اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

در مناطقی از این شهرستان ســرمازدگی به محصول پسته ۱۵ تا ۱۰۰ درصد به میزان13600 تن به ارزش 2025 میلیارد تومان خسارت وارد کرد.

جلسه اختتامیه جشنواره مجازی طبخ ابزیان و غذاهای دریایی برگزار و ۴ نفر در این جشنواره برگزیده شدند.

شرکت تمام افراد در تمام شهرستان های استان کرمان در این جشنواره بلا مانع می باشد و جهت شرکت در این جشنواره می توان از طریق لینک https://chat.whatsapp.com/FS11jYS4vzx5Imys2DFApW اقدام و به نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می شود.

با توجه به اینکه طی سال‌های اخیر در اکثر مناطق پسته‌خیز کشور با تغییر اقلیم مواجه شده‌ایم و اکثر بارندگی‌ها در دوماه اول فصل بهار اتفاق می‌افتد، خسارت عارضه لکه پوست استخوانی در پسته خیلی زیادتر از قبل قابل مشاهده است.

1۶ درصد تولید آبزیان استان کرمان در رفسنجان انجام می شود و رفسنجان رتبه سوم استان کرمان از نظر تولید آبزی پروری را دارد.

طبق بررسیهای پژوهشکده پسته رفسنجان، نیاز سرمایی ارقام مختلف پسته در شهرستان رفسنجان به جز پسته فندقی و اکبری تامین شده است.

با حضور معاون استاندار , فرماندار رفسنجان دکتر فصیحی هرندی ، رئیس بانک کشاورزی، و دیگر مسئولین طرح های کشاورزی و دامپروری در ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: در ایام ا.. دهه فجر، چهار طرح کشاورزی و دامپروری شامل یک واحدگلخانه پرورش نهال، یک طرح پرورش گوسفند، یک طرح پرورش مرغ گوشتی و یک طرح صنایع غذائی و تبدیلی با هزینه کرد 33 میلیارد ریال به بهره برداری می سد و 10 شغل در منطقه ایجاد می شود.

در ایام ا... دهه مبارک فجرچهار طرح کشاورزی و دامپروری در شهرستان رفسنجان به بهره برداری می رسد

وبینار آموزشی با موضوع آبیاری زیرسطحی کم فشار باغات پسته با شرکت بیش از ۵۰ نفر از بهره برداران در شهرستان رفسنجان برگزار شد.

به منظور استمرار برنامه ها در برگزاری دوره های آموزشی و به منظور توسعه دانش و آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی وبینار آموزشی با عنوان کنترل زمستانه آفات باغ های پسته با شرکت بیش از ۶۰ نفر از بهره برداران به شکل مجازی در شهرستان رفسنجان برگزار گردید .‌

: بنا به مصوبه اتخاذ شده در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان برای حفظ سلامت عمومی و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور استمرار برنامه ها در برگزاری دوره های آموزشی و به منظور توسعه دانش و آگاهی بهره برداران بخش کشاورزی و آشنایی آنان با علم روز و اقتصادی کردن و کاهش هزینه تولید، آموزش بهره برداران درسال ۱۳۹۹ به صورت مجازی (وبینارهای آموزشی ) و از راه دور در زمینه های مختلف متناسب با هر فصل برگزار می شود.

آزمایشگاه فوق یکی از مجهزترین آزمایشگاهها تعیین کیفیت روغنهای امولسیون شونده ولک بوده که براساس استانداردهای بین المللی راه اندازی و مجهز به برج تقطیر در خلاء می باشد.

وبینار آموزشی با عنوان کاربرد اسید سولفوریک در باغ های پسته با شرکت ۵۰ نفر از بهره برداران در این شهرستان برگزار شد.

حاج عبدالهی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان گفت: سطح زیر کشت زراعی در شهرستان رفسنجان 160 هکتار و باغی 86000هکتار می باشد .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق