اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان نرماشير

یادواره شهداء دفاع مقدس علی الخصوص شهدای جهادکشاورزی، سنگرسازان بی سنگر به همت جهادکشاورزی شهرستان نرماشیر باحضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده ناحیه سپاه وجمعی از مسئولین شهرستان نرماشیر در سالن اجتماعات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان برگزار گردید.

جلسه ای باحضور حجت الاسلام والمسلمین مولایی وآقای توکلی از ستاد زکات سازمان وآقای جرجندی مسئول زکات کمیته امداد امام خمینی نرماشیر وکارشناسان وتعدادی از کشاورزان در مدیریت جهادکشاورزی برگزار گردید.

جلسه ای باحضور سردخانه داران وکشاورزان شهرستان نرماشیر در خصوص رعایت نکات بهداشتی برداشت وبسته بندی خرما برگزار گردید.

با توجه به اهمیت کشاورزی حفاظتی ونیاز به آموزش بهره برداران در این خصوص با برنامه ریزی های این مدیریت کلاس آموزشی با عنوان "کشاورزی حفاظتی با رویکرد مقابله با ریزگردها "در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان نرماشیر وبا رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی پنج طرح آب و خاک و گلخانه با هزینه کرد 63 میلیارد ریال و اشتغالزایی 22 نفر به بهره برداری می رسد.

این طرح از 15 اسفند ماه سال 98 آغازو تا پایان شهریور ماه سال جاری ادامه خواهد داشت

مبارزه با آفت زنجره خرما در سطح 2 هزار هکتار از باغات ومناطق آلوده شهرستان نرماشیر از 15 اردیبهشت ماه آغاز گردیده است.

محصول خرما شهرستان نرماشیر در غرفه های سازمان میادین تهران عرضه می شود.

با آغاز برداشت گوجه فرنگی از گلخانه های هیدروپونیک در شهرستان نرماشیر پیش بینی می شود در پایان فصل برداشت 8000 تن گوجه فرنگی از گلخانه های این شهرستان برداشت وروانه بازار گردد.

جشن شاخص روستائی به مناسبت چهل ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در روستای محمدآباد آب شیرین بخش مرکزی شهرستان نرماشیر باحضور خانواده معظم شهدا، جمعی از مسئولین شهرستان، شوراهای اسلامی شهر وروستا برگزار گردید.

این گلخانه ها هرکدام دارای سطح زیر کشت 5000 مترمربع بوده و با هزینه کرد 12 میلیارد ریال تسهیلات 6 درصدی اشتغالزایی روستایی و هزینه کرد کل 15 میلیارد ریال اجرا شده اند.

جهت تامین آب این طرح لوله 250 میلیمتری به طول 4 کیلومتر احداث شده است

جهت آماده سازی این گلخانه بیش از 40 میلیارد ریال هزینه شده که 30 میلیارد ریال آن از محل تسهیلات و مابقی آورده شخصی می باشد.

در ایام الله دهه فجر یازده طرح با هزینه کرد اعتباری قریب به 79 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

در راستای اقتصاد مقاومتی، کارگاه آموزشی توانمندسازی اقتصادی بانوان شهرستان نرماشیر با همکاری فرمانداری در این شهرستان برگزار گردید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق