اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

به علت خشكسالي هاي اخير وكاهش بارندگي جهت حفظ منابع آب با هدف استفاده بهينه از امكانات و نهاده ها و افزايش عملكرد در واحد سطح كشت گياهان با نیاز آبی کم ضرورت دارد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) دوازده پروژه کشاورزی و دامپروری در شهرستان رفسنجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

تعداد اسب هاي شهرستان رفسنجان از حدود100 سر در سال 57 به 4700 سر در سال 96 رسیده است و اسبهای اصیل و شناسنامه دار بین المللی زیادی در بین آنها وجود دارد.

در چهل سال گذشته در بخش آب وخاک شهرستان رفسنجان، سدخاکی بخش راویز احداث ، 960 کیلومتر لوله گذاری انجام و 120 باب استخر ذخیره آب کشاورزی احداث شده که ازجمله موفقیت های مدیریت جهاد کشاورزی در بخش آب وخاک می باشد

توسعه و پرورش صنعت آبزي پروري در شهرستان رفسنجان سبب ایجاد اشتغال با توجیه اقتصادی مناسب مي گردد.

احتراما به آگاهی می رساند تحقیقات مرتبط با استفاده از گوگرد جهت مبارزه علیه پسیل پسته و کنترل خسارت آن به اتمام نرسیده است.

در بیست و پنج سال گذشته 9258 هکتار باغات به سیستم آبیاری تحت فشار و 300 هکتار آبیاری زیرسطحی مجهز شدند.

در اين جلسه مقرر گردید مجتمع مس در خصوص تامين آب عشاير ومرمت وبازسازي قنوات وتيغ زني راههاي عشايري همكاري نمايد.

،حسین رضائی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گزارش تحولات صورت گرفته در بخش گیاهپزشکی شهرستان رفسنجان (دوره 40 ساله)را تشریح نمود

با توجه به اهميت آموزش و آگاهي بخشي به دامداران شهرستان رفسنجان كلاسي آموزشی پرواربندي گوسفند برگزار شد.

اقتصاد شهرستان رفسنجان بر پایه پسته است اما به دلیل خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آبی باید در کنار حفظ این محصول کشاورزی به سمت کشت‌های گلخانه ای وکم‌آب مانند آلوئه ورا روی آورد.

خشکسالی، سیلاب، نوسانات دمایی و گرمایی زودرس بهاره و عدم تامین نیاز سرمایی 690 میلیارد تومان خسارت به باغات پسته شهرستان رفسنجان و 12 میلیارد تومان خسارت به محصولات سردسیری این شهرستان در اثر تگرگ و توفان وارد نموده است.

در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد) 9 پروژه آب و خاك و كشاورزي در شهرستان رفسنجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

با وجود کاهش خسارت آفت پسیل به نسبت سنوات گذشته تا کنون و حسب گزارشات کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی در خصوص افزایش جمعیت آفت و امکان بروز خسارت آفت مذکور ، موارد ذیل به آگاهی می رسد:

هدف صندوق اعتبارات خرد زنان روستائي توانمند سازي جامعه محلي از طريق ايجاد بستري مناسب براي مشاركت جمعي زنان در قالب گروه هاي اعتبار،پس انداز ودر نهايت افزايش درآمد خانواده هاي كم درآمد مي باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق