اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

در آستانه چهل سالگی انقلاب اهم فعالیت های جهاد کشاورزی رفسنجان در بحث دامپروری تشریح شد.

جلسه طرح مدیریت تلفیقی کنترل پسیل پسته با حضور مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ، مسئول طرح مدیریت تلفیقی کنترل پسیل پسته این سازمان، مسئولین واحدهای حفظ نباتات، ترویج، تولیدات گیاهی و سایر کارشناسان مسئول طرح شهرستان رفسنجان در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد

با توجه به اهمیت موضوع و خطرات و خسارت جبران ناپذیر افت مگس میوه مدیترانه ای برای کشاورزان آموزش و مهار و کنترل این آفت بسیار اهمیت دارد.

بر اساس نظر سنجی دهیاری و بخشداری از کشاورزان منطقه ، برگزاری جلسه مذکور رضایت بخش بوده و پاره ای از مشکلات کشاورزان بدون طی مسافت طولانی و ائتلاف وقت ، حل شده است .

فرهنگ سازی، تشویق کشاورزان به کشت زعفران به عنوان محصول اقتصادی خوب و کشت جایگزین مناسب، با شرایط کم آبی منطقه در دستور کار مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان قرار دارد.

آفت مگس مدیترانه ای می تواند خسارت جبران ناپذیری برای کشاورزان رقم بزند و به این جهت شناسایی و مبارزه با این آفت لازم و ضروری است.

به مناسبت روز جهانی تخم مرغ با همکاری شرکت تعاونی مرغداران رفسنجان و اداره آموزش و پرورش شهرستان اقدام به برگزاری مراسم صبحانه با توزیع تخم مرغ بین دانش آموزان در دبستان شهید محمدی رفسنجان نموده است.

جلسه شورای حفاظت از منابع آب شهرستان با حضور کلیه اعضا شورا تشکیل و مصوب گردید خاموشی چاه موتورهای کشاورزی بمدت 35 روز انجام شود.

در راستای انتقال نتایج و یافته های تحقیقاتی در نظر است به صورت هفتگی کلاس های آموزشی و ترویجی پسته ویژه کارشناسان و باغداران پسته در محل ستاد پژوهشکده رفسنجان برگزار گردد.

گامهائی بلند در چهل سال گذشته درشهرستان رفسنجان برای رشد توليد سالانه گوشت قرمز و شير برداشته شده است.

طی چهار دهه تلاش پرورش دام سبک به یک فعالیت اصلی بهره برداران تبدیل شده و افراد زيادي در اين بخش مشغول به كار مي باشند و با هدایت پرورش دهندگان به سمت دام های اصیل اصلاح شده، تولید دام سنگین اين بخش در شهرستان رفسنجان رشد چشمگيري داشته است.

به علت خشكسالي هاي اخير وكاهش بارندگي جهت حفظ منابع آب با هدف استفاده بهينه از امكانات و نهاده ها و افزايش عملكرد در واحد سطح كشت گياهان با نیاز آبی کم ضرورت دارد.

در هفته دولت (2 الی 8 شهريورماه) دوازده پروژه کشاورزی و دامپروری در شهرستان رفسنجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

تعداد اسب هاي شهرستان رفسنجان از حدود100 سر در سال 57 به 4700 سر در سال 96 رسیده است و اسبهای اصیل و شناسنامه دار بین المللی زیادی در بین آنها وجود دارد.

در چهل سال گذشته در بخش آب وخاک شهرستان رفسنجان، سدخاکی بخش راویز احداث ، 960 کیلومتر لوله گذاری انجام و 120 باب استخر ذخیره آب کشاورزی احداث شده که ازجمله موفقیت های مدیریت جهاد کشاورزی در بخش آب وخاک می باشد

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
مراجعه بیش از 2 میلیون نفر جهت اهدای خون از ابتدای سال تا پایان آذرماه
افرادی که تا سالمندی به کار روزانه خود ادامه می دهند، کمتر به آلزایمر دچار می شوند
مكمل هاى غیرمجاز ورزشى، بلای جان ورزشکاران است
کاهش چشمگیر میزان شیوع اچ آی وی و دیگر بیماری های قابل انتقال از راه خون در بین خون های اهدایی
35 میلیون نفر در دنیا بر اثر عفونت ایدز جان خود را از دست داده اند
جراحی بینی، شایع‌ترین جراحی‌ پلاستیک صورت در ایران/ شایع‌ترین عارضه انجام بوتاکس، افتادگی پلک است
درمان عفونت های مزمن گوش در صورت مراجعه به موقع بيمار به متخصص
11 درصد افراد بالای 25 سال در ایران مبتلا به دیابت نوع 2 هستند
هفته ملی دیابت با شعار «دیابت و خانواده» برگزار می شود/ اعلام اسامی روزهای هفته ملی دیابت
برگزاری هفته پیشگیری از مسمومیت ها با شعار "با افزایش آگاهی، مانع مسمومیت دارویی شویم"
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق