رفسنجان با برشمردن روش های کنترل سرمازدگی بهاره درختان پسته، به کشاورزان جهت جلوگیری از بروز خسارت سرمازدگی هشدار داد.

در ایام الله دهه فجر هفت طرح کشاورزی و دامپروری با هزینه کرد بیش از 38 میلیارد ریال که بیش از 17 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، در این شهرستان به بهره برداری رسید.

طرح ابیاری تحت فشار باغات پسته اقای علی امین در سطح 132 هکتار با هزینه ای بالغ بر 31968 میلیون ریال افتتاح شد که از این مبلغ 13200 ریال اعتبار بلا عوض بوده است.

۱۲ هزار هکتار اراضی کشاورزی این شهرستان مجهز به سیستم نوین آبیاری است.

حسین رضایی مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان ضمن تاکید بر تبیین دستاوردها و برکات نظام جمهوری اسلامی در روستاها و بخش ها با برگزاری مراسم مختلف وجشن¬های ایام الله دهه فجر گفت: تمامی برنامه هادر روستاها با مشارکت گسترده مردم انجام می شود.

کم‌آبی موجب شده کشاورزان مناطق کوهستانی رفسنجان از کشت‌های جایگزین کم آب بر واقتصادی استقبال کنند

کشت زعفران علاوه بر رونق اقتصادی در منطقه اشتغال ایجاد کرده وامسال پیش بینی می شود از 40 هکتار سطح زیر کشت زعفران در شهرستان 120 کیلوگرم زعفران برداشت شود .

برگزاری 56 موردکلاس اموزشی وآموزش 1457 نفر در جهت ردیابی افت مگس مدیترانه ای در سطح 130هکتار انجام شده است.

سيماب مخفف عنوان يك طرح بنام سيستم مرجع ،آموزش وبهره وري است كه توسط اتحاديه شركتهاي تعاوني توليد روستايي استان كرمان طراحي وتدوين شده است

مراسم یادواره شهدای جهادگر رفسنجان با حضور حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و خانواده محترم شهدا و جانبازان و کارکنان جهاد کشاورزی رفسنجان در نماز خانه مدیریت برگزارشد.

تعیین نرخ فرآوری پسته توسط ترمینال داران است که معمولا بین 2تا1.7 درصد قیمت پسته اوحدی را برای فرآوری تعیین می کنند که با توجه به قیمت پسته اوحدی در سال جاری مبلغ 1300-1200 تومان هزینه فرآوری برای هر کیلو پسته تر تخمین زده می شود.

بیش از 200 هزارتن پسته در کشور برای سال جاری تخمین زده شده است

با اعتبار ۵ میلیارد تومان یک باب گلخانه هیدروپونیک در قائمیه رفسنجان کلنگ زنی شد .

این طرح در ۸۳ هکتار از باغات این منطقه با صرف هزینه ای بالغ بر 991 میلیون تومان اجرا شده است .

با حضورحجت الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، جلسه هم اندیشی نماز و زکات در محل مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان برگزار شد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق