اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان نرماشير

جشن شاخص روستائی به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در روستای محمدآباد آب شیرین بخش مرکزی شهرستان نرماشیر باحضور خانواده معظم شهدا، جمعی از مسئولین شهرستان، شوراهای اسلامی شهر وروستا برگزار گردید.

این گلخانه ها هرکدام دارای سطح زیر کشت 5000 مترمربع بوده و با هزینه کرد 12 میلیارد ریال تسهیلات 6 درصدی اشتغالزایی روستایی و هزینه کرد کل 15 میلیارد ریال اجرا شده اند.

جهت تامین آب این طرح لوله 250 میلیمتری به طول 4 کیلومتر احداث شده است

جهت آماده سازی این گلخانه بیش از 40 میلیارد ریال هزینه شده که 30 میلیارد ریال آن از محل تسهیلات و مابقی آورده شخصی می باشد.

در ایام الله دهه فجر یازده طرح با هزینه کرد اعتباری قریب به 79 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در راستای اقتصاد مقاومتی، کارگاه آموزشی توانمندسازی اقتصادی بانوان شهرستان نرماشیر با همکاری فرمانداری در این شهرستان برگزار گردید.

درسال 98 تعداد صندوق های خردبانوان روستایی از 16 صندوق به 32 صندوق افزایش یافته است.

با توجه به کم آبی های منطقه، کشت محصولات بانیاز آبی کم در شهرستان دراولویت کارها قرار دارد، که کشت هیدروپونیک یکی ازآن راهها می باشد.

مگس میوه مدیترانه ای یکی از زیانبارترین آفات کشاورزی در جهان است

مدیر جهاد کشاورزی نرماشیر در این بازدید خواستار پرداخت سریع خسارت به کشاورزان خسارت دیده و انجام تحقیقات جهت ایجاد راهکار مناسب برای کاهش خسارت شد.

بذر لازم جهت کاشت دانه های روغنی حدود 3-4کیلوگرم در هکتار است و از بذرهای محلی استفاده می کنند و نیاز آبی کم با دور آبیاری 5 الی 6 روز است.

این طرح در سطح 13000 مترمربع با هزینه کرد 20 میلیارد ریال که 16 میلیارد ریال آن تسهیلات می باشد اجرا شده و مراحل پایانی آن در حال اجرا است.

طرح بسته بندی و درجه بندی خرما با ظرفیت 1300 تن در شهرستان نرماشیر با هزینه کرد 13 میلیارد ریال که بیش از 10 میلیارد ریال آن تسهیلات است، در اولین روز هفته دولت و به نمایندگی از ده طرح بسته بندی و درجه بندی خرما در این شهرستان افتتاح شد.

در هفته دولت (2-8 شهریورماه) ده سردخانه نگهداری میوه و ده گلخانه با هزینه کرد اعتبار 248 میلیارد ریال و اشتغالزایی برای 130 نفر مستقیم و 180 نفر غیر مستقیم، در شهرستان نرماشیر به بهره برداری می رسد.

به منظور بالابردن آگاهی کشاورزان در منطقه با عارضه خشکیدگی خوشه خرما کلاس آموزشی باهمکاری مرکز تحقیقات کشاورزی ومنابع طبیعی استان باحضور معاون سیاسی فرماندار، بخشداران منطقه ، شوراها، کشاورزان وکارشناسان جمعا به تعداد 80 نفر در محل نمازخانه مدیریت جهادکشاورزی شهرستان برگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق