اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

از جمله مزایای رقم پسته زودرس مصرف آب کمتر از زمان گل دهی تا برداشت در مقایسه با سایر ارقام و مقاومت به گرمازدگی و تکثیر در مناطق با دوره رشد کوتاه مانند مناطق سردسیر می باشد.

در راستای آموزش و ارتقاء سطح دانش روز کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان دوکارگاه آموزشی GPS و اتوکد توسط نظام مهندسی کشاورزی در محل نمازخانه این مدیریت برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه مرکز خدمات کشاورزی بهرمان شهرستان رفسنجان با حضور بخشدار نوق برگزار گردید

جلسه کانون یادگیری بهرمان در مرکز خدمات کشاورزی بخش نوق و باحضور مهمانانی از کشاورزان وکارشناسان کرمان و رباط وانجمن پسته ایران باغ ارگانیک آقای علی رحیمی برگزار گردید

در راستای ترویج کاشت گیاهان داروی و افزایش بهره وری از پتانسیل موجود در منطقه خنامان شهرستان رفسنجان یک کلاس آموزشی در این رابطه برای زنان روستایی برگزار شد.

کلاس آموزشی مبارزه علف های هرز باغات پسته و روشهای نوین آبیاری با حضور جمعی از باغداران منطقه، مسئول و کارشناسان مرکز خدمات كبوتر خان شهرستان رفسنجان برگزار گردید.

سم فروشی هایی که دو بار اخطاریه از جهاد کشاورزی دریافت نمايند اگر در مرتبه سوم مرتکب هر گونه خطایی بشوند فروشگاه توسط عوامل ذیربط پلمپ مي گردد.

جلسه کارگروه شهرستانی رفع تداخلات اراضی ملی و مستثنیات با حضور مسئول اموراراضی شهرستان، رئیس منابع طبیعی شهرستان، نماینده اداره امور اقتصادی و دارائی استان کرمان، رئیس اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان و کارشناسان تخصصی شهرستان در محل دفتر مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تشکیل گردید.

برای اطمینان از حضور آفت سن میتوانید به روش های زیر عمل نمائید:

در راستای اهمیت اطلاع رسانی وآگاهی بخشی باغداران شهرستان رفسنجان کلاس آموزشی با موضوع تغذیه درختان پسته برگزار شد.

در پنجمین روز از هفته جهادکشاورزی به پاس ارج نهادن به مقام والای شهیدان و تجدید میثاق با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، قبور مطهر شهدا گلباران شد.

برگزاری برنامه بازدید آموزشی در قالب آموزش در مزرعه در منطقه کبوترخان شهرستان رفسنجان

در هفته جهاد کشاورزی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان امسال ۹ پروژه قابل افتتاح را اجرا می نماید.

در هفته جهاد كشاورزي سال جاري نه طرح كشاورزي و دامپروري در شهرستان رفسنجان با اعتبار دولتي يازده ميليارد و 690 ميليون ريال به بهره برداري مي رسند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق