اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

سم کنفیدور به عنوان یکی از سموم موثر بر علیه آفت پسیل پسته مورد استفاده قرار گرفته است،

به استناد بررسی های کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی فعالیت نسل دوم آفت پروانه پوست خوار پسته (کراش) در برخی از مناطق آغاز و خسارت لارو روی دانه های پسته مشاهده می شود.

سم دیازینون

کشاورزان طی سالهای 1393 لغایت 1397 به میزان3660 هکتار از باغات پسته خود را به ارقام اکبری واحمد اقایی تغییر رقم داده اند.

با توجه به احتمال حضور آفت سن و وقوع خسارت سن زدگی در سطح باغات پسته آگاهی از نحوه زندگی و مبارزه اصولی دارای اهمیت زیادی می باشد.

در فصل بهار سال جاری ، مرکز خدمات جهاد کشاورزی کبوترخان رفسنجان ، کلاسهای اموزشی متعددی جهت آموزش بهره برداران برگزار نموده است

در رفسنجان از برخی باغات 8 ، ۹ و ۱۰ تن پسته در هکتار که ۲۰ برابر میانگین کشور است، برداشت می شود.

لیست سموم غیر مجاز در محصول پسته

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در روز پنجشنبه مورخ23/3/98 افتتاح طرح های آبیاری تحت فشار و تغذیه درختان پسته با حضور امام جمعه شهرستان رفسنجان، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، امام جمعه فردوسیه نوق در منطقه اکبرآباد برخوردار و اکبرآباد هجری رفسنجان انجام شد.

توجه به موارد ذیل جهت موفقیت در کنترل آفت پسیل موثر می باشد:

جلسه شورای برنامه ریزی اقامه نماز این مدیریت با حضورحجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان و جمعی از مسئولین ادارات تابعه، همکاران مدیریت و مراکز خدمات در نماز خانه جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان برگزار گردید.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) یازده طرح آب و خاک و دامپروری با هزینه کرد اعتباری قریب به 34 میلیارد ریال که 13 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

از سمپاشی های گسترده علیه آفت پسیل پسته خودداری نمایید.

حداکثر سرعت مجاز باد برای محلول پاشی در باغات 5 تا 7 کیلومتر بر ساعت می باشد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق