اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

با اعتبار ۵ میلیارد تومان یک باب گلخانه هیدروپونیک در قائمیه رفسنجان کلنگ زنی شد .

این طرح در ۸۳ هکتار از باغات این منطقه با صرف هزینه ای بالغ بر 991 میلیون تومان اجرا شده است .

با حضورحجت الاسلام والمسلمین ایمانی تبار مسول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، جلسه هم اندیشی نماز و زکات در محل مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان برگزار شد.

ازسال 78 تا کنون 11 هزار 500 هکتار باغ پسته در رفسنجان به آبیاری تحت فشار مجهز شده اند و طی دو سال اخیر رشد چشمگیری داشته است.

جلسه ستاد پسته با حضور فرماندار، رئیس اداره استاندارد ، رییس پژوهشکده پسته و سایر مدیران در محل فرمانداری رفسنجان تشکیل شد.

با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهرستان رفسنجان و انار و فرماندار این شهرستان سه طرح کشاورزی و دامپروری به بهره برداری رسید.

امسال پیش بینی می کنیم ۷۵ هزار تن پسته برداشت کنیم که روزانه ۱۰ هزار کارگر در امر برداشت پسته دخیل خواهند بود.

در مرکز خدمات جهاد کشاورزی کبوترخان، بیش از 40 مورد آموزش انفرادی کشاورزان در رابطه با تغذیه باغات، افات باغات پسته و همچنین آموزش پرواربندی انجام شد.

سم کنفیدور به عنوان یکی از سموم موثر بر علیه آفت پسیل پسته مورد استفاده قرار گرفته است،

به استناد بررسی های کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان ستاد شبکه مراقبت و پیش آگاهی فعالیت نسل دوم آفت پروانه پوست خوار پسته (کراش) در برخی از مناطق آغاز و خسارت لارو روی دانه های پسته مشاهده می شود.

سم دیازینون

کشاورزان طی سالهای 1393 لغایت 1397 به میزان3660 هکتار از باغات پسته خود را به ارقام اکبری واحمد اقایی تغییر رقم داده اند.

با توجه به احتمال حضور آفت سن و وقوع خسارت سن زدگی در سطح باغات پسته آگاهی از نحوه زندگی و مبارزه اصولی دارای اهمیت زیادی می باشد.

در فصل بهار سال جاری ، مرکز خدمات جهاد کشاورزی کبوترخان رفسنجان ، کلاسهای اموزشی متعددی جهت آموزش بهره برداران برگزار نموده است

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق