اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان نرماشير

یکی ازآفات مهم درگلخانه قارچ بوتیریس می باشد که در زمینه راههای ورود وکنترل این قارچ توضیحات کافی ارائه داده شد.

توسعه گلخانه ها زمینه استفاده بهینه ازآب وخاک وایجاد اشتغال را به دنبال دارد.

به منظور بالابردن آگاهی کشاورزان در منطقه از آفاتی همچون زنجره، سوسک چوبخوار، کنه تارتن و نحوه خسارت این آفات وهمچنین توصیه های لازم جهت مبارزه با آفات، جلسه ای در روستای ارجمند باحضور جمعی ازکشاورزان وکارشناسان برگزار گردید

در هفته جهاد کشاورزی کارکنان جهاد کشاورزی شهرستان به همراه کارکنان ادارات تابعه( دامپزشکی ومنابع طبیعی) با امام جمعه این شهرستان دیدار نمودند.

در این کارگاه به اهداف پرورش دام وطیور، تمهیدات لازم جهت پرورش وروش های پیشگیری از امراض دام وطیور اشاره گردید.

در هفته جهاد کشاورزی(21- 27 خردادماه) دوازده طرح آب و خاک و صنایع تبدیلی و تکمیلی وگلخانه با هزینه کرد اعتباری بیش از 95میلیارد ریال که 94 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد .

باعنایت به فرمایشات امام خامنه ای روز قدس فقط روز فلسطین نیست روز امت اسلامی است.

جلسه ای در خصوص ارائه راهکارها و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی با حضور دکتر عباس زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان بم در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نرماشیر برگزار گردید.

جلسه ملاقات با سردخانه داران و فعالان اقتصادی در شهرستان نرماشیر برگزار شد.

به منظور افزایش آگاهی دامداران و پیشگیری از ابتلا به بیماری ها کارگاه آموزشی با موضوع تب خونریزی دهنده کریمه کنگو با حضور کارشناسان جهاد کشاورزی، اداره دامپزشکی و دامداران در محل نمازخانه جهاد کشاورزی تشکیل گردید

با توجه به هجوم ملخ صحرایی در استان خواهشمند است در صورت مشاهده آفت مذکور هر چه سریعتر به مدیریت های جهاد کشاورزی مراجعه نمایید.

در این کلاس علائم بیماری نیوکاسل، راههای انتقال و روش های پیشگیری به کارشناسان جهاد کشاورزی، اداره دامپزشکی و دامداران توضیح داده شد.

نشست علمی با حضور عباس رخشان سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان نرماشیر و دامداران در سالن نمازخانه این مدیریت برگزار شد.

در راستای اهمیت اطلاع رسانی وآگاهی بخشی در بخش آبزی پروری شرق استان،کارگاه آموزشی با موضوع راههای مقابله با شیوع بیماریKHV با حضور معاون سیاسی فرماندار شهرستان نرماشیر، مدیریت شیلات استان، معاونت سلامت اداره کل دامپزشکی استان، مدیران ادارات جهاد کشاورزی و آبزی پروران شهرستانهای شرق استان، شبکه دامپزشکی و کارشناسان بیمه در محل سالن آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد.

کلاس آموزشی مدیریت باغ به منظور بالا بردن آگاهی کشاورزان با حضور همکاران مرکز تحقیقات کشاورزی، کارشناسان و جمعی از کشاورزان در محل سالن ارشاد اسلامی اسلامی شهرستان برگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق