اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان فهرج

جلسه ای با حضور مدیر جهاد کشاورزی، رییس مرکز بهداشت شهرستان فهرج و تعدادی از سردخانه­داران این شهرستان در خصوص رعایت نکات بهداشتی جهت بسته‌بندی و نگهداری خرما برگزار شد.

در این شهرستان تعداد ۲۵ صندوق خرد راه­اندازی شده که بیش از ۱۰۰۰ نفر از زنان روستایی این شهرستان عضو وتحت حمایت این صندوق ها می باشند.

کرمان،جلسه کارگروه کشاورزی با حضور فرماندار، معاون عمرانی فرمانداری و سایر اعضا کار گروه کشاورزی با محوریت خشکیدگی خوشه خرما و برداشت صحیح محصول و اجرای پروتکلهای بهداشتی در محل سالن فرمانداری شهرستان فهرج برگزار شد.

اجرای طرح آبیاری کم فشار به مساحت ۷۸ هکتار و هزینه کرد ۶۵۰۰ میلیون ریال در روستای امین آباد با حضور بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان آغاز شد.

با حضور امام جمعه شهرستان فهرج،معاونت سیاسی فرمانداری ، مدیر و جمعی از کارشناسان جهاد کشاورزی از باغ آقای سیدی صفا در روستای علی آباد سجادی که آبیاری قطره‌ای تاجی رابر روی نخلهای خود اجرا کرده، بازدید بعمل آمد .

در نمایشگاه دائمی عرضه تک محصولی خرمای شهرداری تهران، نخلداران شهرستان فهرج شرکت نمودند

در این کلاس آموزشی کشاورزان با اصول کلی کشاورزی حفاظتی و روشهای کشاورزی حفاظتی آشنا شدند

یک طرح آبیاری کم فشار به مناسبت هفته جهاد کشاورزی در شهرستان فهرج به بهره برداری رسید

در هفتمین روز از هفته جهاد کشاورزی کارکنان جهاد کشاورزی و ادارات تابعه و جمعی از مسئولان محترم شهرستان با خانواده بزرگوار شهید بینا دیدار کردند.

عملیات مبارزه علیه دسته جات پراکنده پوره (مبارزه لکه اي) در فهرج انجام شد.

جهت کنترل آفات و بیماریها و همچنین آموزش صحیح مدیریت مزارع و باغات بازدیدهای روزانه توسط کارشناسان مسئول پهنه در شهرستان فهرج انجام می شود .

سورگوم از گیاهان با نیاز آبی کم می باشد و مناسب کاشت در مناطق گرم و خشک می باشد .

جلسه ای با حضور مسئول زکات شهرستان و رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با موضوعیت زکات برگزار شد.

آفات چوبخوار شامل سوسک کرگدنی و سوسک شاخک بلند خرما می باشند که لارو این آفات با تغذیه از قاعده دم برگ و چوبدرخت در داخل تاج ، دالانهای متعددی می سازند که باعث پوک شدن تنه ودر نهایت افتادن و از بین رفتن درخت می شوند.

محصول گندم و جو شهرستان فهرج ، خود مصرفی بوده و به دلیل این که از کود و سم به میزان بسیار کم استفاده میشود لذا این محصولات جز محصولات سالم و عمده تاً ارگانیک محسوب می شوند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق