اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان فهرج

جهت پیشبرد اهداف نظام نوین ترویج و جمع اوری آمار و اطلاعات منطقه برنامه ریزی های لازم جلسه هماهنگی کارشناسان پهنه شهرستان فهرج با حضور کارشناسان ترویج انجام پذیرفت.

فصل بهار آغاز دوره تولید پرورش ماهیان گرمابی در شهرستان فهرج می باشد.

به منظور ترويج مصرف گوشت سفيد و معرفي ظرفيت و قابليت هاي آبزي پروري در شهرستان فهرج همايشي با موضوع طبخ آبزيان در اين شهرستان برگزار گرديد.

افزایش تولید در واحد سطح در همه بخش های کشاورزی و دامپروری ، برنامه ریزی جهت اجرای رزمایش پدافند غیر عامل با موضوع خطرات زیست محیطی و نوسازی ماشین آلات کشاورزی و از رده خارج کردن آنها از جمله گامهای جهاد اقتصادی شهرستان فهرج می باشد.

نخستین جلسه اقتصاد مقاومتی با موضوع تولید و اشتغال در شهرستان فهرج برگزار گردید
نخستین جلسه اقتصاد مقاومتی با موضوع تولید و اشتغال در شهرستان فهرج برگزار گردید

اولین جلسه اقتصاد مقاومتی با هدف ارائه برنامه هایی که منجر به تولید و اشتغال در بخش کشاورزی می گردد در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان فهرج برگزار گردید

آغاز عملیات هرس تکریب در بیش از 4000 هکتاز باغات شهرستان فهرج
آغاز عملیات هرس تکریب در بیش از 4000 هکتاز باغات شهرستان فهرج

عملیات هرس و تکریب با هدف بهداشتی کردن نخلستانها، کاهش مصرف سموم و سهولت در برداشت محصول انجام می شود و سالیانه باغداران این عملیات را در نخلستان های شهرستان فهرج انجام میدهند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج گفت: براثر بارندگی های شدید که طی هفته جاری جنوب استان کرمان را در برگرفت، خسارت قابل توجهی به بخش کشاورزی این شهرستان وارد آمده است .

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج گفت: در دی ماه سال جاری 20 هزار قطعه بچه ماهی گرمابی در استخرهای دو منظوره این شهرستان رها سازی شده است

به میمنت دهه مبارك فجر در شهرستان فهرج 10 پروژه آب و خاک، تولیدات گیاهی و صنایع کشاورزی افتتاح و به بهره برداری می رسد.

در راستای ارتقاء مکانیزه کشاورزی شهرستان فهرج 23 نفر جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی و مبلغ 910میلیون ریال جذب شده است.

ًشهرستان ریگان با اقلیم مناسب پرورش شتر، سالانه 190 تن گوشت شتر تولید می نماید.

مدیر جهاد کشاورزی فهرج گفت یک دوره کلاس آموزشی تکثیر و پرورش ماهی گرمابی و همچنین کشت گیاهان دارویی در این شهرستان توسط کارشناسان مرکز تحقیقات برگزار گردید .

عظیمی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج گفت: 4 هکتار از مزارع کشت کلزای این شهرستان به سیستم ابیاری تحت فشار به روش نوار تیپ مجهز شده است.

نیاز آبی کم ، کیفیت بالای محصول و اقتصادی بودن از مهم ترین مزایای کشت کنجد می باشد.
برداشت کنجد از باغات شهرستان فهرج آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج از آغاز برداشت کنجد از مزارع شهرستان فهرج واز افزایش 50درصدی سطح زیر کشت این محصول خبر داد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق