اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

برگزاری 56 موردکلاس اموزشی وآموزش 1457 نفر در جهت ردیابی افت مگس مدیترانه ای در سطح 130هکتار انجام شده است.

سيماب مخفف عنوان يك طرح بنام سيستم مرجع ،آموزش وبهره وري است كه توسط اتحاديه شركتهاي تعاوني توليد روستايي استان كرمان طراحي وتدوين شده است

مراسم یادواره شهدای جهادگر رفسنجان با حضور حجه الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی و خانواده محترم شهدا و جانبازان و کارکنان جهاد کشاورزی رفسنجان در نماز خانه مدیریت برگزارشد.

تعیین نرخ فرآوری پسته توسط ترمینال داران است که معمولا بین 2تا1.7 درصد قیمت پسته اوحدی را برای فرآوری تعیین می کنند که با توجه به قیمت پسته اوحدی در سال جاری مبلغ 1300-1200 تومان هزینه فرآوری برای هر کیلو پسته تر تخمین زده می شود.

بیش از 200 هزارتن پسته در کشور برای سال جاری تخمین زده شده است

با اعتبار ۵ میلیارد تومان یک باب گلخانه هیدروپونیک در قائمیه رفسنجان کلنگ زنی شد .

این طرح در ۸۳ هکتار از باغات این منطقه با صرف هزینه ای بالغ بر 991 میلیون تومان اجرا شده است .

با حضورحجت الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، جلسه هم اندیشی نماز و زکات در محل مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان برگزار شد.

ازسال 78 تا کنون 11 هزار 500 هکتار باغ پسته در رفسنجان به آبیاری تحت فشار مجهز شده اند و طی دو سال اخیر رشد چشمگیری داشته است.

جلسه ستاد پسته با حضور فرماندار، رئیس اداره استاندارد ، رییس پژوهشکده پسته و سایر مدیران در محل فرمانداری رفسنجان تشکیل شد.

با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهرستان رفسنجان و انار و فرماندار این شهرستان سه طرح کشاورزی و دامپروری به بهره برداری رسید.

امسال پیش بینی می کنیم ۷۵ هزار تن پسته برداشت کنیم که روزانه ۱۰ هزار کارگر در امر برداشت پسته دخیل خواهند بود.

در مرکز خدمات جهاد کشاورزی کبوترخان، بیش از 40 مورد آموزش انفرادی کشاورزان در رابطه با تغذیه باغات، افات باغات پسته و همچنین آموزش پرواربندی انجام شد.

سم کنفیدور به عنوان یکی از سموم موثر بر علیه آفت پسیل پسته مورد استفاده قرار گرفته است،

به استناد بررسی های کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی فعالیت نسل دوم آفت پروانه پوست خوار پسته (کراش) در برخی از مناطق آغاز و خسارت لارو روی دانه های پسته مشاهده می شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق