اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

در ششمين روز از هفته دولت باحضور فرماندار شهرستان رفسنجان، بخشدار كشكوئيه، مسئول مركز خدمات جهاد كشاورزي كشكوئيه و ساير مدعوين، طرح فرآوري پسته در علي آباد شهيد كشكوئيه رفسنجان به بهره برداري رسيد.

در هفته دولت شانزده طرح كشاورزي و دامپروري شهرستان رفسنجان با هزينه كرد 1163 ميليارد ريال که بیش از 55 میلیارد ریال آن ار اعتبارات دولتی است، به بهره برداري مي رسد و 13 شغل در منطقه ايجاد مي شود.

با حضور رئيس سازمان بسيج مهندسين كشاورزي سپاه ثارالله كرمان، مسئول كانون بسيج مهندسين كشاورزي رفسنجان و مسئول مركز جهادكشاورزي كشكوئيه از مناطق سيل زده رفسنجان بازديد نمودند.

در بارندگي ها و سيل هاي اخير در شهرستان رفسنجان خسارات سنگيني به بخش باغداري وارد شده است

در اين طرح مديريت آفات به گونه‌اي تنظيم شده كه از سموم شيميايي استفاده نشود

با حضور رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان، معاون بهبود توليدات دامي سازمان و ديگر مديران سازمان از مزرعه پرورش ماهيان خاوياري منطقه رضوان رفسنجان بازديد شد.

هشتاد وپنج درصد تولید آرتمیای کشور و ۱۵ درصد نیاز کشور در این مرکز تولید می شود.

در هفته جهاد کشاورزی سه طرح آب و خاک و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 48 میلیارد ریال که بیش از 12میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: متأسفاته بر اثر سرمازدگی بامداد ۷ و ۸ و 9 فروردین‌ماه به بخشی از باغات پسته رفسنجان خسارت وارد شد و از 20 تا ۱۰۰ درصد محصول پسته امسال از بین رفت.

شرکت تعاونی زنان رفسنجان بمنظور معرفی دستاوردهای خود در 28 محصول تولیدی اقدام به برگزاری نمایشگاه از مورخ دهم اسفند لغایت بیستم اسفند در محل موزه شهرستان رفسنجان نمود .

مسئولین شرکت کننده در این مانور از فروشگاههای سموم بازدید و موارد تخلف ثبت و صورتجلسه گردید.

بر اساس شرح وظایف جدید جهاد کشاورزی، در خصوص تنظیم بازار و بازرسی و نظارت بر قیمتها، مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان ،گشتهای بازرسی ونظارت را فعال نموده و همه روزه به طور مدام گشت های بازرسی را در سه اکیپ جداگانه انجام می شود .

: وبینار آموزشی "نیاز سرمایی درختان پسته و راهکارهای رفع کمبود نیاز سرمایی" برگزار شد

با حضور امام جمعه شهرستان رفسنجان،کارشناس شیلات و مسئول عقیدتی جهاد به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، مزرعه پرورش ماهی متعلق به مهدی نوروزی واقع در احمداباد رضوی مورد بازدید قرار گرفت.

در پی واگذاری مسئولیت تنظیم بازار ونظارت بر عرضه کالاهای اساسی محصولات کشاورزی به جهادکشاورزی،در شهرستان رفسنجان نیز نظارت وبازرسیها از واحدهای عرضه موادغذایی،عمده فروشی ها ومیوه فروشی ها باگشت های مشترک بازرسین جهادکشاورزی، بسیج واصناف در حال انجام است و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال تشدید می شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق